0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, дайте идеи за къща или хотел в края на м.март. Ако има басейн, няма значение какво е времето, децата ще се забавляват. Ако не, трябва да има нещо друго за правене. Да е на макс. 100-150 км от София. Става въпрос за 2-3 дена, едва ли ще е през уикенда. И ако може, да има нещо за разглеждане. Е, и без става, но най-добре природа със забележителности.
Разгледах предложенията дотук. Май само хотелът в Старосел ме впечатли.
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 02:25:14 am от blue_sky »

*
Блу, виж това http://www.royalbath.bg/. Чух добри отзиви, а пък Карлово, Сопот, Калофер и Хисар са на по 10-15км от Баня. Там има достатъчно за разглеждане.
     
*
Дани, благодаря ти! :-) През времето, което ще сме в София, сме канени на сватба. Да видим точно кой ден ще е и тогава ще резервирам нещо за 2-3 дена, че на мъжа ми му омръзна 10 г. почти само в София да седим всеки път.
И моля те, оправи си лентичката! Коя е тази "мъничка Теди"? Че тя е по-висока от моя син.  :lol:

Ходила съм в Крапец, в х-л "Яница". Изграден с европейски пари, но е толкова голям, че е трудно да се поддържа. В края на юни времето си беше студено - към 17-18 градуса и три дни само валя. За плаж не можеше да става и въпрос. На четвъртия ден решихме, че ще се преместим на юг и като стигнахме до Обзор и видяхме слънце, решихме да останем там. :-) Иначе в Крапец е ммного спокойно, но само за хора, на които им допада почивка на село. Не е по моя вкус. Както каза Алиа, водата в морето често е студена. Знам за какво говоря, защото майка ми е от едно село наблизо и като деца, често ходехме в Дуранкулак на море, но никога не успях да се изкъпя.
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 11:57:28 am от blue_sky »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Деси, обмислете Велинград. На час и половина път от София е, ако сте през делнични дни, цените ще са по-прилични и няма да има навалица.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Блу, виж това http://www.royalbath.bg/.

тия хора не са ли малко нахални! "промоционална цена" за делничен ден 104 лв за двойна стая - в хотел без вътрешен басейн в зачукано село...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Блу, виж това http://www.royalbath.bg/.

тия хора не са ли малко нахални! "промоционална цена" за делничен ден 104 лв за двойна стая - в хотел без вътрешен басейн в зачукано село...
Е все пак външният е топъл и е включена закуска и вечеря :) Ако имат и оферта за деца под 6 безплатно са супер :)
*
Не мисля, че ще можем да ползваме външен басейн през март. Освен това перспективата да си скачаме по главите четиримата в една-единствена стая също не ме блазни. Трябва ни поне апартамент. Явно сме разглезени, но сме свикнали да се ширим.
Ще помисля за Велинград, джам. Благодаря!
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 22:50:35 pm от blue_sky »

*
Блу, в Старосел е хубаво, по-различно, а и има какво да се види наоколо (3-4км).
В Рибарица също не е никак лошо,  има и хотели с басейни сигурно .   "Евъргрийн" , преди 4-5 г беше хубаво , а местността е чудно красива, особено ако е зелено. Била съм и в "Арго",  и от него съм доволна, но и там басейна е само външен. И двата имат СПА, а на близо е Гложенския манастир - също интересно място.
В Хисаря има доста предложения с топла минерална вода и мноого глезотии и също има къде да се скита.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Блу, виж това:
http://kamengrad.thracian-hoteliers.com/c/bg/specialni-oferti/zimna-spa-pochivka-delnichni-paketi/

Нямам преки впечатления, но сестра ми е ходила два пъти и е много доволна: голям и малък вътрешен басейн, СПА, в околността има какво да се види (Панагюрище, Копривщица).

п.с.: Прощавай Блу, голямо куку съм.  :lol: Паралелно търся прежда за една шапка.  :wink: Промених линка.
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 22:50:17 pm от Dodich »
*
Додич, благодаря! Изглежда супер.  :wink:

Авалон, предложи хотел в Хисаря, ако имаш предвид!


В Рибарица съм била няколко пъти, все през лятото. Качвала съм се от там до хижа "Ехо". Много е красиво. Но сега с деца просто е съвсем различно.
« Последна редакция: Януари 03, 2016, 22:57:08 pm от blue_sky »

*
Блу, виж това http://www.royalbath.bg/.

тия хора не са ли малко нахални! "промоционална цена" за делничен ден 104 лв за двойна стая - в хотел без вътрешен басейн в зачукано село...

Сакън, зачукано село... Туй е град Баня бре  :lol:. Цената, сравнена с приличен хотел във Велинград е нормална.
Деси, ако се ориентираш към Велинград, виж хотел Свети Спас и хотел Велина. На мен в тях най-много ми е харесало до сега. Цените не са много ниски, но имат различни делнични пакети и оферти.
     
*
Аугуста и Хисар - малко посткомунистически мастодонти на външен вид. Само в хотел Хисар вътрешния басейн е дълбок и нямаше за деца, но пък има забавления за деца. В  Аугуста басейна има и детски басейн и пързалка.
Хотел Галери - има и малък вътрешен басейн.
Ако разглеждаш и други хотели, пропусни Гайтани.
Само да уточня, че последните 2-3 г малко съм назад с инфото. :?
За Каменград и аз съм чувала, сравнително нов хотел на приятели на моя прятелка ..
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Блу,скоро бях в Аугуста промяна няма посткомунистическа работа си е :lol: но пък с водната пързалка децата ще се забавляват :lol: в Хисар не съм ходила, в Централ съм ходила малко бутиково хотелче,но и басейна им е малък..
Във Велинград ти препоръчвам Спа Селект голям басейн,детски,джакузи,сауни,парна баня и т.н. боулинг,футболно,баскетболно игрище,голф игрище...забавления много и много прилични цени със закуска и вечеря :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
в Хисар няма нищо подходящо за малки деца през този сезон. Топъл и плитък вътрешен басейн няма в нито един хотел. Затова не препоръчвам. Иначе, самото градче е много приятно, особено парковете, но в този сезон не е атрактивно. Аугуста е отвратително, басейнът е студен и дълбок. водната пързалка е опасна.

във Велинград, особено в делничен ден, могат да се намерят много предложения и няма да има навалица в басейните, което е важно. ако цената не е проблем - Велина е чудесен избор, за Макси съм чувала също много хубави отзиви.

в Старосел има недостатъци - басейнът е чудесен, но НЯМА топла връзка с хотела. това е доста рисково за малки деца през март. ресторантът е само един и кухнята е средна хубост към зле, а другаде няма къде да се яде. няма и какво да се прави наоколо. там е за една нощувка най-много...

не бих тръгнала да сравнявам "град" Баня, през който съм минавала и знам какво представлява, с един Велинград, например. хора, цената от 55 евро на вечер за селски хотел в бивш ремонтиран санаториум наистина ли не ви удивлява изобщо? това говори добре за жизнения ни стандарт :)

изобщо, в този сезон и за описаното разстояние, само Велинград отговаря на критериите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
в Хисар няма нищо подходящо за малки деца през този сезон. Топъл и плитък вътрешен басейн няма в нито един хотел. Затова не препоръчвам. Иначе, самото градче е много приятно, особено парковете, но в този сезон не е атрактивно. Аугуста е отвратително, басейнът е студен и дълбок. водната пързалка е опасна.
Jam,, освен топлите минерални извори в Хисаря да са изстинали напоследък. Споменах хотели, които са с минерална вода. Не всички хотели в Хисаря имат разрешително за водовземане, от там идват и проблемите с водата. В Хисаря съм ходила само зимата, също и във Военния санаториум, но не го препоръчвам особено И за детски развлечения. В Аугуста гарантирано има детски басейн, а и пързалката не ми се видя нито много висока, нито много завита, но голяма веселба падаше, та шумотевицата ми  е идвала в повече (не може да няма снимки из нета).  Може би с други очи съм гледала. :). Та вероятно за детския басейн бъркаш с някъде другаде.

в Старосел има недостатъци - басейнът е чудесен, но НЯМА топла връзка с хотела. това е доста рисково за малки деца през март. ресторантът е само един и кухнята е средна хубост към зле, а другаде няма къде да се яде. няма и какво да се прави наоколо. там е за една нощувка най-много...

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%BE%D0%B2_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81_(%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BB)
На това аз не мога да кажа че няма какво да се види, зависи кой от от какво се интересува разбира се  :wink:
 От ресторанта на Старосел не съм с лоши впечатления, ходили сме няколко пъти за обяд, между другото и да си купим вино от там.

В с. Баня съм била в Яев, не знам колко е дълбоко вътрешното басейнче , иначе не е лошо и там, има и детски кът. В Баня също има минерални извори. Село, село, ама царско село хахах, царската вила мисля я отварят само при специални поводи. На близо е само Хисаря, на 50тина км. е Гробницата на Севт или музея в Казанлък, за друго не се сещам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
avallon,

хората сме различни, съответно и критериите ни са различни. понеже моето дете е любител на топли басейнчета, вече 7 години проучвам положението с приличните хотели с прилични топли басейни (най-вече вътрешни, защото лятото не е за топъл басейн!).

в Хисар може да има извори, но не ги оползотворяват. проучила съм всички хотели в градчето до един и нито един не става, освен Сана Спа - него пропуснах да препоръчам на Блу, защото предполагам, че може би няма да им попречи цена от 150 евро на вечер. на мен подобни цени ми пречат. в Хисар има дълбок плувен басейн с коридори и Т на водата 25 градуса плюс едно кръгло тенекиено недоразумение с диаметър 3 метра и вряла вода, в която голям човек не изтрайва повече от 5 минути. в Аугуста големият басейн е дълбок и хладък, пързалката е стара, с ръждясали ръбове и стърчащи железа, краят й е много близо до ръба на басейна, стъпалата са железни и хлъзгави, брутално опасна е за малки деца. т.н. "детски басейн" в Аугуста е постоянно окупиран от възрастни хора, които седят там, за да се "киснат" на по-топличко. няма нито място, нито хигиена за деца там. пълно е с руски и израелски бабешки групи в тоя хотел, стаите са ужасно тесни и неприятни (говоря за "реновираните"). останалите хотели в Хисар са с басейнчета, които са подходящи за любовни двойки, а не за семейства с деца.

разбира се, че не съм забравила за тракийския комплекс над Старосел,, но извинявай - това е атракция, която се отработва за 1 час и изобщо не може да впечатли малки деца, съмнявам се и кого изобщо може да впечатли, защото освен малко камънак, друго там няма какво да се види. то дори надписи почти няма там. само с разкази за това какво е имало там не става. а друго наоколо няма. дори и да има, пак цялата работа е за 1 нощувка.

затова и не бих препоръчала хотел Севтополис в Павел Баня, който иначе е просторен и с един от най-добрите басейни за деца като дълбочина и температура - просто няма какво да се прави друго там, извън двата часа в басейна....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Блу, аз съм "прясна" откъм впечатления за Старосел :lol:. Значи,... комплексът е страхотен - пипнато, направено, басейни, СПА... Но и аз като Jam, не съм никак впечатлена откъм забележителности и забавление в близост. И за мен е голям недостатък топлата връзка на басейните с хотелската част. Ние бяхме там средата на Декември и не влязохме - едно, че стаята ни беше далеч (за моите виждания; всъщност беше една от най-близките...) и не си представях как ще се разхождам с мокра коса и затоплена след басейна и второ, ние улучихме натоварено време и имаше тълпи от хора, които буквално се прескачаха вътре (през март не знам как ще е, предполагам по-спокойно и ще се елиминира този проблем). Наоколо освен Зоо-парка, който е направен, друго интересно не видях. Децата на приятелския кръг го разгледаха и харесаха, но все пак това е нещо, което ще запълни някаква част от деня и после пак сте в изходна позиция. Има и нещо като конна база. Може да се яздят коне, но нямахме време да се поинтересуваме повече и не знам точно как стоят нещата там. Наблизо е т.нар. Тракийска гробница, от която "забележителност" аз съм тотално разочарована. Общо взето, 100-ина камъка, няколко изпринтени листа хартия с история за траките и това е. И такса, разбира се. Самата работа по гробницата е замразена и по нейната реконструкция не се прави нищо последните 10 години. А преди това, явно също не е правено нещо съществено. Абсолютно безинтересно. Друго интересно в много близката околност не успяхме да открием (отдавам го и на незнание, защото все пак не сме се интересували предварително).
Кухнята и ресторантът също са доста постни - бедно меню и недобре приготвена храна. Както казва Jam, друго място за хранене няма. Виното обаче е убийствено, ние си позволихме да прекалим :oops:. Ама, не мисля, че вас точно това ви касае...
Пак казвам, самият комплекс като място за почивка е страхотно, но само ако сте решили ти и съпругът ти да си подарите дни на почивка и релакс с хубаво вино и необезпокоявани. Като място за ваканция с малки деца някак не ми се вижда много подходящо.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Завихрихме спор около СПА хотелите, но за Аугуста и Хисар споделям абсолютно мнението на Джам, особено за Аугуста. Този хотел не е мръднал от десетилетия.
За Велинград, противно на Авалон, Селект не ти го препоръчвам Блу. Да, басейните са хубави, но какво от това, като ти люти на очите от хлор. Ресторанта е мижав, храната гадна, цените надменно високи за предлаганото. И наоколо няма къде другаде да се нахраниш, защото е отдалечен от центъра. Велина и Свети Спас също са далеч, но там нещата стоят по друг начин.
Хотел Яев, някой го спомена по-горе, не е в гр.Баня  :wink:, ами в село Соколица, близо до Баня. Наши приятели след седмица ще ходят там и ще мога да дам отзиви от второ лице. От първо не мога, защото за мен е безумие да плащам за нощувки в хотел, който е на 10км от родният ми дом. Затова не обичам и Хисар.

Първото ми предложение беше хотелът в Баня, защото наистина наоколо има какво Блу да покаже на децата си, свързано с България и историята ни. А пък във външен минерален басейн в Баня се плува чудесно през зимата, това от личен опит. Калолечението там също е много добро.
« Последна редакция: Януари 04, 2016, 15:20:36 pm от dani_ j »
     
Завихрихме спор около СПА хотелите, но за Аугуста и Хисар споделям абсолютно мнението на Джам, особено за Аугуста. Този хотел не е мръднал от десетилетия.
За Велинград, противно на Авалон, Селект не ти го препоръчвам Блу. Да, басейните са хубави, но какво от това, като ти люти на очите от хлор. Ресторанта е мижав, храната гадна, цените надменно високи за предлаганото. И наоколо няма къде другаде да се нахраниш, защото е отдалечен от центъра. Велина и Свети Спас също са далеч, но там нещата стоят по друг начин.
Хотел Яев, някой го спомена по-горе, не е в гр.Баня  :wink:, ами в село Соколица, близо до Баня. Наши приятели след седмица ще ходят там и ще мога да дам отзиви от второ лице. От първо не мога, защото за мен е безумие да плащам за нощувки в хотел, който е на 10км от родният ми дом. Затова не обичам и Хисар.
Много благодаря за тази информация. Определено се бях запътил на там!
*
За Велинград, противно на Авалон, Селект не ти го препоръчвам Блу.
Селект аз не съм препоръчвала.

 Да, за Яев аз го споменах, поправям се - не е в с. Баня, случайно се отзовахме там, имам спомен от Баня и ме излъга спомена явно, че е в това село, беше лято и много хубаво зелено навън с изкуствена рекичка през двора, но и в жегата външния басейн си беше хладен.

 А, няма спор, вкусовете са толкова различни, колкото и хора изразяващи мнение. Мен лично не ми е важен лукса на стаята,... дали ще има и какво има в мини бара напр., важна ми е хигиената, СПА за релакс и нещо ново за гледане, природа също, голям басейн за плуване ми е най-големия бонус  :lol:. Няма такъв кеф в открит топъл басейн посред зима, ама не е за деца тая работа наистина.
Вярно и споделих от самото начало, че Хисар и Аугуста са си посткомунистически мастодонти.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.