0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #460 -: Юни 12, 2013, 20:32:55 pm »
Да, знам, Цигу. Просто си разсъждавах на глас  :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #461 -: Юни 13, 2013, 10:12:49 am »
Здравейте, момичета! Както ви бях споменала, вчера бяхме и при д-р Стаменов и решихме да продължим само при него. Той е категоричен, че за хидротубация и цветна снимка (която мисля, че той по принцип предпочита) ми е още много рано. Спомена, че това е донякъде все пак неприятна процедура и на този етап не мисли да ме подлага на нея. Държи да направим обикновена разширена спермограма, но в неговата клиника, защото разполага с отлични ембриолози и държи те да я разчетат. От другата седмица започваме проследяването при мен, като ще вървим постепенно и по-спокойно, най-напред да видим тези мои фоликули има ли ги, няма ли ги и така  :)
Честно казано след срещата с д-р Стаменов се успокохме значително, защото намерихме човека на когото можем да се доверим на 100%. Така го усетихме поне. Според мен той има способността да вдъхне спокойствие, от което и аз и съпругът ми имаме нужда. Да, проблеми може и да имаме, но може и да не са дотолкова сериозни. Може пък и да са? Просто категоричността на д-р Стаменов ни убеди да караме по-полека и да му вярваме, дори и малко наивно да ви звучи това  :oops:
И така, това е от нас засега.

Благодаря ви!  :bighug:
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #462 -: Юни 13, 2013, 11:56:25 am »
Рапунцел, радвам се че си остана доволна след прегледа :)
Надявам се да не ставам досадна, но не отлагайте много във времето ЦС. Пожелавам ти да не стигаш до нея и в  скоро време да ни зарадваш с новината за твоята бременност.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #463 -: Юни 13, 2013, 13:10:41 pm »
lili2011, според мен цветната снимка (салпингографията) може да се направи по всяко време, щом си на противозачатъчни. Защо не попиташ в клиниката си?
Благодаря ви, момичета!  :bighug:
Триумя се, тъй като преди два месеца имам хидротубация при 'старият' ми лекар и той ако чуе че пак съм си наумила за цветна снимка вече ще се откаже от мен със сигурност (а ми предстои процедура при него и не е желателно).
Скоро направих първичен преглед и в друга клиника, но достъпа до лекарката там все още е труден за мен.
С цветната снимка бих искала да проверя проходимостта на тръбите, но също и дали всичко в матката е наред (според старият ми лекар съм ок, но ми се иска да чуя още едно мнение на специалист, just in case както се казва).

А принципно се колебая за цветната снимка, защото съм с кървене вече повече от месец и не му се вижда края (въпреки назначените ми медикаменти) и мисля че ще изпусна 'благоприятните' за цветна снимка дни. Когато съм на противозачатъчни те не променяха ли и лигавицата?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #464 -: Юни 13, 2013, 18:42:27 pm »
Лили, мисля, че кървенето беше противопоказно за извършване на ЦС.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #465 -: Юни 13, 2013, 21:12:42 pm »
Да, права е rtfrtf. При извършване на ЦС не трябва да има кървене.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #466 -: Юни 14, 2013, 09:30:46 am »
Да, да, момичета. Аз чакам да спре, предписани са ми медикаменти за това и ги взимам много стриктно, но няма никакъв ефект от тях засега. В никакъв случай не бих правила цс с кървене.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #467 -: Юни 14, 2013, 15:56:46 pm »
lili2011, моя съвет е да не отлагате много цветната снимка. Хубаво е, че ще следите фоликулите, но недей си боже да има проблем с тръбите няма да има голям смисъл. Моята светна снимка мина много леко. Аз посещавам клиника Щерев Русе, моя лекар там първо ми препоръча ЦС, а после фоликуметрия.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #468 -: Юни 14, 2013, 17:31:41 pm »
lili2011, моя съвет е да не отлагате много цветната снимка. Хубаво е, че ще следите фоликулите, но недей си боже да има проблем с тръбите няма да има голям смисъл. Моята светна снимка мина много леко. Аз посещавам клиника Щерев Русе, моя лекар там първо ми препоръча ЦС, а после фоликуметрия.
Зори, благодаря ти за загрижеността и като цяло нещата, които казваш са много важни  :bighug: . Аз имам вече правени цветна снимка, лапароскопия и последно преди два месеца хидротубация, просто ми се искаше преди следващата процедура да направя още една цветна снимка.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #469 -: Юни 15, 2013, 18:13:47 pm »
47 Smiles, моят съвет е лапароскопия, при тази анамнеза, която споменаваш. Прекарана хламидиална инфекция, съмнения за ендометриоза.... Лапароскопията е най-точния метод за установяване състоянието на тръбите и органите в малкия таз. Да, по принцип не се преминава към нея директно, но това е при положение, че няма основание да се смята, че има проблеми. В случая, основания си има. Аз например по стечение на обстоятелствата преминах директно към лапаро и като се сетя, че се наложи и второ такова, направо се радвам, че съм пропуснала цветната снимка.... :lol:
Лапароскопията при мен е вече факт от вчера.
Добре, че пристъпих направо към нея.
Тръбите са добре, но за съжаление имам ендометриоза.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #470 -: Август 20, 2013, 11:55:09 am »
Здравейте! Преди 3 години ми правиха операция и сега съм с един яйчник и ядна тръба. АГ ми беше препоръчал да направя ЦС да се види дали е проходима тръбата, но все отлагах (беше ми рано за деца). Сега с мъжо сме решили да си имаме и правим опити 4 месец вече, а резултат няма. Та другата седмица мисля да посетя доки и да направим една снимка. Само се чудя къде да ида да я направя? От Бургас съм. Благодаря предварително :)
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #471 -: Август 20, 2013, 14:08:54 pm »
За съжаление за Бургас съвет не мога да дам, а и там няма много добри отзвуци за АГ-специалисти.Дано се включат момичета от Бургас.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #472 -: Август 20, 2013, 14:17:58 pm »
Здравей! Доколкото знам, в Окръжна болница, в новата клиника по стерилитет правят Цветни снимки. Нямам обаче впечатления оттам, нито съм чувала отзиви. Аз лично бих се насочила към друг град за тази манипулация и изобщо за диагностика и лечение на репродуктивни проблеми, както всъщност и направих :wink: В раздела Адреси на клиники, на началната страница на сайта ще намериш координати на всички репродуктивни клиники в страната, разгледай ги. Най-близо ти е Варна, аз лично там ходех. Ако искаш, пиши ми да те насоча по-конкретно.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #473 -: Август 20, 2013, 15:42:02 pm »
Аз също бих ти препоръчала да се насочиш към друг град за диагностита и манипулациите. За съжаление в Бургас няма такива специалисти (или ако има аз не съм чувала за тях).
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #474 -: Август 20, 2013, 19:09:00 pm »
Приятелка ми препоръча Дева Мария във Ветрен. Д-р Хубчев? Някакви мнения за него?!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #475 -: Август 21, 2013, 15:26:31 pm »
Ходих при него на 4D, по време на бременността. Не останах очарована, а платих не малка сума. Не мога да кажа дали на техниката или на задапаратното устройство се дължи, но аз не успях да видя нищо на това 4D. След това на доплера на основния ми лекар видях детето си много по-ясно. За други неща не съм ползвала д-р Хубчев и не мога да кажа мнение. Напоследък чувам, че му е малко прехвалена славата, не знам дали е вярно. Както казах и в предния си пост, по-добре е според мен да се насочите към друг град. И не забравяйте нещо много важно, преди цветна снимка или хидротубация задължително се пуска тест за хламидии и микробиология.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #476 -: Август 29, 2013, 21:19:30 pm »
И аз мисля да си правя ЦС в Дева Мария в Бургас, най-близко ми е :wink:

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #477 -: Август 30, 2013, 11:00:10 am »
Момичета, за тези неща не се гледа къде е най-близко, а къде е качествено. Но всеки си знае.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #478 -: Август 30, 2013, 22:34:39 pm »
Като за начало и първи изследвания мисля да им се доверя  :wink:
"Диагностиката на репродуктивните проблеми не се изчерпва с консултация с акушер-гинеколог (стерилитет при жената) и андролог, уролог, (мъжки стерилитет).  В не малко случаи причините за безплодието могат да бъдат имунологични, генетични и хормонални. Ето защо МБАЛ „Дева Мария”, съвместно със Сдружение „Зачатие” стартира мащабна кампания за предоставяне на качествени медицински услуги в областта на репродуктивното здраве чрез привличането на доказани специалисти от цялата страна.
  Инициативата ще стартира на големия празник Благовещение - 25март с отварянето на кабинет „Репродуктивно здраве”с гостуването на д-р Мариела Даскалова. Тя е завършила медицина през 1989 г. в МУ – Пловдив. Работи в Катедра „Анатомия, хистология и ембриология“ към МУ – Пловдив, като главен асистент със същата специалност и Център по репродуктивно здраве ". Освен с нея, всеки месец пациентите ще имат възможност да направят консултация с много от българските лекари от областта на репродуктивната медицина, с които сдружение "Зачатие" успешно си сътрудничи през всички тези години и които подкрепят идеята и заявяват готовност да работят в услуга на бургаските пациенти.
  Профилактиката и диагностиката на репродуктивните проблеми е първата и най-важна стъпка в борбата за мечтаната рожба. Много често, при навременна диагностика проблемите се решават в начална фаза, което предотвратява нуждата от сложни и скъпо струващи процедури по ин витро оплождане.
  Всички първични изследвания за диагностика, заради които на бургаските двойки се налагаше да изминават дълги разстояния, търсейки качествени медицински услуги, ще се извършват в МБАЛ „Дева Мария”.
  Едновременно с това ще предостави възможност на пациентите с репродуктивни проблеми да се възползват от безплатно раждане (независимо от начина на родоразрешение), с единственото условие желаещите да са регистрирани потребители на форумите на Зачатие, не по-късно от 01.01.2012 г."

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #479 -: Август 31, 2013, 00:41:05 am »
Всичко много хубаво, ама до момента, единствените лекари по репродуктивна медицина, които дават консултации във въпросния кабинет са д-р Мариела и Васил Даскалови :wink: Други така и не дойдоха. Така че, ако ще правиш първоначални изследвания в Дева Мария, поне изчакай докато д-р Даскалови възобновят посещенията си /лятото не идваха/, поне да се прегледаш при тях. Мисля от октомври започват пак да идват. Ако искаш, питай Мели на лични да ти каже със сигурност.
Само ще добавя нещо - първоначалните изследвания, които целят откриване на проблема и поставяне на диагноза, са не по-малко важни от последващата терапия, най-малкото бива да са качествени и достоверни, за да се лекуваш правилно /ако се открие проблем, де, дано няма/. Така че това е голяма заблуда сред доста пациенти - ама поне за първоначалните изследвания ще ми свършат работа. Ами те като не знаят какво и как да ти изследват /по принцип говоря, за повечето обикновени гинеколози/, голяма полза ще има от тях, дума да няма. Само да си попилееш парите. Но, както казах, всеки си знае. Често срещано явление, в началото доста пациенти не вярват като им говорим, мислят си, че преувеличаваме и след време четем постове как са се набутали, загубили са им времето и т.н.  Не говоря тук конкретно за Дева Мария или Бургас изобщо, а като цяло за неспециализираните клиники и кварталните гинеколози, пък ако ще да са спрягани за светила.  Но в крайна сметка, всеки е свободен да опита по метода проба-грешка.

П.С. Последно уточнение. Дори да си направиш изследванията тук, ако след това се наложи да се насочиш към специализирана клиника по стерилитет, повечето ще те накарат да ги повториш и ще ти излезе двойно. Така че по-добре се насочи отсега директно към репродуктивна клиника и си действай. В Бургас смисъл има единствено ако посетиш д-р Даскалови. Личен опит :wink:
« Последна редакция: Август 31, 2013, 00:43:29 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!