0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #20 -: Февруари 16, 2014, 23:06:40 pm »
Благодаря за съветите, почти бях се навила за този прена-тест, но като четох внимателно си пак теория на вероятностите.

Стоека, не си разбрала.

Генетичните пренатални тестове не са теория на вероятностите. Те изследват ДНК-то на плода, също както и тестът амниоцентеза и прилагат същия анализ на ДНК-то за търсене на аномалии. Само дето те търсят ДНК на плода в кръвта, взета от вената на майката, а не в амниотичната течност, взета от плодния сак чрез пробив на корема.

Ето, прочети и тук:
http://www.ivf.bg/dom/index.php/nace

99.9% достоверност - това не е никаква теория на вероятностите, а напълно достоверно изследване.

Подходящо е точно за близнаци и ценна бременност след инвитро. между другото, тестът NACE е значително по-евтин от Прена-тест, а е същият. Просто е разработка на друга компания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #21 -: Февруари 17, 2014, 01:08:02 am »
Беата ,наистина и за вас идва чакания момент.
Мимито 79,ФМ е обстоен ултразвуков преглед на бебето/с хубав ехограф 3Д ,4Д/-най-общо казано.Гледа се сърце,кръвоток,пулс,наличие на носна костица,измерват се най-различни показатели.Ти не си ли правила с първото дете?

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #22 -: Февруари 17, 2014, 08:51:28 am »
Информацията,която дава джам е много ценна. Прена-теста не се прави при близнаци,а този-да. Разбира се остава трудния въпрос дали ако се открие проблем, той засяга само едно от бебетата, и ако е така-какво правим. Но да не мислим сега за това. Тестът е една въжможност.Бих го направила,ако се открият при фм сериозни маркери,които се свързват с хромозомни аномалии. Цената е 1760 лв.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #23 -: Февруари 17, 2014, 09:17:44 am »
Беата, желая ти всичко да мине по вода! Щастлива среща с дългоочакваните съкровища!
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #24 -: Февруари 17, 2014, 09:34:36 am »
Ох,момичета нямам търпение да споделя,че втората урина се оказа стерилна и всъщност няма никакви бактерии.Явно пробата е била замърсена,друг е въпроса дали от мен,дали в лабораторията/ в тази точно ми се случва за втори път :?/.
Беата и Стоека :crossfingers:
Хубава седмица на всички коремчета :bighug:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #25 -: Февруари 17, 2014, 10:44:05 am »
jam, аз бях се навила за пренатест, четох ето от тук:

http://www.prenatest.bg/

там също пише, че ДНК на бебето и майката се смесват в кръвта и така се прави изследването. Обаче гинеколога при които ходя в Бургас и на които вече не знам дали да се доверявам, ми каза че това са излишни пари и изследвания на момичета които са го правили такъв тест, са им дали вероятността не 99% както е обявено, а доста по-малка и пак се препоръчвало амниоцентеза.
Чакам си резултатите, записах час за доцент Балев в 16г.с. и ще мисля.

Относно проблемите с уринирането, станаха непоносими в петък срещу събота, през 10 мин. в толетната и с доста силна болка и бели парцали в урината. Обадих се на гинеколога и ми каза, да изпия едно саше Монурал и после за 10 дни да взимам 2х1 Уринал. Още в събота имаше подобрение, днес е вече направо добре.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #26 -: Февруари 17, 2014, 11:08:32 am »
стоека пиша относно цистита който споменаваш, добре е че имаш подобрение но просто за информация ти пиша следното: моя приятелка от началото на бременноста(вече има 6 месечно бебе) имаше цистит причинен от бактерии, тя ходеше при нефроложка Миринчева в Бургас(може с направление от личната или от гинеколога ,ако му се дава) паралелно с това си ходеше и при гинеколога който й следеше бременността, доколкото си спомням често й пускаха стерилна урина и вземаше неоринал sr. 
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #27 -: Февруари 17, 2014, 17:41:10 pm »
Ето, прочети и тук:
http://www.ivf.bg/dom/index.php/nace

99.9% достоверност - това не е никаква теория на вероятностите, а напълно достоверно изследване.
Джам, тъй като в посочения по-горе линк пише ' Когато тестът покаже, че е налице висок риск от хромозомна аномалия, Вашият лекар ще Ви информира за други тестове, които да потвърдят тази диагноза.'. Ти имаш ли информация за кои други тестове става дума? Би било интересно, защото амниоцентезата дава също 99.9% сигурност - което според теб и с този тест се постига... Също така, казваш че е същият като Пренатест, а според описанието Прена-та е дори с по-ограничени възможности. Т.е. дори не е същото.
Стоека, много съжалявам че не се е получило с боровинката. При всички случаи пий много вода и дано се размине по-бързо и оттук нататък да само прекрасни моменти!  :bighug:
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 17:52:13 pm от lili2011 »
*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #28 -: Февруари 17, 2014, 18:07:09 pm »
lili2011, мисля че по-точно изследване от амниоцентезата, по-точно цитогенетичния анализ, няма измислено до сега. В момента не мога да си изровя резултата от моята амниоцентеза, но по спомени в него пишеше, че е възможно да не се открият случаи на мозаицизъм и транслокации. Ако те интересува, ще си го намеря и ще ти кажа какво точно пише. Но 99,9% е много висок процент на точност.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #29 -: Февруари 17, 2014, 21:10:42 pm »
Да, това е което знам и аз. Не съм се информирала за тези тестове в детайли, защото в моя случай не могат да помогнат. Но като заговорихме за тях ще ми е интересно да разбера дали тест, струващ около 2000 може да замени напълно или дори частично амниоцентезата, която е безплатна до евтина. Напълно не може - има много генетични болести, а тези тестове се занимават само с няколко от тях. Но дали по отношение на тези няколко поне може напълно да замести амниото. Защо пише, че резултата от тях трябва да се потвърждава от други тестове и кои са те? Това би показало, че резултатите им дори за тези няколко гб не са достатъчно надеждни.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #30 -: Февруари 17, 2014, 21:37:45 pm »
От това, което аз разбрах, ако резултатът от пренатест и подобния на него покаже, че бебето е с хромозомна аномалия, се препоръчва амниоцентеза. Когато аз правих моята АЦ през септември 2012, пренатест все още не беше достъпен в БГ. Ако беше, щях да направя него, а не АЦ. Въпреки парите. Защото щях да предпочета да не рискувам живота на бебето си. Слава Богу, тя се роди жива и здрава, но ако нещо и се беше случило, никога нямаше да си го простя.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #31 -: Февруари 17, 2014, 22:16:37 pm »
Ако Пренатест (или друг) покаже, че бебенце има аномалия, значи има. Защо трябва да се прави допълнително амнио, което носи риск, след като и в двата случая сигурността е 99.9%. От друга страна ако тези тестове покажат, че бебче няма аномалии, то това не значи, че то няма генетични аномалии, а че няма някои от тях.
Аз не съм някакъв агитатор за амниоцентеза, но искам да разбера какви са предимствата на тези скъпи тестове, след като само амниото дава сигурност и пълнота на резултатите и не е толкова скъпо.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #32 -: Февруари 17, 2014, 22:37:02 pm »
Ако Пренатест (или друг) покаже, че бебенце има аномалия, значи има. Защо трябва да се прави допълнително амнио, което носи риск, след като и в двата случая сигурността е 99.9%. От друга страна ако тези тестове покажат, че бебче няма аномалии, то това не значи, че то няма генетични аномалии, а че няма някои от тях.
Аз не съм някакъв агитатор за амниоцентеза, но искам да разбера какви са предимствата на тези скъпи тестове, след като само амниото дава сигурност и пълнота на резултатите и не е толкова скъпо.
Извинявам се предварително, ако се включвам неподготвена.
При амниото има риск от аборт следствие на самата процедура. Той е минимален 1:200 (макар в България да няма добра статистика, защото не всички жени информират за евентуален аборт), но доколкото съществува, е все пак по-добре да се направят другите тестове, ако има такива.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #33 -: Февруари 17, 2014, 22:54:12 pm »
Явно е възможно Пренатест да покаже, че бебето има аномалия, а то да е здраво. Затова трябва да се потвърди и с АЦ. Ако се наложи аборт по медицински показания(недай Боже), предполагам той няма да може да бъде направен само възоснова на резултата от Пренатест. Инвазивните тестове хорионбиопсия и АЦ са рискови и аз не виждам нищо лошо в това да се търсят неинвазивни такива. Нещата тепърва ще се развиват в тази област.
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 22:56:15 pm от Crystal »
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #34 -: Февруари 18, 2014, 08:42:32 am »
Привет!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #35 -: Февруари 18, 2014, 09:36:50 am »
Явно е възможно Пренатест да покаже, че бебето има аномалия, а то да е здраво. Затова трябва да се потвърди и с АЦ. Ако се наложи аборт по медицински показания(недай Боже), предполагам той няма да може да бъде направен само възоснова на резултата от Пренатест.

На мен точно това ми обясниха вчера (ходих при друг гинеколог), ако Пренатест покаже аномалия, тя трябва да се докаже с АМ, само възоснова на теста, не може да има прекъсване на бременността по медицински причини.

Иначе, вчера гледаха бебето, мериха го, дадаха ми запис, снимки на флашка. Пак беше се разиграло и доктора се молеше да заспи, ама не. Малко съм по-скокойна, доктора каза че бебето е добре, пулса му беше 152, а моето кръвно е 120/70 (постижение за мен).  Все още чакам резултатите, макар че в НГЛ ги няма, а в лабораторията се кълнат че са пратени там, честно ми писна, както ме съветвате ще си направя една свястна ФМ и това е...
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #36 -: Февруари 18, 2014, 09:49:43 am »
Привет коремчета !!!
Как сте ?Нещо ми се загубиха Морско момиче,и Starshine, някой да има новини ????
Беата ,стискам палчета всичко да мине ,както сте го планували и всичко да е наред .
Аз днес съм на преглед =да видим какво ще кажат освен ,че ще ме претеглят и измерят кръвното .
Успешен ден на всички !! :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #37 -: Февруари 18, 2014, 09:55:02 am »
Явно е възможно Пренатест да покаже, че бебето има аномалия, а то да е здраво. Затова трябва да се потвърди и с АЦ.
Ако е възможно да покаже това, верятно може да покаже здраво детенце, а то да не е здраво  :? Което ще ни върне в изходна позиция - само амниото дава относителна сигурност. Както и да е, това не е точната тема да задълбаваме толкова в генетичните въпроси когато става дума само по принцип. Така или иначе Пренатест не може да даде информация за Търнър например, поне доколкото погледнах. Изобщо не става дума за по-дребните неща (които са много).

Стоека, една спокойна бременност ти желая оттук нататък! Направи толкова фетални, колкото са нужни за да си спокойна  :bighug:

Ха, foveri, и аз след малко тръгвам на преглед... Малко се притеснявам за шийката с тия контракции, ама ще видим.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #38 -: Февруари 18, 2014, 10:01:45 am »
Здрвейте, записвам се в новата тема. Ние за сега сме, добре растем си :) Пожелавам ви спокойна седмица, изпулнена с усмивки  :)

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2014, 10:05:08 am »
Като как се усещат тези контракции в началото на бременността? Извинявам се за глупавия въпрос, ама... Аз от няколко дни имам лека болка, сякаш по средата на корема и в горната му част, но не ниско долу. Когато се появи, я усещам постоянно за по-продължително време, а при вас как е?