0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #180 -: Март 04, 2014, 11:43:10 am »
О, супер, ми значи е минало общо взето.  :bighug:  А с лекарите е верно много забавно: понякога виждат разни неща и много настояват да ни ги покажат.. ми случва се да не ги виждам, което ги амбицира още повече  :D И се започва едно въртене и увнличаване докато не кажа, че съм видяла... Благодарна съм им за което де, макар не винаги да ми е важно да видя точно това малко нещо там нали. Щом те го виждат аз съм ок. Обаче е готино.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #181 -: Март 04, 2014, 12:00:10 pm »
Мда :)
Аз някой път виждам как с някой въпрос я хвърлям в ужас и започва да обяснява, да ме пита защо се тревожа за това и т.н... а на мен само ми е важно дали според нея всичко е ОК и повече не ми трябва да ми разбира главата в детайли :) И все пак, както казваш - изключително съм благодарна за желанието и търпението, защото съм се отвратила от лекари, които не ти казват и минимално необходимото - сякаш не се отнася за теб и няма какво да знаеш :(
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #182 -: Март 04, 2014, 12:19:37 pm »
Здравейте и от мен  :P
Времето наистина е гадно и се радвам, че никъде не трябва да ходя.
Бебко си ме поритва тихо и кротко, а пък аз съм си на компютърчето.
Малко поработих, няма и два часа, и отново сърфирам  :lol:

Установих, че тежа вече повече от мъжа си  :oops: С него сме еднаква височина, а той си е и слабичък. Досега съм качила 8-9 килца. Притесняват ме не толкова те, колкото че наблягам на тестеното много, което освен да вдига килцата, няма голяма хранителна стойност за бебко.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #183 -: Март 04, 2014, 12:21:39 pm »
Аз утре съм на преглед при доц.Балев във Варна, втори БХС и качествен преглед. Толкова ми е свито на душата, че снощи не мигнах и не знам как ще е тази вечер. Притесняват ме и големите завои от Сл.бряг на горе към Варна и на обратно ще се прибираме по-тъмно, часът ми е за 15.30.
Само бебето да е здраво, аз все ще изтърпя гаденето в колата.

Иначе, нито грам нагоре, все още съм минус 2 кг. А коремче се е заформило, аз не че си няма от преди (моите килограми са доста  :lol:)
« Последна редакция: Март 04, 2014, 12:23:54 pm от stoeka71 »
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #184 -: Март 04, 2014, 12:27:06 pm »
Mousyt и аз зацапвах, като теб три месеца през които лежах, после отмина. Отмина и гаденето, което при мен беше много силно. Моя съвет е да отбягваш каквито и да било силни миризми, дишай повече чист въздух, за храненето-всяка реагира различно-аз се чувствах добре от свежи плодове и зеленчуци. Ние с теб не сме ли при една и съща докторка  :) Тя наистина много обяснява и е много внимателна  :) Ти сега коя седмица си?


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #185 -: Март 04, 2014, 12:44:24 pm »
Даааааа! Аз дотук съм едва +5, но стартирах от доста прилично тегло и вкъщи сме:

- Миуооо, сега като съм бременна трябва на ръце да ме носиш, знаеш ли?
- Да, да! Как пък не!   :D

Човека си го представя буквално. Все пак имам доста докато го настигна, че си е снажен, но е доста висок. Този уикенд научих, че се е родил 4300. Което не ме плаши, но все си представях бебче 3300, че и надолу   :wink:

Стоека, ще стискаме палци утре! На мен не ми се гадеше от бременността, но по принцип съм склонна да ми се гади или да повръщам от притеснение, затова се опитай да си спокойна. Бих дошла с вас, но съм ужасно далеч. Ние също мразим да пътуваме по тъмно, но снощи така се случи и какво ли нямаше по пътя - мъгла, валя сняг и видяхме снегорини, задръствания по тунелите... Но... минава и заминава. Много хубав резултат ви пожелавам и по-малко притеснения.
 Карайте по-бавничко и по завоите мисли как ще ти кажат че всичко е наред, беб е перфектен и че всичките ти притеснения са били безпочвени. Или просто не мисли. В крайна сметка една чаша вино мисля че е позволено на бременните, пийни една довечера да те отпусне. Така или иначе притесненията не могат да ти помогнат, само могат да навредят. Успех!
« Последна редакция: Март 04, 2014, 12:48:27 pm от lili2011 »
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #186 -: Март 04, 2014, 13:10:34 pm »
VeryMe,

При една и съща сме ;) Ако беше друга едва ли щеше да ми вдигне в 10ч вечерта че ме боли нещо си, а на другата сутрин да се окаже, че червата ми къркорели :oops: Аз не съм голяма паника уж, ама като знам колко си го чакам бебето  :oops:
Сега би следвало да съм 7 седмица и 2-3 дни някъде. Рано е още, но това че е постоянно повдигането ми идва в повече....и все пак се надявам да не стане по-силно поне, защото това да ми се гади и да повръщам ми е някакъв кошмар-параноя. На болка нося, на друго да....но не и на това :(

Да се запиша и с килограмите - аз попринцип съм си по-пълничка и не успях да отслабна, че нали всеки месец все бях бременна и сега да не съм на диета  :lol: , та вече взе да ме хваща страх на какво ще заприличам. И мен мноооооооого ме влечат тестетените работи :(
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #187 -: Март 04, 2014, 13:19:21 pm »
Stoeka, успех утре  :crossfingers: Ще чакаме хубави новини  :P

Аз по принцип съм кльощава (1.70 м и 53 кг) и сега не изглеждам мнооого напълняла. Лошото обаче е, че съм заформила едни "любовни дръжки" на талията отзад  :lol:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #188 -: Март 04, 2014, 13:53:44 pm »
Смайл, я не се оплаквай, че срам ме хваща. Аз бях качила над 23кг  :oops: до 3м на бебето всичко слезе, само коремчето ми беше проблемно. Ти вероятно ще ги оставиш още в родилното  :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #189 -: Март 04, 2014, 13:57:17 pm »
Благодаря!

Аз по принцип от самото начало на бременността не ми се е гадило или повръщало. Само от четката за зъби  :D и като се кача в кола по завоите ми става лошо. Ще пиша като се приберем.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #190 -: Март 04, 2014, 15:03:46 pm »
Стоека, силно ти пожелавам всичко да е наред, и също знаеш ли че... може би със сигурност ще разберете пола   :bighug:

Мousyt, ти яденето на беб значи си го осигурила вече  :wink: . Има значителна вероятност да качиш много по-малко от стандартното. Пищните мами често качват малко, разбира се хубаво е и да се внимава.
Абе хич изобщо въобще не ми дреме - след родилното ще му мислим. Ако остане време за мислене въобще.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #191 -: Март 04, 2014, 16:59:59 pm »
Stoeka71, не се притеснявай, всичко ще мине прекрасно, дори завоите/най-вече на връщане/, когато знаеш, че мъничката душица, която носиш е в идеално здраве! Стискам палци, горе главата! А ако не ти се пътува можеш да останеш у нас, имаш ми телефона....


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #192 -: Март 04, 2014, 18:56:54 pm »
Здравейте!
След вчерашната разходка в морската днес ме боли гърлото и кашлям  :?
47 Smiles хахаха, любовни дръжки, моите са цели закачалки  :lol:
м-и, как ги сваляте тези килограми  :ask:
stoeka71 спокойно, всичко ще е наред на прегледа.
Аз след седмица съм на ФМ при доц. Ковачев. А за гаденето, още ми се гади от миризми, завои, вмирисани хора и парфюми. Да не говоря за вмирисани хори  osi_15


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #193 -: Март 04, 2014, 19:07:54 pm »
Смайл, я не се оплаквай, че срам ме хваща. Аз бях качила над 23кг  :oops: до 3м на бебето всичко слезе, само коремчето ми беше проблемно. Ти вероятно ще ги оставиш още в родилното  :)
Много е важно дали човек е спортна натура и дали е подвижен. Аз за съжаление въобще не съм.  :oops:

47 Smiles хахаха, любовни дръжки, моите са цели закачалки  :lol:
......
А за гаденето, още ми се гади от миризми, завои, вмирисани хора и парфюми. Да не говоря за вмирисани хори  osi_15
:lol:  :lol:
Да това с вмирисаните хора, както и от цигарите ми ставаше много зле. В по-напреднала бременност спират обаче да се усещат тези миризми.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #194 -: Март 04, 2014, 20:02:24 pm »
VeryMe,

При една и съща сме ;) Ако беше друга едва ли щеше да ми вдигне в 10ч вечерта че ме боли нещо си, а на другата сутрин да се окаже, че червата ми къркорели :oops: Аз не съм голяма паника уж, ама като знам колко си го чакам бебето  :oops:
Сега би следвало да съм 7 седмица и 2-3 дни някъде. Рано е още, но това че е постоянно повдигането ми идва в повече....и все пак се надявам да не стане по-силно поне, защото това да ми се гади и да повръщам ми е някакъв кошмар-параноя. На болка нося, на друго да....но не и на това :(

Да се запиша и с килограмите - аз попринцип съм си по-пълничка и не успях да отслабна, че нали всеки месец все бях бременна и сега да не съм на диета  :lol: , та вече взе да ме хваща страх на какво ще заприличам. И мен мноооооооого ме влечат тестетените работи :(
Mousyt опитай вода с лимон за гаденето.Хапвай често по-малко, подсигури си да имаш постоянно бисквити, солети и такива работи.При мен повдигането започна окло 7г.с. а в 8 и 9г.с. беше най-силно и почти всеки ден повръщах...Относно храните при всяка жена е различно, но мисля че ти сама ще усетиш от какво не ти се гади.Не всяка бременна има тези неразположения, но всяка бременност е различна.Аз за съжаление си имах гадене и повръщане до средана на четвъртия месец и да не кажа, че до началото на 5-тия.Дано при теб този период с гаденето да премине бързо защото знам какво е...Лео бребенеене :wink:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #195 -: Март 04, 2014, 20:14:37 pm »
Здравейте!
След вчерашната разходка в морската днес ме боли гърлото и кашлям  :?
47 Smiles хахаха, любовни дръжки, моите са цели закачалки  :lol:
м-и, как ги сваляте тези килограми  :ask:
stoeka71 спокойно, всичко ще е наред на прегледа.
Аз след седмица съм на ФМ при доц. Ковачев. А за гаденето, още ми се гади от миризми, завои, вмирисани хора и парфюми. Да не говоря за вмирисани хори  osi_15
Нищо не съм правила, сакън кърмата да не спре, дори ядях за двама  :lol: просто хормони, недоспиване, но на обиколки не съм била толкова спаднала, защото година по-късно със същите килограми в дрехите правех кръгом  :lol:
Аз изобщо не съм от спортните натури също, спортувам в момента(много силно казано, по-скоро се разтягам), защото ставам схваната и открих, че някой стари травми по-малко ги усещам като спортувам.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #196 -: Март 04, 2014, 21:08:58 pm »
Уф момичета.....еми писна ми вече с това моето зацапване! Тамън реших че е спряло, а и вече го нямаше 10ина дни и с док имахме уговорка ако до утре го няма да намаля малко лекарствата (че съм още н ударната доза утрогестан и естрофем) и днес следобяд пак  :x То и предишните пъти така идваше и си отиваше и после след седмица пак.....сега поне повече време задържа, та ще гледам да не се панирам, ама бива ли така :(

Слънце, засега и аз това открих - дребни неща, основно солети, бисквитки - на често и по малко :) Дано да размине а и това да са ми кахърите с бременността :)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #197 -: Март 05, 2014, 01:56:25 am »
Здравейте мили щастливи мами. Изчетох всичко от новата тема на един дъх и много се радвам за вас, за хубавото ви настроение, за щастливите мигове с любимите ви хора.Не пиша често, просто нямам никакво свободно време, а и от седмица съм в болницата. Това ме подтиска много, но тази вечер реших да ви пиша. При мен нещата не са розови, както ми се иска да бъдат. Дано бог е с мен до последния момент. При поредния преглед се установи че шийката ми е почти изгладена. Предложиха ми да остана в болницата до самия край, обаче съм много изплашена. Страхуваме се да не родя преждевременно, все още бебчетата са малки и небива да излизат. Нямам разкритие, на много вливания съм и се надявам с лежане да издържа максимално дълго с бебоците в мен. А иначе са много игриви, особено късно вечер. Ще се моля за всички нас!!!!! Бъдете здрави, много усмихнати, аз също си давам кураж всеки ден. Дано успеем!

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #198 -: Март 05, 2014, 07:44:22 am »
Добро утро момичета!

Билянка,
стискам палци, бебките да не бързат да излизат и да си постоят още на топло и уютно при мама!  :crossfingers: Пиши от време на време как сте. Сигурно е трудно само да се лежи...

Mousyt
и на теб желая това зацапване вече да престане и да не те тормози.

Stoeka71,  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: за днешния преглед.

Lili2011, пиши по-честичко да разведряваш темичката  :P Ти си ни талисманчето  :P

На мен днес ми се очертава решаване на задачи по математика за 6-ти клас  :lol: Помагам на племенничката с домашните. На бебо още от рано ще му се загнезди формулата за лице на околна повърхнина на конус  :lol: и гледай, че станал някой известен математик.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #199 -: Март 05, 2014, 07:48:17 am »
Здравейте коремчета .
Стоека,н его мисли толкова прегледа всичко ще е наред .

Билянче ,дано всичко се нареди до самия край ,стискам палчета .

А относно неразположенията на бремеността ,мога да кажа ,че нямах такива .Работех до 4 месец /можех и повече ,но шефа ми умря от страх да не изляза в болничен /.След това предприех пътуване от Испания до Бг -Варна .За краткото време в БГ нямах време за почивка и всеки ден бяхме по задачки.
Като се върнахме ,последва ремонт -аз пак не мирясах и наравно с милото помагах .Нямах нито гадене ,повръщне ,миризми и разни прилошавания .Но дойдоха  в 5 месец ужасните киселини и се започна голямата мъка ,не ме пускат все още ,по цял ден си ги имам ,каквото и да хапна,каквото и да пийна .Вече си спя почти седнала ,но няма как търпя .Сега с нетърпение си чакам срещата с най-важния човек в живота ми .