0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #80 -: Февруари 20, 2014, 12:42:49 pm »
От коя седмица пиете магнерич и това заради контракциите ли е? Аз от няколко дни имам тъпа болка в областта около пъпа. Не постоянно, но когато ме заболи, боли едно по-продължително време. На следващия преглед ще обясня на доктора, ако продължава, но според вас това контракции ли са? Аз по иначе си ги представям тях - да заболи, да спре, да заболи да спре, на пресекулки някак и с по-остра болка. Така ли е? Извинете ме, че питам такива неща, може да ви стори глупаво, ама какво да правя - дърта магарица на почти 42 г., обаче с първа бременност. Като в небрано лозе съм!
*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #81 -: Февруари 20, 2014, 12:53:18 pm »
hope-love, бракстън-хикс контракциите се усещат като стягане на корема, което продължава около минута, но не е болезненено. Имала съм и болезнени контракции след серклаж, но те бяха като болка при цикъл. Твоето какво е, не знам. Най-добре още сега се консултирай. Магнерича аз го пиех след 14 седмица.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #82 -: Февруари 20, 2014, 12:54:41 pm »
Hope, аз пиех магнезии някъде от четвъртия месец, на преглед се засякоха контракции.Общо взето аз ги усещах като втвърдяване на целия корем.За болката питай доктора, знам че е банално но е така.Сега при бременността всичко се размества и всяка болка провокира притеснение.За да си спокойна просто говори с лекаря който те следи.

Неда, честити ви сини гащи :)
 
Заставм на 100% зад мнението на Jam, аз не си правих илюзии и ФМ не я правих в Плевен, макар тук да се води че имаме специалисти.Записах си час за София и си пътувах.Аман от такива пишман доктори.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #83 -: Февруари 20, 2014, 12:58:38 pm »
lili2011, видях, че си сложила втора лентичка и ще ставаш леля. Разликата между моето дете и племенницата е три месеца. Отглеждаме ги заедно с брат ми направо.

Извинете за спама  :oops:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #84 -: Февруари 20, 2014, 13:11:28 pm »
Ако Пренатест (или друг) покаже, че бебенце има аномалия, значи има. Защо трябва да се прави допълнително амнио, което носи риск, след като и в двата случая сигурността е 99.9%. От друга страна ако тези тестове покажат, че бебче няма аномалии, то това не значи, че то няма генетични аномалии, а че няма някои от тях.
Аз не съм някакъв агитатор за амниоцентеза, но искам да разбера какви са предимствата на тези скъпи тестове, след като само амниото дава сигурност и пълнота на резултатите и не е толкова скъпо.

копирам си постинга от темата в бг-мама, където днес писах по същия въпрос:

моето разсъждение е такова (без да гарантирам за достоверност):

- за амниото дават 100% достоверност
- за неинвазивните тестове (конкретно за NACE съм го чела в брошурата) дават 99.97%

има разлика от < 0.01% все пак.

затова  те казват - ако тестът е отрицателен за наличие на аномалии - всичко е наред, на теста може да му се вярва и не е нужно да се прави нищо друго.
а ако тестът е положителен, нека все пак да го верифицираме по още един начин, за да се изключи напълно рискът от фалшиво-положителен резултат, преди да вземете своето тежко и трудно решение. верифицирането се прави чрез изследване на амниотична течност, тоест - чрез амниоцентеза. иначе, самият генетичен анализ вероятно е много подобен.

има логика и смисъл, нали?

така се спестява скрининговият елемент на инвазивното изследване амниоцентеза и до нея достигат едва много малка подборка от жени. тоест - ако пренаталният генетичен тест ти даде отрицателен резултат за наличие на трите тризомии - Даун, Едуардс и Патау - няма нужда да правиш нищо повече, приема се за достатъчно достоверен. едва ако тестът покаже, че има наличие на хромозомна аномалия, тогава предлагат повторна проверка чрез анализ на амниотична течност - за да се изключи вероятността от фалшиво положителен резултат, която, макар и 0.03%, все пак не е 0.00%.


а иначе, и амниоцентезата не ти дава информация за наличие на ВСИЧКИ видове хромозомни аномалии, а само за най-разпространените.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #85 -: Февруари 20, 2014, 13:16:56 pm »
Изчетох много неща за БХС, Даун и т.н. Прочетох си и няколко пъти резултатите, за да видя накрая, че пише няма данни за АРТ! Аз изрично попълвах, че съм правила ин-витро. Обадих се лаборатория ЛИНА, да питам защо не са отбелязали - нямало нужда. Оттам се обадих в НГЛ и попитах дали оказва влияние - отговорът беше ДА!!! Дори и методът, дата на трансфера, дата на събиране на яйцеклетки. Супер любезни и казаха, че ще коригират риска въз основа на новите данни.
Сега излязоха новите резултати:

за бременната жена Даун 1:250 (все пак не е 1:150)
биохимичен риск за Даун 1:390 (преди 1:240)


високият ти риск от Даун е основно заради ВЪЗРАСТТА. рискът при БХС е математическа величина, смята се по формула, в която възрастта оказва огромно влияние. БХС е просто калкулация, достоверността е ниска. и без БХС ще ти дадат същия риск, като ти сметнат възрастта. че и по-висок даже.

колкото до АРТ, за пръв път чувам, че има повишен риск от хромозомни аномалии заради АРТ. напротив, това го отричат категорично, ама нашата генетика сигурно знае най-добре...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #86 -: Февруари 20, 2014, 13:26:54 pm »
Изчетох много неща за БХС, Даун и т.н. Прочетох си и няколко пъти резултатите, за да видя накрая, че пише няма данни за АРТ! Аз изрично попълвах, че съм правила ин-витро. Обадих се лаборатория ЛИНА, да питам защо не са отбелязали - нямало нужда. Оттам се обадих в НГЛ и попитах дали оказва влияние - отговорът беше ДА!!! Дори и методът, дата на трансфера, дата на събиране на яйцеклетки. Супер любезни и казаха, че ще коригират риска въз основа на новите данни.
Сега излязоха новите резултати:

за бременната жена Даун 1:250 (все пак не е 1:150)
биохимичен риск за Даун 1:390 (преди 1:240)


високият ти риск от Даун е основно заради ВЪЗРАСТТА. рискът при БХС е математическа величина, смята се по формула, в която възрастта оказва огромно влияние. БХС е просто калкулация, достоверността е ниска. и без БХС ще ти дадат същия риск, като ти сметнат възрастта. че и по-висок даже.

колкото до АРТ, за пръв път чувам, че има повишен риск от хромозомни аномалии заради АРТ. напротив, това го отричат категорично, ама нашата генетика сигурно знае най-добре...
Възрастта повишава риска, но освен нея, в интегрирания риск участват и биохимичните показатели, НТ, носна костица. На втория БХС, който аз си правих на възраст 40г. , ми излезе интегриран риск 1: 10 000, защото всички други показатели ми бяха много добри (НТ беше 0,8 мм). Въпреки това, направих АЦ. Не искам никого да плаша, но след 39г. рискът наистина е голям, НТ на бебето, което се оказа че е с Даун при мен беше между 2,5 и 3мм, няма да уточнявам колко точно. Така че НТ също вдига много риска. Разбира се, има много случаи на НТ дори над 3 мм и здраво бебе, така че не трябва да се изпада в паника, а да се мисли трезво. Нито един маркер не е доказателство, че бебето е с хромозомна аномалия, това е само една червена лампичка, която предупреждава за нужда от допълнителна диагностика. И при положение, че има вече и неинвазивни методи, които могат да се прилагат още преди АЦ и които са с много висока точност, аз не бих се колебала да ги направя и да си спестя АЦ, като същевременно получа спокойствие до края на бременността си.
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 14:12:56 pm от Crystal »
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #87 -: Февруари 20, 2014, 13:41:19 pm »
Ники, страхотно е, нали? Още от сега предвкусвам колко ще е хубаво!!!

Магнерича го започнах след като ми се появиха доволно количество контракции... На преглед ми обясниха какво е, но че е нормално. Аз все пак се притесних след като полежах, но не спираха и се консултирах по телефона с док. От 16-та седмица започнах. Прегледах си шийката тези дни, добре била... това изцяло за мое успокоение, а и... помните ли че ми предстои пътуване  :oops: . Консултирах се уж с два доктора, сега остана да ми стискате палци да се завърна успешно. Принципно май е нормално да имаме контракции и че са свързани с повишената активност на бебсовете.

Джам, амниото мисля също не е 100 про. Но категорично може да се изследват много неща. Има доколкото знам два варианта - бърз резултат за най-честите аномалии, и такъв на който му е необходимо повече време, но може ла провери за почти всичко. Доколкото знам повечето хора пускат само първия. Сори, че така селски обяснявам, но в момента изобщо не мога да се концентрирам да си спомня повече подробности. А и част от нещата съм ги пускала край ушите си, тъй като засега амнио мислим да не правим - решихме че ще се проследим с малко повечко фетални и т.н.т. А на нас NACE така или иначе не ни върши работа, защото сме с показания за Търнър (Пренатеста не го хваща, а за начето още не съм сигурна, но все едно).
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 14:09:32 pm от lili2011 »
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #88 -: Февруари 20, 2014, 13:58:07 pm »
Слънце, вярно, че ти го имаше проблема с астмата. Сега как си?
Относно дългокракото бебе, първо измерванията са +- няколко дни и второ има го и субективния момент при измерването и трето  заложените в апарата стойности са средностатистически за популацията.. Ето тук има един обстоен калкулатор за мерките и грамажа според седмиците. Ако искаш пробвай го  :wink: http://www.baby2see.com/medical/charts.html


*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #89 -: Февруари 20, 2014, 14:24:20 pm »
lili2011, наистина има 2 теста след АЦ-бързият става за около 5 дни, бавният за 1 месец. Аз не познавам някой, който да си е пускал само бързия. Бързият тест е заради притеснението-да се успокоиш, защото 30 дни чакане си е много. Той показва наличието или отсъствието само на 3 хромозомни дефекта, които са най-често срещани.  Бавният тест е цитогенетичен анализ. На моят резултат от цитогенетичния анализ е написано следното :"Рутинно използваната методика за цитогенетичен анализ не дава възможност за диагностициране на малки хромозомни преустройства, нискостепенен мозаицизъм и микроделеционни синдроми". На методиката пише, че са анализирани 16 метафазни пластинки. Прави се кариотип, което реално е диагностика на всички хромозомни аномалии, без изброените вече малки дефекти.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #90 -: Февруари 20, 2014, 14:25:21 pm »
Възрастта повишава риска, но освен нея, в интегрирания риск участват и биохимичните показатели, НТ, носна костица. На втория БХС, който аз си правих на възраст 40г. , ми излезе интегриран риск 1: 10 000, защото всички други показатели ми бяха много добри (НТ беше 0,8 мм). Въпреки това, направих АЦ. Не искам никого да плаша, но след 39г. рискът наистина е голям, НТ на бебето, което се оказа че е с Даун при мен беше между 2,5 и 3мм, няма да уточнявам колко точно. Така че НТ също вдига много риска. Разбира се, има много случаи на НТ дори над 3 мм и здраво бебе, така че не трябва да се изпада в паника, а да се мисли трезво. Нито един маркер не е доказателство, че бебето е с хромозомна аномалия, това е само една червена лампичка, която предупреждава за нужда от допълнителна диагностика. И при положение, че има вече и неинвазивни методи, които могат да се прилагат още преди АЦ и които са с много висока точност, аз не бих се колебала да ги направя и да си спестя АЦ, като същевременно получа спокойствие до края на бременността си.

това изказване се покрива напълно с моето мнение и личен опит. аз бях бременна на 39 години, след 2 спонтанни аборта, имах отлични резултати от НТ и от БХС (1:12000!!!), но въпреки това направих амниоцентеза, макар че това ми струваше много безсънни нощи, нерви и сълзи, докато взема решението. с мъжа ми бяхме единодушни, че по-добре живот без деца, отколкото с дете с хромозомни аномалии.
ако тогава, преди 8 години, имаше безрисков тест с 99.9% достоверност, щях да го направя моментално, независимо от цената. но всяка коза, за свой крак...

lili2011, амниото е 100% достоверно за резултатите, които дава. не бъркайте нещата.

амниото не дава 100% сигурност, че плодът е напълно генетично здрав, а дава 100% сигурност, че плодът е генетично здрав по отношение на онези аномалии, които са изследвани.

пренаталният тест ти дава 99.9% за същото нещо.
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 14:27:29 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #91 -: Февруари 20, 2014, 14:36:17 pm »
Писах, писах... Но на сайта на Нгл има описано какво и как се открива с бхс, амнио и прочие.

Амниото е като всичко друго - когато се налага е хубаво ла се направи. Дава много и реална информация. А рисковете са навсякъде около нас - мен преди месец ме беше страх че ще падна по стълбите в заледените подлези, после ме беше страх като почина от пневмония бременната жена, и досега ме е страх като пресичам на пешеходна пътека... И това са все реални рискове, а и още много такива. Божа работа е какво ще се случи с нас. Просто трябва да правим каквото зависи от нас и да се съсредоточим върху прекрасните мигове, които изживяваме и щастието, което ни е сполетяло! На всички желая прекрасна бременност с по-малко страхове и повече усмивки!  :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 14:51:42 pm от lili2011 »
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #92 -: Февруари 21, 2014, 09:15:28 am »
Слънце, вярно, че ти го имаше проблема с астмата. Сега как си?
Относно дългокракото бебе, първо измерванията са +- няколко дни и второ има го и субективния момент при измерването и трето  заложените в апарата стойности са средностатистически за популацията.. Ето тук има един обстоен калкулатор за мерките и грамажа според седмиците. Ако искаш пробвай го  :wink: http://www.baby2see.com/medical/charts.html

Здравей VeryMe!За сега съм добре, овладяхме положението с по-високи дози инхалации.За щастие и алергичния ринит малко се поуспокои...До момента сме добре с бебчето и се надявам всичко да е ок докато родя.Просто ние от самото начало май си вървим по-едрички, а пък и таткото е доста висок нищо че аз съм 160см, може пък на него да прилича :wink: Мисля да не се вкарвам в някакви филми след като доки казва че всичко е наред.Ще се опитам да съм спокойна и да си чакам феталната за да видим пак бебчо.Успешен ден :P
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #93 -: Февруари 21, 2014, 10:04:52 am »
Писах, писах... Но на сайта на Нгл има описано какво и как се открива с бхс, амнио и прочие.

Амниото е като всичко друго - когато се налага е хубаво ла се направи. Дава много и реална информация. А рисковете са навсякъде около нас - мен преди месец ме беше страх че ще падна по стълбите в заледените подлези, после ме беше страх като почина от пневмония бременната жена, и досега ме е страх като пресичам на пешеходна пътека... И това са все реални рискове, а и още много такива. Божа работа е какво ще се случи с нас. Просто трябва да правим каквото зависи от нас и да се съсредоточим върху прекрасните мигове, които изживяваме и щастието, което ни е сполетяло! На всички желая прекрасна бременност с по-малко страхове и повече усмивки!  :bighug: :bighug:

Лили, пожелавам ти леко пътуване и да се насладиш на много хубави моменти в Турция :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #94 -: Февруари 21, 2014, 10:35:53 am »
Здравейте, момичета!

На 18 февруари се родиха моите две слънчица - Анна, 2450 г, 45 см и Петър, 1750 г, 42 см. С Ани вече се кърмим и сме заедно, а Пепи е в термолегло, докато наддаде на грамчета. Всички сме добре. Дай Боже всекиму такова щастие!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #95 -: Февруари 21, 2014, 10:39:34 am »
Beata, бъдете здрави и щастливи цялото семейство!


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #96 -: Февруари 21, 2014, 10:58:58 am »
Mousyt, това, което пише, че ти се полага по ЗК е едно на ръка. Но много си зависи и от лекаря при когото си се записала на ЖК. Моят ме гледаше на УЗ всеки месец, пусна ми изследване на кръвна захар с обременяване, че и БХС беше тръгнал да ми назначава, „понеже си на години“. Та ако си намериш такъм лекар, можеш да си подредиш прегледите така - при частния и след 2 седмици на ЖК. Така си виждаш бебчето на две седмици. За мен това си беше голямо спокойствие. Мисля, че доста момичета ползват тази схема.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #97 -: Февруари 21, 2014, 11:03:09 am »
Беата ,честита ви двойна радост .Да са ви здрави и много щастливи .На теб леко и бързи възстановяване .
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #98 -: Февруари 21, 2014, 11:06:53 am »
Ето и темичката на мама Беата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50216.0

*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #99 -: Февруари 21, 2014, 11:07:58 am »
Честито, Беата! Бъдете много щастливи!