0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #120 -: Януари 24, 2014, 16:22:14 pm »
Плодовите сокове вече са с етикет "вредно"

Захарта им е колкото в газираните напитки, а ползите - нулеви, понеже ги няма фибрите от плода


http://www.segabg.com/article.php?id=683118

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #121 -: Януари 24, 2014, 16:29:44 pm »
Плодовите сокове вече са с етикет "вредно"

Захарта им е колкото в газираните напитки, а ползите - нулеви, понеже ги няма фибрите от плода


http://www.segabg.com/article.php?id=683118
Мерси за инфото, Джам  :D
Сега ще принтна в няколко екземпляра и ще раздавам. Говоря аз, че са вредни, ама не ми вярват явно. Стигнах до там, че да забраня със закон купуването на сокове. Който наруши лошо му се пише  :wink:
« Последна редакция: Януари 24, 2014, 16:34:38 pm от Ники »

Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #122 -: Януари 24, 2014, 16:33:53 pm »
Вчера, уморени от зъболекар и пазаруване седнахме с малкия в единственото по-рода си в "наше село" кафене, в което предлагат фрешове от каквото се сетиш и сладкишчета от здравословни продукти /пълнозърнесто брашно, лимец, ядки и  пр./. Та след като изпи сока от пресен морков и ябълка и изяде едно пълнозърнесто мъфинче много доволен ми каза: "Мамо, благодаря ти за идеята да дойдем тука!" Та мисълта ми е, че децата могат да проявяват вкус към полезното, трябва само малко да ги побутнем.
Признавам, че в къщи рядко правим "фрешове", не си давам зор, защото детето пие предимно вода, чай, айрян, пряско мляко, никакви газирани и много рядко от вредните купешки сокове, за които пише jam. Сигурно и в бъдеще пак ще ме мързи да правя пресни сокове в къщи, освен за бебета, разбира се. :) Но ето, като излизаме на разходка нищо не ми пречи да го черпя отново във вчерашното кафене. Така че - долу вредните сокове!
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #123 -: Януари 24, 2014, 17:09:21 pm »
Аз изобщо не предлагам сокове - нито прясно изцедени, нито купени. Много рядко приготвяме пресни сокове у дома, и детето опитва, но не го уча да ги харесва или търси. Аз така съм израснала, без сокове, и до ден днешен дори не се сещам, нито купувам, нито ме изкушават.

В Щатите децата лочат сок постоянно. Майките са приели, че това е начин децата да приемат течности, защото водата била безвкусна. Само че това води до кариеси в ранна детска възраст, наднормено тегло, и навик да се ядене и пие нещо постоянно, вместо в определените за хранене часове. Хич не са безобидни тези сокчета, дори когато са от истински плодове.
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #124 -: Януари 24, 2014, 17:18:11 pm »
Не знам дали и аз като цигу, защото като дете никой не ми е предлагал и аз не съм пила или просто са ми гадни, но ако ми се пие нещо такова предпочитам да изпия една кола от колкото сок. Може би имам не повече от 5 чаши изпити през живота си, оставят ми ужасен вкус в устата след това.
А нали съм и от лошите майки дето и сладко не предлагат на децата си, а за сокове да не говорим, така че и децата не пият.  :lol:
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #125 -: Януари 24, 2014, 17:44:09 pm »
Аз съм предлагала фрешове,защото вкъщи всяка сутрин се правят-закон въдворен от мъжа ми.Митко категорично отказва да пие,че  било"гадно" :).Той и плодове никакви не яде.Само банан и моркови може да мели до припадък,което пак е нещо.А по повод купешките сокове-не влизат вкъщи изобщо.

Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #126 -: Януари 24, 2014, 18:02:29 pm »
Честно казано, в нас и сокове и сладки неща се консумират, наравно с плодовете.
Ясно ми е, че не всичко е полезно, но не вярвам в плодовете от пазара, бъкани с нитрати, да има по-малко вредни неща.

Много се впечатлявах от всичко такова преди, сега съм малко на принципа "прекаления светец и Богу не е драг". Като си поиска му се дава компот, сок, придружени  с много вода, плодове и мляко се консумират ежедневно, така че не вярвам да е мега вредно.

Аз самата обожавам сокове и като дете съм обичала, най-вече от ябълка, та Ники е същия.

ако тръгна да изключвам всички вредни за здравето храни и напитки, предлагани на пазара и да гледам консервантите във всичко, то ще минем на фотосинтеза :lol:
[/url][/url]
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #127 -: Януари 24, 2014, 18:21:18 pm »
Аз самата обожавам сокове и като дете съм обичала, най-вече от ябълка, та Ники е същия.

ако тръгна да изключвам всички вредни за здравето храни и напитки, предлагани на пазара и да гледам консервантите във всичко, то ще минем на фотосинтеза :lol:
Амин! :D Доживях и това да прочета, че се бях отписала като майка. :wink: Аз му давам фрешове /собственоръчно направени, но с купешки плодове, нямам късмета баби и дядовци да отглеждат/, тия от магазина сокчета, никога не е пил. Но единственото друго, което успявам да докача е домашно мляко. Квася, давам прясно. Иначе месото е купешко. От онова с инжекциите. Не, че не си обичам детето. Ама това има, това давам... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #128 -: Януари 24, 2014, 21:35:11 pm »
момичета пак четете през пръсти, както се казва. никъде в статията не пише за фрешове, а и никоя от нас не ги споменава за вредни… та не разбрах за светеца и амин-а ама явно повредата е в моя телевизор.
всеки яде това което обича.
дори и да докажат, че вафлите са мега полезни няма сила на земята която да ме накара да ги ям, просто не обичам сладко. а и никъде не видях някой да е написал, че държим децата в клетка, лично аз написах НЕ ПРЕДЛАГАМ, а не не давам при поискване :wink:
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #129 -: Януари 24, 2014, 23:17:54 pm »
Аз самата обожавам сокове и като дете съм обичала, най-вече от ябълка, та Ники е същия.

ако тръгна да изключвам всички вредни за здравето храни и напитки, предлагани на пазара и да гледам консервантите във всичко, то ще минем на фотосинтеза :lol:
Амин! :D Доживях и това да прочета, че се бях отписала като майка. :wink: Аз му давам фрешове /собственоръчно направени, но с купешки плодове, нямам късмета баби и дядовци да отглеждат/, тия от магазина сокчета, никога не е пил. Но единственото друго, което успявам да докача е домашно мляко. Квася, давам прясно. Иначе месото е купешко. От онова с инжекциите. Не, че не си обичам детето. Ама това има, това давам... :wink:


Хехех, аз дори не квася, баба (лека й пръст) ме научи, че високата масленост в киселото мляко води до неусвояване на калция. Взимам Верея 2% или 3,6 ако липсва 2%.

Стеф, никой не чете през пръсти, всички споделяме. Аз просто споделих моята философия. А репликата за светеца е стара и напоследък си я напомням ;)

Да отколня темата в друга насока. Ники започна частна занималня. По принцип се бях вманиачила да пие всичко със сламка, освен вода, обаче то детето свикна и вода със сламка (от тези, шишетата). Та на първото занятие по френски при госпожицата от занималнята, която така или иначе му води и дневната занималня, тя ми обърна внимание, че със сламката водя до увреждане на артикулационния апарат - долната част на челюстта не се развива добре, което води до закърняване на артикулационния апарат и влошена финна моторика.
Сега се връщам в бебешките години и уча да пие с голямо шише или чаша.
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #130 -: Януари 24, 2014, 23:40:27 pm »
момичета пак четете през пръсти, както се казва. никъде в статията не пише за фрешове, а и никоя от нас не ги споменава за вредни… та не разбрах за светеца и амин-а ама явно повредата е в моя телевизор.
всеки яде това което обича.
дори и да докажат, че вафлите са мега полезни няма сила на земята която да ме накара да ги ям, просто не обичам сладко. а и никъде не видях някой да е написал, че държим децата в клетка, лично аз написах НЕ ПРЕДЛАГАМ, а не не давам при поискване :wink:
Ти може да не си написала, ама кой ли те е прочел...


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #131 -: Януари 25, 2014, 03:07:52 am »
Май и друг път съм споменавала за племенницата ми, която не близва вода, ужасно злояда е и... пие литри плодови сокове. На 5 години няма здраво зъбче в устата, но не мога да убедя майка й, че причината е именно в злоупотребата.

Блу, ние  започнахме с пиано с Тереза. Майка беше тук през лятото и започнаха да играят на пиано /подмята се стар синтезатор вкъщи/, детето много се увлече. Много - много, колкото за възрастта й. Сега отделяме по десетина минутки дневно.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #132 -: Януари 25, 2014, 06:41:24 am »
Аз изобщо не предлагам сокове - нито прясно изцедени, нито купени. Много рядко приготвяме пресни сокове у дома, и детето опитва, но не го уча да ги харесва или търси. Аз така съм израснала, без сокове, и до ден днешен дори не се сещам, нито купувам, нито ме изкушават.

В Щатите децата лочат сок постоянно. Майките са приели, че това е начин децата да приемат течности, защото водата била безвкусна. Само че това води до кариеси в ранна детска възраст, наднормено тегло, и навик да се ядене и пие нещо постоянно, вместо в определените за хранене часове. Хич не са безобидни тези сокчета, дори когато са от истински плодове.
Аз също сокове не давам под никаква форма и не мисля, че са безобидни. Както казваш, освен че развалят зъбите, ги учат и че все нещо сладко трбява да поемат.Според мен, ако ще ядат плодове, трбява да си ядат плода. Дори си подарих машината за изстискване на сокове на една колежка. Обаче в градината беше голямо чудо да им обяснявам защо не давам сок и дори мляко не давам на обяд и държа да им се дава вода. Общо взето минахме през фаза разяснения, как е по-добре било за децата ми, до да ги съжаляват,че другите пиели а те не. После пък ми казваха как Андреа взела на едно дете сока понеже и тя била искала... абе голям натиск беше да им дам да дават сок или мляко. Един ден се изтресох там точно по веме на следобедната закуска, че трбяваше да дам на Ивана инхлацията и какво да видя - в чашката и ябълков сок. Та пак разправии и в крайна сметка мисля, че разбраха, че не се предавам лесно. Само дето в градината съм им черната овца, щото все има нещо, което не давам за децата си и вероятно ме имат за някакъв цербер. Ама като ги погледнеш те какво им дават- ужас. Когато имат празненство по някакъв повод и носим храна всички родители.  Половината неща са разни слади  и боклуци, които аз никога не бих дала на децата си, но като са там и нямам контрол.


  
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #133 -: Януари 25, 2014, 16:00:55 pm »
"Любимо" ми е, когато някое дете има рд в градината и родителите подготвят пакетчета - подарък за всяко от децата. Дотук добре. А после? То не са шоколади, гумени мечета, близалки, дъвки, може и някоя лепенка или глупава пластмасова играчка. Ами, мерси съм аз. Що не купят по една книжка от тези по едно евро и майката да направи една тава курабийки и да сложи на всяко дете по книжка и две курабии или дори, като купуват нещо, да са моливи или книжка за оцветяване. Не е да няма какво. Ама трябва да се помисли малко.

Бабата и дядото му донесоха шоколадов дядо Коледа. Казах му, че не може целия да го изяжда наведнъж. А на приносителите ще им кажа да носят книжки другия път, ако може. Знам, че шоколадът е от супермаркета, а за книжката не знам къде трябва да ходят. И знам, че са стари хора. Ама той си намира начин да консумира известно количество сладко в градината, което смятам за предостатъчно. Вкъщи, по малко и под мой контрол. Не искам да му носят допълнителни неща. В градината най-редовно правят шоколадов кекс за рд и разни подобни.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #134 -: Януари 25, 2014, 16:20:38 pm »
Покарай не-акането рекох и аз да дам фреш. Моя позната ме убеждава, че откак дава сокчета на бебето (и фреш, и "бебешки"), нямат проблем с акането. Вадя морковите живи от градината, ябълките ми пак са от там. Ми файда не видях. Сега от време на време цедя по 10-15 мл. по старомодния начин - стъргане и тензух  :Р. Не забелязвам особен интерес, колкото за разнообразие.
А купешките - ми много ясно, че няма нищо останало полезно и живо в тях след пастьоризацията. На мен ми се допива понякога "натурален" сок банан и си го пийвам, но на заведение редовно карам на вода. Сега и като кърмя, избягвам и кафе, та като кажа, че искам само вода, някои сервитьори много странно ме гледат.
Не ми се мисли, как ще огранича яденето на боклуци, без да съм "ааа тя 'щото много го е чакала, много чете и се вманиачава" :( Много ми е криво на моменти от сега, като обяснявам, че не искам да яде шоколади, Фафли, Зайо-байовци (ама те са НАТУРАЛНИ! без нищо). То не може да мине на 100% без тях, ама може да не го заливаме с боклук отвсякъде. Носила съм на приятелски деца банани, ябълки и т.н. Не е ли шоколадче, все едно с празни ръце съм отишла. Кога е се промени този манталитет?


*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #135 -: Януари 25, 2014, 16:34:07 pm »
Бебе, вероятно едва ли ще се промени. Ти ще си държиш на своето. Над това, което получават в яслата или градината, нямаме особен контрол (освен ако не се разбереш за нещо конкретно, напр.на моя бях казала да не му дават мед, защото почна там на година и половина. Когато стана на две, му дадох аз, и им вдигнах забраната.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #136 -: Януари 25, 2014, 17:39:14 pm »
Бебе, аз не виждам лошо да му вземеш и шоколадче, ама от тези дет са вика най-простите- може и малък грамаж, млечен или своге, Стефания си знае дажбата ако й се прияде си взема 25 грамов своге й не пита за повече
мен ако питаш, от всичката сган на пазара май най безобиден ми се види шоколада
за моркови и ябълки- няма как да подействат, водят се уж стабилизиращи, според мен обаче леко запичащи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #137 -: Януари 25, 2014, 20:15:57 pm »
Вени,а защо си държала на сламката?Питам от чисто любопитство :)

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #138 -: Януари 25, 2014, 21:16:44 pm »
Аз малко не по темата, обаче искам да питам някой знае ли как е пътя от Пазарджик до Банско през Велинград, че утре смятаме да минаваме от там.
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #139 -: Януари 25, 2014, 23:53:56 pm »
Вени,а защо си държала на сламката?Питам от чисто любопитство :)

Защото бях като орел, ако го видя да пие нещо без сламка - айрян, мляко, сокове, чайове. Знам, че със сламка, окисляването на зъбите е по-малко и вероятността от кариес по-малка. Дотук е проверена теория, като виждам, колко течности пие всеки ден.
И някак и водата мина на шишето със сламка, после отказа да пие от друго шише, реших, че е период и като порастне с разумни аргументи ще приеме да се откаже. Два дни повтаряне на разумни аргументи и един бакуган по-късно, пие с чаша и обикновено шише.
[/url][/url]