0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #80 -: Юли 17, 2014, 18:31:25 pm »
Стоека71 страхотно е че вече сте у дома .За кърменето поне тук а и ЛЛЛ препоръчват бебе да се буди след 3-я час .Може да им звъннеш за консултация или да ви посети косултант .
Моуст  :bighug: :bighug: :bighug:
Лили  :thankyousign: със всеки пост ме караш да се усмихвам
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #81 -: Юли 18, 2014, 10:33:06 am »
Е,момичета ето ме и мене.
От сряда вечер съм в патологичното в Монтана  :(
Получих силни болки и кървене,страшно беше.За капак като ме пиеха,дежурния ме хвърли в оркестара,като каза след прегледа че има съмнение за гроздовидна бременност и за нея нещата свършвали зле....Втория шок дойде със следващия преглед 1 час по-късно от поемащия смяна,която пък прецени,че съм с извънматочна.Накрая малко преди пункция,дойде завеждащ отделението,прегледа ме с вагинален УЗ,останови маточна бременност в началото на 5г.с.
Голямата новина е,че след цяла нощ мъки и притеснения,сутрешния преглед в Четвъртък потвърди,че ще си имаме близнета.Вече на коремен УЗ се видяха две добре оформени,едно до друго плодни сакчета.Все още имам кървене,но болките спряха,гадното е,че кой как ме добара все с инжекция ме изненадва.Смениха ми дуфастона с утрогестерон 3 х 1,както и папаверин.Имаше е друго ама така и не му запомних името.
Та за сега лежане и боцкане.
А и браво на Мария,радвам се да разбера че се е прибрала у дома и се чувства отлично  :lol:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #82 -: Юли 18, 2014, 10:49:43 am »
Дани,честити ти близначета :) почивай сега,лежане му майката и спокойствие,не се тревожи всичко ще е наред  :bighug:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #83 -: Юли 18, 2014, 11:42:32 am »
Даниии, каква невероятна новина - двечки  :D Лежи и си почивай, че носиш две душички :) трябва да си силна и здрава заради тях  :D
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #84 -: Юли 18, 2014, 12:32:28 pm »
Еха, Дани, какви премеждия... Ама пък какъв подарък само-двечки :-)
Имаш цялата ми подкрепа, като на човек също лежащ в патология 8)
Докторката я домързя да ме изписва днес та оставам до понеделник да ми слагат магнезии... Иначе при мен нищо ново и буквално и преносно и всякак! Добре, че момичетата в стаята са свежарки, та се забавляваме ;-)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #85 -: Юли 18, 2014, 13:39:28 pm »
Mousyt, Дани, топлете си креватчетата в патологията и не се вълнувайте за външния свят. Вашата мисия сега е по-важна от всичко останало.

Аз днес ходих да видим как се държи моята шийка и дали този път ще се размина със серклажа. За сега всичко е ОК - 3.5 см. Малкото диваненце много упорито ме подритваше точно по шийката, едвам му преместихме крачето  :lol: То пък взе, че ни се разсърди, че му създаваме дискомфорт и ни завъртя дупе  :lol:


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #86 -: Юли 18, 2014, 14:46:46 pm »
Дани,честити близначета :Dстрахотна новина :D

И аз в началото в 10 с.имах такова преживяване :(много беше гадно направо ме приеха за аборт.
Радвам се,че всичко е наред :D :DТези доктори ще ни побъркат,добре,че се е намерил доктор да види като хората.
Лежи си и всичко ще е наред :D
Mousyt,поздрави от мен :bighug:
Mgstra,равам се ,че всичко е наред :D
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #87 -: Юли 18, 2014, 15:39:51 pm »
Ех момичета,
благодаря ви,за подкрепата и пожеланията.Mousyt моите лекари са добри в отношението си,малко им куца само присъствието  :lol:
За нещастие кървенето е упорито и не спира,а тази сутрин не съм си виждала бебковците,но предполагам,че щом аз съм добре и те са добре.Поне се надявам.
Трябва да призная,че новината малко  ме шокира,4 години се моля за едно,а живота ме изненада с две накуп  :D
Но сме много щастливи,таткото само що не ходи и танцува едновременно  8)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #88 -: Юли 18, 2014, 17:30:38 pm »
Ех, изписали сте много, а аз работя като гламава, ама на набързо ви изчетох. Виждам, че нещата при всички са общо взето спокойни и оптимистични. Мамите в болницата няма как да не се тревожат, но отстрани и при тях нещата изглеждат овладяни. Приятна вечер на всички и хубави следващи дни. Рутера ни е изключен заради ремонта, та сигурно ще се вясна тук чак в понеделник. До тогава - само хубави мисли и случки пожелавам на всички.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #89 -: Юли 18, 2014, 17:35:53 pm »
Аз си извоювах веднъж на два дни да ни записват тонове. Акушерките малко протестират, че "този дребосък сега пак ще има да го гоним по корема", но удоволствието като го чуеш е неописуемо  :oops: Попиринцип наистина малко трудно ги ловят, ама днес така се чуваха, че чак за малко да попитам да не са нацелили някоя моя артерия 8O
Аз се тревожех, че не го усещам да шава и рита, но на тоновете се чува добре, та явно аз заради сланинките или друго просто не ги усещам толкоз....
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #90 -: Юли 18, 2014, 18:16:28 pm »
Mousyt може бебчо да те щади.Мен големия като ме ритнеше и сменях курса  :lol:
Мен вчера последно ме гледаха на видеозон,днес само е питаха имам ли кървене,при това около 120 пъти.Като цяло нищо не се променя,кървенето си продължава и започвам да се питам ще ми остане ли кръвчица,поне колкото да родя  :D,леки болки също,но ще ги преживеем.Най гадното е,че никой нищо не ти казва...
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #91 -: Юли 18, 2014, 20:31:54 pm »
Дани, честита двойна радост! От сърце и душа ти стискам палци всичко да мине добре, и да те изпишат да си се радвате вкъщи на бременността с двечки :)
Честито и на Стоека, с която не съм имала удовоствието да се засека до сега, много хубаво, че бебчето вече си е при нея в къщи!
Стискам палци и на останалите почиващи си на легло мамчета, аз изкарах първата си бременност с бъдещия батко в твърдо легнало положение, защото получавах контракции дори от седнал стоеж. Излежава и се и си струва всеки ден! Да ми е жив и здрав, сега ще става бати :)
Ааз другата седмица съм на преглед пак, за всеки случай, че моята АГ излиза до края на август в отпуска. Иска да ми взима цитонамазка и микробиология, ама за цитото няма да се съглася. Страх ме е, рисково ми се вижда, а след два спонтанни никак, ниииикак не ми се поемат излишни рискове. Две години се молим за тази бременност.
Още исках да пиша, прочетох ви всички, обаче Митака ме дърпа за баня...Дано успея по-късно да седна спокойно! Прегръдки на всички!

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #92 -: Юли 18, 2014, 20:52:18 pm »
Нищо рисково няма във вземането на цитонамазката,това е част от задължителните изследвания като се запишеш на ЖК,защо не помислиш колко е страшно ако не дай си боже ти има нещо...
Правете си редовно цитонамазки и преглед на гърдите,че е страшно момичета,нагледала съм се на такива гадости,но не му е тук мястото да ви говоря за това,за жалост с всяка изминала година възрастта пада..
Моусит,Дани лежете си и си мислете само хубави неща...
Mgstra, радвам се,че сте добре
Хоупче,докога ще работиш ти? :lol:
А бе,Лили ми се губи нещо днес да не ни изненада и тя като Стоека? :lol:
Поздрави и прегръдки на всички момичета и тези които не съм споменала ( не съм ви забравила  :lol:)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #93 -: Юли 18, 2014, 21:42:27 pm »
Нищо рисково няма във вземането на цитонамазката,това е част от задължителните изследвания като се запишеш на ЖК,защо не помислиш колко е страшно ако не дай си боже ти има нещо...
Правете си редовно цитонамазки и преглед на гърдите,че е страшно момичета,нагледала съм се на такива гадости,но не му е тук мястото да ви говоря за това,за жалост с всяка изминала година възрастта пада..
Моусит,Дани лежете си и си мислете само хубави неща...
Mgstra, радвам се,че сте добре
Хоупче,докога ще работиш ти? :lol:
А бе,Лили ми се губи нещо днес да не ни изненада и тя като Стоека? :lol:
Поздрави и прегръдки на всички момичета и тези които не съм споменала ( не съм ви забравила  :lol:)
Правя си цитонамазка всяка година, на всеки 6м. Последно съм си правила миналата година, защото поради не зависещи от мен обстоятелства нямаше как да отида в началото на тази, но последно съм си правила миналата година, септември. Но при рискова първа бременност и два спонтанни аборта след нея, дразненето на шийката за цитонамазка, при положение, че последната е била ок,  ми се вижда излишно рисковано. Ще го обсъдя с АГ-то, но в крайна сметка смятам, че имам право и на лично мнение, не чувствам нужда някой да ми се кара за решенията ми.

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #94 -: Юли 18, 2014, 21:58:01 pm »
Меч :bighug:и, и според мен не давай цито сега. Аз поне бих изчакала да вляза в четвърти месец. Каквото и да покаже цитото не знам дали могат да се вземат мерки в това нашто 'особено' състояние. Само ще си спестиш притесненията. Аз и микро бих отказала временно, ако нямам оплаквания.
Даниииии, хванала си 'промоционален пакет', а? Ей маймун, честито!  :bighug:
Хоупче, тъкмо започнах да ти пиша на лично... и ти ми даваш отсрочка до понеделник значи. Само да ти драсна тук, че шишета не съм купувала, само при нужда ще взема. Но съм си набелязала стъклените антиколик на 'Д-р Браун'. Не знам какво ми се запечатаха в съзнанието, но и да е имало рационална причина за избора ми, тя отдавна е изфирясала...
Слънчицето ми липсва много, ама простено и е - бебе гледа момичето!
А относно липсите на моята скромна личност: цял ден меря улиците като за последно.. и стягам багаж за едно последно приключение през уикенда... Умирам си да разбера дали спалният ми чувал още ме събира!  :D
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #95 -: Юли 18, 2014, 23:04:01 pm »
Бебчо-мечо,извинявай не съм искала да ти се карам...това моето си е професионално изкривяване,права си имаш право на лично решение... :)
Лили,както винаги си в добро разположение на духа :) браво,че не се притесняваш и си устройваш приключения..
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #96 -: Юли 18, 2014, 23:28:15 pm »
Ех, Алексче! Аз толкова много съм се притеснявала, че никога няма да мога да родя, че би било неблагодарно да се притеснявам че сега мога да родя  8) . Прекрасно, доносено бебче... Пожелавам на всички вас подобен завършек на притесненията...  :bighug:

А за мен започва нещо толкова страхотно, че занемявам всеки път, в който го осъзная!

И да - невероятно, но факт: събирам се в спалния чувал  8) . Кой въобще каза, че съм дебела  :P?
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #97 -: Юли 19, 2014, 07:19:41 am »
Ех Лили,скоро никой не ме беше наричал маймун  :lol:
Благодаря ви момичета,за пожеланията,за подкрепата и изобщо за всичко.
Отчитам се и за таси сутрин,с надежда наблюдавам как кървенето намалява все повече и се надявам днес пак да ме погледнат на УЗ че да видя бебковците.
Като цяло съм добре и в отлично настроение,което дължа на вас момичета  :bighug:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #98 -: Юли 19, 2014, 09:32:54 am »
Алекс, няма проблеми, аз знам, че не си ми го казала за лошо, просто на мен ми е още много шантаво и притеснено всичко да върви добре и треперя за най-малкото.  Малко остро съм ти реагирала, извини ме :)
Дании, чакаме да пишеш като видиш бебоците :)
Лили, още малко ти е останало :) Аз в твоите седмици родих Митко, няма по-хубаво нещо от това да си гушнеш бебето!
На всички - усмихнат и слънчев ден!

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #99 -: Юли 19, 2014, 10:12:29 am »
Хайде всичко от начало,
сутринта на УЗ не се видя нищо.Започваме нови изследвания,нови тестове и нови прегледи...
Вече не мога да разбера да плача ли да се смея ли....