0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Месечна тема - март
« -: Март 01, 2014, 09:29:23 am »
Честита Баба Марта! Пожеалавам много здраве на всички!

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #1 -: Март 01, 2014, 09:57:35 am »

Честита Баба Марта на всички!
Бели и червени, румени, засмени!



*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #2 -: Март 01, 2014, 10:38:29 am »
Честита баба Марта и от мен, здрави, румени, засмени да сте всички.

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #3 -: Март 01, 2014, 11:50:19 am »
Честита Баба Марта!Бъдете здрави,румени и засмени!

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #4 -: Март 01, 2014, 13:20:25 pm »
 Честита Баба Марта! Бъдете здрави, румени, засмени!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #5 -: Март 01, 2014, 15:17:55 pm »
Денят ми започна прекрасно  :)
Моят малчо ме събуди с мартеничка и започна да ми рецитира:
Баба Марта бързала
Мартенички вързала
Бели и червени
За дечица и големи!


Като добавим и бебешкия акцент, момента остава неповторим  :)


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #6 -: Март 01, 2014, 15:31:08 pm »
Честита Баба Марта!
Много здране и късмет ви желая!
mgstraу моето събуждане беше с игра в леглото. Но след като закуси и я облякох като мартеничка ми изпя „Баба Марта троп, троп, троп ....“. Готвят се за тържество в градината, което ще е на .... 19 март. Но в нейната група така съчетават празниците на мама и първа пролет. Сега учат думички - кратички и репетират танци разни.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - март
« Отговор #7 -: Март 01, 2014, 17:49:52 pm »
Честита Баба Марта и от мен! Да сте здрави и засмени!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #8 -: Март 02, 2014, 07:18:12 am »
Честита Баба Марта!
Бъдете здрави, румени, засмени!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #9 -: Март 02, 2014, 08:47:22 am »
Честита Баба Марта!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #10 -: Март 02, 2014, 14:38:17 pm »
Честита и от мен! Бъдете много здрави!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #11 -: Март 02, 2014, 15:34:30 pm »
Честита Баба Марта! Здрави и засмени !

Днес е чудесен български празник .
Да си простим,да поискаме и вземем прошка.

Като малка в родния ми град палеха огън , на  улицата се събираха съседи ,прескачахме огъня,дядо издялваше стрели и ги мятаха...очаквах  го с толкова емоции .
Традицията там все още е жива .За съжаление    градчето ,като много други малки селища в страната,обезлюдява и няма  толкова деца и млади ,като преди  години ,които да я споделят и подържат.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #12 -: Март 02, 2014, 18:07:48 pm »
наистина чудесен и вероятно уникален празник и традиция.

прощавайте и просто да ви е!

много съжалявам, че не мога да организирам огнени стрели за хлапето, но задължително ще има вързана на конец халва и яйце, които той ще се опитва да "ламка" без ръце :) искаше да тренира още от оня ден...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #13 -: Март 04, 2014, 12:18:02 pm »
збавата за всички  е  била  голяма  предполагам  -и ние завързахме яйце    :D
Хубава и успешна седмица на всички !

Утре имаме тържество за празника на мама  . Предполагам ще се притеснят и нито песни , нито стихчета ще кажат , но важна е емоцията и любовта    .


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #14 -: Март 04, 2014, 20:12:37 pm »
Благодарение на вас разбрах за празника и дадохме на момчето ни възможност да изяде парче сирене, завързано на конец за лампата. Голям забава падна!

Благодаря на всички, които се отзоваха с коментари, съвети и предложения за помощ в предишната тема за проблемната ми мамография. Мислих, мъдрих и реших да изчакам шест месеца до следващата мамография на друго, по-добро място. Много съм ви признателна за съпричастността!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - март
« Отговор #15 -: Март 04, 2014, 21:12:48 pm »
Цигу, пожелавам ти от сърце всичко да е наред и да нямаш повече поводи за притеснения!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #16 -: Март 04, 2014, 21:18:59 pm »
Цигу, дано всичко е наред и притесненията да останат в миналото  :bighug:

Re: Месечна тема - март
« Отговор #17 -: Март 06, 2014, 14:10:59 pm »
Момичета, имам едно шише Изопринозин сироп , който е за стимулиране на имунитета, но е
 ПО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ! Малкия направи алергия към него и не мога да го ползвам, а след отварянето му срокът е 6 месеца, така че ако е предписан на някой и така или иначе ви се налага да го купите,  знайте,че го подарявам.  Само доставката трябва да си поемете, наблизо имам офиси на Еконт и на Спиди .
 И друг въпрос имам- знаете ли във Варна в кои аптеки продават козметика на Веледа- проверих в няколко квартални и все няма, а до центъра до Санита хич не ми се ходи. На Коко му излязоха едни ситни пъпки по лицето и кожата му е като грапава, а около устата има червени петна. Мазах го с крем за лице с Невен на Бюбхен - добре се повлиява, но не изчезват напълно и за дълго , за това искам да пробвам и тая Веледа-гледам че и тя е с невен. Иначе братовчедка ми ми даде да го мацна и с един крем за лице с алое и прополис (някакъв скъп беше) , но цялото му лице пламна и се зачерви. Не знам дали от прополиса или от алоето- все пак памперисте също имат слой с алое, а не сме имали проблеми, но не ми се рискува да взема продукт с алое. Вие с какво оправяте кожните проблеми по лицето?
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #18 -: Март 06, 2014, 14:16:23 pm »
Вие с какво оправяте кожните проблеми по лицето?

С крем Здраве, леката формула.
На Алекс й излизат пъпчици около устата, ако в училище е забравила да се измие след хранене. И с 3-4 дневно мазане завяхват.
Re: Месечна тема - март
« Отговор #19 -: Март 06, 2014, 14:37:23 pm »
Зависи от какво са причинени тези кожни проблеми. По-добре консултация с дерматолог или поне - с педиатъра, преди да се пристъпи към експериментиране с най-различни кремове. От опит знам, че това само може да влоши нещата или само да замаскира проблема и да проточи разрешаването му, което е доста изнервящо за родителите и за самото детенце.
Re: Месечна тема - март
« Отговор #20 -: Март 06, 2014, 14:50:41 pm »
Права си Хоуп, но вече направо ме е срам да ходя при педиатърката за всяка пъпка , или да я притеснявам по телефона, а и самият обрив не изглежда толкова притеснителен (вече няколко алергии прояви горе долу съм наясно , когато е нещо сериозно)- мисля че вероятно се дължи на вятърът и лигите, защото кожата му е по-скоро суха  и като протрита и е само по лицето, а до сега обривите от алергии винаги са започвали от областта около слабините и тръгват нагоре по корема и гърба .
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #21 -: Март 06, 2014, 14:59:21 pm »
ако е като протрито здравето няма да помогне, по-добре с нещо по-мазно да пробваш.
Re: Месечна тема - март
« Отговор #22 -: Март 06, 2014, 16:06:08 pm »
Би могла да пробваш нещо по усет или по съвет на други майки - кой не го е правил, когато нещата изглеждат безобидни. Но не мисля, че трябва да се притесняваш да питаш всеки път педиатъра - грижата за кожата на мъниците е нещо сериозно и би трябвало лекарите да са отзивчиви и да ни помагат с натрупания си опит и с познанията за различните съставки на кремчетата и тяхното действие. То е ясно, че и всички ние сме "много чели, много знаем" :), ама все пак...Пожелавам да се справите бързо с проблема!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #23 -: Март 06, 2014, 16:50:30 pm »
Вие с какво оправяте кожните проблеми по лицето?

И при мен, и при детето досега поне безотказно действа това:
http://apteka.framar.bg/30022340/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%81%D0%B0%D0%BC-200-%D0%BC%D0%BB-
оправя и засушаванията, и пъпчиците, по тяло и по лице (появяват се отвреме навреме, без връзка с каквото и да е, което съм наблюдавала около него)
Re: Месечна тема - март
« Отговор #24 -: Март 07, 2014, 09:17:08 am »
Да, и аз съм съгласна, че А-дерма ексомега - балсам е прекрасно мазило за суха, чувствителна, атопична кожа, особено подходящ за деца. Ние не оставаме без него в къщи откакто ни го препоръча дерматолог и изпитахме положителния ефект. Комбинирахме го доскоро и с измиващия гел за тяло. Но е доста скъп и в големи опаковки, поне аз не съм виждала по-малки, така че е оправдано да се купи, ако детето има сериозен и хроничен проблем, на който е сигурно,  а не само някаква инцидентна проява. Аз за това се въздържах да го препоръчам директно, но след като Надин вече го предложи, не мога да се въздържа, да не го похваля също. :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #25 -: Март 07, 2014, 10:18:09 am »
:-) Вярно е скъпичък и няма малки опаковки :-) Но пък ние семейно си го ползваме като "пенкилер", чак и таткото съм лекувала с него :-) Например само, по време и на настоящата бременност, много ми изсъхва кожата, особено на крайниците, белех се като диноазвър на слънце; само АДерма-та помогна.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #26 -: Март 07, 2014, 10:39:54 am »
Ивелинка, Веледа със сигурност има в ДМ (не знам дали имат магазин във Варна), но не съм сигурна, че ще помогне. Това е просто био козметика. Не е медицинска.
И аз препоръчвам А-дермата или Физиогел (ако го има при вас).

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #27 -: Март 07, 2014, 11:53:52 am »
Да, и аз съм съгласна, че А-дерма ексомега - балсам е прекрасно мазило за суха, чувствителна, атопична кожа, особено подходящ за деца. Ние не оставаме без него в къщи откакто ни го препоръча дерматолог и изпитахме положителния ефект. Комбинирахме го доскоро и с измиващия гел за тяло. Но е доста скъп и в големи опаковки, поне аз не съм виждала по-малки, така че е оправдано да се купи, ако детето има сериозен и хроничен проблем, на който е сигурно,  а не само някаква инцидентна проява. Аз за това се въздържах да го препоръчам директно, но след като Надин вече го предложи, не мога да се въздържа, да не го похваля също. :)
Можеш да си искаш мостра от някоя аптека в която продават техни продукти. По 10-15мл са предимно в тубички.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #28 -: Март 07, 2014, 16:08:09 pm »
никога не са ни носили в аптеката мостри точно на тази серия( а ние имаме много козметика и много мостри по принцип).Иначе и аз съм я ползвала с Никола и наистина е страхотна,много съм доволна.
<br />
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #29 -: Март 07, 2014, 17:04:22 pm »
никога не са ни носили в аптеката мостри точно на тази серия( а ние имаме много козметика и много мостри по принцип).Иначе и аз съм я ползвала с Никола и наистина е страхотна,много съм доволна.
Аз не съм вземала от тия, но предполагам, че и те имат. Приятелката ми вземаше мостри на вода за уста дори :)
Re: Месечна тема - март
« Отговор #30 -: Март 07, 2014, 17:38:42 pm »
О, ако може да се пробва с мостра ще  ми е идеално, щото ако го купя и пак ми направи алергия. ще съм набутана 35 лв, не че ще ми е за пръв път, но все пак...ще ме е яд Интересното е , че понякога не му понасят точно такива мазила, които се водят бебешки, успокояващи и при други бебета имат вълшебен ефект, а моя калпазанин се зачервява и се изпъпчва, сякаш съм го натрила с коприва. ... Още в началото разни доктори и медицински лица предполагаха,че често ще имаме проблеми, понеже е много бял, а аз все си мислех,че това с бялата кожа е мит, но уви..прави излязоха
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #31 -: Март 07, 2014, 20:54:18 pm »
Аз да си излея гнева по въпроса с болните деца в градините  :x
Много ми е писнало, София има 1 присъствена седмица през януари и 2 през февруари.
Първо дрислив вирус. Една майка си води детето два дни с разстройство. Сестрите й казват, че свенят по 4-5 памперса на ден. Тя отсича - В къщи й няма нищо  8O Разбира се, половината група гръмна. София го изкара без много дрискане, но беше на прага на обезводняване, поради загуба на апетит и отказ да пие вода. На косъм й се размина болницата.
Тъкмо мина това, хоп висока Т, възпалено гърло и пак в къщи. Майка №2 си води детето два дни с Т 37 и нещо. Сестрите й казват,че не е добре. Били зъби  :x
Говорих със сестрите, вдигнали са ръце. Носят си бележки от педиатри, че детето е здраво и те така.
В понеделник отивам при директорката да организираме родителска среща.
Не вярвам,че ще мога да променя безотговорни към здравето на собственото си дете хора, но съм длъжна да опитам.

Ай, казах си, пък дано ми олекне поне малко :oops:

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #32 -: Март 08, 2014, 00:09:47 am »
Ники, ако ще ти олекне още малко, и аз съм в същата ситуация. От повече от месец ми се оплакват сестрите в яслата, че не могат да накарат родителите да не водят болни децата си. Малкия се държа геройски, от октомври миналата година ходи без прекъсване и беше здрав, но сега вече две седмици сме вкъщи, за да оздравее напълно.
Вече е здрав, но се притеснявам в понеделник като го заведа, че пак ще има болни и не знам как да постъпя. В крайна сметка не е редно здравите деца да си стоят в къщи, за да не ги заразяват болните, ходещи на ясла.


*

    Crystal

Re: Месечна тема - март
« Отговор #33 -: Март 08, 2014, 08:46:37 am »
Можете да подадете сигнал в РЦЗ и да направят проверка в съответното детско заведение. Ако болни деца имат бележки, че са здрави, ще санкционират лекаря, издал бележката. Сигналът може да се подаде и през интернет страницата на РЦЗ.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #34 -: Март 08, 2014, 13:02:14 pm »

Ники, бързо оздравяване ви желая!
Другото е малко като борба с вятърни мелници. Неведнъж е обсъждан проблема. Аз лично хич не вярвам скоро да се промени нещо...
И на мен ми е любимо, като се прибере детето от ДГ, да започне да разказва - "Митко днес повърна 3 пъти, Иван има едни жълти сополи, а пък Драган как кашля...". Ама иначе според майките им са напълно здрави. И да, наистина носят бележки от педиатър, че нищо има няма...



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #35 -: Март 08, 2014, 14:50:18 pm »
Честит празник ,мили дами !Да се чувстваме специални и обичани през всеки ден от годината!!! Здрави ,щастливи и желани!!! И да ни слушат в семейството :)


Аз се учудвам -как така сестрите вдигат ръце  и не могат да направят нещо ,за да спрат болните деца? Ми няма ли сестра в градината ,нали трябва да има филтър на входа при прием на децата.А и персонала като види болно дете ,не може ли да откаже да го приеме? Това с бележките от педиатъра за мен е безмислено и странно-вчера ,ако го е прегледал и е било здраво ,не значи ,че и днес е така .
Миналата година  в градината имаше проверка от Риокоз - след това да кихнеше само някое дете и казваха да си остава у дома,бяха много стриктни ,но до време .
Била съм свидетел за кашлящо и сополиво дете ,как вечерта казват на родителите да не го водят на другия ден .Но и се случва да има покашлящи и подсмърчащи и при нас .


Аз за друго да споделя .Тук употребяват  една диалектна дума -чучни -за думата -седни .
Грозно ми е , а и понеже двамата с мъжа ми не сме от тук ,ми прави неприятно впечатление ,когато я чуя.
Веднъж чух и госпожата в градината,чувала съм майки в парка,на тържеството отново .
Но когато Калоян ми каза :-мамо,чучни ! вече мн  се издразних.
Ясно е,че в градината я е чул,няма от къде другаде .Не знам как да им кажа ,ще изтълкуват ,че едва ли не се правя на някаква важна ,а това си е диалект .Те сега се учат да говорят .На майка ми също правех забележки , не се усещаше за някои думи ,но на персонала направо не знам как да им кажа.
« Последна редакция: Март 08, 2014, 14:52:12 pm от nimika »


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #36 -: Март 10, 2014, 00:21:07 am »
Ники, да се оправи бързо София! 
Ние пък сме в Педиатрията ,Никола направи температурен гърч :(.Гърлото му е червено и за капак повърна няколко пъти и е на първият си АБ и на система. Няколко деца от групата на баткото в момента са в това положение и явно той го е довъкнал,макар че той за сега е здрав.
Сутринта пък мъжът ми води Жорето в Пирогов ,заради рев от болки в корема.
Изобщо така ми се е свило сърцето. 
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #37 -: Март 10, 2014, 06:24:07 am »
Зори, Ники прегръщам ви и бързо да оздравяват децата.
Пишете днес как сте?

Нимика, няма да промениш нищо, само ще се ядосваш.
Моя опит е такъв, нашата баба е с много цветен македонски изказ.
Нищо вулгарно, но просто много колоритно се изказва като се въодушеви,
даже има думи тя си ги измисля и бяхме решили за майтап да й направим речник.
Когато беше с нас децата тъкмо се учеха да говорят и се бяхме разбрали да внимава.
Децата не проговориха македонски диалект, а като нас с баща им.
Ще я казва няколко пъти тази дума и ще спре, важното е ти всеки път неуморно да го поправяш.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #38 -: Март 10, 2014, 08:14:44 am »
Добро утро! Силно се надявам това да са последните студени дни. Моята девойка е с леко зачервено гърло, съвсем слабо, но се оплаква, че ѝ „лютят плюнките“. Та вчера реших, да си я оставя в къщи за няколко дни. Баща ѝ беше заключил отвън, когато се събуди, та по спешност го върнах, да мие зъби, да пусне детско и да се прощават. :lol: Девойката е с традиции. :D
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #39 -: Март 10, 2014, 09:11:58 am »
Зори, дано бързо се оправи Никола и да няма нищо притеснително с Жорко.
София не е вдигала Т от миналата нощ. Засега е добре, чакам резултати от стерилна урина.
Ще остане малко в къщи, да укрепне. Тази сутрин занесох беблежка в яслата, разбира се едно дете в групата си кашляше сериозно. Да уточня, че това дете е внучка на сестрата на ОДЗ-то  8O
Без коментар съм...

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #40 -: Март 10, 2014, 11:21:29 am »
Зори, Ники, Пеше бързо да се оправят мъниците! Ние сме в Токуда с ужасен ларингит :(

И в нашата градина е същото - ходят си болни и хич не им пука. Всички сополи и кашлици са алергични. Имаше една мама, която беше дошла преди обеден сън, да сложи капки на отрочето, за да спи спокойно. Госпожата беше бясна и ни разказа. Естествено стана сериозен панаир, но защото случайно разбрахме, а колко ли неща не разбираме.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #41 -: Март 10, 2014, 12:23:21 pm »
Мидж, бързо да оздравява детенце!

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #42 -: Март 10, 2014, 12:54:51 pm »
Бързо да се оправят дечицата!
Ние също сме олни - малката с пневмония, баткото с бронхит  :(
Зори, минахме през същото с дъщеря ми, точно на същата възраст - два гърча направи за една нощ, и ние стояхме в Педиатрията, беше и с разстройство и ангина  :( Оттогава, да чукна на дърво, не се е повторило, но всеки път като вдигне малко темпуратура, сърцето ми се свива  :(
Мидж, стискав палци за бързо възстановяване.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #43 -: Март 10, 2014, 16:07:06 pm »
Тъжно ми е да прочета колко болни дечица има :( Дано се оправите бързо!

ivelinca, аз от новородени ползвам за моите кремче за лице на Клоран http://www.koalabebe.com/product/491/kloran-klorane-bebe-podhranvasht-krem-s-kold-krem-40-ml.html
Знаеш, че и те са с АД и постоянни обриви от какво ли не, но с този крем много бързо се успокоява кожата. Вече са големи, но всяка сутрин си мажат лицата.
А за другата козметика, мога да питам на аптеката до работа, но незнам дали ти е удобно като район (до "В и К").
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #44 -: Март 10, 2014, 21:00:56 pm »

Бързо оздравяване на всички болни дечица!

Аз пък току-що разбрах, че си отглеждам "полу-човек" вкъщи, че и още един такъв е на път...  osi_12 osi_12 osi_12

http://www.webcafe.bg/id_1252593396



Re: Месечна тема - март
« Отговор #45 -: Март 10, 2014, 21:34:13 pm »
Аз току що попаднах на снимката и на заглавието, но няма да я удостоя с честта да прочета статията, та дори и от любопитство!

Научих се през годините да чета и слушам избирателно и това много ми помага!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #46 -: Март 10, 2014, 21:35:33 pm »
Неда, тази жена може да изпълнява само две функции: да се плашат децата със снимката й, докато са малки, и да се плашат децата с възгледите и схващанията й, когато пораснат.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #47 -: Март 10, 2014, 22:23:04 pm »
Тази жена определено не я слуша главата.

Re: Месечна тема - март
« Отговор #48 -: Март 11, 2014, 10:38:57 am »
В темата за "моториката на държавата" също обсъждат тази идиотка. Това не е ли същата фльорца, която беше писала някаква книга, пълна с омраза и ненавист към България? Помня, че прочетох някакъв откъс и се възмутих тогава. Мисля, че свободата на словото е хубаво нещо по принцип, но в днешно време е гарнирано с изключително лош вкус и цинизъм при някои хора и това започва да създава доста неприятна, да не кажа -вредна среда.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #49 -: Март 11, 2014, 11:11:48 am »

Същата е.
Снощи споделих с мъжа ми прочетеното. Коментара му беше -  "нито съм я виждал, нито съм я чувал, че да ме интересува какво мисли. Да не е някакъв нов специалист по определяне на животинските видове? И не разбрах какво трябваше да ме впечатли...Аааа, може би това, че е от български произход..."



*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #50 -: Март 11, 2014, 11:27:47 am »

Същата е.
Снощи споделих с мъжа ми прочетеното. Коментара му беше -  "нито съм я виждал, нито съм я чувал, че да ме интересува какво мисли. Да не е някакъв нов специалист по определяне на животинските видове? И не разбрах какво трябваше да ме впечатли...Аааа, може би това, че е от български произход..."
Ето младежа на кой се е метнал :P Добре го е казал, Неда  :D

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #51 -: Март 11, 2014, 13:11:33 pm »
Доколкото знам баща й е изоставил майката, когато писателката е била дете и от това се е породила (автоматично) омразата й към България. Така и Саркози знае да ненавижда емигрантите.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - март
« Отговор #52 -: Март 11, 2014, 13:14:49 pm »
Според мен е добре да иде на психолог да и намести малко чарковете... Не може заради един човек да мразиш цяла държава :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #53 -: Март 11, 2014, 13:16:12 pm »
Психолог няма да й свърши работа. Минимум за психиатър е.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - март
« Отговор #54 -: Март 11, 2014, 13:26:59 pm »
Абе според мен е и за ризка, ама нейсе :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #55 -: Март 11, 2014, 15:00:58 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема - март
« Отговор #56 -: Март 12, 2014, 19:58:54 pm »
А сега де - да взема да направя анкета кой е виждал наживо подобно нещо  :lol:  :lol:  :lol:



*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #57 -: Март 12, 2014, 20:13:45 pm »
Още не съм,но подозирам,че скоро ще видя. :lol:
А наскоро извади една част на тонколоната,за която не знаех,че се вади...

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #58 -: Март 12, 2014, 21:30:49 pm »
Барбарон, аз съм виждала, но не у нас  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #59 -: Март 12, 2014, 22:12:10 pm »
Аз, ама не в такива мащаби, че прекъсвах набезите в зародиш. Но все пак си нямам ляв ALT клавиш. Ама то това май се дължи на майстора, дето ги поправяше. :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема - март
« Отговор #60 -: Март 13, 2014, 06:00:31 am »
за храните:

http://monitor.bg/article?id=421348

вчера към 16:30 минавайки покрай една детска градина дадох път на един татко, който явно вземаше детето си от там
малкия стискаше пакет зрънчо с две ръце /беше голям почти колкото него самия, а таткото пресичайки му тикаше вафличка /държеше пакет вафли/ в устата :)))
все още се впечатлявам от такива неща
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Месечна тема - март
« Отговор #61 -: Март 13, 2014, 08:31:18 am »
А сега де - да взема да направя анкета кой е виждал наживо подобно нещо  :lol:  :lol:  :lol:


Мога да ти покажа почти същата, без биба в уста :)
Re: Месечна тема - март
« Отговор #62 -: Март 13, 2014, 10:46:04 am »
А сега де - да взема да направя анкета кой е виждал наживо подобно нещо  :lol:  :lol:  :lol:


Мога да ти покажа почти същата, без биба в уста :)


Хахаха! Анкетата ще е със снимки:)))))))))))))

Аз нямам такава техника все още у къщи, та нямам снимков материал! С настолен съм и на клавиатурата бутоните май не се вадят толкоз лесно  :lol: или дребното просто не се е пробвало!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #63 -: Март 15, 2014, 13:11:45 pm »
Надявам се всички дечица са здрави вече! Дано всички притеснения са зад гърбовете ни!

Ние сме в къщи, още кашля, но се надявам да сме на оправяне. Какъв беше този вирус не зная, но страшно протече и за малки и за големи.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #64 -: Март 15, 2014, 21:16:12 pm »
Моята фурия оздравя, пожелавам го и на другите дечица!

Днес в това прекрасно време направихме страхотна разходка до Бистрица. Сутринта бая умувах къде да я водя и като се сетих за парковете, колко ще са гъчкани, отказах се.
В Бистрица се настанихме в една градинка, чиста, само ние си бяхме. Три майки и 4 деца :D Всичко беше добре, докато не дойде една майка с дете на около 2 годинки. Детенцето нещо не беше добре, не можах да определя какво му е. Много искаше да играе с нашите моми, но майката не та не. Крещеше му да си играе сам в пясъчника, даже му нареди, че ако до две минути не започне да си играе ще го прибере. То продължи да напира към нас, събра му играчките и го прибра.
Стегна ме буца в гърлото, не може да нареждаш на две годишно дете да играе и да му крещиш, даже го напляска по дупето... То така никога няма да се интегрира...

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - март
« Отговор #65 -: Март 18, 2014, 10:10:42 am »
Джам, прочетох за храните. Това са отдавна известни неща, има толкова много изследвания, доказващите вредата от трансмазнини, аспартам, глутамат.... И нашите "специалисти" го казват. А какъв е ефектът? Защо просто не ги забранят тези боклуци да се ползват, а ми пишат нонстоп колко е опасно  :? Ние с мъжо, щото нали все много четем (и в това са ме обвинявали, сякаш е нещо мноооого лошо), сме се пробвали да ги кажем тези неща на приятели, роднини. Ами все едно се удрям в стена всеки път. От сега се опитват да подаряват на малкия Фафли и близалки.
А за маргарините - баба ми на стари години стана набожна и започна да пости. Три пъти в седмицата и през големите пости ядеше основно маргарин за закуска. И постепенно започнаха да и се губят моменти, докато умът и остана в минали спомени и само понякога включваше какво се случва сега. А беше умна жена, четеше, излизаше с приятелки. Не казвам, че е само от маргарина, но за себе си съм убедена, че има голям принос. Имам приятелки, които дават маргарин на децата си вместо краве масло. Някои - заради цената, други - защото се мажело по лесно на филията?!

Да се оплача, при нас е яко ветровито и излизаме само за малко. Ама дърветата се гънат чак. Малкият се нерви и си иска разходката и го разбирам детето, ама ще ни отвее навън. Преди да имаме бебе, не бях обръщала внимание на вятъра  :lol:

И да завърша с нещо хубаво - миналата седмица празнувах първия си рожден ден с малкото ни слънце :) Най-хубавият ми рожден ден, с най-прекрасния подарък! Живи и здрави да са ни децата и да растат щастливи и добри, а тези от нас, които още се борят, скоро да гушнат своите малки съкровища  :crossfingers:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - март
« Отговор #66 -: Март 18, 2014, 11:08:18 am »
Бебе, честито на патерица, още много такива хубави да празнуваш!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Месечна тема - март
« Отговор #67 -: Март 18, 2014, 12:46:54 pm »
Привет!
Завърнахме се от няколко дневна "селска" почивка  :wink:
Айде сега завиждайте ми благородно  :lol:

За сетен път се убеждавам колко по-лесно се отглеждат деца на село! Врътнеш ключа на входната врата на двора и го пуснеш навън  :wink: Докато не се е усетило, че може и през оградата да изчезне навън  :lol: Заведохме го на лозето и нашия: "мамоооооооо, кал" :))))))) И аз му казвам: така е на село - има кал, сега си селянче:))))))))) И Злато вика: Аз съм селянче, аз съм селянче!!!!!!!!!!!!! Ако знате какво удоволствие ми беше  :lol:  :lol:  :lol:
Ходихме на разходка около село - все навън беше! Бузите му червени, та го пипах да няма температура чак! Хвана го мартенското слънце и вятър и бузките му червенеят, а очичките му греят!
Лелееееее, чак на поезия ме изби  :lol:  :lol:  :lol:

И за капак - вчера ми вика: Мамо, не искам ходим си в Бургас! Хахахаха!

Пожелавам ви слънчев ден, здрави и усмихнати бъдете всички!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #68 -: Март 18, 2014, 15:45:14 pm »
Момичета, давате ли синтетични витамини, коластри, рибено масло и др.? Бронховаксом и подобни пробвали ли сте? Повечето родители около мен дават и вече започнах да се чудя дали не изпускам нещо  :( Зная мнението на д-р Бърди и не съм се замисляла да давам, но вече съм готова и това да пробвам. Педиатърката ни също ги намира за съмнително ефективни.

Всяка рецепта със зъби от акули и от кондор перце, която е сработила някъде, ще ми е полезна  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #69 -: Март 18, 2014, 15:58:45 pm »
Заведохме го на лозето и нашия: "мамоооооооо, кал" :)))))))

 :lol:

ех, наистина завидях! :) това ми е мечтата, ама няма много къде да я реализирам...

midge, аз давам чат-пат само Омега-3 сиропче (Ескимо Кидс), Саностол или мултивитамини за деца. предимно през зимата.
сестра ми разправя, че френските лекари дори и витамини не предписвали, камо ли разни "илачи", дето им вика Бърди.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #70 -: Март 18, 2014, 16:02:12 pm »
Заведохме го на лозето и нашия: "мамоооооооо, кал" :)))))))

 :lol:
ех, наистина завидях! :) това ми е мечтата, ама няма много къде да я реализирам...
Имаме лозе на село, може да те уредим с една мотика  :lol:

Re: Месечна тема - март
« Отговор #71 -: Март 18, 2014, 16:25:03 pm »
И наш Гошко в събота беше на село с баща си. Докато възрастните работили, той им демонстрирал лъвски скоци, като твърди, че прескачал по 7 реда /лехи/, приготвени за садене на фасул. Че чак се обзалагал колко може да скочи и баба и леля му дължали 50 лв. :) Докато те спирали да "почиват" били принудени да играят на пиян морков с него. Голям кеф.
Следобяд с едно съседче яхната колелата да се състезават по нашата улица, която за радост не е оживена, особено през почивните дни. В неделя сутринта се оплака, че му били "схванати" краката и аз като се поразбудих, се усетих, че това е мускулна треска. Цял ден пъшка и тътреше крака, особено като се изправи след като е клечал дълго време да играе на пода с количките и строителите. Много беше сладък и забавен. Но ми направи забележка, че съм съобщавала "така някак с лека усмивка" на баща му, че има мускулна треска, а пък него видите ли го боляло и нямало нищо смешно в това.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #72 -: Март 18, 2014, 16:59:03 pm »
midge, от две години зимъска моите са на мед и ябълки, плюс който каквито други плодове обича и да чукна на дърво не са боледували или изкарват по нещо за 2 дена. Преди съм давала AdLiquid For kids...

За селото и аз завидях, не че нямаме, ама къщата е пуста и занемарена  :(, вече няма кой да я поддържа... Баща ми си ходи лятото, да се грижи за градината, но къщата вътре си е мизерия и не е като да останеш да спиш...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #73 -: Март 18, 2014, 17:04:27 pm »
Мед и ние бая консумираме, дори се чудя колко е много. 3 - 4 чаши чай на ден с по 1 лъжичка мед пие, когато е в къщи. Плодове яде - ябълки, портокали, мандарини и банани зимата. По малко от 2 плода на ден не пада, като е у дома и повече.

Хоуп, и ние имахме "мамо, какво беше, мускулна преса ли се казваше?"

Благодаря ви за мненията! Дано и други се включат.
Re: Месечна тема - март
« Отговор #74 -: Март 18, 2014, 17:21:33 pm »
Да, те миличките сега разбират какво е това мускулна треска и им е много странно. Ще я имат най-много по 1-2 пъти след зимното обездвижване и след това - ела да видиш. И по цял дене да вършеят няма да има ни умора, ни "преса". Здрави да са, да лудеят! Аз сега се усещам, че нямам търпение да го забера от детската градина, че да поиграе малко в махалата, докато се стъмни. Чак на мен ми се приповдига настроените от тази перспектива.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - март
« Отговор #75 -: Март 18, 2014, 18:52:51 pm »
Ние кал си имаме в изобилие :) Ако някой му се копае - да заповяда, че и без друго няма кой да ме остави да вляза в градината. И разни добитъци по комшиите - на всичко маха за здрасти сладурчето. Виж нямаме си МОЛ-ове, примерно, та му е забавно като го заведем. А в метрото в София как се кефи като се вози :) Много му се радвам, как се забавлява от прозаични за нас неща. 


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #76 -: Март 18, 2014, 20:25:12 pm »
midge,аз давам и на двамата Мултилак (синбиотик ).На Никола давам и билкови капки Имуно формула (Ехинацея, астрагал, черен бъз, Чесън) - той Септември,Октомври и Ноември беше през 2 седмици с кашлица и сополи и в края на Ноември ги започнах и държеше фронта до преди една седмица (май херпангина се оказва,че е направил).
На Жорето давам хомеопатия - преди градина Енгистол,след градина Грип Хил (по 2 таблетки).Да чукам на дърво,не помня кога последно е бил болен,но поне 2 години има .

Никола вече е добре .Голям ужас изживяхме .Първо този гърч и после - 7 дни беше с температура и също толкова време не искаше нито да яде,нито да пие ,само на кърма изкара .Отслабна много.От Неделя вече е добре и яде и пие и цока  :lol:.
В Сряда се самоизписахме от болницата,защото там освен да му дават АБ и да ми дават нещо за температура ,когато си поискам,друго не се правеше,а на детето там не му беше никак добре.Вечерта ,преди да си тръгнем,ни преместиха в друга стая с дете,което цяла вечер кашля и сопола му висеше нон стоп(то само това му липсваше на Никола ,да лепне още нещо).На сутринта ,майката реши,че ще си ходят и като се започна един скандал от проф.Литвиненко.Този човек не знам дали е добър в областта си,но за мен не е нито лекар,нито човек!Започна да крещи,че не можела така да си тръгва,трябвало да седи 3 дни,за да му дадяли на него пари по клиничната пътека.Детето беше с адски болки в ушите и кашлица и сополи,а те там нямат УНГ и съответно няма смисъл изобщо да е там.И майката това му казва - ние за тук ли сме и той -НЕ ,ами защо да седим -за да си получа парите от пътеката.Просто не можете да си представите за какво грозно,гнусно и нагло държане ставаше въпрос!В крайна сметка няма как да я задължи и като разбра,че все пак си тръгва,каза накрая да отиде поне 2 седмици след като детето е здраво за едно ЕЕГ,защото не се правило на болни деца.От там аз като чух и като скочих-точно същата сутрин направиха на Никола(за щастие няма отклонения и не се налага да го повтаряме като е здрав).Питам го,защо тогава са направили на моето дете сега -ми за да си вземем парите .Ами ,какво да правя в тази болница повече ми кажете.Да не говорим как ми се навика,че съм го кърмила ,с което съм му залъгвала глада и как така аз не мога да го накарам да яде друго.На Никола устата му е пълна с афти и езика също.Само ,който е имал тази гадост,знае колко много боли.Как да яде детето ?В Четрвъртък го водих при д-р Мангъров ,та човека каза,че това е вирус (както и си мислех аз),а не бактериална инфекция и от АБ няма смисъл,само му създава проблеми(раздриска се от него).Та го спрях ,то и без това го пи към 5 дни.Веднага спря да  ака.В нас оправихме афтите за 2 дни и детето прояде и пропи.
<br />
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #77 -: Март 18, 2014, 20:51:13 pm »
Ох, Зори, голям ужас сте изживели. Дано е в миналото и да няма повече драми. Да става и Никола като бати. Ще ги прочета тези, които даваш на Жорето.

При нас, реално погледнато, януари и февруари изкарахме пълен месец на на градина, което не се беше случвало, но след това какво става не зная. В къщата сме 5има (4 възрастни + Тео) и окапахме 5 от 5 - майка и татко с ларингит, като усложнение, аз с бронхит, само мъжа ми изкара на аспирин и колдрекс, но с температура и кашлица... Може и вируса да си беше кофти, но така не бяхме боледували никога. Това ни е 5ти (поне) ларингит, но такъв не бях виждала. За профилактика никой не се ангажира с нищо, единствена профилактика е ограничаване на вирусите, което как да стане?!?!

Кал и камъни и при нас бол, но и тези печки зимата... само пепеляк и дим.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #78 -: Март 18, 2014, 20:54:26 pm »
Никола направи един ларингит Октомври и един Ноември и после го започнах с Имуно Формула и от тогава не е правил,не знам от тях ли.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #80 -: Март 18, 2014, 21:10:53 pm »
:bighug: Зори, всичкото лошо зад гърбовете ви!
Да ги нацелуваш красивите ти момчета!

За допълнителни витамини или добавки тази зима започнах с Герисан,
свършихме го и след това само мед и плодове.
Аз съм изключително благодарна на късмета си, че децата ми да обичат плодове,
стигаме до там понякога да ограничавам кивито например!
При Калина то има силен диуретичен ефект и давам да хапват в петък и събота.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #81 -: Март 18, 2014, 21:22:13 pm »
да,точно тези капки давам.
<br />
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #82 -: Март 18, 2014, 21:52:54 pm »


Благодаря ви за мненията! Дано и други се включат.

Аз давам Биозин кидс, не вярвам в такива нещо, но ми се видя най-безобидното, в разгара на грипа беше вдигнал температура, изплаших се  и цяла зима го давам. Не е боледувал. Нашия Педиатър винаги настоява при вирус или в сезона да давам Изопринозин.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #83 -: Март 19, 2014, 07:29:33 am »
Момичета, нищо от тези неща, които давате, уж за "стимулиране " на имунната система, не работи. Наистина ви казвам.
Само си давате парите.
В България лекарите взимат процент, ако препоръчват или изписват директно такива продукти.
Сега, разбирам, че те действат успокоително за родителя, но ...

В Канада също никога не са ми изписвали или казали да давам витамини. Те просто нямат такава практика. Аз съм купувала, разбира се, но по-скоро увлечена от общата мания.
Ако детето е болнаво, по-добре го ваксинирайте срещу сезонния вирус, повече резон има.

Имунната система е толкова сложна и все още не напълно изучена и  да смятаме, че с някакви синтезирани продукти ще я стимулираме, е смешно.
Няма как да стане.

Допълвам си малко поста: при тежки сривове на имунитета, при СПИН и т.н, лекарствата са други и специално изписани и се назначават след редица тестове и прочие . Там нещата са съвсем други.
« Последна редакция: Март 19, 2014, 08:43:32 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Месечна тема - март
« Отговор #84 -: Март 19, 2014, 09:13:57 am »
Само си давате парите.
В България лекарите взимат процент, ако препоръчват или изписват директно такива продукти.


при последното боледуване на Марти всички лекарства бяха изписане на обикновена рецепта. Само "витамините" бяха предписани на отделна рецепта на химизирана хартия... познайте дали ги купих.

Миналата есен давах по схема бронховаксон, това което постигнах беше пневмония и престой в болницата 7 дни. Тази година категорично отказах да му давам пак бронховаксон, не зная дали защото е пораснал или от друго, но тази зима детето боледува значително по-рядко и когато се е разболявал е минавало по-леко. Тази зима е пил 1 антибиотик, а миналата зима 6 пъти. Тази година давам мед и пчелни продукти и хапва много плодове /които са купешки и пак не съм сигурна какво точно давам/
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #85 -: Март 19, 2014, 10:00:22 am »
Ще си позволя да публикувам част от статия, която намерих преди време, от Harvard Health Publications. Извинявам се за малко дървения превод, трудно  ми е да превеждам от английски на български.

"Бъдете скептични

Много продукти на щандове на магазините твърдят,че  засилват или поддържат  имунитета. Но концепцията за повишаване на имунитета всъщност прави малко смисъл научно. В действителност , увеличаване  броя на клетките в тялото т.нар - имунни клетки или други - не е непременно нещо добро. Така  например, при спортисти, които участват в " кръвен допинг " –т.е  помпане на кръв в техните системи с цел увеличаване на броя на кръвните клетки и повишаване на тяхната производителност –  увеличава риска от инсулти.

Опитите да се стимулират клетките на имунната система е особено сложна , тъй като има много различни видове клетки на имунната система , които отговарят на много различни микроби по много начини . Кои клетки трябва да увеличат и до каква стойност? Засега учените не знаят отговора. Известно е, че тялото постоянно генерира имунни клетки . Ясно е , че произвежда много повече лимфоцитите , отколкото е възможно да се използват. Допълнителните клетките се отстраняват чрез естествен процес на клетъчна смърт , наречен апоптоза - някои , преди да се включат в  действие , някои след като битката е спечелена. Никой не знае колко клетки или какви видове клетки на имунната система трябват, за  да работи тя в най- оптимална степен .

Учените знаят повече за долния край на скалата . Когато броят на Т-клетките в пациент с ХИВ / СПИН падне под определено ниво,тогава пациента се разболява , защото имунната система не разполага с достатъчно Т- клетки, за да се пребори с инфекцията. Така че, там в дъното има номер , под които имунната система не може да свърши работата си . Но с колко точно T клетки имунната система се чувства достатъчно удобно , за да се бори? Ние не знаем .

Много учени се опитват да проучат ефекта на различни фактори - от храни и билкови добавки до физическо натоварване и стрес –върху  имунитета. Изследвани са някои кръвни компоненти като лимфоцити или цитокини . Но до този момент , никой не знае какво означават тези измервания по отношение на способността на тялото да се бори с болестта . Те осигуряват начин за откриване дали нещо се случва , но науката все още не е достатъчно напреднала , за да се разбере как точно тези компоненти показват влиянието си върху  имунната система да  се справя с болестта.

Друг учени разглеждат ефекта на някои промени в начина на живот на честотата на заболяванията. Ако проучването  показва значително по-малко заболявания, изследователите се интересуват дали имунната система се е подобрила по някакъв начин. Въз основа на редица  проучвания , вече има доказателства, че макар и да не може да бъде в състояние да докаже наличието на пряка връзка между един определен начин на живот и един по-добър имунен отговор , може поне да се твърди, че вероятно по-добрия начин на живот води до по - малко болести.

В статията има и много друга информация, но е доста обемиста.
« Последна редакция: Март 19, 2014, 10:08:16 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #86 -: Март 19, 2014, 11:15:21 am »
Момичета, нашия младеж изяви желание да ходи на плуване. Въпросът ми е къде, мнения, препоръки? Регионите, които биха ни били близки са Овча купел, Красно село, Борово. Благодаря


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #87 -: Март 19, 2014, 11:20:17 am »
Момичета, нашия младеж изяви желание да ходи на плуване. Въпросът ми е къде, мнения, препоръки? Регионите, които биха ни били близки са Овча купел, Красно село, Борово. Благодаря
Аз също питах преди време, но се оказа, че моята девойка е още малка за самостоятелни занимания и ще почакаме.
Детето на наша съфорумка (nunu) ходи в клиниката на Мазнейкова, доволна е.
http://www.mbal-sofia.com/bg/pages/spa-centar-pluvane

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #88 -: Март 19, 2014, 12:52:27 pm »
и наши познати водят там дъщеря си и са доволни.

 На мен вече ми идва доста в повече- Никола от тази сутрин е със сополи  :(,да видим сега до къде ще стигнем.
<br />
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #89 -: Март 19, 2014, 13:34:32 pm »
Зори, дано бързо минат гадините  :bighug:

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #90 -: Март 19, 2014, 14:27:18 pm »
Зори, бързо да минава!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #91 -: Март 19, 2014, 14:50:59 pm »
момичета, аз не давам нищо от така изброените на децата. една зима преди 2-3 г. давах за 2 седмици това сиропче с омега 3 и това им беше. Ядат си плодове цяла зима, пият чай с мед, мляко.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #92 -: Март 19, 2014, 15:00:34 pm »
 Благодаря за информацията.
 Иначе и аз нищо имуностимулиращо не давам. По миналата есен давах бронховаксом по схема, но не видях разлика. Съобразих се с написаните мнения тук и реших, че няма да давам. Ради е много злояд и си мисля затова какво бих могла да му дам?


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #93 -: Март 19, 2014, 15:13:11 pm »
Ради е много злояд и си мисля затова какво бих могла да му дам?
Не мисля, че нещо може да му даваш. Просто си има такива деца, ако е здрав, жизнен и палав, не го мисли.
На приятели детето дни наред не ядеше като малък, сега на 15 години продължава да е злояд, ама на, оцеля.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #94 -: Март 19, 2014, 15:37:55 pm »
Ради е много злояд и си мисля затова какво бих могла да му дам?
Не мисля, че нещо може да му даваш. Просто си има такива деца, ако е здрав, жизнен и палав, не го мисли.
На приятели детето дни наред не ядеше като малък, сега на 15 години продължава да е злояд, ама на, оцеля.
Повече от жизнен и палав, даже се чудя от къде му е тази енергия, като се храни така оскъдно.


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #95 -: Март 19, 2014, 16:09:28 pm »
Киара, имам същата трудно ядяща девойка  :(. Въпреки външният и вид, яде само хляб, кисело мляко и желирани бонбони  :lol:. Тези дни започнах да и давам омега 3, питай ме защо - не мога да отговоря, но съм си наумила, че може пък да прояде. На всичкото отгоре, в пет аптеки влязох да търся Ескимо кидс и не намерих, в последната ми предложиха някакви рибки, като бонбони. Оказа се, че в тях омега 3-то е само "есенция", но това го разбрах в къщи, бях ги купила вече.
     
Re: Месечна тема - март
« Отговор #96 -: Март 19, 2014, 16:21:00 pm »
"Саностол" сироп не е ли за "разяждане" на злояди деца - мене едно време ме тъпчеха с него, че съм им се виждала злояда и слаба. Сега гледам, че го рекламират по телевизията, явно продължава да се произвежда. Навремето беше "дефицит" :), та майка го намираше с връзки някакви от аптека в Правителствена болница на МВР в София. Подяждала съм явно децата на отговорните другари, като съм им взимала сиропчето. Но сега нищо ми - от пубертета нататък проблем с липса на апетит не съм имала, даже - обратното. Но някак си не вярвам в действието на подобни неща, не знам дали съм права.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #97 -: Март 19, 2014, 16:25:45 pm »
"Саностол" сироп не е ли за "разяждане" на злояди деца - мене едно време ме тъпчеха с него, че съм им се виждала злояда и слаба. Сега гледам, че го рекламират по телевизията, явно продължава да се произвежда. Навремето беше "дефицит" :), та майка го намираше с връзки някакви от аптека в Правителствена болница на МВР в София. Подяждала съм явно децата на отговорните другари, като съм им взимала сиропчето. Но сега нищо ми - от пубертета нататък проблем с липса на апетит не съм имала, даже - обратното. Но някак си не вярвам в действието на подобни неща, не знам дали съм права.
И аз не вярвам, знам ли, затова питам за нещо, което е проработило.


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #98 -: Март 19, 2014, 16:39:41 pm »
А слаби ли са ви злоядковците? Моето момче яде повече от мен, което ме притеснява, но не е дебел (110см/20кг) и всички ми казват да не се притеснявам.

Хоуп, а за този Саностол колко съм се молила да ми дават и на мен... Брат ми много боледуваше и също му го набавяха "по втория начин". Същия спомен имам и с Хумана банановата каша  :lol:
« Последна редакция: Март 19, 2014, 16:56:13 pm от midge »
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #99 -: Март 19, 2014, 16:50:48 pm »
А слаби ли са ви злоядковците? Моето момче яде повече от мен, което ме притеснява, но не е дебел (110см/20кг) и всички ми казват да не се притеснявам.
И ние сме с такива мерки и теглилки 110 см, 19-20 кг.


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #100 -: Март 19, 2014, 16:57:19 pm »
мидж, 20 кг. на 110 см. си е перфектно, кое му е слабаото на детето, я не се втелявайте :wink:
моята еленка е 125 см и е 19 кг. на точно 5 г. и си е супер според мен :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #101 -: Март 19, 2014, 17:03:33 pm »
а Стефи, аз за обратното се притеснявам  :lol: че хапва много, а не, че е слаб. Аз опитвам да го ограничавам, а не да го разяждам :) 125 ли е Ели? Много висока.
« Последна редакция: Март 19, 2014, 17:05:28 pm от midge »
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #102 -: Март 19, 2014, 17:07:19 pm »
а Стефи, аз за обратното се притеснявам  :lol: че хапва много, а не, че е слаб. Аз опитвам да го ограничавам, а не да го разяждам :) 125 ли е Ели? Много висока.
Щом му е сладко, да хапва  :lol: Многото хапване, ако води до напълняване, затлъстяване, тогава е проблем. Иначе цъ  :wink:
Моята девойка е средна хубост в яденето, слаба е, ама пък си тежи, като гюленце е. Тежък кокал има сигурно, като мама  8)
« Последна редакция: Март 19, 2014, 17:11:08 pm от Ники »

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #103 -: Март 19, 2014, 17:21:57 pm »
ами и тя яде много, наистина много. :lol:
Re: Месечна тема - март
« Отговор #104 -: Март 19, 2014, 17:59:46 pm »
Ние сме от три седмици със САностол. Но и от два месеца в частна ДГ.
Синковецът прояде и супа и домати и месо, с увещанието, че са за супер герои. Саностолът дори да разяжда, детето не се ли убеди само да яде супи, зеленчуци и т.н. най-много да се разяде на хляб.

А и не дава имунитетен ефект - прибрах го по спешност с Т.
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #105 -: Март 19, 2014, 18:43:35 pm »
"Саностол" сироп не е ли за "разяждане" на злояди деца - мене едно време ме тъпчеха с него, че съм им се виждала злояда и слаба. Сега гледам, че го рекламират по телевизията, явно продължава да се произвежда. Навремето беше "дефицит" :), та майка го намираше с връзки някакви от аптека в Правителствена болница на МВР в София. Подяждала съм явно децата на отговорните другари, като съм им взимала сиропчето. Но сега нищо ми - от пубертета нататък проблем с липса на апетит не съм имала, даже - обратното. Но някак си не вярвам в действието на подобни неща, не знам дали съм права.

Миналата пролет моят син беше в болница, там му даваха Апетон, не знам дали има ефект за апетит, но факт е, че по време на болест качи едно кило, което аз цяла година с хранене не мога да му кача. Може и от опитите да не тича да е било, знам ли  :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #106 -: Март 19, 2014, 19:28:18 pm »
Абе... какво да ви кажа... Моята хубост баща и да я беше раждал, нямаше да са толкова еднакви... Той хич не е злояд, ама "това ям, онова не ям" са от него. От юни миналата година Теодора все е 20кг, висока е някъде 113-115см вече. Преди беше пухкавелка, сега манекенка го раздава  :lol: От миналата седмица ходи на градина. Почти не яде и там, защото "не беше вкусно" или "кюфтетата бяха потопени в супа" /кюфтета с бял сос/  :lol: А откакто захраних и почти до година и половина ядеше всичко, което давам.
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #107 -: Март 20, 2014, 00:09:00 am »
Интересна оферта в Комсед:
http://comsed.net/index.php?p=news

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #108 -: Март 20, 2014, 09:13:46 am »
Гледам, сте обсъждали имуностимулантите. Имам само едни витаминчета, които давам, когато се разболее. Тази зима, боледува по-сериозно веднъж и миналата седмица беше със зачервено гърло. Естествено се разболя в събота, аз си почнах с тантум вердето и отказах в понеделник ,дъжд и вятър, да ходим при нейната лекарка. Оставих си я в къщи, без да търся бележка. Но пък и без да я водя пеша в студа и да чакаме сред стотина болни. Понеже както знаете децата традиционно се разболяват през уикенда. :D Оправихме гърлото. Иначе целогодишно си яде плодове, но не и мед, или чай с мед. То я пазих, пазих от мед докато беше мъничка и накрая май пропуснах момента. Аз самата не го ям и то няма от кого да види милото.
И ако искате да знаете от дълго каране на колело заболяват .... ръцете  :lol:. Не знам защо.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #109 -: Март 20, 2014, 09:24:26 am »
И ако искате да знаете от дълго каране на колело заболяват .... ръцете  :lol:. Не знам защо.
Явно стискане на кормилото си е зор  :D

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #110 -: Март 20, 2014, 09:29:23 am »
от опит казвам, че и д...то също боли :)
Re: Месечна тема - март
« Отговор #111 -: Март 20, 2014, 09:45:06 am »
Да-а-а, и мен са ме заболявали ръцете от каране на колело, за дупето - да не говорим. :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #112 -: Март 21, 2014, 09:04:42 am »
Не се притеснявайте толкова от това хранене. Няма дете, умряло от глад в днешните условия.

 :D
И не им създавайте някакви стресови ситуации като само ги насилвате - яж това, яж онова. Не знам дали има дете, което да яде кюфтета с бял сос на 3-4 години.
Хубаво е да готвите това, което те обичат, като малко по-малко включвате и нови неща.

Като бяха по-малки моите, правех тесто и им давах да си правят сами пица, т.е сами си я украсяваха и после с кеф си я изяждаха. Също си правеха сандвичи и си ги украсяваха с зеленчуци.

Ако не обичат  салати, може да нарежете зеленчуци на ивици- морков, краставичка, чушка, домат, дори някакви безсолни кракери,  да направите сос тип тсатсики и те така си взимат парченце зеленчук, топват в сосчето и хапват. Много по-добре се възприема от децата зеленчуците да са в този вид.

« Последна редакция: Март 21, 2014, 09:17:04 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Месечна тема - март
« Отговор #113 -: Март 21, 2014, 09:26:22 am »
И аз съм на мнение, че известно време детето трябва да се оставя да яде предпочитаните от него неща, па макар това да значи еднообразно хранене. Моето известно време  около 3-4 годишна възраст ядеше предимно ориз и картофи за обяд и вечеря. Като не харесаше нищо от сготвеното в къщи, правех компромис за вечеря да дам някакъв сандвич или любимата на всички пица, като обаче не пропусках да обяснявам, че това е изключение и няма да се превръща в навик. Така лека- полека тези неща му омръзнаха и взе да хапва и други манджи. Важното е да му се даде право на избор и да не се превръща храненето в някакво досадно задължение. Хубавото при нас беше, че някъде до 5 годишна възраст някак бяхме удържали страстта по сладките неща /сега вече все ги търси и налита и е по-трудно/ - между храненията ядеше единствено плодове и пиеше разреден сок от компот или домашно приготвен концентрат. Така си беше гладен когато е време за основните хранения и никога не ги е пропускал - хапваше си редовно от това, което обича.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #114 -: Март 21, 2014, 09:53:01 am »
Кюфтета с бял сос  не е кой знае колко полезна храна, особено имайки в предвид каймата в България каква е.
 :?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #115 -: Март 21, 2014, 11:15:38 am »
Така е, но то по тази логика и месото не става, зеленчуците са вносни и гадни, плодовете също и какво да ядем? :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #116 -: Март 21, 2014, 12:07:13 pm »
Кюфтета с бял сос  не е кой знае колко полезна храна, особено имайки в предвид каймата в България каква е.
 :?
Каймата е такава, каквото е и месото! Не е речено да се купува готова, навсякъде може да се намери месарница да ти смеляат месото...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #117 -: Март 21, 2014, 13:05:30 pm »
Не знам дали има дете, което да яде кюфтета с бял сос на 3-4 години.
Моето  обича , но още не сме достигнали 3г  :wink:
Едва ли някой купува за детето и му  готви с кайма  от2- 3 лв .Който не може да смели  месо  или няма домашно  , може поне Стара планина да ползва.

А за помоща в кухнята - факт е , че щом е помагал да правим нещо-  после яде с голям апетит -пица , кекс , солени курабиики - сетих се  една чудесна рецепта , която правим -ще я публикувам в  темата   за рецепти .



*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #118 -: Март 21, 2014, 16:05:43 pm »
Стефи, Джам,  имах в предвид храната, предлагана в столовете и детските кухни. Едва ли вярвате, че там се предлага кайма от прясно смляно месо.


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #119 -: Март 21, 2014, 16:31:27 pm »
Как кой ли обича кюфтета с бял сос (нали за фрикасе говорим)? Аз като малка обичах безумно много фрикасе. Била съм на около дне, нашите ме взели с тях като учителствали из кърсжалийските села и взимали храна от стола - „чивена“ манджа, тъй де нещо с червен пипер. На мен ми омръзнали и съм искала синя манджа, точно този ден татко донесъл от стола фрикасе. И ето синята манджа. Та от тогава обичам фрикасе и дъъъълги години така го наричахме вкъщи.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #120 -: Март 21, 2014, 16:33:43 pm »
Стефи, Джам,  имах в предвид храната, предлагана в столовете и детските кухни. Едва ли вярвате, че там се предлага кайма от прясно смляно месо.
Зависи. Изобщо общественото хранене е въпрос на късмет - не само в детските кухни.
Поддържането на кухня със свежи и проверени продукти е трудна работа.
Та, прясно смляно месо - само вкъщи  :wink:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #121 -: Март 21, 2014, 17:27:17 pm »
Aз казах това за кюфтета с белия сос във връзка с мнениято на dani_j, че детенцето не яло тази манджа в детската градина. Едва ли е било лишенo от много ценни съставки - предполагайки каква може да е каймата + брашно.
 A на мен ми е пределно ясно това за продуктите.Но  не се замислям чак толкова. Старая се разбира се, без да се вманиячавам.
Ако се прочели статията, която постнах, не е доказана пряка връзка между  хубавата храна и  имунитета.

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #122 -: Март 21, 2014, 19:39:14 pm »
Аз също не се замислям особено за продуктите, които купувам, макар усърдно да чета етикети. Месото е от утвърден месарски магазин, но мляко, сирене, кашкавал... нямам идея какво точно има в тях. Свекърва ми отглежда зеленчуци през лятото. Тогава знам, че са домашни, но отгледани в двор между три ТЕЦ-а. Та кое ли е по-доброто.... А Теодора отдавна съм я оставила да яде каквото пожелае и съм доволна, че в градината не я насилват да яде. Като се прибере е гладна, но пак яде основните предпочитани - хляб, кисело мляко, лютеница и краставици.
 Днес бях на първото тържество в детска градина на Теодора. Голяма веселба  :lol:. Мъжете в групата един по един се разплакваха и ги изпращаха при майките им  :D. До финала удържаха само няколко. Девойките, обаче, бетон - пеят, танцуват, никоя не плаче  :lol:. Моята, злоядата, стърчи една глава над всички, полата от костюма къса и половината дупе вън  :lol:
     
Re: Месечна тема - март
« Отговор #123 -: Март 21, 2014, 22:16:02 pm »
И аз днес бях  на тържество за 8-ми март и първа пролет. Не ми е много ясно защо така ги правят заедно, но..... Констатирах точно това, което Дани писа по-горе - мъжете още "вятър ги вее на бял кон", докато момиченцата - активни, казват си думичките, играят - абе все едно имат разлика поне 2 години  :lol:  :lol:  :lol:
Беше обаче много хубаво тържество! Благодаря на госпожите и на децата за старанието!

И имаме напредък - Злато беше дал да го облекат като пчеличка, докато на новогодишното тържество не даде да го облекат и беше с дрехите си само той  :wink: Чешитче си е де  :lol:  :lol:  :lol:

За яденето да се изкажа и аз - яде само и единствено хляб в градината и хич не ми дреме!
Като огладнее - супа и ядене има - слагат му, когато реши да яде! 17-18кг си е човека - от неядене  :lol:  :lol:  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #124 -: Март 22, 2014, 08:03:09 am »
И при нас тържествата ги правят смесени, за мама и първа пролет. И нашето беше много хубаво. Всички с различни костюми, според танците в които участват. Моята беше една от калинките  :lol:. Много я харесвам госпожата им по музика. Понякога учат някакви песнички, които не мога да намеря в нета, но тя ги учи и даже имат танци по песните. Половин час им беше тържеството, имаха по много малко думи, но пък много танци. Абе веселба са си тези тържества. И страшна тръпка и за дечицата и за мамите. Че и за бабите даже, тази година и за баба имаха песничка. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема - март
« Отговор #125 -: Март 22, 2014, 09:35:30 am »
ся, Дани- за стърчането хич не съм съгласна, че е свързано със злоядството
те на Стефка също стърчат, ама не са злояди, ядат повече от мен и майка си :)
я моите що не стърчат
ген му викаме на това ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #126 -: Март 22, 2014, 09:40:30 am »
мдам, права е минка :lol:
моята еленка е на градина с предния набор, т.е. 2008 г., ми само едно момиче има по-високо от нея, ама то е и доста едро, тежи сигрно и два пъти повече от нея. Пък ядат моите наистина много. Хора които не ги познават много добре, като ги видят толкова кльощави и си мислят че не се хранят, е ако имат честа да обядват с тях, например, ги гледат с ей такива  8O очи :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #127 -: Март 22, 2014, 09:47:28 am »
Ясно е, че е ген. То щеше да е странно, ако беше дребна  :lol:
     
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #128 -: Март 22, 2014, 12:13:56 pm »
Момичета, трябват ми стикери  5, 28, 37, 65, 127, 129, 137, 170. Имаме много повтарящи се...За един стикер от моите, давам 3, ако ги имаме, разбира се.

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #129 -: Март 22, 2014, 12:50:24 pm »
Хора които не ги познават много добре, като ги видят толкова кльощави и си мислят че не се хранят, е ако имат честа да обядват с тях, например, ги гледат с ей такива  8O очи :lol:

то и ти ядеш повече от мен, ама кой би ни повярвал  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #130 -: Март 22, 2014, 14:27:16 pm »
Не целя спор ,нито се замислям дали е така или не,но в детската градина ни казаха ,че имат законово изискване за яслена група да  не се предлага готов купен млян продукт  и ,че мелят каймата на място .Дано се спазва . Пържено -само веднъж месечно -предлагат мекици .
Плодове редовно .Следобедните закуски са малко по-ларж .Но като цяло се стараят да е съобразено менюто .
Днес крещях на баща му-купил му сладоледче ,малко било .


За 8ми март много се срамуваха и всички бяха залепени за майките -две мацки само си казаха стихчето ,а след като се прибрахме Кало не спря да го рецитира ,и по телефона на цялата рода,и на друго дете запомнил , но като цяло мн срамежлив е станал , пред непознати особенно.

Утре пак сме на пикник сред природата. Много му хареса на Кало.

Хубав уикенд !
« Последна редакция: Март 22, 2014, 14:31:50 pm от nimika »


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #131 -: Март 22, 2014, 15:00:47 pm »
Днес крещях на баща му-купил му сладоледче ,малко било .
Ти пък, какво ще му стане, ако хапне сладолед  :wink:

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #132 -: Март 22, 2014, 15:55:28 pm »
Днес крещях на баща му-купил му сладоледче ,малко било .
Ти пък, какво ще му стане, ако хапне сладолед  :wink:

И аз това се зачудих, но ме досрамя да питам  :oops:  :D . Моята целогодишно яде от крем-сладоледа на Макдоналдс или KFC
     
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #133 -: Март 22, 2014, 16:02:33 pm »
Днес крещях на баща му-купил му сладоледче ,малко било .
Ти пък, какво ще му стане, ако хапне сладолед  :wink:

И аз това се зачудих, но ме досрамя да питам  :oops:  :D . Моята целогодишно яде от крем-сладоледа на Макдоналдс или KFC

няма срамно да се пита, ще обясним. повечето сладоледи, особено тези от машина, са правени с всичко онова, дето го пише по статиите като много вредно - растителни мазнини, емулгатори и др. химия. освен това са много сладки. през лятото е жестоко да откажеш сладолед на дете, но е хубаво да се ограничава.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #134 -: Март 22, 2014, 16:14:08 pm »
Ясно, но пък от един сладолед на седмица или десет дни няма какво толкова да се случи.
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #135 -: Март 22, 2014, 16:43:08 pm »
Днес крещях на баща му-купил му сладоледче ,малко било .
Ти пък, какво ще му стане, ако хапне сладолед  :wink:

И аз това се зачудих, но ме досрамя да питам  :oops:  :D . Моята целогодишно яде от крем-сладоледа на Макдоналдс или KFC

няма срамно да се пита, ще обясним. повечето сладоледи, особено тези от машина, са правени с всичко онова, дето го пише по статиите като много вредно - растителни мазнини, емулгатори и др. химия. освен това са много сладки. през лятото е жестоко да откажеш сладолед на дете, но е хубаво да се ограничава.
Замразен йогурт ми е алтернативата. Вкуса му е по-добър от на доста сладоледи.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #136 -: Март 22, 2014, 19:54:59 pm »
О,от един сладолед нищо няма да му стане ,но беше точно преди обяда ,познайте  обядва ли :)
А  и вече ще знае и иска ,като отидем в магазина -до сега не е знаел ,че е възможно .
То без това влизането в магазин с малкия е приключение .

Следобяд играха с баща си в парка .Посрещам ги по улицата и една майка му предлага семки с обвивка като на бирен фъстък ,казах -не благодаря ,ама не -ще му станело нещо ,ето хапни ...Прибират се и ми казва-мамо ,ядох бонбон . Същата майка-извадила и  раздавала наред .

По отношение на храненето направо издивявам ,когато има подобни лакомства ,развалящи нормалния хранителен режим ,или  съставките ,за който говори jam.

Мога да изтрая тръшканията ,пакостите ,но по отношение на храната съм педант. Ако в детската градина не мога да контролирам нещата,то поне в останалото време държа.

Точно за това ,редовно  се случва , майки с изключително  кротки и послушни  деца,хапващи шоколад ,да ме гледат учудено ,как Кало  се тръшка за нещо си .


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #137 -: Март 22, 2014, 21:33:03 pm »
Момичета, трябват ми стикери  5, 28, 37, 65, 127, 129, 137, 170. Имаме много повтарящи се...За един стикер от моите, давам 3, ако ги имаме, разбира се.

 :)

Нито един от тези нямаме :(
Ние имаме - 9, 15, 19, 21, 59, 63, 75, 82, 103, 117, 122, 152 и 157 :)

Сладолед тази година още не съм давала, но миналата, поне в месеца веднъж си е хапвал  :wink:
А за яденето - от около половин година, че и нагоре, Стаси манджи и супи не иска и да помирише  ! 8O Като си е в къщи закусва кускус или мляко с бисквити, а обяда и вечерята са му - хляб с лютеница или пастет, питка , царевица, сирене или кашкавал. Рядкост е да каже, че иска спагети - и тогава гледам да му сложа кайма  :wink:  От плодовете само ябълки и банани, а от зеленчуците - краставици - и те това е! Изследванията са му ОК, а и растежа също! Не го насилвам за яденето. Не че и смисъл има, де!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #138 -: Март 22, 2014, 22:24:12 pm »
О,от един сладолед нищо няма да му стане ,но беше точно преди обяда ,познайте  обядва ли :)
Това е важна подробност и аз също мисля, че с право си крещяла.
Джам, то е ясно, че на са убавиня сладоледите, но от време на време не е болка за умиране. Не вярвам някой от нас да си храни детето за закуска, обяд и вечеря със сладолед.

Нимика, за раздаването наред и аз побеснявам. Затова спрях да си водя детето на места с такива субекти, които не уважават избора на другите родители по въпроса с храненето. Затова утре ще я заведа на някоя поляна в Западния парк и ще си тича на воля, без да й предлагат семки, зрънчо, близалки и т.н
Относно близалките, много ми помогна една серия на Маша и Мечока : https://www.youtube.com/watch?v=xcL-oGPxgCg . Добавих от себе си всички храни, които не давам да яде и не ги поглежда. Даже като види дете да яде близалка или да пие сок му казва, че ще го боли зъбА.

Re: Месечна тема - март
« Отговор #139 -: Март 22, 2014, 22:31:42 pm »
Нашият най-накрая прояде и супи и салати, но...след две неща:
1. беше на гости на вуйчо си и го оставих на отглеждане там за един ден. С друго дете на 6 годинки.  С добро и обещание за дессерт сложен пред него е ял супа, месо, домати, картофи и чак накрая десерт. Обаче не са му сервирали хляб. Брат ми ме посъветва да намаля драстично хляба и диването изведнъж се оказа отворено за супи...или просто му мина периода за хляба.
2. установи се, че е наследил моите зъби, за 6 месеца сме направили 5 кариеса+един пулпит. Всяко шоколадче и въглехидратче му руши зъбите, въпреки изрядната хигиена. Днес направихме първия кариес, ще поръчам и електрическа микроимпулсна четка, но основното е тотална смяна на режима на хранене. Слава богу Ники проумя след много четене на Чук и Пук и сега сам отказва сладко,катому напомня за двете човечета. То все едно беше преял със сладко, ама...
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема - март
« Отговор #140 -: Март 23, 2014, 05:51:25 am »
то хубаво да е замразен йогурта, ама колко е йогурт
моите деца категорично отказваха да ядат кисело мляко до преди 2 години, когато започнах да купувам прясно от една мандра и да подквасвам вкъщи
за така съм съгласна- мляко, с плод, по желание малко мед отгоре- и аз го обичам
всичко друго е компромис
в София е друго- в бизнес парк-а например има заведение за био храни- предлагат страхотни неща, сред тях и кисело мляко с мюсли и плодве, ама на място правено
струва достатъчно, за да е истинско /ама пак кой би гарантирал/
знаете, моите деца не ядат доста от нещата, които се позволяват на другите деца /зрънчо, чипс, желирани бонбони и т.н/, въпреки старанието ми да се хранят разумно, Стефания е 30 кг, а сестра й 27 /съответно на 7 и 5 години/, Стефания искат да я вземат на състезание по таекуондо, защото се справя много добре, но уви е 4 категории по килограми над децата на нейния ръст, което автоматично означава, че няма как да се бори с деца с две глави над нея :(((
сега се чудя и се мая как да им оорганизирам храненето, за да успеем да влезем в някакви по-прилични норми
за съжаление се очертава и те като майка си постоянно да си броят хапките и храните, които консумират
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #141 -: Март 23, 2014, 07:41:28 am »
при нас си вече ни става традиция-в неделя на пикник на полянка до реката , някъде извън града -места колкото иска човек .Само да е топло , да не вали .Занимания има за Калоян- рита топка ,рови из пръста  ,събира пръчки , палим огънче за скара  , аз  нося и нещо сготвено  и няма как да се  дразня , че някой му предлага нещо .

Съседчето , също не искаше дълго  да яде готвено -  дошло по-голямо дете  , яло супа  и малчугана и той проял , вече с апетит ,  като преди това дълго карал на филийки , баница ,саламче. Примера от по- големите е заразителен .
Хляб аз също не предлагам, освем ако сам не поиска.Случва се да яде само филия с "лутеницата на баба  "с кашкавал , сирене  - ама нали е домашна му давам.
Ние от години ядем само домашно заквасено кисело мляко  .Ядем много кисело  мляко и айрян и малкия и ние-  спочти всяко хранене.

Аз взе си мисля , че малките дебелят от сладкишите .
мини , ти си ги изключила от менюто , какво да реорганизираш  , да не би тестяното да е в повече  и да трябва да белтъчна храна да наблегнете повече .
« Последна редакция: Март 23, 2014, 07:43:39 am от nimika »


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #142 -: Март 23, 2014, 08:24:08 am »
то хубаво да е замразен йогурта, ама колко е йогурт
 /color]

Хич не ми е минало през ум, че за 3лв/100мл може да не е, ама знае ли човек  :lol: Ще наблегнем на домашното.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #143 -: Март 23, 2014, 11:07:53 am »
ето поредния пример за това, че не само храненето е важно, а и гена. познавам на мини децата, познавам и нея, знам че не ядат боклуци, напротив, знам и колко ядат, но ето как са с килограмите. за моите писах по нагоре. те също не ядат боклуци, дори почти никакви сладки неща, нито купени нито домашни, само шоколад 1-2 пъти седмично по 2-3 блокчета. всичко друго са плодове, готвено, зленчуци и т.н.
Така, че понякога наистина не зависи от нас, правим каквото можем все пак. :)
моята деси е 137 см. висока и тежи едва 25 кг.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #144 -: Март 23, 2014, 19:42:22 pm »
Като малка постоянно настояваха да ям хляб, а аз мразех това и много добре си спомням как си казвах, че като имам деца няма да ги карам да ядат насила.

Понякога Боби сутрин рано не иска да закусва, ами.. не го насилвам. Ще яде, когато огладнее. Няма да вървя след него с филията и да стресирам и него и себе си. Антъни пък иска да закусва задължително  :D. Той става и сам  си прави препечена филия с масло.

Моите  хапват  много сладко, но са  слаби. Бобката е на 7 персентил по килограми, а Антъни 15.
Но те много се движат - карат колела, ритат топка, учат се на тенис,  цяло лято ги водя да плуват. В Канада и зимата ходим да плуваме. Много са активни.
Иначе по гени, не би трябвало да имат проблеми с килограмите.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #145 -: Март 23, 2014, 21:46:16 pm »
Но те много се движат

май тук се крие един от ключовете към бараката. моят син, дето за две години не наддаваше изобщо, сега е качил 1 кило откак тръгна на училище. не е лесно по цял ден да седиш на стол и да не се движиш изобщо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - март
« Отговор #146 -: Март 23, 2014, 23:27:11 pm »
Джам, моя откак тръгна на училище, напълня доста. Нямат спорт така, както е в градината, отделно в тъпата им лавка имат донъти, дето той тайно от мен си ги купува и ей го, корема изхвръкна. Иначе ходи на спорт, карате, футбол, не спира да се движи, нон стоп търчи на нейде. И въпреки това не мога да му намаля корема и това си е :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #147 -: Март 24, 2014, 08:32:58 am »
На лято Гане  :D
Аз сега те чета и си викам, ще си купува тайно донати а! Я с храна от къщи и без пари  :lol: Почти съм сигурна, че това ще е невъзможен вариант де  :D
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #148 -: Март 24, 2014, 08:54:34 am »
Това с училишната лафка няма спасение, някак децата трябва да разберат вредата от този тип храна. Това става едва в по -късна възраст. Сигурна съм Гане, че той ще те моли да му правиш домашна храна в един по-горен клас. Газираните напитки също са голям проблем.
Тук масово децата пият кола, фанта и др, и моите не могат да разберат защо аз не им давам. Няма как да пощрявам поглъщането на въглероден двуокис :). Той и баща им беше пристрастен към газираното, но вече не е.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #149 -: Март 24, 2014, 11:14:04 am »
Точно вчера обяснявах защо аз не разрешавам карамелени близалки всеки ден. Пък на Тошко майка му му купувала и той ядял. Понеже вчера обещахме „награда“ каквото тя си избере и каквато ще я зарадва. Първо поиска да е лято и да е на плажа :lol: . После реши, че иска карамелчето на клечка. Купихме и още има от него, понеже си го яде на части. Ама а кажете как да обясня, че на Тошко и Петя (дето е година по-малка) редовно им купуват, пък аз не искам. Не става да кажа, че майка им е тъпа, щото ще го изпляска на всеослушание. Пък са в една група с момчето, играят заедно след градина. За сега минавам „тя е майката - тя решава, както аз съм твоята майка и аз решавам“. Май хич не правилно така ама .... за сега това.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #150 -: Март 24, 2014, 11:34:55 am »
Пете, аз обяснявам, че това не е полезно, защото е направено от еди какво си, което вреди на зъбите, на стомаха и т.н. Т.е. винаги съм се опитвала да дам логично обяснение, обосновано разбира се и подходящо за възрастта. Моите вече знаят за различните оцветители, консерванти, Е-та и т.н., но като бяха по-малки, например на Деси веднъж на 3г. за едни кубети като се тръшна, защото видя в градинката дете да ги яде, не че знаеше какво е. Та, купих й, опита ги, сама отказа да ги яде, защото са гадни, но тогава й обясних за чук и пук, че развалят зъбчетата, ще я заболи и коремчето и те така. Вещица съм аз :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #151 -: Март 24, 2014, 11:52:01 am »
И аз обяснявам за вредата и какво могат да направят близалки, желирани бонбони, чипсове, зрънчовци и т.н. И явно съм много убедителна, защото Алекс не е яла в живота си нищо от изброеното. Даже на другите деца обяснява колко са вредни тези неща, като реши някое да я почерпи.
Относно сладоледите, загледах няколко машини за сладолед в амазон, поне като яде, да знам че не е с хидрогенирани мазнини, незнайни подсладители и всевъзможни оцветители.

А майките, които позволяват тези неща, просто не ги коментирам пред детето. Ако ме попита, казвам, че няма нужда да се сравнява с другите деца и че ние с баща й се стараем тя е здрава и да получава само най-доброто.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #152 -: Март 24, 2014, 12:47:43 pm »
Абе уж знае, че са вредни. И още като по-малка отказваше почерпка с разни сладости, защото „щъ ми станат куту на Мишу зъбити“. Мишо е вуйчо ѝ, който още преди да тръгне на градина Ники, се беше захванал да си прави зъбите и беше останал само с резци. И при едно идване у нас показа на малката какво става с развалените зъби. Та тя си го знае, ама пусти стаден механизъм .... Напоследък най-честото нещо, което повтарям е - „не се сравнявай с другите“. Най-общо казано де.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #153 -: Март 24, 2014, 13:10:35 pm »
- Мамо, ние нали сме семейство?
- Да Мите, семейство сме!
- Защо тогава не си купуваме семейна опаковка "Орео"!?
- Защото разваля зъбите и не може да се измият!
Подариха им след време, показах как изглеждат зъбите, измихме ги и след това
един дядо пред залата за карате се опита да го почерпи, каза Не Благодаря!
Още по-лоша бях, обясних им, че тази реклама с момиченцето и таткото с тези бисквитки
има продължение което никой не показва и тя е как го боли зъбче пред кабинета на д-р Михайлова!
Да, много по-трудно е, да се купи банан или ябълка преди тренировка!
Вероятно когато имат джобни, ще си купуват и такива неща, но според мен ще имат едно на ум.
Самия той се измъчи много с тези постоянни посещения при зъболекар и болките които изтърпя.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #154 -: Март 24, 2014, 13:16:05 pm »
Мише, и на мен ми беше голям дерт това като имат джобни дали няма да ми иде целия напън по дяволите, но да ти кажа за сега не е. Вижда се резултата. Деси има джобни за училище, ами нищо не харчи, за 6-7м. си е купила веднъж едно пакетче солети, два пъти печен сандвич с кайма, че била гладна и веднъж някакъв бонбон с пластмасова кутийка, който се търкаляше в раницата и сама си изхвърли в къщи. Обясни че всички си купили и на нея й било любопитно и си взела, но бил много гаден :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #155 -: Март 24, 2014, 15:03:58 pm »

Според мен все някакъв ефект има от многото обяснения защо някои неща са вредни и не трябва да се консумират. Наскоро бяхме в едни познати, които сипаха на детето кока кола. Обясни им как не може да пие, защото е вредна, особено за децата, попита  "ама вие не знаете ли, че в колата има кофеин? , все едно кафе да ме почерпите..." Чак ми стана малко неудобно от хората, които, това имаха - това предложиха...
А иначе, това, че знае колко са вредни, не му пречи понякога с най-миловидния глас да каже "мамо, моля те, измисли ми някакво малко боклуче да хапна..."



*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #156 -: Март 24, 2014, 15:32:45 pm »
Неда, това с боклучето е за темата с бисерите.  :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #157 -: Март 24, 2014, 15:56:34 pm »
На моите и в детската градина им обясняват за вредните храни, поне на Елена. И Стефан като поиска сок и аз като кажа, че няма и тя казва, "Нали мамо, сока е вреден?" и за разни други неща казва, че са вредни, но после тихичко добавя, ", ама нали понякога може"  :lol: В градината ги хранят здравословно и по малко, че парите не стигат... Най нездравословното е "Корни" за закуска. Иначе им дават кисело мляко с мюсли, което децата масово отказват да ядът.

Стефи, аз мислех, че Стефунът ми е кльощав, но твоите го бият в това отношение. Той е 110 см и 17 килограма и като го съблека да го къпя, ми то само кокали стърчат, покрити с кожа. Една вечер, му гледам три прешлена на гърба ожулени, и го питам, падал ли е, а той просто се бил пързалял легнал по гръб. Панталони му накупих за лятото за 2 годишни, че да му стават на талията, иначе гледам да имат регулиращ се ластик с копче, че все му падат.... Иначе за яденето, което му харесва го яде в прилични количества, иначе може и гладен да стои, сутрин в колата му е ритуал да изяде 2 обикновени бисквити, и не се спира да търчи. Ели е по в "норма" 22 килограма, на 117 см. Но тя е на периоди, на моменти е по пухкава, на моменти дърпа на височина и поотслабва...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #158 -: Март 24, 2014, 16:11:37 pm »
ооо Гери, говори ми, на нас дрехите са ни голям проблем. Всичко е или широко или късо :lol:
а ако ти кажа какъв размер бельо носят - едната носи за 4г., а е на 7 г., а другата за 2 г., а е на 5 г. :lol:
« Последна редакция: Март 24, 2014, 16:19:46 pm от StefiZ »
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #159 -: Март 24, 2014, 17:05:59 pm »

Стефи, аз мислех, че Стефунът ми е кльощав, но твоите го бият в това отношение. Той е 110 см и 17 килограма ...
Ооооооооооо, има още много хляб да не ядете, за да ни отнемете първото място. :lol: Баткото е 117 см. и цели 15 кг. :wink: Яденето е направо мъка с него. Иначе енергия и инат има за трима.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #160 -: Март 24, 2014, 17:40:57 pm »
„щъ ми станат куту на Мишу зъбити“.

Пеше, не е ли време да поодялкаш тоя акцент?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #161 -: Март 24, 2014, 17:44:01 pm »
Джам, моя откак тръгна на училище, напълня доста. Нямат спорт така, както е в градината, отделно в тъпата им лавка имат донъти, дето той тайно от мен си ги купува и ей го, корема изхвръкна. Иначе ходи на спорт, карате, футбол, не спира да се движи, нон стоп търчи на нейде. И въпреки това не мога да му намаля корема и това си е :?

аз пари още не давам, не са ми искани и аз не давам. вероятно няма да дам, дори и да ми искат. в чантата има вода и плод. проблемът е, че децата практически са лишени от движение по цял ден - от 8 до 17 часа, когато свършва занималнята. с двата почивни дни не можем да наваксаме, явно.

преди на ръст беше в 50-ти перцентил, а на тегло в 25-тия. сега и на ръст и на тегло е в 50-тия, което е голям скок.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #162 -: Март 24, 2014, 19:33:27 pm »
На моите им слагам вода, сандвич,нещо друго домашно - мъфини, баница, солено кексче, и са записани на стола. Като ги взема, мрънкат, че умират от глад :)

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #163 -: Март 24, 2014, 20:46:26 pm »
Ох, Джаме, ти с радио спорила ли си? Все още казва шъ и куту. Но пък Оста (уста), молЕв (молив) и други подобни. Че и спори с мен как е. Тя знаела по-добре. :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #164 -: Март 24, 2014, 21:10:36 pm »
Да, и аз слагам плод и сандвич, предвид пословичния глад на моите госпожици, но и едно левче си разнася в чантата, ако й свърши водичката, че и водичка пийва повечко :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #165 -: Март 24, 2014, 22:00:56 pm »
Ох, Джаме, ти с радио спорила ли си? Все още казва шъ и куту. Но пък Оста (уста), молЕв (молив) и други подобни. Че и спори с мен как е. Тя знаела по-добре. :lol:

 :lol: спора и при моя младеж го има, но си мислех, че е от възрастта.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - март
« Отговор #166 -: Март 24, 2014, 23:13:53 pm »
Джам, то и аз не давах, съответно и карах на здравословната храна. Обаче тук е нещо като изискване, за всеки клас да се дава съответната стинка - в първи е едно евро, във втори е две. Та той си го знае това от съучениците и няма как да кажа няма да ти дам. Говорили сме за вредните храни, и на зъболекар като ходи, пак му говориха. Кола и газирано не пие. Вода има в къщи, само ако излезем някъде, в някакъв специален случай се пие спрайт.
Ема, не вярвам да си ми поиска здравословна храна, като гледам тук как ги хранят :x На почит са всякакви видове макаронени изделия, пици и сухоежбина, от рода на гевреци и хлебчета. И като кажеш, че готвиш манджа и супа и те гледат като полезно изкопаемо. Като беше бебе, лесно беше, хранех с каквото сготвя, сега градина, училище, развалиха им храненето :( Мила е по-добре, нея по мога да я залъжа с разни неща, обаче той е ужасно труден за ядене. Даже оня ден тя ми вика - мамо, кога ще ми направиш супа с месе и картоф, пък той пита за пица :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Месечна тема - март
« Отговор #167 -: Март 25, 2014, 22:12:03 pm »
На дъщеря ми в училището няма т. н. лафка :D /изобщо не бях в чувала в немско училище да има такава/. децата си носят храна от вкъщи, като учителката още на първата РС предупреди никакви сладкотии.
Пари засега не са и необходими.
Аз й слагам обикновено само плдове, тя сутрин закусва в къщи, на обяд се храни също тук, не й е необходимо друго.

И да си похваля рогатото девойче :), днес баща и беше на 2ра РС, всичко е перфектно откъм учебния материал, учителката я смята за една от първенците на класа :).
Не че кой знае какво учат в 1 клас, но засега на нея и се отдава с лекота, живот и здраве, дано и занапред  е така, че засега разчита на главата си само, без да влага много труд

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #168 -: Март 25, 2014, 22:16:36 pm »
Гане, така са си немците с техния "вечерен хляб".  :lol: Добре, че моят поне се научи салата да яде, че от толкова хляб ще започна да се търкалям.
В градината им готвят на децата, но някои от нещата са типично немски и не знам те как ги ядат, но аз не бих.  :lol:

Бени, все така да й върви училището на Дара!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - март
« Отговор #169 -: Март 25, 2014, 22:19:28 pm »
Ами при нас домакина на сградата си има едно малко магазинче и от там си докарва явно още към заплатката. Та що да не продава и донъти :x
Блу, с тия вечерни истории, дето са все сухоежбина...
Бени, да й върви все така добре!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #170 -: Март 26, 2014, 09:04:15 am »
Мдаа, обездвижването на хората си е голям проблем. От сега съм го замислила какво ще е при София. Тя е малка още, ама няма да се усетя как ще се изнижат годините. Но спорт си трябва. Аз много спортувах като малка, та чак до голяма  :D Когато спрях активно да спортувам си пролича веднага  :oops:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #171 -: Март 26, 2014, 09:20:03 am »
Много се моля и надявам да прилича на баща си. Той се записвал на де що спортна секция предложат в училище. Гребната база и спортната зала ни е на 5 крачки. Каквото си избере, ще я записвам. Не искам да става профи, просто за двигателна култура и навици. За сега само на йога ходи в градината - доволна е, интересно ѝ е. Още малко да порасне и на тенис може да я запиша, че баща ѝ има съученичка, която тренира точно малките. Но тя казала, че иска да навърши поне 5.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #172 -: Март 26, 2014, 15:48:11 pm »
... Иначе енергия и инат има за трима.

White, явно килата при Стефан са от мноооогото инат, както казва баща му този инат не е наследен от един човек, това е събирано от поколения назад  :lol:

И аз за да не се обездвижват, а и да изразходват неизчерпаемата си енергия съм ги писала на народни и латино танци. Много ме е яд, че покрай ремонта на детската нямат футбол втора година, но се надявам другата година да сформират група и да пратя Стефуна да рита и тича, а и дано малко дисциплина някой да му вкара, че за сега няма управия. Баткото който води народните танци се е оплаквал пак от него, че разваля дисциплината и му проваля урока. Госпожите му и двете са слънца, но и на тях успява да се качи на главите на моменти..., ама включи ли на задна инатеста и няма управия.  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #173 -: Март 27, 2014, 01:56:13 am »
Моите деца са по 18 кг.малката е 117 см.дребния е по малко,но нали са близнаци и се родиха дребни не ме притеснява.Давам им да ядът каквото искат вредните неща не се купуват,също съм против соковете,пресни не щат,други не купувам пият вода нямат развалено зъбче нито един от тях,ма тва е въпрос на избор на родителя какво ще дава и какво не,плодове и салати ядът нон стоп.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #174 -: Март 27, 2014, 09:12:04 am »
Като сме на вълна килограми, да си споделя нещо. Гледам предаването "Големите надежди", прави ми впечатление, че доста деца са с наднормено тегло. Гледам родителите им във визитките, особено майките. Едни финни женици, а детето огромно. Всяко дете споделя, че спортува поне едно нещо. Ама явно храненето им куца яко.
Имам пример в семейството. На първи братовчед детето, злоядо до към 2-3 годинки. После се отприщи и те като видяха, че иска да яде, яко тъпкане пада. Тя е на 10, а яде повече от мен. Вече отива към сериозно затлъстяване. Майката и бащата са като щеки, в родата и на двамата няма пълни хора. Уж спортува сега, но пък и много яде. Почти непрекъснато мели нещо...
Не, че направих генерален извод, че храненето е важно, ама споделям какво ми прави впечатление  8)

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #175 -: Март 27, 2014, 09:21:19 am »
... Почти непрекъснато мели нещо...

Ето това е, което на мен ми прави голямо впечатление. Дори и да не е чак толко вредна храната, не го разбирам това ядене непрекъснато.
За мен има основни хранения и през останалото време не предлагам нищо. Дори когато не е на ясла, събота и неделя, спи до по-късно следобед (до 17.00-17.30) и пропускам следобедната закуска, защото вечерята по принцип е около 18.30 и няма време за две хранения.


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #176 -: Март 27, 2014, 09:22:42 am »
Съгласна съм, че трябва няколко хранения и това е. Между храненията каквото и да се дава, то си е мелене. Тоя стомах трябва да почива  :D

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #177 -: Март 27, 2014, 09:40:05 am »
... Почти непрекъснато мели нещо...

Ето това е, което на мен ми прави голямо впечатление. Дори и да не е чак толко вредна храната, не го разбирам това ядене непрекъснато.
За мен има основни хранения и през останалото време не предлагам нищо. Дори когато не е на ясла, събота и неделя, спи до по-късно следобед (до 17.00-17.30) и пропускам следобедната закуска, защото вечерята по принцип е около 18.30 и няма време за две хранения.
Ти май си четеш съобщенията като мен  :wink:
Иначе и на мен ми направи впечатление, че децата в предаването са доста пълнички. Но не ме учудва, щото споделиха кое е любимото им ядене - пица. Хранителният режим се създава , ако за по-лесно го хранят с пица, то няма как да е фино и стройно детето...Иначе, забелязала съм, че децата изпитват любов към тестеното, Ивайло също много обича. Гледам, да не злоупотребявам с него, че той си има и ген. Всъщност обаче, поне това, което знам от диетолозите, ограничените хранения начесто са по-добри, от колкото два пъти дневно по повечко....Не му мислете почивките на стомаха, напротив, колкото повече работи, по-добре. Ленивият е по-лошата алтернатива. Също и течностите са важни - Ивайло не е пил и от мен ако зависи, няма и да пие купешки сок, но вода давам често... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #178 -: Март 27, 2014, 09:46:17 am »
Бубулина, 4 хранения на ден са си идеални за децата. Това не би направило ленив стомаха  :wink:
Никой не говори за две хранения на ден  :P
Много от децата се учат да хапват почти непрекъснато, солетки, зрънчо, вафла и разни подобни  :wink:
« Последна редакция: Март 27, 2014, 09:56:08 am от Ники »

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #179 -: Март 27, 2014, 10:01:29 am »
Бубулина, ние с Ники говорим за наистина постоянно ядене, не на често и по малко.
Режима му на хранене е следния:
- 8.30 - закуска
- 10.00 - плод
- 12.00 - обяд
- 16.00 - следобедна закуска
- 18.30 - вечеря
Къде по-начесто да има още хранения?
А за лениви черва хич не се притеснявам, ходи си момчето по 2-3 пъти на ден.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #180 -: Март 27, 2014, 10:33:03 am »
mgstra
е точно това имам предвид де  :wink: :) четири пет на ден си е супер. Тия вафлозрънчовите не ги коментирам изобщо, аз имам предвид храна, като между храненията, в това да сгъне някоя ябълка не виждам лошо  :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #181 -: Март 27, 2014, 11:03:53 am »
mgstra
Тия вафлозрънчовите не ги коментирам изобщо
Аз обичам да ги коментирам, защото изобщо не можете да си представите за колко хора това е "днес нищо не съм ял". Е, как нищо, бе?!

Пример - една позната живее с майка си, има малко дете. Злоядо било - не яде манджа. Казвам й - я, един наблюдавай точно какво яде твоето дете и по-специално майка ти какво му дава. Какво се оказва - тъпче се детето с "нищо" и после очакват да се храни нормално. Злоядо било!

Още помня от детството гостуванията при баба и дядо. Опяват на баща ми как нищо не сме ядяли, като отидем на село. Баща ми ги пита - вие пари дадохте ли им? Отговор - да. Е? Да не са отишли да си купят салати? Вкъщи ще ми изядат ушите, тук сигурно от въздуха не са гладни  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #182 -: Март 27, 2014, 11:07:08 am »
Ама не сгъват ябълки, Бубе, не и ябълки. Моята сега е на градина, та ѝ е ограничен броя на храненията. Но докато още щъкахме с количката, просто се изумявах, какъв запас хранителен мъкнеха някои майки. Пък аз с усилие се сещах едни солети да сложа в чантата. И като кажех, че не предлагам нещо за похапване между храненията, ме гледаха учудено. Те солетите, зрънчото или бисквитите не били храна.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #183 -: Март 27, 2014, 11:13:46 am »
А като ме питат на площадката може ли да ми почерпят детето с паста и еклер, вече съвсем умирам  :x Сигурно съм свикнала със зрънчото, защото не го яде, но торта винаги опитва, а не става нито с мръсните ръце, нито с чуждата вилица. Между храненията и аз нищо не предлагам, има плодове на масата и си иска от тях, но пък давам да се яде пица. Дали ще е примерно гювеч с хляб или пица не е ли все там, а и като не е ежедневно  :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #184 -: Март 27, 2014, 11:22:38 am »
А като ме питат на площадката може ли да ми почерпят детето с паста и еклер, вече съвсем умирам  :x
Поне те питат  8) Повечето раздават на общо основание  :wink:
Случка от вчера: Майка и София пазаруват, пред тях на опашката един дядо купува 25 близалки, нам си още какви боклуци, сметката му е 25 лева само от такива неща.
Нашата коментира с баба си и изведнъж на висок тон заявява на дядото - Ще те заболят зъбите от близалките. Той поглежда и спокойно отговаря - Не са за мен, дядовото, за внуците са. Нашата не пада по гръб - И тях ще ги заболят зъбите.....  :wink:
Пука му на дядото какво ще хапват отрочетата... Ама нали е дядо, има право да носи всичко  :x

mgstra
Тия вафлозрънчовите не ги коментирам изобщо
Аз обичам да ги коментирам, защото изобщо не можете да си представите за колко хора това е "днес нищо не съм ял". Е, как нищо, бе?!
Много масово явление е това с неяденето на нищо  :wink:
И да, родителите на тези деца все ги слагат в графа - Злояди...


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #185 -: Март 27, 2014, 11:26:50 am »
Да, поне пита, но пък нормално ли им се вижда?! Децата бяха по-малки от моето.
Бабите и дядовците хич не ги коментирам, на тръгване към магазина започвам да изреждам какво Не може :)) или се слага в джоба, до вкъщи предимно е забравил за него и предимно шоколадчета, отиват за глазури.
« Последна редакция: Март 27, 2014, 11:28:22 am от м-и »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #186 -: Март 27, 2014, 11:57:53 am »
mgstra
Тия вафлозрънчовите не ги коментирам изобщо
Аз обичам да ги коментирам, защото изобщо не можете да си представите за колко хора това е "днес нищо не съм ял". Е, как нищо, бе?!


Много ярък пример имам от „нищонеядяща“, от първите години на демокрацията още. На една позната мъжът пътуваше до Турция и купуваше непознатите тогава за нас бисквитки, шоколадово-карамерени десертчета, сушени фурми и смокини, ядки всякакви. Имаше сергия на пазара. Та носи той всички тия „щриволинки“, мацката не работи, зяпа видео по цял ден и „Душа, нищо не ям, ама нищо, нито закусвам, нито обядвам, нито вечерям. Пък не само не отслабвам, а и дебелея даже“. Ама на масичката пред нея наредени всички тия „нехрани“ и устата ѝ мели непрестанно. Но нормална храна не яде жената.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #187 -: Март 27, 2014, 12:51:57 pm »
На дъщеря ми в училището няма т. н. лафка :D /изобщо не бях в чувала в немско училище да има такава/. децата си носят храна от вкъщи, като учителката още на първата РС предупреди никакви сладкотии.

Мога само  да мечтая   и при нас   да е така  .

При  добро желание и воля   от страна на училищните съвети , общините  и т.н. би могло да се  случи , но сигурно ще има недоволни родители  , че децата им няма какво да похапнат ...


По повод на изкривените разбирания за   храненето  - на мен дори ми обясняваха , че на децата трябва да се дава   сладко   и по-точно шоколад  и , че ще му повредя обмяната ,така  като не му давам.

И при нас , от както  е на  градина , нещата с парковите изкушения и дразнители , са ограничени  , но все има кой да предложи нещо  вечер на прибиране от градината по пътя.

Точно след годинката ми  беше кошмарно - тъкмо проходил и  в парка около 10-11 часа  се вадеха едни пакети с вафлозрънчо-подобни ,  и се чудех  как да го опазя от тях ,гледаха ме  много странно.

Ако не беше темата и мненията ви вече щях да помисля , че аз нещо не съм наред  :D


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #188 -: Март 27, 2014, 13:39:06 pm »
Аз обичам да ги коментирам, защото изобщо не можете да си представите за колко хора това е "днес нищо не съм ял". Е, как нищо, бе?!

Пример - една позната живее с майка си, има малко дете. Злоядо било - не яде манджа. Казвам й - я, един наблюдавай точно какво яде твоето дете и по-специално майка ти какво му дава. Какво се оказва - тъпче се детето с "нищо" и после очакват да се храни нормално. Злоядо било!

Още помня от детството гостуванията при баба и дядо. Опяват на баща ми как нищо не сме ядяли, като отидем на село. Баща ми ги пита - вие пари дадохте ли им? Отговор - да. Е? Да не са отишли да си купят салати? Вкъщи ще ми изядат ушите, тук сигурно от въздуха не са гладни  :lol:
Мога мога....нали ги виждам по градинките. И наистина все налитат да черпят, пък аз не давам. Иначе, както винаги съм отбелязвала, аз съм КРАЙНО против КРАЙНИТЕ метОди на възпитание. Ич захар, ич шоколад...сакън да не насвинее отрочето. Ми да, ама не. Захарта е енергия, просто с нея не трябва да се прекалява. Колкото се поема, толкова трябва и да се изразходва. Шоколадът наистина е полезен /в малки количества, млечен за децата/ особено в предучилищна възраст, защото освен друго, повишава концентрацията. А и както неведнъж съм споделяла, за мен крайното ограничение води до по-късни злоупотреби.
Племенникът ми за следобедна закуска сгъва една фафличка със сокче. И това му е яденето. Щото е злояд...според майка му. И иначе нищо не би ял. Аз пък си мисля, че му е тежко от кифтетата и кебапчетата, с които татко му го храни наобяд... 8)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #189 -: Март 27, 2014, 13:59:41 pm »
А това със сокчетата...
Аз принципно също съм против пълното ограничение, защото няма как да се контролира, но приучаването на деца към сокчета, имайки ги за нещо полезно, направо ме изумява. Всичко се комбинира със сокчета - ми то няма кьорав плод вътре и е бъкано със захар!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #190 -: Март 27, 2014, 14:13:18 pm »
А и както неведнъж съм споделяла, за мен крайното ограничение води до по-късни злоупотреби.
100 % вярно, баланс му е майката. Една позната не дава нищо сладко на детето си. То като отиде при баба и дядо и като види как леля му муа гофрети с течен шоколад, а на него чиста му дали, подава гофретата и вика на леля си - Мажи :lol:
Та това въпросното като отскубне от мама си наваксва ограничението, а е само на 4. Вече знае как да скатае от мама, че е яло шЕколад  :wink:
За сокчетата няма да коментирам, че мазоли ми излизат на устата да повтарям, че нЕма плод в тях. Ама който чул, чул, който не е, да си троши гравата.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #191 -: Март 28, 2014, 09:57:14 am »


Re: Месечна тема - март
« Отговор #192 -: Март 28, 2014, 10:05:57 am »
"Какво е възрастният?

    Възрастен означава възрастно дете. (10 г.) "

Това много ми хареса! Не го забравяйте!  :wink:
Може би това да е ключът към "послушното дете"  :wink:
Ако се поставим на мястото на детето - ще го разберем какво мисли и как да го убедим да стане на нашето  :lol:

Разсъждавам си просто рано-рано сутринта  :oops:


Re: Месечна тема - март
« Отговор #193 -: Март 28, 2014, 11:40:47 am »
Ама да знаеш, в правилна посока са ти разсъжденията... :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #194 -: Март 30, 2014, 21:19:48 pm »
Момичета, правили ли са изследвания за хламидии на децата ви в детската градина? Теди не е ходила миналата седмица, утре също ще остане в къщи, но преди малко една майка на дете от групата ми каза, че във вторник и сряда ще им правят изследвания за хламидии и било добре да я заведа. Иначе трябвало сами да правим изследването. Стана ми много любопитно, защото за пръв път чувам за това. Утре ще звънна на госпожата за подробности.
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #195 -: Март 30, 2014, 21:37:30 pm »
Дани, да не би майката да не е разбрала нещо?

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #196 -: Март 30, 2014, 21:41:23 pm »
Хламидията предава ли се от майка на дете като СПИН-а и Хепатит? Не бях се замисляма до сега. Но ако се предава това е една чудесна превенция за бъдещи репродуктивни проблеми. Чак да не повярва човек.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #197 -: Март 30, 2014, 21:43:34 pm »
Може майката да предаде на бебето при раждане.
Блу, аз също мисля, че нещо се е объркала, но това и е второ дете в градината. Каза "те от време на време им правят изследвания"  8O. И "май урина изследват", та затова съм решила подробно да разбера какво, как и защо изследват.
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #198 -: Март 30, 2014, 21:46:09 pm »
Да минат на всички със жълто-зелените сополи да им вземат секрет и да им пуснат по една мб, викам аз.  :lol:   Така и така са решили да правят изследвания.

Пеше, вие нали сте "оперирани от бебе". :lol:  Няма как да сте заразили децата, дори и да бяхте болни.
« Последна редакция: Март 30, 2014, 21:49:19 pm от blue_sky »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #199 -: Март 31, 2014, 00:19:39 am »
как ще им ги правят тия изследвания за хламидия, интересно? ще им взимат венозна кръв или вагинален секрет?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #200 -: Март 31, 2014, 00:21:27 am »
как ще им ги правят тия изследвания за хламидия, интересно? ще им взимат венозна кръв или вагинален секрет?  :lol:


 :jump12:

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #201 -: Март 31, 2014, 00:28:01 am »
Наистина изглежда странно, но аз като дете си спомням някакви рутинни изследвания и раздаване на ваксини, кръв само от пръста са ни вземали де  :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #202 -: Март 31, 2014, 06:36:58 am »
как ще им ги правят тия изследвания за хламидия, интересно? ще им взимат венозна кръв или вагинален секрет?  :lol:

Аааа, не, по друг начин, урина щели да им вземат  :wink:. Казах и на жената, че това са пълни глупости и хламидия така не се изследва, но тя твърди, че това ще им изследват и туй то  :D. Теодора ще пропусне изследванията, че от вчера кашля, а нощес и температура вдигна, но аз ще се обадя да питам, защото ми е много любопитно.
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #203 -: Март 31, 2014, 08:46:40 am »
Да минат на всички със жълто-зелените сополи да им вземат секрет и да им пуснат по една мб, викам аз.  :lol:   Така и така са решили да правят изследвания.


Хахах ..това ми хареса за сопола ..
Дани   това за хламидията направо ме отрепа много ми стана интересно и на мен :)
[/url]
Re: Месечна тема - март
« Отговор #204 -: Март 31, 2014, 09:49:58 am »
Вижте сега нашият последен казус от детската градина и кажете дали съм се смахнала, като възнамерявам да поговоря с госпожата за това или пък...постъпвам като нормална майка:
В петък след градина нашето момче увесило нос, едно такова умислено оклюмало. Като се разговорихме стана ясно, че страда за някаква роля на Малкия принц /за тържеството за завършване на предучилищната/, дето госпожата пробвала три момченца и казала един ден, че той ще я изпълнява, а на следващия "без никакви причина си смени решението". Дала ролята на друго момченце, без да е имало репетиции и без никакво повече пробно казване на репликите. Както беше тъжен, изведнъж избесня, каза че повече нямало да и говори на госпожата щом такава правела "без никаква причина", че му идвало изобщо да не участва в тази пиеска и да не ходи на никакви репетиции и на тържеството дори. Добави и че въпросното момче все "се умилквало като някакво бездомно котенце", ходело при госпожите да го гушкат и пр. и те за това все му давали всички хубави и главни роли /последното е истина за всичките 4 години до сега/.
Ние с баща му разбира се обяснихме, че не е важно точно коя роля ще получи, а как ще си я изпълни и да стане хубаво тържеството като цяло. /Баща му добави, че за нас той си е Малкия ринц и пр./ Детето каза, че знаело, че е така, но е ядосано, защото госпожата го била "подлъгала". Ей тука аз вече не знаех какво точно да отговоря, и рекох, че първо ще трябва да я попитам дали е било точно така и малкия каза - добре, питай я. Тази сутрин беше някаква заместничка, не от нашите учителки и аз имам още малко време да мисля как да постъпя. Вие какво бихме ме посъветвали.
« Последна редакция: Март 31, 2014, 10:18:13 am от hope-love »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #205 -: Март 31, 2014, 09:54:56 am »
......... но аз ще се обадя да питам, защото ми е много любопитно.
То на целия форум ни стана любопитно. :lol:
Но това затвърждава мнението ми, че народа от една страна идея си няма кое как и защо се прави. Но пък от друга яростно защитава грешното си мнение.
Свате, аз по принцип питах, дали може. Иначе ясно - мен са ме оперирали от бебе и опасност за снаха ти няма.
И в този ред на мисли се сетих, че докато бях бременна леля ми ме нахока, че съм прекрачила някакви кабели. На въпроса ми какво от това, тръгна да ми обяснява как щяло да му се увие пъпната връв на детето. А аз се троснах, че ще ме оперират, и да му мисли доктора.  :P
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #206 -: Март 31, 2014, 15:54:58 pm »
Хламидията се оказа чревни паразити  :wink:
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #207 -: Март 31, 2014, 15:59:23 pm »
Хламидията се оказа чревни паразити  :wink:
8O Недоумявам как може да объркаш тези две неща...
« Последна редакция: Март 31, 2014, 16:00:54 pm от Ники »

Re: Месечна тема - март
« Отговор #208 -: Март 31, 2014, 16:08:56 pm »
Хламидията се оказа чревни паразити  :wink:
8O Недоумявам как може да объркаш тези две неща...

Ти пак си недоумявай, ама някои го умеят  :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #209 -: Март 31, 2014, 16:09:59 pm »
Може, можеее.... много неща може  :lol:
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #210 -: Март 31, 2014, 16:15:12 pm »
сега остава въпроса защо ще изследват урина за чревни паразити?

хоупче, май вече нямаш избор, щом си казала на момчето, че ще питаш.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #211 -: Март 31, 2014, 16:18:54 pm »
сега остава въпроса защо ще изследват урина за чревни паразити?
Че няма да е с урина, ясно, ама те толкова са и разбрали  8)

хоупче, май вече нямаш избор, щом си казала на момчето, че ще питаш.
И аз така мисля, че няма да ти си размине питането.
« Последна редакция: Март 31, 2014, 16:38:44 pm от Ники »

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #212 -: Март 31, 2014, 16:24:15 pm »
тъкмо щях това да напиша,че 100% ще им лепят тиксо за чревни паразити . :lol:
<br />
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #213 -: Април 01, 2014, 11:58:46 am »
Момичета, да си излея мъката и тук...Вчера как ми вдигнаха кръвното в нашата ДГ, не е истина направо...
С риск да досадя - ще разкажа подробно ситуацията.
В петък трябваше децата да имат тържество. Сутринта обаче, около 6ч., Константин се събуди, каза, че го боли коремчето и започна да повръща. Около 8 се обадих в градината да ги предупредя. По-късно оттам ми звъннаха, че били общо 5 деца с подобни симптоми, и ще отменят тържеството. Около 11ч. Коко спря да повръща, хапна солетки, пийваше водичка. Виждах, че се оправя и реших да не го водя на лекар.
В петък следобяд, както и събота и неделя всичко беше наред - никакви симптоми.
В понеделник сутринта баща му го води на ДГ, а те отказват да го приемат. Нищо, че нищо му намало, нямали сме бележка от лекар. Ми как да имаме - нито съм го водила в петък, за да има диагноза, нито в понеделник сутринта мога в 7 да взема бележка, че е здрав.
Провалиха ми половин работен ден...Толкова бях бясна, че дори не помня какво точно й наговорих на сестрата - нещо от сорта - за какво ви е това мед. образование, щом не можете да прецените обективното състояние на едно дете - на вас ви трябва човек, който само да подрежда бележките от лекар, за които дори не ви интересува дали са истински, или фалшиви....
Кажете ми, че не съм права, да се успокоя малко, че както съм й набрала...
« Последна редакция: Април 01, 2014, 12:07:43 pm от Nedda »



*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #214 -: Април 01, 2014, 12:25:29 pm »
Неда, и при нас дори да е отсъствало детето един ден пак си искат бележка, така че е нормално да ти върнат детето. Нашата лична лекарка също е с много "неудобно" работно време, петък е до обяд а понеделник е сутрин и аз в общи линии като се случи в петък някое от децата да се разболее го завеждам за преглед при нея и си вземам бележка с празна втора дата в случай, че в понеделник е добре просто да попълня датата и детето да иде на градина.
Колкото до фалшивите бележки, това е отделен въпрос... Но до колкото знам сестрата в детската градина не е човека който да прецени след боледуване дали детето е здраво, тя само събира бележките и другото е евентуално да каже, че има симптоми на болно дете и да го върне, но тя не поставя диагнози, в крайна сметка тя не е лекар.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #215 -: Април 01, 2014, 12:44:52 pm »
с халмидията  какво се оказа - не били  компютри ,а  компоти  :lol:


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #216 -: Април 01, 2014, 12:48:44 pm »
Неда, след като 5-6 деца са били с такива симптоми, вирусно ще да е било. Според мен е била права сестрата, че без бележка не може да вземе детето. Тя не е лекар, за да прецени здраво ли е детето. Ти си отговорен родител и не би си завела болно детето, но колко други не са. Та бележките са за това, да докажат здравословното състояние на детето. Друг е въпроса колко са достоверни бележките  8)

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #217 -: Април 01, 2014, 13:45:12 pm »

Добре, де, сигурно е права сестрата. Ама айде сега ми обяснете как теоретично да заведа детето в понеделник сутрин с бележка от лекар, че е здраво, и то като педиатърката ни напр. е втора смяна. И как аз ще си освободя деня, в който няма да съм на работа, за да взема бележка, че ми е ЗДРАВО детето. Болничен няма как да ми дадат, нали? На какво основание ще отсъствам?
Гери, това с празните дати съм го чувала и от други родители, ама това пак си е "неистинска" бележка за мен...
Но явно с цялата ни сбъркана система - това е едно от решенията...



*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #218 -: Април 01, 2014, 13:48:35 pm »
Но явно с цялата ни сбъркана система - това е едно от решенията...
Анджък  8)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #219 -: Април 01, 2014, 14:05:44 pm »
историята с мед.бележките, че детето е здраво, е порочна като всичко друго в нашето общество. никой не се интересува дали детето е наистина здраво, а се интересува да прехвърли отговорността от своята глава върху чуждата.

затова си вземи от педиатъра няколко подпечатани бележки за такива случаи и действай според конюнктурата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #220 -: Април 01, 2014, 14:14:48 pm »

Мдааа, историята се оказа дори малко по-сложна.
Преди малко ми се обади лично сестрата да ми се извинява, че вчера ми е причинила това неудобство.
В петък таткото на едно от болните деца подал сигнал в Агенция по храните и в РЗИ - казал - отровиха ни децата в ДГ. Два дни им висели на главите, писали доклади, обяснения, и т.н. За това не можела вчера да поеме отговорност с приемане на детето без бележка.
Друг е въпроса, че ми стресираха детето...Снощи разказваше на играчките си как му се "случило нещо много неочаквано - не го искали в градината, щото не сме ходили на лекар". И тази сутрин пак ме пита - днес нали ще ме приемат?



*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #221 -: Април 01, 2014, 14:19:36 pm »
Неда, така е, бележката е "неистинска", но аз със същия успех, мога да кажа на лекарката да ми напише, че детето е здраво, нищо, че покашля още или нещо от сорта. Ама болнични няма и няма кой да ми ги гледа и си ги мъкна в офиса, така че като преценя, че е достатъчно здраво да ходи на детска, ходи, от там разбира се си запазват правото да ми го върнат дори същия ден в който съм занесла бележка. Аз поне не съм си взела подпечатани бележки, както предлага Джам и си водя децата на преглед като се разболеят, нищо че вече в 99% от случаите знам каква диагноза ще им сложи лекарката и какво лечение ще им предпише. А и в крайна сметка и ти си преценила, че детето е добре и си го завела на детска градина, без да го прегледа лекар... Не се заяждам или нещо такова, просто такива са правилата, колкото и нелогични да са понякога...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #222 -: Април 01, 2014, 14:40:27 pm »

Гери, дори през ум не ми е минало, че се заяждаш ;)
Просто си търся някакво логично обяснение на цялата безумица (според мен).
Затова и ви разпитвам, все пак аз съм "новак" в системата с ДГ -първа година ни е.
Преди това, в частната, имаха лекар, който ги преглеждаше всяка сутрин, никога не са ми искали бележки от педиатъра, нито за диагноза, нито, че е здрав.



Re: Месечна тема - март
« Отговор #223 -: Април 01, 2014, 14:45:42 pm »
Неда, ситуацията е била изненадваща за тебе и неочаквано е създала неудобства. Иначе е банална. Не се ядосвай. Лошото е, че се спазват формални изисквания, а не се прилагат правила, които наистина да се грижат за здравето на детето. А това, че си говори на играчките и пита дали ще го вземат днес в градината е защото е впечатлителен и много умничък, така че не пропуска никоя ситуация, без да навлезе навътре в нея и да я "анализира", така да се каже. Не вярвам да е толкова стресиран чак, не си слагай сега и тази тревога на сърцето. Важното е, че му е минало бързичко. И нашето момче изкара скоро стомашен вирус, но при него беше със силни болки в коремчето и висока температура няколко дни, накрая почна и разстройство - доста неприятно преживяване за малкия, а и нас ни разтревожи този път.
Re: Месечна тема - март
« Отговор #224 -: Април 01, 2014, 15:39:11 pm »
Имам молба към столичанките - дайте малко информация как става движението по "Цариградско" предвид ремонта, който слушам, че е започнал. Има ли големи задръствания? Започнал ли е и ремонта на "Никола Мушанов", за който също съобщават, и ако някой е пътувал по него - също са сподели как са нещата. Утре ни предстои обиколка по лаборатории, клиники, и все ще сме в гонене на уговорените часове, та ми се ще ако може да си предвидим поне приблизително необходимото време за придвижване по тези два булеварда.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #225 -: Април 01, 2014, 15:47:19 pm »
по цариградско няма проблем, но не знам за Мушанов, дано някой по-запознат се включи :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #226 -: Април 01, 2014, 15:48:12 pm »
Мога да споделя за ремонта на Н. Мушанов - започна от събота и си има задръствания, ако човек бърза е доста неприятно.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #227 -: Април 01, 2014, 15:54:50 pm »
Това с изследването за хламидии направо ме уби.
Почти като виц звучи

Не ми го побираше умът как така на малки деца - хламидия
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #228 -: Април 01, 2014, 16:01:11 pm »
по цариградско няма проблем

е как да нема, ти кога минава от там последно? сутринта южното платно беше задръстено от полиграфическия до плиска

тук пише какво е положението:
http://www.segabg.com/article.php?id=692883
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #229 -: Април 01, 2014, 16:09:53 pm »
А при нас правилата за достъп на болни и здрави много се неглижират. Отсъствахме месец, с бележка от педиатъра, и никой не ми поиска контактна бележка или такава, че е здрав, като го заведох вчера. Карантините в нашата градина не отменят тържества или допълнителни дейности. Дори предната седмица бяха на лагер, при положение, че 2 от 4 групи са с карантина Варицела  8O
Дори съм ги западзряла, че сестрите от яслата (едната и лаборант при периатърката ни) пишат бележки за отсъствията на децата. Имаха драма с наши летни отсъствия, за периода, за който не се отсъства по домашни причини и ме помолиха да им донеса бележка от педиатър. Аз отказах, защото детето си беше здраво и казах, че ще си платя дните. Дойде време за такса и отсъствията бяха извинени. Никой не можа да ми отговори как стана така...

Аз се ядосвам, че е така, Неда, че е обратното, но нищо не можем да променим.
Re: Месечна тема - март
« Отговор #230 -: Април 01, 2014, 21:42:01 pm »
И какво сега - като е 1 април - няма да пускате априлска тема ли  :lol:

Отивам да пускам нова тема, а тази - моля заключете  :wink:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #231 -: Април 01, 2014, 22:22:59 pm »