0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #20 -: Юли 14, 2014, 13:31:51 pm »
Здравейте...Стоека отново честито, радвам се, че се включваш и сте добре с бебка...ще тръгне кърмата, ако не има и млека...не се панирай много. Стискам палци да можеш да си я кърмиш :)
Искам да попитам защо не може да се ядат сушени кайсий...в края на другата тема нещо се спомена?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #21 -: Юли 14, 2014, 13:57:53 pm »
Здравейте момичета!
Ние сме си все така легнали и на системи :-D Днес най-после мина лекуващата лекарка, но нищо не разбрах от нея. Засега само ми записаха тоновете на бебето и ми се заканиха за МБ. И казаха, че като ми изтечат тези системи после ще ми пускат по една на ден, а няма да съм вече на 24ч, ама те тооооолкова бавно текат, че не се знае знае ли се...
Да ви питам ако можете да помогнете: Тук са се разпискали за изследване за васерман да им нося. На мдн от ЖК не са ми пускали такива, защото им дадох целия наръч от инвитрото и казаха, че си имам всичко. Сега обаче го търся да им дам копие и намирам само Сифилис ама МБ и антитела за сифилис, а май не е нито едно от двете. Понеже списъка с изследванията ми е онлайн и е с някакви странни имена, може ли да го пропускам нещо или не знам и аз...
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #22 -: Юли 14, 2014, 14:04:04 pm »
Като пусна сърч в гуглето излиза, че точно васермана е изследване за сифилис.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #23 -: Юли 14, 2014, 14:09:44 pm »
Катче, едни от най-красивите мигове ти предстоят днес! Поне за мен първата фм си остана най-прекрасното нещо за първите три месеца!
Dragony, и на мен ми е чудно. Струва ми се, че някой преди време беше писал че предизвикват контракции... няма да ви казвам че света ми се обърна като казахме на свеки ГОЛЯМАТА НОВИНА, а тя ми купи от радост цяла тарелка сушени кайсии само за мен... Не ги докоснах, но и до днес се чудя случайно ли беше (теория за конспирацията пасти да яде!  :D )
Стоека, хапвай доволно, пий много течности... Имаш много хубав бюст доколкото си спомням (ето, сега и ти трябва да ме почерпиш  :P ), настани се много удобно, пусни си клипчета на кърмещи мами (подпомагат лактацията и действат добре на психиката). Усмихвай се!  :bighug:
Последното важи и за всички нелактиращи в момента  мадами в темата.  :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #24 -: Юли 14, 2014, 14:25:39 pm »
Ами и аз знам, че е сифилис, но като показах на акушеерката какво имам и тя каза, че е друго.
Едното си пише Сифилис серология МБ, а другото пише антитела за сифилис. Знам ли го вече...дано намеря докторката да я питам, защоти почвам да си мисля, че ги нямам....
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #25 -: Юли 14, 2014, 14:28:23 pm »
Ехоооо, здравейте и от мен  :D
Stoeka, браво момиче  :D
CatCat, пиши после как е минал прегледът
Mousyt, Васерман и Сифилис е едно и също
Останалите коремчета, прегръдки и целувки  :D
Аз в сряда съм на преглед и нямам търпение да видя малкотота как е, че все по-силно подритва :D 8)
На работа всички колежки ме попипват по корема и ми се радват, а аз най-нахално се възползвам от ситуацията и докато мина през всички бюра, бузите ми са пълни като на хамстер с храна и плодове  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #26 -: Юли 14, 2014, 15:37:49 pm »
Хей Марина, теб някак те изгубих между капките... И на мен ми се струва рано да е от бременността, но пък аз и не разбирам особено. Ако беше в по-напреднала бременност щях да те посъветвам да пуснеш албумин и белтък, може би също СУЕ и ПКК... Но сега може да прегледаш дали не хапваш твърде много солено, при всички случаи да увеличиш водата до 2.5-3 литра и може би да си свариш черешови дръжки, докато още ги има. В толкова ранна бременност може да е нещо с бъбреците - случва ли ти се да имаш такива проблеми? Аз в горе-долу същия срок май се сдобих с цистит... Това са възможностите за които се сещам на първо време... Ако решиш да пуснеш изследвания, лл може да ти пусне горните през ЗК. Дано скоро отминат оплакванията!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #27 -: Юли 14, 2014, 15:59:48 pm »
Моусит,мисля,че това което имаш си е точно васерман...
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #28 -: Юли 14, 2014, 19:31:50 pm »
Ето ме и мен  :D
След днешния преглед се оказа,че сме тотално сбъркани.Според Д-к Кръстев,съм чудо на природата  :lol:
Като цяло новините са следните,лентичката ми е грешна.Имала съм по-късна О,да не кажа възможно най-късната.Кафеникавото течение е било остатъчен Ц,който съответно е минал изчиствайки матката за бременността  :)
Днес отново ме гледа на вагинален УЗ и вече си имам чудесна снимка на плодно сакче с размер 0,471см,което отговаря според доки на 4 г.с.,но още не може да каже точно и колко дни,понеже с обикновен УЗ не се вижда  :lol:
Отново сме на преглед на 30.07,за да видим как растем и да може да ми каже точно г.с. и дата на термин.
Според д-к Кръстев съм си хванала бременността толкова рано,че е направо невероятно  8O
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #29 -: Юли 14, 2014, 21:04:45 pm »
Дани, значи всичко е наред и ще чакаме още добри новини!
Нашата ФМ мина чудесно, бебчо риташе и махаше с ръчички. Щях да се разплача от умиление  :babyflips:
Всичко е наред с развитието му, точно отговаря на 12 г.с. Щом се прибера ще се опитам да си направя лентичка, че като си знам успеха с картинката може и да отнеме няколко дни  :lol:
Лека и спокойна вечер, малки и големи тумбачета, пък Лили може и да ни изненада!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #30 -: Юли 15, 2014, 07:59:33 am »
Дани86 и Catcat честито за хубавите новини.
Лили аз вода си пия доста близо 4 литра и даже си мисля ,че я задържам и затова отичам.Но и  отчитам и факта ,че по цял ден съм седнала или права без никакво движение.До колкото разбрах от доки. другата седмица ще ме пращата на изследвания и ще видим има ли проблеми.Благодаря ти за съветите ,златна си Лили.
Хубав и слънчев ден коремчета  :D :D :D

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #31 -: Юли 15, 2014, 13:51:16 pm »
Ехо мами, какво мислите за резултатите от изследването ми. :D


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #32 -: Юли 15, 2014, 14:09:05 pm »
Божинова,мисля,че са ти добри изследванията,нещо в тях те притеснява ли?
Дани,Catcat,чудесни новини при вас,браво :)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #33 -: Юли 15, 2014, 14:10:19 pm »
момичета,
имам една голяма дилема след приключението с контракциите:
- д-р Михова ми каза да спра утрегестана и след 2 седмици магнерота
- докторът от жк ми каза до края на бременност да слагам утрогестан и да пия магнерот
аз спрях утрогестана вече в края на четвърти месец и се надявам това да не е проблем. според вас то има ли отношение към контракциите.
за магнерота много се чудя дали да не си го продължа...
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #34 -: Юли 15, 2014, 14:15:04 pm »
Ами не мога да кажа, че ме притеснява, само ТСХ пак ми е височко, но ще видим док какво :) Иначе за утрогестана знам, че спомага задържането на плода, аз слушам само доктора, който ми прави инвитрото, каквото каже това е. :)


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #35 -: Юли 15, 2014, 14:22:21 pm »
Рафаила,

Утрогестана мисля няма пряко отношение към контракциите, но много го препоръчват за шийката. А обичайно при контракции има риск за шийката и затова предполагам са ти го оставили... Не мога обаче да ти дам съвет кой лекар да слушаш  :(
Момичета, днес лекарката благоволи да ме прегледа.... На УЗИ измери бебето 940грама, което ми се видя доста, предвид че в петък го мериха два пъти на разлини апарати и беше 840... Може ли да е качил толкова? Иначе шийката не знам измери ли я на УЗИти-поне не ми каза, но я опипа и според нея е запазена, затворена -  едва ли не аз проблем нямам....вече и аз не знам може ли от лечението от петък досега да се е възстановила от 1,6 на "запазена"?
От вчера вече не съм на системи 24ч, а само по една банка магнезии на ден и лежане. Надявам се нещата да са добре наистина :-)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #36 -: Юли 15, 2014, 14:36:56 pm »
Момичета, пиете ли някакви витамини за бременността? аз пия само фолиева киселина и се чудех друго необходимо ли е? :D


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #37 -: Юли 15, 2014, 15:53:37 pm »
bojinova88, ТСХ е високо - трябва дори по време на бременност да е под 2. Поне така ми казва д-р Начев, при който се следя. Витамини и двете лекарки досега са ми казвали да не пия, защото нямало нужда за момента.
mousyt, браво - растете си и сте оправили положението - лежи си и не му мисли  :D не напразно казват, че при някакъв проблем трябва лежане  8)
Catcat, Дани 86 - радвам се че прегледите са минали добре  :D
Mih-че, ти как си?  Нещо ми се губиш  :D
А нас останалите коремчета - много прегръдки и положителни емоции ви изпращам  :D
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #38 -: Юли 15, 2014, 15:56:09 pm »
Момичета, бременните плащат ли 5,40 на ден за болницата?
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #39 -: Юли 15, 2014, 16:07:08 pm »
Здравей,аз пия Prenatal на Jamieson-има всички витамини нужни за бременността включително и дневната нужда от фолиева киселина.