0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #160 -: Март 01, 2014, 13:11:36 pm »
Честита Баба Марта и от мен!
katituu, дано малката скоро се прибере в къщи при мама и тати, където и е мястото. Ние с теб имахме разлика в термина от един ден и сега ми е едно свито под лъжичката.
mira_mimi, аз при първата бременност ползвах колан като първия. Беше ми добре, но аз и не съм имала голям корем и болки в кръста.
Приятен ден на всички!


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #161 -: Март 01, 2014, 13:24:17 pm »
Тези еднократни гащи ми бяха безкрайно неудобни.Пробвах едни,едва ги изтърпях 10 минути и си продължих с моите.А превръзки си взех нощни с повече капки и бяха добре.Това в болницата,в къщи вече с превръзките,които си ползвам по принцип.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #162 -: Март 01, 2014, 17:39:33 pm »
Момичета, на вас и бебоците, здраве и щастливо раждане на наближилите, ако има кандидати за темичка тук съм  :wink:
Леко и безпроблемно на всичи и леки 9месеца отново на всички!  :P

« Последна редакция: Март 01, 2014, 17:41:12 pm от f_29 »
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #163 -: Март 01, 2014, 19:12:34 pm »
А относно размера на превръзките - има ли значение дали раждането е секцио или естествено. Еднакво количество ли изтича?
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #164 -: Март 01, 2014, 23:10:32 pm »
Аз родих секцио.Не ми течеше много,даже се чудех защо е толкова малко,бях чувала за потопи :wink:  Но пък на визитациите в болницата лекарите казваха,че е добре,щом все пак тече,да не се притеснявам.Ама пък и аз едно обяснение написах :D Това не го мисли.Важното е всичко да мине добре.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #165 -: Март 01, 2014, 23:10:39 pm »
47smiles, има значение, да. Защото при секцио докторът почиства матката (не напълно, не знам дали е възможно, но едва ли) и лохиите са по-малко отколкото при естественото раждане.
Чак потопи и аз не съм имала. Първите три-четири дена с големите превръзки от болницата, а после с обичайните за М.
« Последна редакция: Март 01, 2014, 23:12:44 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #166 -: Март 02, 2014, 08:02:50 am »
Като скоро родила да си кажа и аз ,ползвам едни обикновенни превръзки по-дълги са и по-дебели. Мъжа ми ги взе :) понеже аз още нямах приготвен багаж за болница. На мен също не ми тече много, а си мислех че ще съм като шадраван така бях чувала. Както всяко друго нещо и това е много относително :)

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #167 -: Март 02, 2014, 08:22:42 am »
О,в сравнение с естественото раждане ,сега след секциото не кървях почти.Щом ползвах обикновени нощни превръзки.Но миналия месец,имах много обилен цикъл,първите 3 дни по цяла нощ ставах и се сменях.Даже мислех да ходя на лекар,направих консултация с акушерката и тя каза ,че е нормално,дори и 2 месеца след секциото да се чистя.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #168 -: Март 02, 2014, 10:26:56 am »
Здравейте мами, едно ЧБМ и от мен на патерица!
katituu  :bighug: живи и здрави да сте с малката и бъързо да пораства!
mira_mimi и аз съвсем скоро ще взимам колан, че доста ме опънаха близнаците. Незнам кой е най-добър-аз се спрях на този http://www.bebelandia.bg/product/7312/farlin-kolan-za-bremenni.html
Само имай предвид, че съществуват някои противопоказания за ползване на колан-неправилно разположение на бебето, даже сега намерих една нелоша статия по въпроса http://www.moetodete.bg/bremennost/kolan-za-bremenni.html


*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #169 -: Март 02, 2014, 10:35:44 am »
ra4ko75 относно колана, който ти си ползвала-убиваше ли ти, изглежда ми малко грубичък, но пък иначе аз съм точно за такъв, защото той ще обира тежестта на матката. При мен малчо е слязъл доста надолу, опира с глава шийката, сестра му пък напъва отгоре. Вече имам скъсяване /в 20-та седмица шийка 3.52 мм/ и ми се иска да взема всички възможни мерки, защото ме хваща притеснението..


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #170 -: Март 02, 2014, 15:59:00 pm »
Здравейте и Честита Баба Марта! :) Не съм писала отдавна,но имам най-основателната причина!!! :)  На 12.02.  със спешно секцио се роди моята дъщеричка Софи,3 кг,49 см,20 дена преди термин!!! Вече сме си вкъщи и сме добре!!! Целувки на всички от нас! :*
« Последна редакция: Март 02, 2014, 16:12:02 pm от *Sunny*Angel* »
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #171 -: Март 02, 2014, 17:06:25 pm »
Здравейте и Честита Баба Марта! :) Не съм писала отдавна,но имам най-основателната причина!!! :)  На 12.02.  със спешно секцио се роди моята дъщеричка Софи,3 кг,49 см,20 дена преди термин!!! Вече сме си вкъщи и сме добре!!! Целувки на всички от нас! :*
Честита дъщеричка!  :balk_5: :balk_16: :balk_14: Бъдете живи и здрави и много щастливи!


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #172 -: Март 02, 2014, 17:08:48 pm »
VeryMe, коланът не ми обиваше, но аз бях с много малък корем до края на 7м. почти не можеше да се каже че съм бременна, не знам как ще е при теб.
При първата ми бременност не съм имала кой знае колко по-обилно кървене от менструално след раждането(аз раждах естествено), но при всяка жена си е индивидуално.
Имаме си още една подранила мома  :lol:.
Приятен ден!


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #173 -: Март 02, 2014, 17:12:44 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50244.msg1041855#msg1041855

Честита мома Софи :lol:
Аз ти подарявам темичка!  :oops:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #174 -: Март 02, 2014, 18:02:58 pm »
Здравейте мами! Какво правите в това дъждовно време? Планирах ден в Морската с детето, а то стана дни в къщи  :x Малката вече не я свърта на едно място :x    :?Дано поне утре да е по-хубаво времето, поне да не вали  :?

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #175 -: Март 04, 2014, 10:00:49 am »
Какво правим... Ами свекървището не слуша и ми къса нервичките както влюбен листенца на маргаритка.. В един момент избухвам и тя леко иронично '
Ми я си представи един ден като момиченцето ти не те слуша - кво ше прайш'. Бях толкова бясна, че само се обърнах и викам 'Ще помисля, че се е метнала на теб'. После се скъсахме от смях. Все пак гледам да излизам въпреки че почти непрекъснато ръмеше последните дни - много добре ми се отразява на мислите... Просто хода по малките улички и мисля за бебка... и благодаря на Господ че ме е благословил с нея... Но ако бях с детенце сигурно бихме ходили по гости да се кифлим с майките, докато децата щуреят...
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #176 -: Март 04, 2014, 10:41:47 am »
Вчера сложихме дъждобраните и ходихме с каката на честването на 3 март. На нея не и пречи, че вали  :) От днес е на ясли, аз има куп неща да свърша навън. Леко ми е мързеливо и ако можех щях да си остана да чета книга у нас, ноооо няма начин.

Това ме подсеща да пътърся пак дъждобран за количката, раничко е, но трудно се намират за моята. Ако някой има за Чико 3в1 да свирка.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #177 -: Март 04, 2014, 10:48:00 am »
Здравейте бъдещи мами :)
Времето наистина е ужасно и не предполага към правене на нищо :(
Все съм си мислила, че съм заседнал тип....е да ама не! Не че много спортувам, но откакто ограничих съвсем движението заради зацапванията направо ме хванаха бесните  :x Имам чувството, че цялото тяло ме боли, а мускулите ми крещят че искат раздвижвам  8O :lol:
Аз за себе си установих, че ако карам кротичко и си ходя на работа и изпълнявам елементарното самообслужване, всичко е на 6. Но в момента, в който си позволя една идея повече движение и пак лекинко зацапвам. Ето например в петък вместо с колата да ме вземат се прибрах с автобуса 3 спирки + 150 метра ходене и  :x. Вече почти не ми се случва да зацапа де, а и минава за половин ден, ама нали страх лозе пази....та и уикенда го изкарах предимно мързеливата на дивана и сега изобщо не се чувствам отпочинала :(
Да ви питам сега за малко съвети :): Знам, че е нормално да ми се повдига тези месеци, а и при мен не е много силно (само онзи ден замалко да повърна от четката за зъби), но за сметка на това ме държи денонощно това повдигане :( Та някакви съвети например какви храни дразнят повече или какво помага :ask: Засега установих, че глътка газирано или няколко мандарини помагат доста добре....за около час и после пак :(
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #178 -: Март 04, 2014, 10:59:54 am »
За гаденето - чела съм за айрянче със сол или вода с лимон. Но една приятелка и действа страхотно, ако половинката и си подържи ръката на корема. Звучи много миличко!
А ти ако полежиш седмица или десет дни дали няма да ти спре съвсем? Аз по едно време мислех, че съм се 'отлепила', лежах докато не ми казаха че вече е ок мястото и после не съм имала повече.
Хей, оредяваме вече, време е да се запише някой. Поне десетина пъти по 'някой'.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #179 -: Март 04, 2014, 11:12:47 am »
Ами аз като имах зацапване лежах и то спря....и вече повече от седмица нямам. Преди се появяваше всяка седмица по едно и също време и спираше така, а тази пропусна ;) Но ако взема да се пораздвижа се появява леко - то дори почти няма и не е като преди, а само дето утрогестана от бял става жълтеникав - дано ме разбрахте :) Гледам да не го мисля, защото при прегледа миналата седмица док ми обясни и рисува дори от какво е (ние гледахме като идиоти и почти не я разбрахме, ама евала за търпението и мерака...) и каза, че постепенно съвсем ще спре и че не е проблем изобщо :)