0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #80 -: Март 18, 2014, 21:10:53 pm »
:bighug: Зори, всичкото лошо зад гърбовете ви!
Да ги нацелуваш красивите ти момчета!

За допълнителни витамини или добавки тази зима започнах с Герисан,
свършихме го и след това само мед и плодове.
Аз съм изключително благодарна на късмета си, че децата ми да обичат плодове,
стигаме до там понякога да ограничавам кивито например!
При Калина то има силен диуретичен ефект и давам да хапват в петък и събота.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #81 -: Март 18, 2014, 21:22:13 pm »
да,точно тези капки давам.
<br />
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #82 -: Март 18, 2014, 21:52:54 pm »


Благодаря ви за мненията! Дано и други се включат.

Аз давам Биозин кидс, не вярвам в такива нещо, но ми се видя най-безобидното, в разгара на грипа беше вдигнал температура, изплаших се  и цяла зима го давам. Не е боледувал. Нашия Педиатър винаги настоява при вирус или в сезона да давам Изопринозин.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #83 -: Март 19, 2014, 07:29:33 am »
Момичета, нищо от тези неща, които давате, уж за "стимулиране " на имунната система, не работи. Наистина ви казвам.
Само си давате парите.
В България лекарите взимат процент, ако препоръчват или изписват директно такива продукти.
Сега, разбирам, че те действат успокоително за родителя, но ...

В Канада също никога не са ми изписвали или казали да давам витамини. Те просто нямат такава практика. Аз съм купувала, разбира се, но по-скоро увлечена от общата мания.
Ако детето е болнаво, по-добре го ваксинирайте срещу сезонния вирус, повече резон има.

Имунната система е толкова сложна и все още не напълно изучена и  да смятаме, че с някакви синтезирани продукти ще я стимулираме, е смешно.
Няма как да стане.

Допълвам си малко поста: при тежки сривове на имунитета, при СПИН и т.н, лекарствата са други и специално изписани и се назначават след редица тестове и прочие . Там нещата са съвсем други.
« Последна редакция: Март 19, 2014, 08:43:32 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Месечна тема - март
« Отговор #84 -: Март 19, 2014, 09:13:57 am »
Само си давате парите.
В България лекарите взимат процент, ако препоръчват или изписват директно такива продукти.


при последното боледуване на Марти всички лекарства бяха изписане на обикновена рецепта. Само "витамините" бяха предписани на отделна рецепта на химизирана хартия... познайте дали ги купих.

Миналата есен давах по схема бронховаксон, това което постигнах беше пневмония и престой в болницата 7 дни. Тази година категорично отказах да му давам пак бронховаксон, не зная дали защото е пораснал или от друго, но тази зима детето боледува значително по-рядко и когато се е разболявал е минавало по-леко. Тази зима е пил 1 антибиотик, а миналата зима 6 пъти. Тази година давам мед и пчелни продукти и хапва много плодове /които са купешки и пак не съм сигурна какво точно давам/
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #85 -: Март 19, 2014, 10:00:22 am »
Ще си позволя да публикувам част от статия, която намерих преди време, от Harvard Health Publications. Извинявам се за малко дървения превод, трудно  ми е да превеждам от английски на български.

"Бъдете скептични

Много продукти на щандове на магазините твърдят,че  засилват или поддържат  имунитета. Но концепцията за повишаване на имунитета всъщност прави малко смисъл научно. В действителност , увеличаване  броя на клетките в тялото т.нар - имунни клетки или други - не е непременно нещо добро. Така  например, при спортисти, които участват в " кръвен допинг " –т.е  помпане на кръв в техните системи с цел увеличаване на броя на кръвните клетки и повишаване на тяхната производителност –  увеличава риска от инсулти.

Опитите да се стимулират клетките на имунната система е особено сложна , тъй като има много различни видове клетки на имунната система , които отговарят на много различни микроби по много начини . Кои клетки трябва да увеличат и до каква стойност? Засега учените не знаят отговора. Известно е, че тялото постоянно генерира имунни клетки . Ясно е , че произвежда много повече лимфоцитите , отколкото е възможно да се използват. Допълнителните клетките се отстраняват чрез естествен процес на клетъчна смърт , наречен апоптоза - някои , преди да се включат в  действие , някои след като битката е спечелена. Никой не знае колко клетки или какви видове клетки на имунната система трябват, за  да работи тя в най- оптимална степен .

Учените знаят повече за долния край на скалата . Когато броят на Т-клетките в пациент с ХИВ / СПИН падне под определено ниво,тогава пациента се разболява , защото имунната система не разполага с достатъчно Т- клетки, за да се пребори с инфекцията. Така че, там в дъното има номер , под които имунната система не може да свърши работата си . Но с колко точно T клетки имунната система се чувства достатъчно удобно , за да се бори? Ние не знаем .

Много учени се опитват да проучат ефекта на различни фактори - от храни и билкови добавки до физическо натоварване и стрес –върху  имунитета. Изследвани са някои кръвни компоненти като лимфоцити или цитокини . Но до този момент , никой не знае какво означават тези измервания по отношение на способността на тялото да се бори с болестта . Те осигуряват начин за откриване дали нещо се случва , но науката все още не е достатъчно напреднала , за да се разбере как точно тези компоненти показват влиянието си върху  имунната система да  се справя с болестта.

Друг учени разглеждат ефекта на някои промени в начина на живот на честотата на заболяванията. Ако проучването  показва значително по-малко заболявания, изследователите се интересуват дали имунната система се е подобрила по някакъв начин. Въз основа на редица  проучвания , вече има доказателства, че макар и да не може да бъде в състояние да докаже наличието на пряка връзка между един определен начин на живот и един по-добър имунен отговор , може поне да се твърди, че вероятно по-добрия начин на живот води до по - малко болести.

В статията има и много друга информация, но е доста обемиста.
« Последна редакция: Март 19, 2014, 10:08:16 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #86 -: Март 19, 2014, 11:15:21 am »
Момичета, нашия младеж изяви желание да ходи на плуване. Въпросът ми е къде, мнения, препоръки? Регионите, които биха ни били близки са Овча купел, Красно село, Борово. Благодаря


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #87 -: Март 19, 2014, 11:20:17 am »
Момичета, нашия младеж изяви желание да ходи на плуване. Въпросът ми е къде, мнения, препоръки? Регионите, които биха ни били близки са Овча купел, Красно село, Борово. Благодаря
Аз също питах преди време, но се оказа, че моята девойка е още малка за самостоятелни занимания и ще почакаме.
Детето на наша съфорумка (nunu) ходи в клиниката на Мазнейкова, доволна е.
http://www.mbal-sofia.com/bg/pages/spa-centar-pluvane

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #88 -: Март 19, 2014, 12:52:27 pm »
и наши познати водят там дъщеря си и са доволни.

 На мен вече ми идва доста в повече- Никола от тази сутрин е със сополи  :(,да видим сега до къде ще стигнем.
<br />
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #89 -: Март 19, 2014, 13:34:32 pm »
Зори, дано бързо минат гадините  :bighug:

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #90 -: Март 19, 2014, 14:27:18 pm »
Зори, бързо да минава!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #91 -: Март 19, 2014, 14:50:59 pm »
момичета, аз не давам нищо от така изброените на децата. една зима преди 2-3 г. давах за 2 седмици това сиропче с омега 3 и това им беше. Ядат си плодове цяла зима, пият чай с мед, мляко.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #92 -: Март 19, 2014, 15:00:34 pm »
 Благодаря за информацията.
 Иначе и аз нищо имуностимулиращо не давам. По миналата есен давах бронховаксом по схема, но не видях разлика. Съобразих се с написаните мнения тук и реших, че няма да давам. Ради е много злояд и си мисля затова какво бих могла да му дам?


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #93 -: Март 19, 2014, 15:13:11 pm »
Ради е много злояд и си мисля затова какво бих могла да му дам?
Не мисля, че нещо може да му даваш. Просто си има такива деца, ако е здрав, жизнен и палав, не го мисли.
На приятели детето дни наред не ядеше като малък, сега на 15 години продължава да е злояд, ама на, оцеля.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #94 -: Март 19, 2014, 15:37:55 pm »
Ради е много злояд и си мисля затова какво бих могла да му дам?
Не мисля, че нещо може да му даваш. Просто си има такива деца, ако е здрав, жизнен и палав, не го мисли.
На приятели детето дни наред не ядеше като малък, сега на 15 години продължава да е злояд, ама на, оцеля.
Повече от жизнен и палав, даже се чудя от къде му е тази енергия, като се храни така оскъдно.


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #95 -: Март 19, 2014, 16:09:28 pm »
Киара, имам същата трудно ядяща девойка  :(. Въпреки външният и вид, яде само хляб, кисело мляко и желирани бонбони  :lol:. Тези дни започнах да и давам омега 3, питай ме защо - не мога да отговоря, но съм си наумила, че може пък да прояде. На всичкото отгоре, в пет аптеки влязох да търся Ескимо кидс и не намерих, в последната ми предложиха някакви рибки, като бонбони. Оказа се, че в тях омега 3-то е само "есенция", но това го разбрах в къщи, бях ги купила вече.
     
Re: Месечна тема - март
« Отговор #96 -: Март 19, 2014, 16:21:00 pm »
"Саностол" сироп не е ли за "разяждане" на злояди деца - мене едно време ме тъпчеха с него, че съм им се виждала злояда и слаба. Сега гледам, че го рекламират по телевизията, явно продължава да се произвежда. Навремето беше "дефицит" :), та майка го намираше с връзки някакви от аптека в Правителствена болница на МВР в София. Подяждала съм явно децата на отговорните другари, като съм им взимала сиропчето. Но сега нищо ми - от пубертета нататък проблем с липса на апетит не съм имала, даже - обратното. Но някак си не вярвам в действието на подобни неща, не знам дали съм права.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #97 -: Март 19, 2014, 16:25:45 pm »
"Саностол" сироп не е ли за "разяждане" на злояди деца - мене едно време ме тъпчеха с него, че съм им се виждала злояда и слаба. Сега гледам, че го рекламират по телевизията, явно продължава да се произвежда. Навремето беше "дефицит" :), та майка го намираше с връзки някакви от аптека в Правителствена болница на МВР в София. Подяждала съм явно децата на отговорните другари, като съм им взимала сиропчето. Но сега нищо ми - от пубертета нататък проблем с липса на апетит не съм имала, даже - обратното. Но някак си не вярвам в действието на подобни неща, не знам дали съм права.
И аз не вярвам, знам ли, затова питам за нещо, което е проработило.


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #98 -: Март 19, 2014, 16:39:41 pm »
А слаби ли са ви злоядковците? Моето момче яде повече от мен, което ме притеснява, но не е дебел (110см/20кг) и всички ми казват да не се притеснявам.

Хоуп, а за този Саностол колко съм се молила да ми дават и на мен... Брат ми много боледуваше и също му го набавяха "по втория начин". Същия спомен имам и с Хумана банановата каша  :lol:
« Последна редакция: Март 19, 2014, 16:56:13 pm от midge »
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #99 -: Март 19, 2014, 16:50:48 pm »
А слаби ли са ви злоядковците? Моето момче яде повече от мен, което ме притеснява, но не е дебел (110см/20кг) и всички ми казват да не се притеснявам.
И ние сме с такива мерки и теглилки 110 см, 19-20 кг.