0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #160 -: Март 24, 2014, 17:40:57 pm »
„щъ ми станат куту на Мишу зъбити“.

Пеше, не е ли време да поодялкаш тоя акцент?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #161 -: Март 24, 2014, 17:44:01 pm »
Джам, моя откак тръгна на училище, напълня доста. Нямат спорт така, както е в градината, отделно в тъпата им лавка имат донъти, дето той тайно от мен си ги купува и ей го, корема изхвръкна. Иначе ходи на спорт, карате, футбол, не спира да се движи, нон стоп търчи на нейде. И въпреки това не мога да му намаля корема и това си е :?

аз пари още не давам, не са ми искани и аз не давам. вероятно няма да дам, дори и да ми искат. в чантата има вода и плод. проблемът е, че децата практически са лишени от движение по цял ден - от 8 до 17 часа, когато свършва занималнята. с двата почивни дни не можем да наваксаме, явно.

преди на ръст беше в 50-ти перцентил, а на тегло в 25-тия. сега и на ръст и на тегло е в 50-тия, което е голям скок.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #162 -: Март 24, 2014, 19:33:27 pm »
На моите им слагам вода, сандвич,нещо друго домашно - мъфини, баница, солено кексче, и са записани на стола. Като ги взема, мрънкат, че умират от глад :)

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #163 -: Март 24, 2014, 20:46:26 pm »
Ох, Джаме, ти с радио спорила ли си? Все още казва шъ и куту. Но пък Оста (уста), молЕв (молив) и други подобни. Че и спори с мен как е. Тя знаела по-добре. :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #164 -: Март 24, 2014, 21:10:36 pm »
Да, и аз слагам плод и сандвич, предвид пословичния глад на моите госпожици, но и едно левче си разнася в чантата, ако й свърши водичката, че и водичка пийва повечко :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #165 -: Март 24, 2014, 22:00:56 pm »
Ох, Джаме, ти с радио спорила ли си? Все още казва шъ и куту. Но пък Оста (уста), молЕв (молив) и други подобни. Че и спори с мен как е. Тя знаела по-добре. :lol:

 :lol: спора и при моя младеж го има, но си мислех, че е от възрастта.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - март
« Отговор #166 -: Март 24, 2014, 23:13:53 pm »
Джам, то и аз не давах, съответно и карах на здравословната храна. Обаче тук е нещо като изискване, за всеки клас да се дава съответната стинка - в първи е едно евро, във втори е две. Та той си го знае това от съучениците и няма как да кажа няма да ти дам. Говорили сме за вредните храни, и на зъболекар като ходи, пак му говориха. Кола и газирано не пие. Вода има в къщи, само ако излезем някъде, в някакъв специален случай се пие спрайт.
Ема, не вярвам да си ми поиска здравословна храна, като гледам тук как ги хранят :x На почит са всякакви видове макаронени изделия, пици и сухоежбина, от рода на гевреци и хлебчета. И като кажеш, че готвиш манджа и супа и те гледат като полезно изкопаемо. Като беше бебе, лесно беше, хранех с каквото сготвя, сега градина, училище, развалиха им храненето :( Мила е по-добре, нея по мога да я залъжа с разни неща, обаче той е ужасно труден за ядене. Даже оня ден тя ми вика - мамо, кога ще ми направиш супа с месе и картоф, пък той пита за пица :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Месечна тема - март
« Отговор #167 -: Март 25, 2014, 22:12:03 pm »
На дъщеря ми в училището няма т. н. лафка :D /изобщо не бях в чувала в немско училище да има такава/. децата си носят храна от вкъщи, като учителката още на първата РС предупреди никакви сладкотии.
Пари засега не са и необходими.
Аз й слагам обикновено само плдове, тя сутрин закусва в къщи, на обяд се храни също тук, не й е необходимо друго.

И да си похваля рогатото девойче :), днес баща и беше на 2ра РС, всичко е перфектно откъм учебния материал, учителката я смята за една от първенците на класа :).
Не че кой знае какво учат в 1 клас, но засега на нея и се отдава с лекота, живот и здраве, дано и занапред  е така, че засега разчита на главата си само, без да влага много труд

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #168 -: Март 25, 2014, 22:16:36 pm »
Гане, така са си немците с техния "вечерен хляб".  :lol: Добре, че моят поне се научи салата да яде, че от толкова хляб ще започна да се търкалям.
В градината им готвят на децата, но някои от нещата са типично немски и не знам те как ги ядат, но аз не бих.  :lol:

Бени, все така да й върви училището на Дара!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - март
« Отговор #169 -: Март 25, 2014, 22:19:28 pm »
Ами при нас домакина на сградата си има едно малко магазинче и от там си докарва явно още към заплатката. Та що да не продава и донъти :x
Блу, с тия вечерни истории, дето са все сухоежбина...
Бени, да й върви все така добре!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #170 -: Март 26, 2014, 09:04:15 am »
Мдаа, обездвижването на хората си е голям проблем. От сега съм го замислила какво ще е при София. Тя е малка още, ама няма да се усетя как ще се изнижат годините. Но спорт си трябва. Аз много спортувах като малка, та чак до голяма  :D Когато спрях активно да спортувам си пролича веднага  :oops:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #171 -: Март 26, 2014, 09:20:03 am »
Много се моля и надявам да прилича на баща си. Той се записвал на де що спортна секция предложат в училище. Гребната база и спортната зала ни е на 5 крачки. Каквото си избере, ще я записвам. Не искам да става профи, просто за двигателна култура и навици. За сега само на йога ходи в градината - доволна е, интересно ѝ е. Още малко да порасне и на тенис може да я запиша, че баща ѝ има съученичка, която тренира точно малките. Но тя казала, че иска да навърши поне 5.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #172 -: Март 26, 2014, 15:48:11 pm »
... Иначе енергия и инат има за трима.

White, явно килата при Стефан са от мноооогото инат, както казва баща му този инат не е наследен от един човек, това е събирано от поколения назад  :lol:

И аз за да не се обездвижват, а и да изразходват неизчерпаемата си енергия съм ги писала на народни и латино танци. Много ме е яд, че покрай ремонта на детската нямат футбол втора година, но се надявам другата година да сформират група и да пратя Стефуна да рита и тича, а и дано малко дисциплина някой да му вкара, че за сега няма управия. Баткото който води народните танци се е оплаквал пак от него, че разваля дисциплината и му проваля урока. Госпожите му и двете са слънца, но и на тях успява да се качи на главите на моменти..., ама включи ли на задна инатеста и няма управия.  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #173 -: Март 27, 2014, 01:56:13 am »
Моите деца са по 18 кг.малката е 117 см.дребния е по малко,но нали са близнаци и се родиха дребни не ме притеснява.Давам им да ядът каквото искат вредните неща не се купуват,също съм против соковете,пресни не щат,други не купувам пият вода нямат развалено зъбче нито един от тях,ма тва е въпрос на избор на родителя какво ще дава и какво не,плодове и салати ядът нон стоп.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #174 -: Март 27, 2014, 09:12:04 am »
Като сме на вълна килограми, да си споделя нещо. Гледам предаването "Големите надежди", прави ми впечатление, че доста деца са с наднормено тегло. Гледам родителите им във визитките, особено майките. Едни финни женици, а детето огромно. Всяко дете споделя, че спортува поне едно нещо. Ама явно храненето им куца яко.
Имам пример в семейството. На първи братовчед детето, злоядо до към 2-3 годинки. После се отприщи и те като видяха, че иска да яде, яко тъпкане пада. Тя е на 10, а яде повече от мен. Вече отива към сериозно затлъстяване. Майката и бащата са като щеки, в родата и на двамата няма пълни хора. Уж спортува сега, но пък и много яде. Почти непрекъснато мели нещо...
Не, че направих генерален извод, че храненето е важно, ама споделям какво ми прави впечатление  8)

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #175 -: Март 27, 2014, 09:21:19 am »
... Почти непрекъснато мели нещо...

Ето това е, което на мен ми прави голямо впечатление. Дори и да не е чак толко вредна храната, не го разбирам това ядене непрекъснато.
За мен има основни хранения и през останалото време не предлагам нищо. Дори когато не е на ясла, събота и неделя, спи до по-късно следобед (до 17.00-17.30) и пропускам следобедната закуска, защото вечерята по принцип е около 18.30 и няма време за две хранения.


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #176 -: Март 27, 2014, 09:22:42 am »
Съгласна съм, че трябва няколко хранения и това е. Между храненията каквото и да се дава, то си е мелене. Тоя стомах трябва да почива  :D

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #177 -: Март 27, 2014, 09:40:05 am »
... Почти непрекъснато мели нещо...

Ето това е, което на мен ми прави голямо впечатление. Дори и да не е чак толко вредна храната, не го разбирам това ядене непрекъснато.
За мен има основни хранения и през останалото време не предлагам нищо. Дори когато не е на ясла, събота и неделя, спи до по-късно следобед (до 17.00-17.30) и пропускам следобедната закуска, защото вечерята по принцип е около 18.30 и няма време за две хранения.
Ти май си четеш съобщенията като мен  :wink:
Иначе и на мен ми направи впечатление, че децата в предаването са доста пълнички. Но не ме учудва, щото споделиха кое е любимото им ядене - пица. Хранителният режим се създава , ако за по-лесно го хранят с пица, то няма как да е фино и стройно детето...Иначе, забелязала съм, че децата изпитват любов към тестеното, Ивайло също много обича. Гледам, да не злоупотребявам с него, че той си има и ген. Всъщност обаче, поне това, което знам от диетолозите, ограничените хранения начесто са по-добри, от колкото два пъти дневно по повечко....Не му мислете почивките на стомаха, напротив, колкото повече работи, по-добре. Ленивият е по-лошата алтернатива. Също и течностите са важни - Ивайло не е пил и от мен ако зависи, няма и да пие купешки сок, но вода давам често... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #178 -: Март 27, 2014, 09:46:17 am »
Бубулина, 4 хранения на ден са си идеални за децата. Това не би направило ленив стомаха  :wink:
Никой не говори за две хранения на ден  :P
Много от децата се учат да хапват почти непрекъснато, солетки, зрънчо, вафла и разни подобни  :wink:
« Последна редакция: Март 27, 2014, 09:56:08 am от Ники »

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #179 -: Март 27, 2014, 10:01:29 am »
Бубулина, ние с Ники говорим за наистина постоянно ядене, не на често и по малко.
Режима му на хранене е следния:
- 8.30 - закуска
- 10.00 - плод
- 12.00 - обяд
- 16.00 - следобедна закуска
- 18.30 - вечеря
Къде по-начесто да има още хранения?
А за лениви черва хич не се притеснявам, ходи си момчето по 2-3 пъти на ден.