0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #60 -: Февруари 19, 2014, 12:03:13 pm »
Хоупче, някои мами се боядисваме през цялото време (дори през първия триместър), други се въздържат.
Няма доказателства дали и как вреди боята.
Аз все пак ползвам безамонячната на Иноа. Добре ми покрива белите косми. Доволна съм от качеството. Не съм доволна от цената  :lol:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #61 -: Февруари 19, 2014, 12:07:30 pm »
А, знам я цената на Иноа-та. Една приятелка от няколко години троши луди пари за нея. Аз вече наближавам края на третия месец и ще взема да се боядисам, че зле изглеждам иначе.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #62 -: Февруари 19, 2014, 13:17:40 pm »
Здравейте момичета :)

Аз започвам плахо да приемам идеята и се надявам да се задържа в темата следващите 8 месеца  :wink: :lol: Имам няколко въпроса относно проследяването на бременността и като гледам тук повечето сте на финала, т.ч. се надявам че ще имате практически насоки ;). Искам да уточня, че възнамерявам да се следя при лекарката ми от инвитрото и да не си спестявам никакви нужни изследвания и грижи, но бих искала да съм наясно и кои "ползи" от ЖК и поеманото от ЗК ще изпусна  :lol::
1. Може ли някой да ми каже това ли са актуално поеманите от ЗК дейности по ЖК? http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=760&Itemid=36
Реално УЗ не ме вълнува, нито меренето на теглото и кръвното.....т.е. ако правилно разбирам има два пъти кръв/урина и два пъти микробиология?
2. След като преди инвитрото (демек преди 20ина дни) съм пускала микробиология, хив,..... сега предполагам мога да го пропусна?
3. Единствената полза от ЖК би била болничен. Ако обаче не се запиша на такава, а ми се наложи да ползвам, би ли било проблем ЛЛ да ми го издава или той има ограничени правомощия в случая?
4. Чета тук из форума за великото БХС....та въпроса ми е - докторът ще ми направи преглед и ще ми даде снимка и ще ми каже кога да отида да дам кръв? А изследването си го плащам сама предполагам....някой знае ли колко е?

Сигурно ще се сетя още много неща  :oops:, ама едно по едно а и да не ставам досадна ;)
Успех на всички  :hello:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #63 -: Февруари 19, 2014, 14:02:10 pm »
Mousyt, в коя клиника си?

1. Да, по ЗК се поемат два пъти УЗ, два пъти кръв / урина и микробиология. Другото е мерене на килограми, обиколка на корем, кръвно и тонове на бебето в по-напреднала бременност.
3. ЛЛ не може да ти издава болнични повече от 14 дни без лекарска комисия, ако ти се наложи. Обикновено АГ в ЖК издава болнични без проблеми, а в комисията са той и още някой колега. Ако в твоята клиника могат да издават болнични, не ти трябва АГ по ЗК. Зависи и къде ще избереш да раждаш. Ако не е в клиниката, в която си правила ин витрото ще ти трябва обменна карта за постъпване в болница при раждането
4. Изследването за БХС се плаща да. На единия ден доктора ти прави УЗ преглед, на следващия даваш кръв. Аз лично отидох директно в Майчин дом в НГЛ с данните от УЗ прегледа и ми взеха кръв. Ето ти линк за цените в Майчин дом: http://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3/

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #64 -: Февруари 19, 2014, 14:31:50 pm »
Mousyt,

Не съм специалист по ЖК-то, но нищо не пречи да се запишеш, а да не ходиш редовно. Там няма да ти направят проблем, а най-много да си спестиш някой разход за изследване на кръв, урина и микробиология., защото ще ти дадат направление. Аз съм се записала в поликлиниката в квартала и съм ходила само два пъти.
Сега ще ходя да си взема болничния и направлението за раждането и да ми дадат направление за финални изследвания.
Аз не съм пускала ХИВ, просто им дадох изследването си от преди ин витрото и те ми го приеха.

Относно БХС-то понеже сме в една клиника.
Д-р Димитрова ще ти запише час за рано сутринта. Ще прегледа бебето. Ще вземе необходимите мерки и ще попълни въпросник, с който веднага след прегледа отиваш в Майчин Дом да ти вземат кръв.
Д-р Димитрова ме прати на някой висок етаж, но се оказа, че вече не се прави там БХС, а в ниското тяло на втория етаж.
Там отиваш първо на регистратура. После да платиш на касата на първия етаж. После да ти вземат кръв.
Резултатът излиза по интернет след около 2-3 дена май. Разпечатваш го и отиваш д-р Димитрова да ти го разчете.

Успех  :P


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #65 -: Февруари 19, 2014, 14:32:12 pm »
Ники,

Благодаря за отговорите.  :bighug:.
Във Виена Ин Витро Център в Токуда съм. Те няма как да ми издават болничен и ЖК по ЗК и мисля че и за раждане не става :) Но имам опции за записване на ЖК при обикновен АГ. Просто ако така или иначе ще е формално, а аз имам много точна ЛЛ да си направя сметката ;)
Те ми обясниха и за документацията, а и вярвам, че и за раждането ще ме упътят, а аз им се доверявам изцяло, т.ч. не го мисля засега :) Просто ми се иска да си опростя живота максимално, а като гледам обема на поетите изследвания от ЖК май не е финансово предизвикателство, че да се разправям и ще си ги пусна направо при тях :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #66 -: Февруари 19, 2014, 14:38:13 pm »
Тогава се запиши формално за болнични и обменна карта. Може да те насочат за раждане в Токуда  :wink:

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #67 -: Февруари 19, 2014, 15:07:57 pm »
Аз по време на бременността се боядисвах с безамонячна боя,но забравих марката и беше скъпа.

На мамите,на които им предстои среща с бебоците пожелавам леко раждане. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #68 -: Февруари 20, 2014, 10:12:22 am »
Момичета, някоя от вас ползвала ли е кортикостероиди по време на бременност? Направих алергия, а крема изписан ми за лечение е с кортико и незнам дали да го прилагам. Лошото е ,че до сега само той ме е оправял. Благодаря ви за помощта!


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #69 -: Февруари 20, 2014, 10:15:49 am »
Пиех Медрол от пункцията до 2 месец. Сега имам възспален ишиасен нерв и АГ каза, че ако много ме боли ще ми изпише кортикостероиди, аз търпя засега. Прилагат се при бременни, но като всяко лекарство само в краен случай. При теб ще е външно. Ако искаш пробвай първо със розва вода, сребърна вода, лавандула.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #70 -: Февруари 20, 2014, 10:21:06 am »
Момичета много съм  притеснена , имах контракции но на рядко и леки от два ден станаха по силни и вчера гинеколожката ми ме прати в болницата. Каза че ми се е скасила шийката и плода е слязал на долу, сега съм на системи. Дано да закрепим нещата,че много е рано още да излиза бебка  :?

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #71 -: Февруари 20, 2014, 10:28:26 am »
Момичета много съм  притеснена , имах контракции но на рядко и леки от два ден станаха по силни и вчера гинеколожката ми ме прати в болницата. Каза че ми се е скасила шийката и плода е слязал на долу, сега съм на системи. Дано да закрепим нещата,че много е рано още да излиза бебка  :?
Katituu,
стискам палци да се възстановиш и бебо да не излиза още.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #72 -: Февруари 20, 2014, 10:41:31 am »
mira_mimi  за сега ще опитам с по-малкото зло-противоалергичен препарат на хапчета, но понеже вече съм с оток сигурно ще опра и до кортикото /в моя случай е Елоком/ Ще ми се да вярвам, че няма да навредя на бебетата.

Mousyt, аз ходя на прегледи във Виена, но се записах и на ЖК, заради болничния. Специално в моя случай на ЖК само ме теглят, мерят ми корема и един път ми пуснаха кръв и урина. За съвети и лечение обаче аз си тичкам в Токуда и мисля да карам така поне до края на 6-ти месец, после да се запиша при някой от Майчин дом, който евентуално да ми води раждането. Само незнам накрая кой ще ти оформи обменната карта, на мен ще ми я пуснат от ЖК.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #73 -: Февруари 20, 2014, 11:00:57 am »
Катиту, всичко ще бъде точно, спокойно  :bighug:  Докато си под наблюдение и в добри ръце не трябва да се притесняваш. Само позитивни мисли и спокойствие. Бебка явно е много любопитна, но ще си я топлиш още много време. Докторите сигурно знаят какво да правят с такива хитри бебоци, дето им се иска да излизат рано-рано. Почивай и от време на време пиши как сте  :balk_125:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #74 -: Февруари 20, 2014, 11:54:33 am »
Момичета, някоя от вас ползвала ли е кортикостероиди по време на бременност? Направих алергия, а крема изписан ми за лечение е с кортико и незнам дали да го прилагам. Лошото е ,че до сега само той ме е оправял. Благодаря ви за помощта!

Здравей,
Относно кортикостероидите, аз съм ползвала спрей за нос и инхалатор за астмата ми (който ползвам и до днес), които са с кортикостероиди.И аз много се притеснявах, но трябва да се доверим на лекарите, все пак те най-добре могат да преценят кое е най-добро за нас и за бебчетата ни :wink:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #75 -: Февруари 20, 2014, 12:09:02 pm »
Здравейте!Вчера мина и  нашият преглед и видяхме бебчо.Пораснали сме доста...Но е можахме да видим пола, защото за съжаление мъничето си беше кръстосало краката и спеше непробудно  :lol: Все пак по едно време се нагъзи и доки пак каза, че предполага, че ще сме с розови гащи защото се видяха две точици (според нея срамните устни) и ми обясни че на момченцата "топчетата"(както тя се изрази) им изпадали надолу и се виждали в по-късна седмица, но пак остана загадка, защото така и не се обърна да го видим отпред...Като цяло си отговаряме на седмиците и каза, че всичко изглежда добре, но каза че бедрата са ни по-дълги от колкото трябва да са в тази седмица, но каза че това не е притеснително защото може просто да сме дългокраки :ask: Вие мислите ли че това е проблем че крачетата вървят малко напред със седмиците?Опитвам се да не се притеснявам ама все пак нещо отвътре не ми е много спокойно :? Нямам търпение да идва март месец и да видим на феталната морфология какво ще кажат, а и най-вече да си видим бебчето отново...
Е и да се оплача малко, че вчера през деня и вечерта за кратко ми се появиха леки контракции.Доки каза да пия но-шпа и ако не се чувствам добре и продължават контракциите да и се обадя.Днес се чувствам добре засега и дано повече да не се появяват...
Айде продължавам с работата, че тая седмица съм се затрупала със задачки.Успешен ден  :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #76 -: Февруари 20, 2014, 12:09:56 pm »
Привет и от мен!
Не пиша често, но пък редовно ви чета.
Стискам палци на всички, които имат някакви притеснения - дано се окажат неоснователни.
Ние вчера бяхме на ФМ. Огледахме много подробно всички органи на бебето, засега всичко изглежда ок, на този етап няма място за притеснения.
И...както се изрази д-рката "бебето не е просто момче, направо си е истински мъж вече - вижте ръката му къде е отсега....върху пишката" ;)
Баткото е много доволен, че ще има братче, защото това си бил поръчал :). Гледа и снимки на CD, каза, че бебето било направено от пластелин.



*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #77 -: Февруари 20, 2014, 12:22:15 pm »
Честити сини гащи, Неда  :D Поръчката на баткото е изпълнена  :wink:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #78 -: Февруари 20, 2014, 12:24:50 pm »
Обаче гинеколога при които ходя в Бургас и на които вече не знам дали да се доверявам, ми каза че това са излишни пари и изследвания на момичета които са го правили такъв тест, са им дали вероятността не 99% както е обявено, а доста по-малка и пак се препоръчвало амниоцентеза.

тоя бургаски гинеколог сигурно знае повече от хората, които са правили клинични изпитания на пренаталните тестове и са доказали, че конкретно NACE дава 99.97% достоверност на резултата.
амниоцентеза се препоръчва само, ако тестът даде ПОЛОЖИТЕЛЕН резултат.

бяс ме хваща от такива непочтени хора, които злоупотребяват с положението и авторитета на лекарската професия и умишлено лъжат и заблуждават пациентите си. по-добре е да си признаеш - не съм чел, не съм наясно по въпроса, ама не - ние винаги сме най-компетентните и знаем най-добре...

ти си решаваш какво правиш. знам, че парите са много. просто давам информация за размисъл, която може да е полезна и на други хора.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #79 -: Февруари 20, 2014, 12:35:42 pm »
Еееее, честито  :sleepingbabyboy:  , Неда!
Слънце и наш беб е с дълги крака, но и таткото е такъв... На феталната в 16 седмица ми казаха, че това е добре (дългите краци), не трябва да се притесняваш. На нас пък главата ния мерят голяма, ама засега не се втилясвам.
Аз пия 1*Магнерич профилактично, ако имам контракции пия 3*1. От ЖК ми изписаха Диаспорал, ама тях само при много зор ще ги пробвам. Но-шпа също ми препоръчаха, но карам само на Магнерич. От самото начало на бременността ми изтръпваха крайници, не знам дали има връзка.
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 13:43:14 pm от lili2011 »