0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #280 -: Април 09, 2011, 00:44:07 am »
Аз препоръчва ЦС не хидротубация.На мен мми правиха и двете първо хидротубация две проходими тръби, после ЦС една непроходима.Накрая се оказа, че едната не ми е проходима и я прекъснаха.За секса честно не се сещам  :oops:
Подкрепям!

При хидротубация, след вкарването на контрастното вещество, състоянието на матката и тръбите се проследява под ултразвуков контрол и се прави запис от самимя ултразвук (видеозон) на диск.

При цветната снимка се прави ренгенова такава.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #281 -: Април 09, 2011, 10:06:25 am »
...При хидротубация, след вкарването на контрастното вещество, състоянието на матката и тръбите се проследява под ултразвуков контрол и се прави запис от самимя ултразвук (видеозон) на диск...
Къде да отида, за да ми го направят със запис?
Въпросът ми за секса след това остава.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #282 -: Април 09, 2011, 11:01:56 am »
Всеки специалист по репродуктивна медицина може да ти направи.
Сподели от къде си, за да те насочим към някой център.

Секс може да правиш след хидротубацията няма проблем, стига да се чувстваш добре :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #283 -: Април 09, 2011, 11:58:13 am »
Всеки специалист по репродуктивна медицина може да ти направи.
Сподели от къде си, за да те насочим към някой център.

Секс може да правиш след хидротубацията няма проблем, стига да се чувстваш добре :)

София. Репробиомед и 'Света София' ми отговориха че не правят хидротубации, Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София" казаха че правят хидротубация само на пациентки на клиниката, но не правят запис. 'Надежда' не съм ги питала за хидро, но цветна снимка правят само на пациентки на клиниката. Та... къде мога да направя хидротубация със запис на процедурата?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #284 -: Април 09, 2011, 12:11:24 pm »
Повечето клиники правят ЦС или Хидротубация само на пациентите си.Вариянта е в някоя болница Майчин дом, Тина Киркова и т.н. но мисля, че на повечето места правят ЦС.А ти защо искаш хидротубация, а не ЦС, само радиацията ли те притеснява?

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #285 -: Април 09, 2011, 12:30:43 pm »
Повечето клиники правят ЦС или Хидротубация само на пациентите си.Вариянта е в някоя болница Майчин дом, Тина Киркова и т.н. но мисля, че на повечето места правят ЦС.А ти защо искаш хидротубация, а не ЦС, само радиацията ли те притеснява?
Точно, правят цс. А гинекологът ми предпочита хидротубация, и варианта със запис почти ме убеди. Но явно никой не знае къде правят хидро със запис (дори да е само за вътрешни пациентки). А ако няма запис по-добре цветна снимка.

Въпросът ми за секса след това остава.
radosttinka, мерси. Но имах предвид след цветна снимка.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #286 -: Април 09, 2011, 14:02:16 pm »
И за след цветната снимка няма проблем.

 
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #287 -: Април 09, 2011, 14:15:06 pm »
И за след цветната снимка няма проблем.
Благодаря! Като спре зацапването, предполагам.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #288 -: Април 09, 2011, 14:19:05 pm »
Ако има такова, да.

Имам един въпрос, вярно че всеки сам си решва, но ми интересно :wink:
Защо държиш просто да отидеш някъде да си направиш цветна снимка, а не щом си стигнала до тук, директно да се ориентираш към лекар специалист, който да ти я направи и при нужда да продължи диагностиката и лечението на репродуктивните проблеми?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #289 -: Април 09, 2011, 18:03:14 pm »
Защо държиш просто да отидеш някъде да си направиш цветна снимка, а не щом си стигнала до тук, директно да се ориентираш към лекар специалист, който да ти я направи и при нужда да продължи диагностиката и лечението на репродуктивните проблеми?
Тези, на които бих се доверила нямат часове за тази година. На другите им нямам много доверие. В момента събирам предварителна информация за здравния си статус и ще си дам едно лято време да преодолея разни страхове (напр. в момента имам голям страх от махане на тръби и всякакво рязане), малко алтернативни методи, и живи-здрави наесен ако все още се налага ще ходя при баш специалист. Това е планът ми засега  :oops:. Цветна снимка, и едно лято събиране на информация, пари и смелост. Най-много да пусна генетични и имунологични. Всичко останало от традиционната медицина - след септември. Че бездруго още нищо не съм правила, а вече психясах - трети ден ме болят тръби, матки, всичко... това шубето е голям страх, мамка му. Трябва ми почивка.
« Последна редакция: Април 09, 2011, 18:14:05 pm от lili2011 »
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #290 -: Април 14, 2011, 21:21:19 pm »
Ох хора не знам в коя тема да пиша, ще питам тук. Значи на 8ми Април ми правиха Цветна снимка в клиника "Малинов", оказа се че и двете ми тръби са аут- едната със хидросалпингс, другата тотално запушена изобщо не се видя на снимката. Д-р Стаменов ми насрочи Лапароскопия. Това добре но от 3 дни съм с ужасни предменструални болки- кръст, корем- ужас. А съм около овулация 14ти ден. Моля кажете, някой изпитвал ли е нещо подобно? Аз имам една цветна снимка от преди 4 години, не си спомням да съм имала нещо подобо, ама и тогава тръбите ми бяха проходими, не знам дори дали това има някаква връзка...?
« Последна редакция: Април 14, 2011, 21:24:45 pm от zina_z »


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #291 -: Април 15, 2011, 10:12:18 am »
Ох хора не знам в коя тема да пиша, ще питам тук. Значи на 8ми Април ми правиха Цветна снимка в клиника "Малинов", оказа се че и двете ми тръби са аут- едната със хидросалпингс, другата тотално запушена изобщо не се видя на снимката. Д-р Стаменов ми насрочи Лапароскопия. Това добре но от 3 дни съм с ужасни предменструални болки- кръст, корем- ужас. А съм около овулация 14ти ден. Моля кажете, някой изпитвал ли е нещо подобно? Аз имам една цветна снимка от преди 4 години, не си спомням да съм имала нещо подобо, ама и тогава тръбите ми бяха проходими, не знам дори дали това има някаква връзка...?
Колко дни преди снимката направи чиста микробиология? Назначиха ли ти след това антибиотик? Това са си мои страхове в момента (понеже скоро ще правя и аз), вероятно неоснователни, просто се чудех. А имаше ли зацапване?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #292 -: Април 15, 2011, 10:14:51 am »
В клиника "Малинов" не назначават микробиология и не предписват антибиотик след това, поне на мен не са.Мен ме боля по време на самата процедура и то много, беше АД.След това вече не се сещам.Може и да ме е боляло, но на фона на болката която изпитах тогава, просто да съм я пренебрегнала.Но всичко е индивидуално.

*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #293 -: Април 15, 2011, 10:58:39 am »
Аз вчера правих ЦС в клиника Малинов но на мен ми казаха като отида другия път да си я взема ви веднага ли си ги взехте или и на вас така са ви казали,
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #294 -: Април 15, 2011, 11:02:44 am »
Цветната снимка отива директно в досието ти, аз си записах час за разговор с лекаря, за да обсъдим резултатите и да решим от тук накъде.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #295 -: Април 15, 2011, 12:18:46 pm »
Аз си бях записала час за 10ти (снимката беше на 8ми) за разчитане и коментар и снимката беше в досието. А относно микробиология и антибиотик- не ми е правена и не ми е изписан. Само преди самата снимка, докторката ми направи нещо като туширане или дезинфекция,  за да не навлизат инфекции навътре както тя се изрази.


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #296 -: Април 17, 2011, 14:46:15 pm »
Здравейте момичета,
 
пак се обръщам за съвет.
В петък суринта ми правиха хидротубация при д-р Димитрова(Владимиров)
Резултатът е двустранно проходими тръби :) , което ме зарадва...въпреки,че пишете ,че и може да има грешки при хидротубацията...
Но друг ми е въпросът :
Петък и събота след процедурата - никакви болки.Само леко изтичаше течността,с която дезинфектират.Но днес се събудих с доста обилно кървене,което не спира от сутринта....какво д правя.Нямам температура?
 :?


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #297 -: Април 17, 2011, 21:00:34 pm »
Назначиха ли ти след това антибиотик? Това са си мои страхове в момента (понеже скоро ще правя и аз), вероятно неоснователни, просто се чудех.
[/quote]

на мен ми изписаха Flagyl, взема се ректално 1-2 часа преди ЦС, на гладно, против инфекции (от течността може би) и ми казаха никакав секс поне 12-24 часа, по възможност


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #298 -: Април 17, 2011, 22:14:23 pm »
Не,никакви антибиотици или свещички.Питаха ме дали съм хапнала преди хидротубацията и след това взех един спазмалгон за всеки случай.
Не знам защо стана така,все още кървя.
Утре ако не е спряло ще се обадя в клиниката.


*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #299 -: Април 17, 2011, 23:36:37 pm »
Не,никакви антибиотици или свещички.Питаха ме дали съм хапнала преди хидротубацията и след това взех един спазмалгон за всеки случай.
Не знам защо стана така,все още кървя.
Утре ако не е спряло ще се обадя в клиниката.


Значи, в моите инструкции за ЦС беше упоменато, че може да се наблюдава леко зацапване след процедурата. Ако обаче има кървене непременно да се обадя на лекаря си...

Ако не са те предупредили да очакваш кървене (от публикацията ти съдя че не са), може би е добра идея наистина да се обадиш в клиниката за съвет