0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Месечна тема - март
« Отговор #20 -: Март 06, 2014, 14:50:41 pm »
Права си Хоуп, но вече направо ме е срам да ходя при педиатърката за всяка пъпка , или да я притеснявам по телефона, а и самият обрив не изглежда толкова притеснителен (вече няколко алергии прояви горе долу съм наясно , когато е нещо сериозно)- мисля че вероятно се дължи на вятърът и лигите, защото кожата му е по-скоро суха  и като протрита и е само по лицето, а до сега обривите от алергии винаги са започвали от областта около слабините и тръгват нагоре по корема и гърба .
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #21 -: Март 06, 2014, 14:59:21 pm »
ако е като протрито здравето няма да помогне, по-добре с нещо по-мазно да пробваш.
Re: Месечна тема - март
« Отговор #22 -: Март 06, 2014, 16:06:08 pm »
Би могла да пробваш нещо по усет или по съвет на други майки - кой не го е правил, когато нещата изглеждат безобидни. Но не мисля, че трябва да се притесняваш да питаш всеки път педиатъра - грижата за кожата на мъниците е нещо сериозно и би трябвало лекарите да са отзивчиви и да ни помагат с натрупания си опит и с познанията за различните съставки на кремчетата и тяхното действие. То е ясно, че и всички ние сме "много чели, много знаем" :), ама все пак...Пожелавам да се справите бързо с проблема!
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #23 -: Март 06, 2014, 16:50:30 pm »
Вие с какво оправяте кожните проблеми по лицето?

И при мен, и при детето досега поне безотказно действа това:
http://apteka.framar.bg/30022340/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%81%D0%B0%D0%BC-200-%D0%BC%D0%BB-
оправя и засушаванията, и пъпчиците, по тяло и по лице (появяват се отвреме навреме, без връзка с каквото и да е, което съм наблюдавала около него)
Re: Месечна тема - март
« Отговор #24 -: Март 07, 2014, 09:17:08 am »
Да, и аз съм съгласна, че А-дерма ексомега - балсам е прекрасно мазило за суха, чувствителна, атопична кожа, особено подходящ за деца. Ние не оставаме без него в къщи откакто ни го препоръча дерматолог и изпитахме положителния ефект. Комбинирахме го доскоро и с измиващия гел за тяло. Но е доста скъп и в големи опаковки, поне аз не съм виждала по-малки, така че е оправдано да се купи, ако детето има сериозен и хроничен проблем, на който е сигурно,  а не само някаква инцидентна проява. Аз за това се въздържах да го препоръчам директно, но след като Надин вече го предложи, не мога да се въздържа, да не го похваля също. :)
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #25 -: Март 07, 2014, 10:18:09 am »
:-) Вярно е скъпичък и няма малки опаковки :-) Но пък ние семейно си го ползваме като "пенкилер", чак и таткото съм лекувала с него :-) Например само, по време и на настоящата бременност, много ми изсъхва кожата, особено на крайниците, белех се като диноазвър на слънце; само АДерма-та помогна.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #26 -: Март 07, 2014, 10:39:54 am »
Ивелинка, Веледа със сигурност има в ДМ (не знам дали имат магазин във Варна), но не съм сигурна, че ще помогне. Това е просто био козметика. Не е медицинска.
И аз препоръчвам А-дермата или Физиогел (ако го има при вас).

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #27 -: Март 07, 2014, 11:53:52 am »
Да, и аз съм съгласна, че А-дерма ексомега - балсам е прекрасно мазило за суха, чувствителна, атопична кожа, особено подходящ за деца. Ние не оставаме без него в къщи откакто ни го препоръча дерматолог и изпитахме положителния ефект. Комбинирахме го доскоро и с измиващия гел за тяло. Но е доста скъп и в големи опаковки, поне аз не съм виждала по-малки, така че е оправдано да се купи, ако детето има сериозен и хроничен проблем, на който е сигурно,  а не само някаква инцидентна проява. Аз за това се въздържах да го препоръчам директно, но след като Надин вече го предложи, не мога да се въздържа, да не го похваля също. :)
Можеш да си искаш мостра от някоя аптека в която продават техни продукти. По 10-15мл са предимно в тубички.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #28 -: Март 07, 2014, 16:08:09 pm »
никога не са ни носили в аптеката мостри точно на тази серия( а ние имаме много козметика и много мостри по принцип).Иначе и аз съм я ползвала с Никола и наистина е страхотна,много съм доволна.
<br />
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #29 -: Март 07, 2014, 17:04:22 pm »
никога не са ни носили в аптеката мостри точно на тази серия( а ние имаме много козметика и много мостри по принцип).Иначе и аз съм я ползвала с Никола и наистина е страхотна,много съм доволна.
Аз не съм вземала от тия, но предполагам, че и те имат. Приятелката ми вземаше мостри на вода за уста дори :)
Re: Месечна тема - март
« Отговор #30 -: Март 07, 2014, 17:38:42 pm »
О, ако може да се пробва с мостра ще  ми е идеално, щото ако го купя и пак ми направи алергия. ще съм набутана 35 лв, не че ще ми е за пръв път, но все пак...ще ме е яд Интересното е , че понякога не му понасят точно такива мазила, които се водят бебешки, успокояващи и при други бебета имат вълшебен ефект, а моя калпазанин се зачервява и се изпъпчва, сякаш съм го натрила с коприва. ... Още в началото разни доктори и медицински лица предполагаха,че често ще имаме проблеми, понеже е много бял, а аз все си мислех,че това с бялата кожа е мит, но уви..прави излязоха
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #31 -: Март 07, 2014, 20:54:18 pm »
Аз да си излея гнева по въпроса с болните деца в градините  :x
Много ми е писнало, София има 1 присъствена седмица през януари и 2 през февруари.
Първо дрислив вирус. Една майка си води детето два дни с разстройство. Сестрите й казват, че свенят по 4-5 памперса на ден. Тя отсича - В къщи й няма нищо  8O Разбира се, половината група гръмна. София го изкара без много дрискане, но беше на прага на обезводняване, поради загуба на апетит и отказ да пие вода. На косъм й се размина болницата.
Тъкмо мина това, хоп висока Т, възпалено гърло и пак в къщи. Майка №2 си води детето два дни с Т 37 и нещо. Сестрите й казват,че не е добре. Били зъби  :x
Говорих със сестрите, вдигнали са ръце. Носят си бележки от педиатри, че детето е здраво и те така.
В понеделник отивам при директорката да организираме родителска среща.
Не вярвам,че ще мога да променя безотговорни към здравето на собственото си дете хора, но съм длъжна да опитам.

Ай, казах си, пък дано ми олекне поне малко :oops:

*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #32 -: Март 08, 2014, 00:09:47 am »
Ники, ако ще ти олекне още малко, и аз съм в същата ситуация. От повече от месец ми се оплакват сестрите в яслата, че не могат да накарат родителите да не водят болни децата си. Малкия се държа геройски, от октомври миналата година ходи без прекъсване и беше здрав, но сега вече две седмици сме вкъщи, за да оздравее напълно.
Вече е здрав, но се притеснявам в понеделник като го заведа, че пак ще има болни и не знам как да постъпя. В крайна сметка не е редно здравите деца да си стоят в къщи, за да не ги заразяват болните, ходещи на ясла.


*

    Crystal

Re: Месечна тема - март
« Отговор #33 -: Март 08, 2014, 08:46:37 am »
Можете да подадете сигнал в РЦЗ и да направят проверка в съответното детско заведение. Ако болни деца имат бележки, че са здрави, ще санкционират лекаря, издал бележката. Сигналът може да се подаде и през интернет страницата на РЦЗ.
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #34 -: Март 08, 2014, 13:02:14 pm »

Ники, бързо оздравяване ви желая!
Другото е малко като борба с вятърни мелници. Неведнъж е обсъждан проблема. Аз лично хич не вярвам скоро да се промени нещо...
И на мен ми е любимо, като се прибере детето от ДГ, да започне да разказва - "Митко днес повърна 3 пъти, Иван има едни жълти сополи, а пък Драган как кашля...". Ама иначе според майките им са напълно здрави. И да, наистина носят бележки от педиатър, че нищо има няма...



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #35 -: Март 08, 2014, 14:50:18 pm »
Честит празник ,мили дами !Да се чувстваме специални и обичани през всеки ден от годината!!! Здрави ,щастливи и желани!!! И да ни слушат в семейството :)


Аз се учудвам -как така сестрите вдигат ръце  и не могат да направят нещо ,за да спрат болните деца? Ми няма ли сестра в градината ,нали трябва да има филтър на входа при прием на децата.А и персонала като види болно дете ,не може ли да откаже да го приеме? Това с бележките от педиатъра за мен е безмислено и странно-вчера ,ако го е прегледал и е било здраво ,не значи ,че и днес е така .
Миналата година  в градината имаше проверка от Риокоз - след това да кихнеше само някое дете и казваха да си остава у дома,бяха много стриктни ,но до време .
Била съм свидетел за кашлящо и сополиво дете ,как вечерта казват на родителите да не го водят на другия ден .Но и се случва да има покашлящи и подсмърчащи и при нас .


Аз за друго да споделя .Тук употребяват  една диалектна дума -чучни -за думата -седни .
Грозно ми е , а и понеже двамата с мъжа ми не сме от тук ,ми прави неприятно впечатление ,когато я чуя.
Веднъж чух и госпожата в градината,чувала съм майки в парка,на тържеството отново .
Но когато Калоян ми каза :-мамо,чучни ! вече мн  се издразних.
Ясно е,че в градината я е чул,няма от къде другаде .Не знам как да им кажа ,ще изтълкуват ,че едва ли не се правя на някаква важна ,а това си е диалект .Те сега се учат да говорят .На майка ми също правех забележки , не се усещаше за някои думи ,но на персонала направо не знам как да им кажа.
« Последна редакция: Март 08, 2014, 14:52:12 pm от nimika »


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - март
« Отговор #36 -: Март 10, 2014, 00:21:07 am »
Ники, да се оправи бързо София! 
Ние пък сме в Педиатрията ,Никола направи температурен гърч :(.Гърлото му е червено и за капак повърна няколко пъти и е на първият си АБ и на система. Няколко деца от групата на баткото в момента са в това положение и явно той го е довъкнал,макар че той за сега е здрав.
Сутринта пък мъжът ми води Жорето в Пирогов ,заради рев от болки в корема.
Изобщо така ми се е свило сърцето. 
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #37 -: Март 10, 2014, 06:24:07 am »
Зори, Ники прегръщам ви и бързо да оздравяват децата.
Пишете днес как сте?

Нимика, няма да промениш нищо, само ще се ядосваш.
Моя опит е такъв, нашата баба е с много цветен македонски изказ.
Нищо вулгарно, но просто много колоритно се изказва като се въодушеви,
даже има думи тя си ги измисля и бяхме решили за майтап да й направим речник.
Когато беше с нас децата тъкмо се учеха да говорят и се бяхме разбрали да внимава.
Децата не проговориха македонски диалект, а като нас с баща им.
Ще я казва няколко пъти тази дума и ще спре, важното е ти всеки път неуморно да го поправяш.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Месечна тема - март
« Отговор #38 -: Март 10, 2014, 08:14:44 am »
Добро утро! Силно се надявам това да са последните студени дни. Моята девойка е с леко зачервено гърло, съвсем слабо, но се оплаква, че ѝ „лютят плюнките“. Та вчера реших, да си я оставя в къщи за няколко дни. Баща ѝ беше заключил отвън, когато се събуди, та по спешност го върнах, да мие зъби, да пусне детско и да се прощават. :lol: Девойката е с традиции. :D
*
Re: Месечна тема - март
« Отговор #39 -: Март 10, 2014, 09:11:58 am »
Зори, дано бързо се оправи Никола и да няма нищо притеснително с Жорко.
София не е вдигала Т от миналата нощ. Засега е добре, чакам резултати от стерилна урина.
Ще остане малко в къщи, да укрепне. Тази сутрин занесох беблежка в яслата, разбира се едно дете в групата си кашляше сериозно. Да уточня, че това дете е внучка на сестрата на ОДЗ-то  8O
Без коментар съм...