0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #300 -: Април 18, 2011, 08:36:14 am »
Не,никакви антибиотици или свещички.Питаха ме дали съм хапнала преди хидротубацията и след това взех един спазмалгон за всеки случай.
Не знам защо стана така,все още кървя.
Утре ако не е спряло ще се обадя в клиниката.

Обади се в клиниката. Не съм експерт, но не ми се струва да е нормално обилното кръвотечение!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #301 -: Април 24, 2011, 16:55:54 pm »
 Може да има зацапване,но обилно кървене не знам.Принципно всякакво обилно кървене от влагалището, по всякакви причини си е леко притеснително...
 Въпреки,че сестрата на Силванчето вече е сигурно е направила каквото трябва да кажа за тези,на които темата е полезна...при хидротубацията може да се види единствено дали тръбата в крайна сметка пропуска.До това се стига като извод, щом разтвора започне да се излива в коремната кухина. НЕ МОЖЕ обаче да се направи преценка нито дали е нагъната , има ли около нея сраствания,какво е състоянието на маточната кухина иииии може би пропускам още нещо . Правила съм и двете и го знам от подробните обяснения на докторите,не интерпретирам. Моя съвет е да правите ЦС
 Успех!


 Ааааа, и двата метода чисто технически се правят по един и същ начин,само че при цветната снимка се вкарва контрастно вещество и се прави рентгенова снимка. По-големия дискомфорт може да бъде предизвикан единствено от това,че контраста се вкарва по-бързо...Аз лично и при двата метода усетих едно и също нещо,в никакъв случай не болка...
« Последна редакция: Април 24, 2011, 16:58:12 pm от didon »
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #302 -: Април 24, 2011, 19:32:28 pm »
Здравейте,
правих ЦС преди 7 дена. След самата интервенция започна силно кръвотечение, което продължи 2 дни. Следващите 5 дни -зацапване. Може ли някой да ми каже ,нормално ли е това? В клиниката ми казаха, че може ден -два да има кървене, но вече 7 дни....започвам да се притеснявам. :(
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #303 -: Април 24, 2011, 23:06:49 pm »
 Ако не е обилно , не се притеснявай...наранена е лигавицата на матката от течността , а също и от катетъра
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #304 -: Май 18, 2011, 21:53:01 pm »
Уф, аз леко зацапване имах първите ден-два, но днес ми е трети ден, а все още ме боли след цс. По време на самата снимка наистина имаше разни усещания... от контраста, предполагам... позаболя ме за кратко, но след това тия три дни болки направо ме измъчиха. А никъде май не прочетох за тях. Нормални ли са? Особено първия ден - едва ходех и трудно сядах - шийката ме болеше доста, матката, влагалището, и изобщо целия корем, днес вече само матката и влагалището ме понаболяват. Дано утре вече да е наред всичко.
Резултатът в крайна сметка е една непроходима тръба, а другата уж пропуска. Голям проблем се оказаха свещичките при мен - това с ректалното поставяне не ми се получава и туй то. Изхвърлях ги до макс 40 секунди, поне 4 изхабих. В крайна сметка не съм сигурна дали изобщо направих някакво обезболяване преди цс и дали не съм направила спазъм на едната тръба (иска ми се да е така, не да е запушена, разбира се). Отивам за диагностично лапаро след месец, дотогава ако намеря някакво време ще карам алтернативно. Дано успея да се вредя до седмица-две за калолечение. Успех, момичета!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #305 -: Май 18, 2011, 22:25:20 pm »
След ЦС нямах абсолютно никаква болка или дискомфорт, сякаш нищо не беше правено. Единствено няколко капки кръв и това е. Ако имаш толкова време болка, може би е добре да се консултираш с лекаря си, за по-сигурно.

Добро решение за диагностичната лапароскопия, това все пак е най-точният метод за показване състоянието на всичко. Понякога има драстични разлики между диагнозата след ЦС и лапароскопия. Дано и при теб се окаже, че нещата са наред!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #306 -: Май 18, 2011, 23:09:40 pm »
Ако имаш толкова време болка, може би е добре да се консултираш с лекаря си, за по-сигурно.
Чувствам се като абсолютна лигла, а обикновено нося на болка. Честно казано, мислех че толкова ще са ми болките след лапарото, например. Може би е добра идея да ида на лекар, но в момента обаче не мога да си представя нито да бъда прегледана, нито да правя секс, нито каквото и да било. Кръв почти нямаше. Ще видим пак утре, четвърти ден 'след'.
Все пак, не мога да си обясня защо се получава кървене, но определено не е от лигавици и течности (спермата никога не ме е карала да кървя), май е от вкарването на катетъра.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #307 -: Май 18, 2011, 23:24:39 pm »
Лили, напълно в реда на нещата е да потърсиш лекарско мнение, когато нещо не е наред. Не знам при други как е било, но ми се струва, че да те боли 3 дни си е много. Кървенето идва от шийката на матката, която леко се разранява при процедурата /поне така помня, че ми обясниха/.
Лапароскопията изобщо не трябва да те притеснява, болките са минимални. Няколко часа след операцията се разхождах из болницата, ставах, лягах, обслужвах се сама, а на 4-я ден всичко беше отшумяло. Не съм пила обезболяващи, а изобщо не търпя на болка.
Когато става въпрос за здравето, не трябва да се бавиш и да чакаш да отшуми неразположението. Дано да е напразна тревога и в крайна сметка скоро да си като "нова"!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #308 -: Май 19, 2011, 21:25:24 pm »
Лили, неразбрах  8O имаш ли кървене или не, но и мен, ме болеше след моята ЦС няколко дни след нея. Така, че едвам ходех и при сядане и изобщо вс което описваш се случи и с мен, сега не помня :oops: но мисля, че до седмица вс това отшумя ... Сега обаче ми предстои втора ЦС :( ама в др клиника ( Малинов). Няма как да кажа, че не ме страх  :?... тея свещички, също ме притесняват ... отсега се чудя, как ще ги поставя точно там  8O т.к прекалено огромни ми се виждат на мен  8O


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #309 -: Май 20, 2011, 10:43:58 am »
Здравейте момичета, на мен ми предстои хидротубация на 25/05 при д-р Димитрова. Казаха ми само да съм се нахранила добре, а аз доколкото съм чела е добре и да съм пила аулин или нещо друго  преди манипулацията. Има ли някакви други неща, който трябва да знам? Много ме е страх  8O




*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #310 -: Май 20, 2011, 14:11:48 pm »
Лили, неразбрах  8O имаш ли кървене или не, но и мен, ме болеше след моята ЦС няколко дни след нея. Така, че едвам ходех и при сядане и изобщо вс което описваш се случи и с мен, сега не помня :oops: но мисля, че до седмица вс това отшумя ... Сега обаче ми предстои втора ЦС :( ама в др клиника ( Малинов). Няма как да кажа, че не ме страх  :?... тея свещички, също ме притесняват ... отсега се чудя, как ще ги поставя точно там  8O т.к прекалено огромни ми се виждат на мен  8O
Не, кървене имах малко първия и леко зацапване втория ден. Но пък три дни си ме боляха... частите. Вчера бях на лекар и той ми каза, че е нормално: част от контраста остава в матката и придава чувство на тежест, контрахира я и боли. А и явно доста са ме защипали. Така че явно всичко е наред - вече съм ок и гледам напред :).
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #311 -: Май 21, 2011, 10:19:35 am »
Здравейте момичета, на мен ми предстои хидротубация на 25/05 при д-р Димитрова. Казаха ми само да съм се нахранила добре, а аз доколкото съм чела е добре и да съм пила аулин или нещо друго  преди манипулацията. Има ли някакви други неща, който трябва да знам? Много ме е страх  8O

Деси ,бях на хидротубация преди месец при Д-р Димитрова,аз пих един аулин но 30 мин преди хидротубацията и не помогна :) Различно е при всеки,болки има при вкарване на контраста,все едно ще пробие цикъла,малко по-силни .Ако усетиш по-силна болка тя веднага спира и те пита как си.Цялата проедура трая около 4-5 мин.Няма да те лъжа мила,боли ,но се търпи :)После малко тъпи болки долу.Аз прокървях два дни след хидротубацията за 2 дни и послед всичко утихна.БОлки нямаше още вечерта след хидрото.Хапни,пии един аулин или нош па и отивай.Минава точно за 5 мин.Стискам ти палци,всичко да е наред с тръбите.:)Пиши как е минало


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #312 -: Май 21, 2011, 15:34:28 pm »
Боли не боли, страх не страх отивам.... Само се надявам да ме боли по-малко, че прага на болката ми е много малък :oops: Стискайте палци да е наред всичко  :?




*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #313 -: Май 26, 2011, 11:19:53 am »
И моята хидротубация мина вчера. За Д-р Димитрова мога да кажа,че е много внимателна и когато заболи спира. Резулатът е 2 проходими тръби   :D
Д-р Владимиров каза,че не виджа проблем до тук за мен и съпруга ми, затова продължаваме с изследванията.




*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #314 -: Май 26, 2011, 11:27:41 am »
Аз вчера правих цветна снимка в Малинов. Д-р Шефкетова я направи-много мила и внимателна беше. Не съм ползвала свещички ( Имам други 2 цв.снимки така,че бях подготвена). Болеше малко, но за минута.
При мен резултата не е добър,така че ще минавам на вариант лапаро.
На всички успех
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #315 -: Юни 17, 2011, 23:05:41 pm »
Здарвейте,момичета знаете ли дали цветната снимка може да се поеме от здравната каса? osi_10
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #316 -: Юли 05, 2011, 10:50:22 am »
Здравейте, момичета,
Вчера и на мен ми правиха цветна снимка. Бях прочела много неща от форума за цветната снимка и много се страхувах от възможна болка и да не направя спазъм. Правиха ми я в Плевен-Репромед, д-р Любенов,работи заедно с доц. Стойков и искам да кажа на всички, че не е толкова страшно.Явно всичко зависи и от отношението на лекаря.Моят постоянно ме питаше какво усещам, дали ме боли и ме забавляваше, за да не мисля за болката.Неприятното усещане беше по-скоро докато закрепи уреда/катетър и после когато започна да вкарва контрасното вещество го усетих като някаква тежест. На всички, на които им предстои, искам да кажа да не се притесняват и да се отпуснат и доверят на лекаря, който са си избрали.Аз бях пила 3 но шпа през 2 часа и преди манипулацията един аулин.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #317 -: Юли 18, 2011, 15:21:52 pm »
Момичета, миналия Петък правих хидротубация при д-р Владимиров. Мина добре, стандартнат аболка, но издържах и двете тръби са проходими. Същия ден имах леко розово зацапване, на следващия ден кафеникаво течение и аз реших, че ще отмине бързо. Но вече трети ден имам силно кафяво течение, придружено от кафяви съсиреци, и хич не е слабо - като средните дни при цикъл е. Говорих сутринта с доки и той каза, ако до два - три дни не спре, да отида да ме види. Притеснявам се, защото в Събота заминаваме на море и ако не спре ..... ? Много съм притиснена, на някой случвало ли му се е?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #318 -: Юли 18, 2011, 16:09:43 pm »
Момичета, миналия Петък правих хидротубация при д-р Владимиров. Мина добре, стандартнат аболка, но издържах и двете тръби са проходими. Същия ден имах леко розово зацапване, на следващия ден кафеникаво течение и аз реших, че ще отмине бързо. Но вече трети ден имам силно кафяво течение, придружено от кафяви съсиреци, и хич не е слабо - като средните дни при цикъл е. Говорих сутринта с доки и той каза, ако до два - три дни не спре, да отида да ме види. Притеснявам се, защото в Събота заминаваме на море и ако не спре ..... ? Много съм притиснена, на някой случвало ли му се е?
[/quote]
Аз бях така,само че не кафяво,ами направо червено,все едно съм втори-трети ден цикъл,обилно кървене.След хидротубацията нищо,но след ден ,два се събудих с обилно кървене!Първоначално беше много,на втория ден намаля и на третия съвсем леко прецапваше.Изчакай и както е казал Доки , ако след 2-3 дни продължава отиди при него,но мисля,че всичко ще е наред.
И аз се притесних ,мислех да му се обадя,ама не посмях... :lol: :oops:


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #319 -: Юли 18, 2011, 17:10:48 pm »
Момичета, след секс вече ме боли като след цветна снимка. Така ли се трябва (имам цс и след месец лапаро + предполагаема хидротубация)?