0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #120 -: Март 21, 2014, 16:33:43 pm »
Стефи, Джам,  имах в предвид храната, предлагана в столовете и детските кухни. Едва ли вярвате, че там се предлага кайма от прясно смляно месо.
Зависи. Изобщо общественото хранене е въпрос на късмет - не само в детските кухни.
Поддържането на кухня със свежи и проверени продукти е трудна работа.
Та, прясно смляно месо - само вкъщи  :wink:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #121 -: Март 21, 2014, 17:27:17 pm »
Aз казах това за кюфтета с белия сос във връзка с мнениято на dani_j, че детенцето не яло тази манджа в детската градина. Едва ли е било лишенo от много ценни съставки - предполагайки каква може да е каймата + брашно.
 A на мен ми е пределно ясно това за продуктите.Но  не се замислям чак толкова. Старая се разбира се, без да се вманиячавам.
Ако се прочели статията, която постнах, не е доказана пряка връзка между  хубавата храна и  имунитета.

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #122 -: Март 21, 2014, 19:39:14 pm »
Аз също не се замислям особено за продуктите, които купувам, макар усърдно да чета етикети. Месото е от утвърден месарски магазин, но мляко, сирене, кашкавал... нямам идея какво точно има в тях. Свекърва ми отглежда зеленчуци през лятото. Тогава знам, че са домашни, но отгледани в двор между три ТЕЦ-а. Та кое ли е по-доброто.... А Теодора отдавна съм я оставила да яде каквото пожелае и съм доволна, че в градината не я насилват да яде. Като се прибере е гладна, но пак яде основните предпочитани - хляб, кисело мляко, лютеница и краставици.
 Днес бях на първото тържество в детска градина на Теодора. Голяма веселба  :lol:. Мъжете в групата един по един се разплакваха и ги изпращаха при майките им  :D. До финала удържаха само няколко. Девойките, обаче, бетон - пеят, танцуват, никоя не плаче  :lol:. Моята, злоядата, стърчи една глава над всички, полата от костюма къса и половината дупе вън  :lol:
     
Re: Месечна тема - март
« Отговор #123 -: Март 21, 2014, 22:16:02 pm »
И аз днес бях  на тържество за 8-ми март и първа пролет. Не ми е много ясно защо така ги правят заедно, но..... Констатирах точно това, което Дани писа по-горе - мъжете още "вятър ги вее на бял кон", докато момиченцата - активни, казват си думичките, играят - абе все едно имат разлика поне 2 години  :lol:  :lol:  :lol:
Беше обаче много хубаво тържество! Благодаря на госпожите и на децата за старанието!

И имаме напредък - Злато беше дал да го облекат като пчеличка, докато на новогодишното тържество не даде да го облекат и беше с дрехите си само той  :wink: Чешитче си е де  :lol:  :lol:  :lol:

За яденето да се изкажа и аз - яде само и единствено хляб в градината и хич не ми дреме!
Като огладнее - супа и ядене има - слагат му, когато реши да яде! 17-18кг си е човека - от неядене  :lol:  :lol:  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #124 -: Март 22, 2014, 08:03:09 am »
И при нас тържествата ги правят смесени, за мама и първа пролет. И нашето беше много хубаво. Всички с различни костюми, според танците в които участват. Моята беше една от калинките  :lol:. Много я харесвам госпожата им по музика. Понякога учат някакви песнички, които не мога да намеря в нета, но тя ги учи и даже имат танци по песните. Половин час им беше тържеството, имаха по много малко думи, но пък много танци. Абе веселба са си тези тържества. И страшна тръпка и за дечицата и за мамите. Че и за бабите даже, тази година и за баба имаха песничка. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема - март
« Отговор #125 -: Март 22, 2014, 09:35:30 am »
ся, Дани- за стърчането хич не съм съгласна, че е свързано със злоядството
те на Стефка също стърчат, ама не са злояди, ядат повече от мен и майка си :)
я моите що не стърчат
ген му викаме на това ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #126 -: Март 22, 2014, 09:40:30 am »
мдам, права е минка :lol:
моята еленка е на градина с предния набор, т.е. 2008 г., ми само едно момиче има по-високо от нея, ама то е и доста едро, тежи сигрно и два пъти повече от нея. Пък ядат моите наистина много. Хора които не ги познават много добре, като ги видят толкова кльощави и си мислят че не се хранят, е ако имат честа да обядват с тях, например, ги гледат с ей такива  8O очи :lol:
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #127 -: Март 22, 2014, 09:47:28 am »
Ясно е, че е ген. То щеше да е странно, ако беше дребна  :lol:
     
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - март
« Отговор #128 -: Март 22, 2014, 12:13:56 pm »
Момичета, трябват ми стикери  5, 28, 37, 65, 127, 129, 137, 170. Имаме много повтарящи се...За един стикер от моите, давам 3, ако ги имаме, разбира се.

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #129 -: Март 22, 2014, 12:50:24 pm »
Хора които не ги познават много добре, като ги видят толкова кльощави и си мислят че не се хранят, е ако имат честа да обядват с тях, например, ги гледат с ей такива  8O очи :lol:

то и ти ядеш повече от мен, ама кой би ни повярвал  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #130 -: Март 22, 2014, 14:27:16 pm »
Не целя спор ,нито се замислям дали е така или не,но в детската градина ни казаха ,че имат законово изискване за яслена група да  не се предлага готов купен млян продукт  и ,че мелят каймата на място .Дано се спазва . Пържено -само веднъж месечно -предлагат мекици .
Плодове редовно .Следобедните закуски са малко по-ларж .Но като цяло се стараят да е съобразено менюто .
Днес крещях на баща му-купил му сладоледче ,малко било .


За 8ми март много се срамуваха и всички бяха залепени за майките -две мацки само си казаха стихчето ,а след като се прибрахме Кало не спря да го рецитира ,и по телефона на цялата рода,и на друго дете запомнил , но като цяло мн срамежлив е станал , пред непознати особенно.

Утре пак сме на пикник сред природата. Много му хареса на Кало.

Хубав уикенд !
« Последна редакция: Март 22, 2014, 14:31:50 pm от nimika »


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #131 -: Март 22, 2014, 15:00:47 pm »
Днес крещях на баща му-купил му сладоледче ,малко било .
Ти пък, какво ще му стане, ако хапне сладолед  :wink:

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #132 -: Март 22, 2014, 15:55:28 pm »
Днес крещях на баща му-купил му сладоледче ,малко било .
Ти пък, какво ще му стане, ако хапне сладолед  :wink:

И аз това се зачудих, но ме досрамя да питам  :oops:  :D . Моята целогодишно яде от крем-сладоледа на Макдоналдс или KFC
     
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - март
« Отговор #133 -: Март 22, 2014, 16:02:33 pm »
Днес крещях на баща му-купил му сладоледче ,малко било .
Ти пък, какво ще му стане, ако хапне сладолед  :wink:

И аз това се зачудих, но ме досрамя да питам  :oops:  :D . Моята целогодишно яде от крем-сладоледа на Макдоналдс или KFC

няма срамно да се пита, ще обясним. повечето сладоледи, особено тези от машина, са правени с всичко онова, дето го пише по статиите като много вредно - растителни мазнини, емулгатори и др. химия. освен това са много сладки. през лятото е жестоко да откажеш сладолед на дете, но е хубаво да се ограничава.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #134 -: Март 22, 2014, 16:14:08 pm »
Ясно, но пък от един сладолед на седмица или десет дни няма какво толкова да се случи.
     
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #135 -: Март 22, 2014, 16:43:08 pm »
Днес крещях на баща му-купил му сладоледче ,малко било .
Ти пък, какво ще му стане, ако хапне сладолед  :wink:

И аз това се зачудих, но ме досрамя да питам  :oops:  :D . Моята целогодишно яде от крем-сладоледа на Макдоналдс или KFC

няма срамно да се пита, ще обясним. повечето сладоледи, особено тези от машина, са правени с всичко онова, дето го пише по статиите като много вредно - растителни мазнини, емулгатори и др. химия. освен това са много сладки. през лятото е жестоко да откажеш сладолед на дете, но е хубаво да се ограничава.
Замразен йогурт ми е алтернативата. Вкуса му е по-добър от на доста сладоледи.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #136 -: Март 22, 2014, 19:54:59 pm »
О,от един сладолед нищо няма да му стане ,но беше точно преди обяда ,познайте  обядва ли :)
А  и вече ще знае и иска ,като отидем в магазина -до сега не е знаел ,че е възможно .
То без това влизането в магазин с малкия е приключение .

Следобяд играха с баща си в парка .Посрещам ги по улицата и една майка му предлага семки с обвивка като на бирен фъстък ,казах -не благодаря ,ама не -ще му станело нещо ,ето хапни ...Прибират се и ми казва-мамо ,ядох бонбон . Същата майка-извадила и  раздавала наред .

По отношение на храненето направо издивявам ,когато има подобни лакомства ,развалящи нормалния хранителен режим ,или  съставките ,за който говори jam.

Мога да изтрая тръшканията ,пакостите ,но по отношение на храната съм педант. Ако в детската градина не мога да контролирам нещата,то поне в останалото време държа.

Точно за това ,редовно  се случва , майки с изключително  кротки и послушни  деца,хапващи шоколад ,да ме гледат учудено ,как Кало  се тръшка за нещо си .


*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #137 -: Март 22, 2014, 21:33:03 pm »
Момичета, трябват ми стикери  5, 28, 37, 65, 127, 129, 137, 170. Имаме много повтарящи се...За един стикер от моите, давам 3, ако ги имаме, разбира се.

 :)

Нито един от тези нямаме :(
Ние имаме - 9, 15, 19, 21, 59, 63, 75, 82, 103, 117, 122, 152 и 157 :)

Сладолед тази година още не съм давала, но миналата, поне в месеца веднъж си е хапвал  :wink:
А за яденето - от около половин година, че и нагоре, Стаси манджи и супи не иска и да помирише  ! 8O Като си е в къщи закусва кускус или мляко с бисквити, а обяда и вечерята са му - хляб с лютеница или пастет, питка , царевица, сирене или кашкавал. Рядкост е да каже, че иска спагети - и тогава гледам да му сложа кайма  :wink:  От плодовете само ябълки и банани, а от зеленчуците - краставици - и те това е! Изследванията са му ОК, а и растежа също! Не го насилвам за яденето. Не че и смисъл има, де!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #138 -: Март 22, 2014, 22:24:12 pm »
О,от един сладолед нищо няма да му стане ,но беше точно преди обяда ,познайте  обядва ли :)
Това е важна подробност и аз също мисля, че с право си крещяла.
Джам, то е ясно, че на са убавиня сладоледите, но от време на време не е болка за умиране. Не вярвам някой от нас да си храни детето за закуска, обяд и вечеря със сладолед.

Нимика, за раздаването наред и аз побеснявам. Затова спрях да си водя детето на места с такива субекти, които не уважават избора на другите родители по въпроса с храненето. Затова утре ще я заведа на някоя поляна в Западния парк и ще си тича на воля, без да й предлагат семки, зрънчо, близалки и т.н
Относно близалките, много ми помогна една серия на Маша и Мечока : https://www.youtube.com/watch?v=xcL-oGPxgCg . Добавих от себе си всички храни, които не давам да яде и не ги поглежда. Даже като види дете да яде близалка или да пие сок му казва, че ще го боли зъбА.

Re: Месечна тема - март
« Отговор #139 -: Март 22, 2014, 22:31:42 pm »
Нашият най-накрая прояде и супи и салати, но...след две неща:
1. беше на гости на вуйчо си и го оставих на отглеждане там за един ден. С друго дете на 6 годинки.  С добро и обещание за дессерт сложен пред него е ял супа, месо, домати, картофи и чак накрая десерт. Обаче не са му сервирали хляб. Брат ми ме посъветва да намаля драстично хляба и диването изведнъж се оказа отворено за супи...или просто му мина периода за хляба.
2. установи се, че е наследил моите зъби, за 6 месеца сме направили 5 кариеса+един пулпит. Всяко шоколадче и въглехидратче му руши зъбите, въпреки изрядната хигиена. Днес направихме първия кариес, ще поръчам и електрическа микроимпулсна четка, но основното е тотална смяна на режима на хранене. Слава богу Ники проумя след много четене на Чук и Пук и сега сам отказва сладко,катому напомня за двете човечета. То все едно беше преял със сладко, ама...
[/url][/url]