0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Месечна тема - Януари 2014
« -: Януари 01, 2014, 14:18:00 pm »
Честита Нова Година, мили момичета и момчета!
Нека всички семейства не се отърват от здраве и късмет!
Нека се сбъднат много мечти и се родят много бебета на Зачатие!

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #1 -: Януари 01, 2014, 15:53:51 pm »
Честита нова 2014 година на всички! Много здраве, любов и сбъднати мечти!
И ние се нареждаме на опашката с желание за бебе през тази година...пък каквото е рекъл Господ.
Надяваме се да имаме готовност да стартираме процедура март или април.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #2 -: Януари 02, 2014, 14:09:14 pm »
Честита Нова година и от мен! Да сме живи, здрави и с по-малко бели коси от ядове! :D

Девойки, бързам да ви попитам за нещо, което сега мернах:
30.12.2013 Отмяна на общ критерий 4 (К4)
Уважаеми родители,
Във връзка с Решение № 6932/11.11.2013 г. на Административен съд – София град, Столичният общински съвет прие Решение № 704/19.12.2013 г. за отмяна на Критерий 4 „Детето има поне един родител/настойник или баба/дядо, които работят в общински ЦДГ/ОДЗ или детски ясли на територията на Столична община най–малко 6 месеца преди заявяване на предимството в ИСОДЗ”, т. 3.1 от „Общи критерии” в Раздел ІІІ „Критерии” от Правилата за приемане на деца в общинските самостоятелни детски ясли, обединени детски заведения и целодневни детски градини на територията на Столична община.
В изпълнение на решенията преди първото текущо класиране за календарната 2014 година (18.01.2014 г.) ще се извършат необходимите промени в Информационната система за обслужване на детските заведения.

Това добре ли е, зле ли е? :D че на мен ми предстои активно дебнене за ясли и много се надявам ТАЗИ година да го приемат... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #3 -: Януари 02, 2014, 14:55:07 pm »
Здрава и хубава година на всички! И повече родители в този под-форум!

Бубулина, промяната в правилата за прием в детските ясли и градини в София е много благоприятна за всички, които нямат баба, работеща в ДГ.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #4 -: Януари 02, 2014, 16:16:47 pm »
Честита Нова Година !Много здраве,щастие и късмет за всички!

Ние завършихме годината с варицела при Жорко и я започнахме с реки от сополи от днес при Никола .Сега го чакам и да се опъпчи,та съвсем да ни е весело.

Регистрирах и аз Никола в системата .Има 8.2 т. ,което ми се стори странно,защото и Жорко имаше толкова ,а сега Никола получава 0,1 т. добавка ,защото и брат му е в градината.Явно някой друг критерий е отпаднал.
<br />
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #5 -: Януари 02, 2014, 16:24:35 pm »
Честита Нова Година! Да е здрава, здрава и отново здрава!!! Много бебета да ни донесе!

Бубулина, промяната е положителна, както ти е писала Мармотче.

Зори, бързо да се оправят и двете момчета! При Жори минава ли вече? За градината ние бяхме с 8.1, както и болшинството от кандидатстващите. Да не бъркаш точките на Жорко?

При нас на 31ви баба ми си счупи крака и я оперираха в Пирогов. Операцията мина успешно, дано се възстанови жената, че ми е много мъчно.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #6 -: Януари 02, 2014, 16:36:56 pm »
Бе и аз се надявах да е благоприятна в таз държава, ма... :D Благодаря ви, момичета! Лично за мен, този критерий е глупав и дискриминационен, ама... :wink:
И Ивайло е с 8,1...ни повече, ни по-малко :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #7 -: Януари 02, 2014, 18:08:49 pm »
Честита нова година, момичета, пожелавам ви много здраве, здраве и пак здраве и разбира се да е по-успешна от миналата :wink:

аз съм доволна, добре че имам ученичка та и ние да сме във ваканция. изкарахме една седмица при баба и дядо за коледа, сега една седмица сме на почивка и за моя изненада може би за първи път от доста години си почивам истински :) децата си растат, мда, и ние лека полека започваме да отпочиваме :lol:
имам си две малки смели скиорки, но за съжаление снега е изкуствен и само по пистите, иначе калта е на ниво :lol:

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #8 -: Януари 03, 2014, 00:30:05 am »
За много години и от мен! Бъдете много здрави и вие, и децата, и близките ви, и хората, които обичате. На "Зачатие" желая много нови бебета и здраве и сили на тези, които усилено работят за щастието на всички нас!

Стеф, и аз така ги виждам нещата с почивката. Когато бебето стане на възрастта на баткото, тогава ще мога да седна на ресторант по-спокойно.  8)  В момента беба се учи да ходи, така че сядане няма дори и у дома.   :lol:

Добре, че ме подсетихте за яслата, че след нова година ми казаха от администрацията на нашата градина да им напомня за нас.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #9 -: Януари 03, 2014, 10:05:01 am »
Много много щастлива нова година ви пожелавам и аз! Да сме здрави всички и да се радваме на всеки нов ден с прекрасните си слънчица! И дай Боже, повече момичета да се включат в този подфорум ;) На моя мъж от баницата му се падна "бебе" и той готов :) Но мен ми е още пресен споменът от 6те месеца лежане, болници... Не че не си заслужаваше крайният резултат :heartbeat:
На нас Дядо Коледа ни донесе първо зъбче, обиколихме родата и изкарахме много весело, макар на бебчо накрая да му дойде в повече лудницата. Почти не сме спали нощем по празниците от емоции. Сега сме си у дома на спокойствие и той е по-спокоен.
За ДГ не мислим още, но и при нас го няма проблемът на големите градове. Даже ще научи детето и местните чужди езици евентуално като тръгне на ДГ  :P


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #10 -: Януари 03, 2014, 10:11:21 am »
Честита нова година, момичета, пожелавам ви много здраве, здраве и пак здраве и да е по-успешна от миналата :D

Дойде времето, a и искaм да се запиша и при вас  :oops:

На 22.12 в 16.05 станах мама на две принцески Стефани 2160 кг и Теа 1670 кг  Love

А иначе, днес ми беше датата за планираното секцио  Crazy

Теичка остана в болницата в кувъозче е, само за хранене и наддаване на кг в кувъозчето, няма вкл кислород или прочие, само поддържат необходимата температура. Нямам търпение да си я вземем, много ми липсва и по цял ден рева щом се сетя за нея ... Rolling Eyes Crying or Very sad

Новини от моята бебка Теичка от вчера, храним се със сондичка, вече сме 1800 кг, но искам да я изкл от тези апарати и да я пробват с биберон и  снего, така да продължи да качва грамчетата, днес наобяд очаквам хубави новини за нея Praynig

А бебче Стефани (каката  :lol:) е супер спокойно бебонче, бебенце- мечта, обачееее имаме си зъбче Crazy
Случвало се изключително рядко, на новородено бебенце да му излезе зъбче, всички ми казват, че било на късмет за малката, ама си е стрес за мама Rolling Eyes Днес ще я водим на детски зъболекар, който ще и извади зъбчето, че ако знаете, как ме хапееее  Mr. Green
Ама, мама търпи, какво да прави, нали трябва да яде милото, а и кърмата е безценна !!!

Ох, много съм се притеснила с този зъбар, стискайте палчета Praynig


*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #11 -: Януари 03, 2014, 10:28:33 am »
dess_dess, да са ти живи и здрави принцесите, много радост да ви носят!
Пожелавам ти и в най-скоро време да си вземете Теа у дома при вас!
Относно зъбчето - аз имам познато момиченце (което вече е в класовете), което се роди също със зъбче. Не помня да са и го вадили, но щом докторите казават че трябва.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #12 -: Януари 03, 2014, 13:43:41 pm »
Честити малки принцеси,да са ти живи и здрави!Дано скоро си вземете и другата беба у дома!За зъбчето - и на моя позната едната близначка се роди със зъбче и то 2 горни.Извадиха и ги ,но май няма да излизат други чак докато не тръгнат постоянните,поне на нея така са и казали .За това се чудя,защото изобщо ги вадят тогава.

Мерси момичета,може пък да е бил с 8.1 и да съм се заблудила.
<br />
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #13 -: Януари 03, 2014, 15:28:04 pm »
Дес, добре дошла в тази тема :) Живи и здрави да са ти малките принцеси и скоро да си приберете Теа у дома.
Защо наистина се вадят тези зъбки при новородените? Едва ли е за да не пречат на кърменето.


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #14 -: Януари 03, 2014, 16:09:29 pm »
Благодаря ви  :youwoman:

Нашето се и клатеше и съшетствуваше опастност да падне, докато бебка спи и да се задави :? Доктора ни увери,че на негово място ще си израсте млечно зъбче, а после и постоянно :D


*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #15 -: Януари 03, 2014, 16:11:22 pm »
Аааа, сега разбрах. Ами прави са докторите - опасно си е щом се клати. Значи вече го махнаха вашето зъбче, dess_dess?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #16 -: Януари 03, 2014, 16:13:59 pm »
Да, запазих го заедно с пъпчето , даржа се геройски мъника ми, за разлика от мен хахаххахаха :lol:


*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #17 -: Януари 03, 2014, 16:21:34 pm »
Браво! Е, сега ще си по-спокойна.  :D То добре че се е клатело и не е усетила нищо докато са и го вадели.
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #18 -: Януари 04, 2014, 11:39:47 am »
dess_dess, Да са ти живи и здрави девойките и много радост да ви носят!
<br />[link=http:
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #19 -: Януари 04, 2014, 21:49:09 pm »
Честита Нова Година! Нека е по-здрава и по-щастлива от миналата!!

Дес, чесити ти мъничета! :balk_16:
Не се притеснявай за Теа, моето дребосъче си го взехме вкъщи 1920гр, а преди няколко дни празнувахме рожден ден на 10кг :wink: Дано скоро я изпишат и сте си вкъщи всички.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho