0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #100 -: Юли 19, 2014, 13:06:40 pm »
Дани,ще те побъркат тия доктори ужасно е,само спокойно и пиши като имаш инфо...прегръщам те,с теб сме   :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #101 -: Юли 19, 2014, 13:42:20 pm »
 osi_7
Вече съм официално решето.Тестовете за бременност са положителни,според "докторката" е гледала от неправилния ъгъл.
Щели да изчакат другата смяна и двамата да ме погледнат,нямам думи.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #102 -: Юли 19, 2014, 14:14:07 pm »
Дани,значи има надежда.Дано р грешка на ехографиста.Ама и на мен странно ми се стори къде ще изчезнат и то две, не едно бебче. Кървенето може да е от излющване на лигавицата,ти си наясно с това.Всъщност от колко дни кървиш и...нали беше казала,че намалява.Пиши веднага,след като те прегледат,защото нали знаеш,че те мислим.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #103 -: Юли 19, 2014, 14:21:40 pm »
Господ да ни пази от такива лекари!!!
Като 4етях в4ера и другите хипотези, просто се хващам за главата!
Дани, моли се на Господ и ако имаш възможност посети някой 4итав ЛЕКАР, 4е ще си скъсаш нервите там
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #104 -: Юли 19, 2014, 14:44:51 pm »
Добре сме момичета,и тримата  :)
Кървя вече 12 дена,като само последните 4 вече си е кърваво течение,а не тъмнокафеникавото в началото.Но намалява,явно само началник отделението е достатъчно компетентен за да работи с апарата.Той ги вижда дори и на външен УЗ,макар и с голямо увеличение,дори се шегува,че сутринта са били на закуска навън по време на прегледа.
Там са си и са се свили на топличко,а болки вече нямам,даже и повръщането спря,от време на време само ми се гади,но нищо сериозно  :lol:
Като цяло сме добре  :bori_015: :bori_015:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #105 -: Юли 19, 2014, 14:57:38 pm »
Дани,като те изпишат,повече не стъпвай там.То дано не се налага изобщо престой в бплница,но ако се наложи-отивай в София.Леле,така се ядосах,като те чета...
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #106 -: Юли 19, 2014, 16:08:06 pm »
Момичета от три дни се опитвам да пиша, но нищо не мога да публикувам  :?
Дани, чудесна новина! Дано скоро се махнеш от тези некадърни доктори  8O
Аз имах болки преди три дни и ходих до спешното. Изписаха ми магнерот и  папаверин.
На всички момичета поотделно прегръдки и хубав ден  :D
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #107 -: Юли 19, 2014, 17:13:32 pm »
То в Монтана друга болница няма.А и като ме заболя тогава не съм се и сещала за друг град,само исках доктор да ми каже,че бебо е добре.
Важното е,че сега сме добре и да си призная дори,цялата история сега ми звучи малко смешно  :D
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #108 -: Юли 19, 2014, 20:48:06 pm »
момичета,искам да ви попитам в каква доза пиете магнезий-моята е 3 пъти по 1т от 500мг.
Четох из нета,че препоръчителната е 375мг
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #109 -: Юли 19, 2014, 21:15:24 pm »
Рафаила,на мен ми е изписан 3х2 от 500 мг.
Дани,това твоето заприлича на латино сериал  :lol: важното е,че всичко е наред само ти си знаеш какво ти е с тези некадърни лекари край теб :)
« Последна редакция: Юли 19, 2014, 21:19:02 pm от Алекс 77 »
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #110 -: Юли 20, 2014, 11:23:58 am »
Здравей те момичета !
Дани чудесна двойна радост  :D :D :D .Стискам палци скоро да си вкъщи и всичко да е наред.А за некомпетентните лекари нямам думи .
Не ми остава много време за писане ,но ви следя всеки ден.Не съм виждала бебчо от 10 дни и само броя дните до четвъртък.Тази седмица си записах и час за БХС при д-р Даскалов и съм много нетърпелива и за този преглед.За да разбера дали предчувствието ми ще е вярно,не че има някакво значение важното е да е живо и здраво.
На всички коремчета прегръдки и хубав и слънчев ден

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #111 -: Юли 20, 2014, 11:53:13 am »
Рафаила, препоръчителната доза е за хора без проблеми според мен :-)
Аз също за профилактика на контракции пия от ранна седмица още 3х2 Магнерот от 500мг. :-)
Дани, тия твоите доктори дори мен втрещиха, дето и на мен ту ми мерят шийката 16мм, ту 45...което май е абсурдно. Въобще не се замислят според мен, че ние се тревожим и не сме лекари, та дори и да има грешка и отклонение не бива така да ни шашкат... Гледай да те преглежда там този дето ги вижда бебетата и стискам палци скоро всички да сме си вкъщи и щастливи :-)
Аз съм си още в болницата и се надявам утре да ме пуснат, поне така се канят. Дано само ме прегледат преди това, че иначе ми е странно как точно разбират добре ли съм, не съм ли...то аз и вкъщи като си лежах си се чувствах страхотно, пък какво се оказа :-(
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #112 -: Юли 20, 2014, 12:13:47 pm »
Рафаила и аз след болките съм с 3 х 2 магнерот.
Марина, ако можеше някак през два дни да си ги виждаме бебчовците. Аз се подигравам на мама, че все ме пита как съм, а още от сега така ми се иска да ми потропне отвътре да ми каже, че е добре бебчо :)
Дани, разбирам те за болницата напълно. Аз като отидох в градската болница с болките, бебето го измериха със седмица по- малко на допотопния им ехограф. Добре, че два дни по- рано бях на БХС и си знаех, че всичко му е ОК !
Хубав и спокоен ден, бъдещи мами:)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #113 -: Юли 20, 2014, 13:09:54 pm »
благодаря ви за инфото,Алекс,Моусит и Калкат:)
значи аз съм си направо на ниска доза;)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #114 -: Юли 20, 2014, 14:13:37 pm »
Тука е който е на смяна Алекс.Лошото е,че вече два дена никой нищо не вижда  :(
Сутринта ми бе обяснено следното:
"Тъй като имаш кървене,възможно е това,което д-р Николов е видял и съответно взел за плодни сакчета,да се окажат балончета,пълни с кръв.Лесно е да ги объркаме с плоден сак,тъй като са същите на форма и черни отвътре.Разбира се,всички тестове за бременност,които ти направихме,бяха положителни,затова до доказване на противното,за нас ти си бременна и като такава ще те лекуваме.Може още да е прекалено рано и затова нищо да не се вижда." 8O
Незнам как да си кръстя латино сериала,но дори аз виждам колко му е слаб сценария.Просто нямам думи вече,а най-интересното е,че освен тежеста в корема и събуждането в 4 и 30 сутринта вече други симптоми за бременност нямам,от гаденето и повръщането останаха само редки напомняния....
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #115 -: Юли 20, 2014, 14:17:48 pm »
Здравейте момичета-изчетох ви на един дъх,тъй като не бях влизала отдавна...
Дани 86-мисли позитивно-с теб сме!
Моусит,споко-скоро ще си си у дома :wink:
Лили,хоупче-успех на финала :)
Стоека,тръгна ли кърмата?Как е принцеска Мария?
 Аз в петък бях на преглед-всъщност най-после се записах на ЖК. Преди това бях ходила при тази докторка, но сега след като я избрах, изпитах странно чувство,че съм сбъркала доктора- алчността и пролича още сега-а какво ще правим за на пред...не знам. На 9-ти бях на ФМ и БХС в София и феталната мина чудесно-невероятно преживяване бе-всичко с малкото човече казаха,че е на ред,но на БХС излезна биохимичен риск за Даун 1:230,което го водят висок. Препоръката за сега е още един скрининг през 16 седмица.Споделих и това и се надявах да ме погледне на УЗИ-то,но тя каза ако си плащаш-ОК,иначе не. Дооообре казвам аз и след като и платих таксата за ФМ (уж и тя прави такава) очаквах поне някакво измерване да направи,ама не би- ето това е главичката,тук си смуче палеца,това е краче и тука е плацентата.Довиждане!!!Някой да откри наченки на ФМ???Поне ми даде болничен за 14 дни,че и в работата имах малко проблеми...Това е положението-ако си от малък град и знаят,че нямаш избор,си те мачкат както знаят!Много жалко :( Все пак се радвам,че този път урината ми излезе без белтък и като цяло се чувствам добре!
Леко бременеене сладки коремчета и безпроблемно и гладко раждане на тези,които са на финалната права!Приятно мързелуване в остатъка от неделния ден!
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #116 -: Юли 20, 2014, 22:54:44 pm »
Момичета, надявам се всички да сте добре и по план :-)
Дани, очакваме да пишеш как върви при теб ;-)

Искам да ви помоля да ми стискате палци това да е последната ми нощ в болницата и утре следобяд да ви пиша от домашния уют. Моля се утре да ме прегледат и всичко да е наред за да си отдъхна, защото това лежане без да знам какво се случва става все по-трудно изпълнимо...
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #117 -: Юли 20, 2014, 22:56:19 pm »
Силно стискам палци, Маусит :) Всичко ще бъде наред! Ще чакаме утре да пишеш!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #118 -: Юли 21, 2014, 09:40:58 am »
Ами тази сутрин прегледа мина вече.Оказа се,че в матката вече няма нищо,куха бременност.Но теста ми за бременност,уринния,е повече от положителен и доктора малко се притесни.Сега чакам следващ преглед.... и да видим как процедираме нататък.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #119 -: Юли 21, 2014, 09:59:13 am »
Дани, а кървенето спря ли? Това този доктор, който ги виждаше досега ли е? Дано да са се скрили някъде, щом теста е така положителен!