0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #100 -: Януари 22, 2014, 12:35:31 pm »
750лв за 36 часа - около 20лв за час бебето ми да слуша как говорят английски и пеят песнички на английски. Шегувате се   :)
Миналата година и плащах 50 лв на месец, като ходеше 2 пъти седмично. За цяла година научиха частите на тялото, някои дрехи и 2-3 песнички. Интересното беше, че когато я питах какво значат думите в песничката, не знаеше и тя и останалите  :).  Тази година си оцветяват в училище по английски  :). Вторият срок щяли да започнат дa изучават азбуката. Хубаво  :). Но си мисля, за тези парички могат да и се платят индивидуални уроци и мисля, че ще научи много повече. Разбира се, мнението си е мое, съобразено с моето дете  :)
Мдааа, попрекалили са с цената. Хубаво е, че те канят на демонстративен урок, но това е и единствения начин да се добереш до цената на курса. Въпреки доброто ми желание да започне от сега, ще си чакам есента в ДГ да започне занятия. Към момента сумата ми е непосилна.
Аз също съм на мнение, че индивидуалните уроци са път към успеха.

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #101 -: Януари 22, 2014, 12:51:31 pm »
Аз дори бих казала, че и "заниманията" в къщи биха помогнали много, ако детето проявява интерес. Стефан, постоянно върви и ме пита, "това как е на английски, онова как е", като е ясно, че не ги запомня от първия път защото ме пита по няколко пъти за една и съща дума, но пък го хващам като говори, да подменя българските думи с тези които знае на английски. Освен това на моменти играят с кака си на игра в която единия си намисля дума, другия трябва да я познае и думите са обикновено на английски. А някой път като съм му повторила нещо което трябва да направи и накрая, по инерция казвам "на какъв език, да ти го кажа, че да ме разбереш?" и той казва, "на английски" и така като кажа на английски и го повторя още стотина пъти, дори успява да свърши каквото съм го накарала  :lol:. Та ученето на език трябва да е ежедневие и да има постоянно "облъчване" на дадения език, било то възможно най-елементарното, като слушане песен на съответния език, иначе се забравя. Ей ме мен, руски от втори клас, езикова гимназия с Руски и сега само разбирам, не мога едно изречение да съставя на руски, защото нито гледам филми, нито чета, нито слушам музика на руски. Испанския напротив, от един нищо и никакъв курс половин година, сега го знам сигурно по добре от руския и най важното не ми е проблем да го говоря, но пиша и чета на испански сравнително често и музика слушам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #102 -: Януари 22, 2014, 15:45:05 pm »
При нас : зельонъй, жьолтъй, червьонъй  :lol:

ползвай буквата "ы" - много помага в такива случаи  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #103 -: Януари 22, 2014, 15:57:01 pm »
Айде и аз да се запиша, че то месецът отмина.
По стечение на неприятни обстоятелства се наложи бързо да сменим квартала и сега сме в Младост 3. Сещайте се, детска градина в Надежда 5 какво значи като разход за бензин и време сутрин. Последните ни посещения след отита и частичната загуба на слух в детската градина бяха много гадни и детето се прибираше тъжно и..депресирано, ако може да се използва депресия като състояние при дете.
Та търсих градина в Младост, търсих и случайно попаднах на занималня за деца, на половин ден, отделно, че предлагат и френски за най-малките. Така или иначе му предстоеше от края на февруари да започва във френския институт, направих 3 в 1 - записах го на френски в занималнята, с още две дечица в група, ще посещава занималнята на половин ден от 8:30 до 13:30 и след обед си го взимам и в нас ще спи. После разходки.
Цените се оказаха приемливи - горе долу, колкото бензина месечно Младост-Надежда5-Младост и таксата за детска градина+танците и английския, които той така и не посети.

Лошото е, че в пакета има задължително включен английски и се чудя с два езика как ще се справи. Засега успява само да брои на английски до 4, нона френски произношението му е по-добро от това на баща му, като търсим картинки в речника :lol:

Беше започнал да заеква и със заниманията по френски и английски лесно го преодоляхме, но нашето заекване беше от стрес и бързо отмина.
Обаче сега има нов страх и не дава да гася лампата, спи на силна светлина, чак после гася, като настане дълбок сън.
[/url][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #104 -: Януари 22, 2014, 17:45:19 pm »
Толкова ми е далечна темата за обученията... Ние сме още на етап захранване, зъби, акане и не-акане и т.п. От няколко дни момчето е кисело, ревливо, ту яде като не видял през 2 часа, ту не ще да яде, спи му се през деня, а не заспива. Днес е особено "весел", дори и след цялото гушкане, носене на ръце, разходки. Знам, че много сме го чакали и го обожавам, но на моменти много се ядосвам, особено като се правя на маймуна, само да е спокоен, а файдата е временна - докато му омръзне :( И това ще мине, само да сме живи и здрави. Подразни ме един коментар във ФБ -  моя позната се оплаква от бебето си нещо, а някаква и отговаря - така ще разбереш какво е да си майка!! ;) А ся де? Оплаках ви се  :oops:
jasmin_veni, как си?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #105 -: Януари 22, 2014, 18:30:29 pm »
За мен пък е непонятно такова малко дете да ходи на уроци. Те учат език кажи речи от въздуха,а от граматика не разбират, за какви индивидуални уроци може да става дума.  Аз лично понеже съм против индивидуалнтие уроци, за каквото и да е , ако е интелектуално ( не спорт или инструмент примерно, където разбира се е по-добре), та съм предубедена като чуя частен урок. Винаги малка група, според мен, е по-добре. Няколко деца задават по-разнообразни въпроси, правят различни грешки и се учат от въпросите и грешките на другите.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #106 -: Януари 22, 2014, 18:32:43 pm »
Толкова ми е далечна темата за обученията... Ние сме още на етап захранване, зъби, акане и не-акане и т.п. От няколко дни момчето е кисело, ревливо, ту яде като не видял през 2 часа, ту не ще да яде, спи му се през деня, а не заспива. Днес е особено "весел", дори и след цялото гушкане, носене на ръце, разходки. Знам, че много сме го чакали и го обожавам, но на моменти много се ядосвам, особено като се правя на маймуна, само да е спокоен, а файдата е временна - докато му омръзне :( И това ще мине, само да сме живи и здрави. Подразни ме един коментар във ФБ -  моя позната се оплаква от бебето си нещо, а някаква и отговаря - така ще разбереш какво е да си майка!! ;) А ся де? Оплаках ви се  :oops:
jasmin_veni, как си?
не искам да нараня чувствата ти, но приятелката на приятелката ти е напълно и абсолютно права! :wink: те децата, не са само цветя и рози - реват, тръшкат се, дрискат/или не, дразня, ядосват и тн...Това са нормалните неща от живота...Всички си обичаме децата, без съмнение...Повечето от нас, сме ги чакали дълго. Но понякога на всеки му идва нанагорно. Какво лошо има в това, да си откровен и прям? Да не се криеш зад разни клишета и неверни изрази. Защото, особено последното, създава неверни представи особено за тия, на които им предстои и които, след това остават безкрайно разочаровани... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #107 -: Януари 22, 2014, 22:47:31 pm »
Боби, за индивидуалните уроци имах предвид по-нататък.
А иначе ти е лесно, защото пред децата ти се говори на два езика. Мани ти това с ученето от въздуха  :wink:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #108 -: Януари 23, 2014, 00:43:29 am »
Боби, за индивидуалните уроци имах предвид по-нататък.
А иначе ти е лесно, защото пред децата ти се говори на два езика. Мани ти това с ученето от въздуха  :wink:
А, за моите знам,че е така, но аз говоря за други. Имам добър приятел, който дойде тук, когато детето беше на 2 годинки. Не ходеше на градина, у тях само български се говореше ( те ангглийски грам не знаеха тогава), но по цял ден работеше телевизора и детето започна да разбира малко по малко. как разбра това дете не знам, ама започна да разбира. Същевременно, долу като играеше с мексиканчета ( които и те не знаят английски), те пък търчаха и викаха „айде, айде‟ :-).  Та и онези започнаха от български да отбират :-).

За учене от въздуха имам предвид, че много бързо запомнят и започват да го употребяват. Може да е детско, може да е книжка, като му казваш всеки ден по малко, ще научи. Като попивателни са.

П.П. За индивидуалните уроци - аз по принцип не ги харесвам като форма на обучение. Ограничаваща е, според мен.
« Последна редакция: Януари 23, 2014, 00:45:09 am от Bobbie »


  
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #109 -: Януари 23, 2014, 00:57:15 am »
За определени цели е по-добре учене в група (за деца, начинаещи), овладяването на по-високите нива става по-лесно с индивидуални уроци. Но нито едното не е правило.

Моят син сега го тресе треската на класическата музика и съответните инструменти.  :lol:
Някоя от вас да е свирила на цигулка?

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #110 -: Януари 23, 2014, 07:31:07 am »
При нас : зельонъй, жьолтъй, червьонъй  :lol:

ползвай буквата "ы" - много помага в такива случаи  :lol:

Детето знае руски по-добре от мен, видно е  :lol:
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #111 -: Януари 23, 2014, 07:40:37 am »
За определени цели е по-добре учене в група (за деца, начинаещи), овладяването на по-високите нива става по-лесно с индивидуални уроци. Но нито едното не е правило.
Явно колкото хора, толкова мнения. Според мен колкото по вече им се развиват мозъчетата, толкова повече ценни неща могат да получат от ученето в група.


  
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #112 -: Януари 23, 2014, 10:35:04 am »
bebe_2013 добре съм, още не знам къде съм баш, но приятели много ми помагат.
Твоята приятелка е права - не са само ангелчета децата ни, понякога са като стадо дяволи, но пу=ък все някога окапват и заспиват :lol: Тогава като му погледнеш заспалото личице и ти става ясно, че още доста неща може да понесеш заради него :)

Блу, за музиката и гимнастиката знам, че трябва възможно най-рано.

Аз съм ЗА индивидуалните уроци, аз повече напредвам с тях, отколкото в група, но за децата е по-добре и по-забавно в група :)
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #113 -: Януари 23, 2014, 11:10:54 am »
Боби, за индивидуалните уроци имах предвид по-нататък.
А иначе ти е лесно, защото пред децата ти се говори на два езика. Мани ти това с ученето от въздуха  :wink:
А, за моите знам,че е така, но аз говоря за други. Имам добър приятел, който дойде тук, когато детето беше на 2 годинки. Не ходеше на градина, у тях само български се говореше ( те ангглийски грам не знаеха тогава), но по цял ден работеше телевизора и детето започна да разбира малко по малко. как разбра това дете не знам, ама започна да разбира. Същевременно, долу като играеше с мексиканчета ( които и те не знаят английски), те пък търчаха и викаха „айде, айде‟ :-).  Та и онези започнаха от български да отбират :-).


Боби, точно покрай детските филмчета ( Диего и отбор Умизуми), Жорко може да брои до 5 на английски. Дори вкарва понякога и испански думи, защото  Диего говори на испански и английски. Не мислете, че у нас телевизорът работи нон стоп. Пускам 2 серии сутрин и 2 следобед. Изумявам се колко бързо и лесно децата възприемат чуждия език  :)
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #114 -: Януари 23, 2014, 13:18:47 pm »
Вени, той на музика ходи, но за инструмент може би му е малко рано. Интерес има голям. Да видим технически как ще стане! А има и някои инструменти, където трябва да са по-големи (духовите например). Не може петгодишно да свири на фагот.
Приятелката ми се притеснява, че щяло да пречи на съседите, ако детето й свири на пиано. Казах й да го запише, че и без това доста се чака, докато се освободи място. А съседите да не ги мисли! Не е забранено да се свири на инструмент (в нормално време, разбира се). А и всеки вдига някакъв шум - дали защото има куче или поради друга причина. Това са нормални неща. Иначе трябва да живеем сами в гората. Брат ми днес се оплака, че някой вчера правел ремонт и над 12 ч. бръмчал с бормашина. Ами, гадно е. Още по-кофти е, че е голям блок с над 100 апартамента и почти винаги някой нещо ремонтира. Ама няма как. Трябва да си смени жилището, като не му изнася.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #115 -: Януари 23, 2014, 14:01:26 pm »
Искам да попитам, мислили ли сте за смяна на училището след 4 клас. На къде сте се насочили, ако отговорът е да. Моника е записана в 112, само и единствено заради госпожата и. Препоръчаха ми я и съм с две ръце за. Страхотна е и като човек и като педагог. Нямам забележки.
Незнам след 4 клас обаче дали да не я преместя. Какво е вашето мнение и наблюдение?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #116 -: Януари 23, 2014, 15:20:38 pm »
все някога окапват и заспиват :lol: Тогава като му погледнеш заспалото личице и ти става ясно, че още доста неща може да понесеш заради него
100% вярно :)

Може би най-много ме тревожи и изморява, когато не успея да го укротя и започвам да си мисля, защо е нервен, боли ли го нещо... Тая сутрин се събуди с рев, не можем да го успокоим с баща му. В един момент се разсъни, видя ни и се нахили. Чакам го да проговори, че да казва поне какво му е и какво иска  :P


*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #117 -: Януари 23, 2014, 15:22:52 pm »
Бебе, и това е така, но като проговорят, понякога ми се иска да имат и копче за изключване.  :lol:

Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #118 -: Януари 23, 2014, 15:30:58 pm »
все някога окапват и заспиват :lol: Тогава като му погледнеш заспалото личице и ти става ясно, че още доста неща може да понесеш заради него
100% вярно :)

Може би най-много ме тревожи и изморява, когато не успея да го укротя и започвам да си мисля, защо е нервен, боли ли го нещо... Тая сутрин се събуди с рев, не можем да го успокоим с баща му. В един момент се разсъни, видя ни и се нахили. Чакам го да проговори, че да казва поне какво му е и какво иска  :P

Ми вие имате сутрешно кафе, то горкото няма и нищо не пие. Аз вкарах мляко с какао за сутрешно разсънване и спряха крясъците. Почакай някоя и друга година :lol:
[/url][/url]
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #119 -: Януари 23, 2014, 22:32:16 pm »
Език се учи най добре в чужбина в такава среда,казвам го от собствен опит,а и съдя по децата,но пък българския се забравя,особено като са знаели само азбуката и да сричат,почват да бъркат езиците.


Е, с това не съм гъгласна.
И двете ми деца са родени в Германия, ходили са само през лятото в Бг.
И двамата говорят перфектен български. Дъщеря ми - перфектен немски. Калоян сега тръгна на ДГ, ще го научи и той.
Дара, както вече казах, за 2 мес през лятото научи бг букви.
В 1ви клас е тук
Чете и пише и на двата езика