0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #400 -: Март 05, 2013, 17:16:30 pm »
Даже е задължително мила avallon  :wink:
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #401 -: Март 11, 2013, 11:06:37 am »
Здравеите,момичета!Преди 3 дни направих цветна снимка ,за да проверя има ли усложнения след лечение на хламидина инфекция,която не зная откога имам.Оказа се ,че снимката е хубава и нямам проблем да забременея.Самата снимка не боли,по-скоро се усеща напрежение като преди цикъл,а много ме беше страх:)Днес питах лекарката кога можем да започнем с опитите за бебе,а тя каза че може още този месец.Има ли момичета забеменели веднага след цветна снимка и няма ли някакъв риск за плода поради скорошното облъчване с рентген?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=p en p][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #402 -: Март 11, 2013, 13:52:35 pm »
Имам 2 познати, които забременяха в месеца след ЦС. Всичко беше наред. Щом ти е казала лекарката, че можете още този месец да пробвате, значи няма проблем.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #403 -: Март 11, 2013, 14:31:35 pm »
Благодаря,Sixsens!Аз живея в чужбина,преди да направя снимката се консултирах по интернет с български лекар и тои ме посъветва да изчакам една менструация,а тук ми казаха ,че няма проблем,въобще две противоречиви мнения,затова се допитвам до вас,до някои минал през това.Благодаря за бързия отговор,надявам се да се похваля скоро:)
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=p en p][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #404 -: Март 11, 2013, 15:59:16 pm »
Ако искаш изчакай да ти дойде и след това действайте, за да ти е по-спокойно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #405 -: Март 15, 2013, 11:14:42 am »
p en p, на мен д-р Стаменов ми каза да "действаме" след цветната снимка. Имах хубаво фоликулче и каза, че има голям шанс след процедурата. А и щом лекарите там са ти казали, че всичко е ок, мисля че няма за какво да се притесняваш.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #406 -: Март 26, 2013, 10:23:54 am »
Дизи,за да съм по-спокойна,реших да пропусна месеца на снимката-правих я на 8ми март,дойде ми на 23ти март и след това започваме с опитите,ти кога прави цветна снимка?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=p en p][/url]
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #407 -: Април 03, 2013, 11:50:29 am »
декември
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #408 -: Април 04, 2013, 08:52:23 am »
Да попитам цветната снимка има ли срок? В смисъл трябва ли да се повтаря след някакъв период от време?И ако да- какъв е той?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #409 -: Април 04, 2013, 09:05:52 am »
"цветната снимка" е изпълване на кухината на матката и фалопиевите тръби с контрастно вещество за да се види формата и дали има някакво уплътняване или запушване,в този смисъл ако към момента на процедурата тръбите пропускат и нямат уплътнения или депа,то това може да се промени след време.Всяка инфекция би могла да промени всичко...
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #410 -: Април 04, 2013, 11:26:25 am »
В зависимост от случая, цветната снимка може да има давност между 6 месеца и една година. Както е казала и Морско момиче, нещата са много динамични и по всяко време може да настъпи промяна, особено ако има налице фактори, които предразполагат към образуване на сраствания - например инфекции, операции и др. подобни. В общи линии, при липса на положителен резултат, поне на година е добре да се повтаря изследването, за да се проследяват нещата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #411 -: Април 05, 2013, 17:23:44 pm »
След кюртаж, лапароскопия, открити/лекувани нови инфекции, коремни операции и прочие е хубаво да се провери състоянието на тръбите. Аз не знам как и защо се появява хидросалпингс, но тогава също.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #412 -: Април 05, 2013, 21:25:08 pm »
Хидросалпинксът е усложнение след прекарана инфекция и ТВБ, най-често след хламидии, които не са лекувани на време, както и други подобни болести. Получава се раздуване на тръбата, нещо като джоб, в който се събира течност, която е токсична. Ето повече информация - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=571&Itemid=17 Накрая на статията, където се обясняват последиците от ТВБ се говори и за хидросалпинкса.
Още малко полезна информация - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=573&Itemid=17
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #413 -: Април 06, 2013, 12:04:03 pm »
Добре,а ако няма операции,инфекции и т.н.?Ако всичко си е наред?Само една година ли е годността?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #414 -: Април 06, 2013, 19:06:14 pm »
Ами може и повече. Всичко е много относително и в такива случаи се доверяваме на преценката на лекаря. Ако иска да провериш отново тръбите - проверяваш. Би ли споделила конкретно защо питаш, защото така хипотетично е трудно да ти се отговори.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #415 -: Април 08, 2013, 09:10:46 am »
Питам , защото наистина не знам и се чудех.Да не мине време и да се окаже,че е трябвало пак да правя снимка.Иначе снимката ми е от октомври 2012 и всичко е наред.от тогава до сега не съм имала проблеми някакви.Но за всеки случай реших да попитам :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #416 -: Април 08, 2013, 22:53:33 pm »
А някакви други изследвания правила ли си? Открит ли е някакъв проблем? Опити за забременяване правите ли? По принцип ти е актуална снимката, но ако няма други проблеми, а бременност не настъпва, вероятно скоро ще се наложи да повториш снимката. Пак казвам - това е въпрос на преценка на лекуващия лекар, на база общото състояние и конкретния случай.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #417 -: Април 09, 2013, 09:26:39 am »
Ами всъщност правихме една инсеминация вече ,неуспешна ,и пак проверихме ТСХ , което се оказа , че  ми е високо.При предишните изследвания на ЩЗ съм се консултирала с грешния доктор и в резултат на това чак сега ще работим както трябва за сваляне на този хормон.И понеже това отнема време та се чудех за снимката дали няма да и изтече срокът на годност.А иначе като цяло съм със СПКЯ и нямам О.Това е :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #418 -: Април 09, 2013, 22:38:32 pm »
Ясно. Ами трябва да поработите върху TSH, както и да индуцирате овулация. По време на инсеминацията пукна ли се фоликула?
Как са половите хормони?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #419 -: Април 10, 2013, 08:31:24 am »
При стимулацията имах 3 фоликула от едната страна и един фоликул от другата - с идеални размери , Естрадиол някъде към 1200 (в момента не се сещам то)