0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #320 -: Юли 19, 2011, 02:09:12 am »
Лили,мен ме болеше доста време след лапарото,а за след цветна снимка ще кажа след 1-2седмици.
все пак си е интервенция..
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #321 -: Юли 23, 2011, 14:41:50 pm »
 Здравейте, момичета!Вчера ми беше цветната снимка в клиника "Малинов" при д-р Шефкетова и мина много добре. лекарката обясняваше всичко стъпка по стъпка.Слагах си свещички Профенид и пих един аулин и ме боля за около две минути.А имах и хидротубация в друга клиника , но без обезболяване и много ме боля.не е страшна цветна снимка и даже се бях подготвила за повече болки, но всичко е наред и резултата е отличен. :wink:Не се плашете от цветната снимка.Успешни процедури!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #322 -: Октомври 12, 2011, 10:52:11 am »
Здравейте момичета,дойде и моят ред за цветна снимка в петък ще е правя в к-ка Селена,но доста ми е притеснено,по принцип не издържам на болка,но все още се чудя дали с упойка или ще мога да изтрая и без упойка?
Незнам защо но много се притеснявам!!!
http:
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #323 -: Октомври 12, 2011, 11:03:20 am »
Anjela,не е толкова страшно,просто като е за първи път е много непознато като усещане и май страха надделява над болката.Ако искаш пий един аулин за твое успокоение,но не се притеснявай,не е толкова болезнено ,пък е и много кратка самата процедура ,така че няма как да не изтърпиш  :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #324 -: Октомври 12, 2011, 11:08:42 am »
Anjela,не е толкова страшно,просто като е за първи път е много непознато като усещане и май страха надделява над болката.Ако искаш пий един аулин за твое успокоение,но не се притеснявай,не е толкова болезнено ,пък е и много кратка самата процедура ,така че няма как да не изтърпиш  :)
Мерси за бързия отговор,а дали знаеш нещо за тези свещички Профенид,гледам доста момичеата са ги ползвали преди процедурата....как точно да ги ползвам,колко дни и по колко?
http:
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #325 -: Октомври 12, 2011, 15:04:55 pm »
..а дали знаеш нещо за тези свещички Профенид,гледам доста момичеата са ги ползвали преди процедурата....как точно да ги ползвам,колко дни и по колко?

Вечерта преди ЦС поставяш първата, на следващата сутрин втората и 1 час преди ЦС - третата.
Успех!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #326 -: Октомври 13, 2011, 12:11:09 pm »
Мерси,Мецани взела съм ги вече и довечера започвам ..
Успех и на теб!
http:
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #327 -: Февруари 01, 2012, 10:43:18 am »
Здравейте момичета, обръщам се към вас за съвет, тъй като имам известни колебания как да постъпя от тук нататък. Накратко историята е следната: преди около 2 месеца ми правиха худротубация. Самата процедура за мен протече странно - голямо количество от разтвора изтичаше почти веднага, лекарката леко се ошашка, накрая видя че едната тръба е пропуснала, а за другата нямало сигурни данни - така ми записа в епикризата. Естествено веднага ми препоръча дисгностична лапароскопия. Преди самата процедура не ми направиха микробиология и сега два месеца след нея още не мога да оправя от разни инфекции, абе изобщо ужас!!! Вчера бях при една обикновенна лекарка (гунеколог), която ми препоръча да сменя клиниката  8O
Сега и аз се чудя какво да правя, да търся ли второ мнение, поне Цветна Снимка да се направи преди да лягам под ножа. Как бихте постъпили на мое място, знам че много от вас са имали подобни дилеми....
Благодаря за всеки коментар
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #328 -: Февруари 01, 2012, 11:03:04 am »
Цветна снимка бих ти препоръчала.Аз имам хидротубация от която излезе две идеално пропускливи тръби, в последствие ЦС и на нея се видя трудно пропускаща дясна и така стигнахме до лапароскопията на която прекъснахме дясната тръба.Яд ме е че знаех че трябва да направя ЦС, а не хидротубацията, но майната му.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #329 -: Февруари 01, 2012, 11:10:47 am »
Направи ЦС, но първо излекувай инфекциите. Много неприятно и бих казала непрофесионално да ти направят хидротубация без микробиология. И аз смятам, че е добре да смениш клиниката.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #330 -: Февруари 01, 2012, 11:20:38 am »
--Bella--, аз бих те посъветвала да се върнеш в текущата си клиника и да говориш с доктора защо така се е получило и да му обясниш какво те притеснява. Мисля, че трябва да сме максимално открити и откровени, когато сме пациенти на някого - не бива да спестяваме и нещата, които не ни харесват или за които се колебаем. И аз имах подобни съмнения за лапароскопията, дали е необходима, дали не избързваме с лягането под ножа. Нормално е да се притесняваш - трябва всичко да ти се обяснява, за да можеш да вземеш решение за себе си. Стискам палци нещата да се развият добре и да диагностицирате бързо проблема :)



   La vita è bella
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #331 -: Февруари 01, 2012, 11:24:52 am »
Съветът ми да смени клиниката се основава не на факта, че евентуално се избързва с лапароскопия, а на това, че са й направили хидротубация без микробиология. Това говори за липса на професионализъм. Знаеш ли какви бели могат да станат? Ако има текуща инфекция, вкарвайки контрастното вещество може да се разнесе нагоре към другите органи в малкия таз. Да не споменавам до какво може да доведе това...
Иначе, лапароскопията не е толкова лоша идея, но мисля, че първо ЦС е нужна, тъй като хидротубацията, доколкото разбирам не е била много успешна и с ясни резултати.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #332 -: Февруари 01, 2012, 11:52:07 am »
Благодаря ви момичета за откровенните мнения. Незнам дали ще сменя клиниката, но със сигурност ще потърся второ мнение. Доводите на лапарото ми ги каза - било най-сигурния метод. Във въпросната клиника не се практикува Цветна Снимка, така че ако реша че я искам трябва да отида на друго място да ми я направят. А и това с мокробиологията наистина ми дойде в повече, надявах се че всички мерки ще се вземат, а сега два месеца се влача от доктор на доктор притеснена до немай къде. Това за мен е предпоставка от тук нататък да подлагам всичко на съмнение, при който и доктор да отида. А това е ужасно. Нали си плащам всичко и очаквам правилна диагностика. Сори за лиричното отклонение но наистина така се чуствам!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #333 -: Февруари 01, 2012, 12:57:29 pm »
Не се притеснявай, ще се наредят нещата. Карай едно по едно, излекувай си инфекциите, после направи една снимка, ако там има някакви неясноти и съмнения, направи лапароскопия. Да, тя е най-точния метод, но в случай, че има съмнения за нещо или ако нищо друго не се открие като проблем, а бебе няма. На този етап, мисля, че снимката е добър вариант. Нека се види какво ще излезе и ако прецените с доктора ти, може да направите и лапаро. Не е задължително да губиш доверие в лекарите изобщо. Просто се налага да се информираме предварително за повечето неща, за да сме сигурни. Неприятно е, знам, но за жалост, в БГ сме поставени в тази ситуация в повечето случаи. Не всички лекари са лоши, напротив, има прекрасни специалисти. Твоят също може да е такъв, но всеки допуска грешки, все пак са хора. Не се отчайвай, решение има. Прремисли пак нещата, претегли възможностите, поговори с лекаря си, защо така се е случило, защо не са взели мерки и така. Това са важни неща. На база отговорите, които получиш, мисля ще ти е по-лесно да решиш дали да смениш клиниката или да останеш, но с повишено внимание.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #334 -: Февруари 01, 2012, 16:49:16 pm »
Самата процедура за мен протече странно - голямо количество от разтвора изтичаше почти веднага, лекарката леко се ошашка, накрая видя че едната тръба е пропуснала, а за другата нямало сигурни данни - така ми записа в епикризата. Естествено веднага ми препоръча дисгностична лапароскопия.
Препиши точно епикризата си, за да можем да коментираме по същество.
Ако едната тръба не се вижда изобщо може би лапароскопията е добре да се направи и няма смисъл да се отлага дълго.
Какви болки и проблеми имаш след процедурата? Следващото се надявам, е няма никаква връзка с теб: винаги ми е било интересно как се разбира, е някой има инфекция в малкия таз. На мен така и не ми откриха през годините, а сега се оказах със сраствания от такива инфекции. Четох някъде, че често инфекциите в малкия таз минават безсимптомно, обаче кой, кога и как може да ги открие, освен да погледне вътре с операция - не разбрах. Минала съм около 1000 профилактични прегледа, на които бях уверявана, че всичко е наред.
Междувременно може да си пуснеш изследване на хламидия игм и игг.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #335 -: Февруари 01, 2012, 16:56:54 pm »
Лили, именно чрез такива изследвания, като за хламидията може да се разбере. Според стойностите на един от показателите /този за стара инфекция/ може да се предположи, че инфекцията е стигнала до "по-нагоре" така да се каже. Но дали има щети може да се види само с лапаро. И аз бях така - хламидии, нелекувани с години, щото не знаех, после лапаро - сраствания, хидросалпинкс, отстраняване на тръби.
Обикновеният преглед с УЗ не може да даде такава информация. То и аз години наред преди да реша да имам деца си ходех редовно на прегледи, ама никой не ми е пускал изследвания за основните заболявания, нито микробиологии. Та ми казваха, че съм в идеално здраве и аз им вярвах...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #336 -: Февруари 01, 2012, 18:25:50 pm »
Ето какво е написано на епикризата: "Петроградно изтичане на около 30 сс физ. р-р. Визуализиране на течност около десен яйчник, Без сигурни данни за преминаване на течност през лява мат. тръба"

По време на самата процедура почти нямах болки, с изсключение на болката при поставяне на инструментите. 4-5 дена сле това получих възпаление, първо усетено в пикочния мехур а в последствие и с болки в цялата област.

За хламидия съм се тествала преди половин година - кръвно изследване което беше отризателно, включително и за минала инфекция. За прекарани инфекции не мога да се сетя друго освен прекарани цистити, там всеки път е излизала различна бактерия. Знам обаче че има и други скрити инфекции които трябва да се изследват при такива ситуации.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #337 -: Февруари 02, 2012, 12:52:54 pm »
Лили, именно чрез такива изследвания, като за хламидията може да се разбере. Според стойностите на един от показателите /този за стара инфекция/ може да се предположи, че инфекцията е стигнала до "по-нагоре" така да се каже. Но дали има щети може да се види само с лапаро. И аз бях така - хламидии, нелекувани с години, щото не знаех, после лапаро - сраствания, хидросалпинкс, отстраняване на тръби.
Обикновеният преглед с УЗ не може да даде такава информация. То и аз години наред преди да реша да имам деца си ходех редовно на прегледи, ама никой не ми е пускал изследвания за основните заболявания, нито микробиологии. Та ми казваха, че съм в идеално здраве и аз им вярвах...
Ами аз изследвания за хламидия съм си правила ако не всяка година, то на три години макс и винаги са били отрицателни. Микробиологии пускам непрекъснато, откакто съм започнала да водя полов живот - два пъти в живота си имах гъбички и за пет дни бяха излекувани. Цитонамазките ми доскоро бяха като на девственица - ама на, срастнала съм се и според сегашния ми лекар все едно нямам тръби. Само за уреаплазмата научих от форума и изследването ми излезе положително, но я ликвидирах за 5 дни с антибиотик.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #338 -: Февруари 02, 2012, 13:58:38 pm »
Ох, ми какво да ти кажа...малшанс. То има и други инфекции сигурно, които могат да причинят такива щети. То пък човек може ли да се изследва за всичко, егати...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #339 -: Февруари 02, 2012, 14:22:30 pm »
Нека да споделя аз какво наравих по съвет на доки. Точно поради причината че не се знае на 100% дали междувременно не се е появила някаква инфекция , гъбички, хламидии или каквото и да е там друго. Макар че какво ли не не сме изследвали и гледали по други причини с течение на времето и то в рамките на 3 месеца назад. Та - аз пих Флажил - доста силен е, чак ми стана зле един път защото не бях се нахранила добре . Някъде във форума ме смъмриха за това .... профилактично пиене на силен антибиотик. Ама ей на - струва си този риск.
Мое мнение.
Щото каква е гаранцията например, ако преди 10 дни  съм нямала гъбички, че в момента не са се появили?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.