0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #60 -: Януари 13, 2014, 22:21:42 pm »
а за мен единствената смислена нАука, която има 100% приложение в живота (във всичките му сфери и разнообразни проявления) е точно математиката... свят шарен, хора разни :) и 4-5г си е идеална възраст за първи стъпки/срещи с нея
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #61 -: Януари 13, 2014, 22:25:13 pm »
а за мен единствената смислена нАука, която има 100% приложение в живота (във всичките му сфери и разнообразни проявления) е точно математиката... свят шарен, хора разни :) и 4-5г си е идеална възраст за първи стъпки/срещи с нея

е, хайде холан :)

тука половината имат деца благодарение на медицината, ти не я отрази за наука изобщо ... :)

естествено, че на 4-5 години се запознават и със света на математиката, но никой не казва, че прибързваме, като учим децата на цифрите и да броят, за разлика от ученето на думички от чужд език, странно защо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #62 -: Януари 13, 2014, 22:28:37 pm »
е Джам, как дозират лекарствата? ако ти дам 50мг това, ще спадне онзи хормон с Х. 100% сметки.

ПП: За езиците: Тео гледа на "Тати на телевизора" Давай Диего, който е на английски, аз се мотая и не слушам внимателно... След малко Тео започва да отговаря: "ноу, ноу, уйес...", аз се заслушвам и човека си отговаря вярно... 8O питам: "разбираш ли ги? как разбра какво питат?", Тео " мамоооо, гледал съм го на моя телевизор (на БГ е това, явно :) "
« Последна редакция: Януари 13, 2014, 22:35:30 pm от midge »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #63 -: Януари 13, 2014, 22:34:09 pm »
е Джам, как дозират лекарствата? ако ти дам 50мг това, ще спадне онзи хормон с Х. 100% сметки.
тъй ли? Интересно :D Значи, ако имаме
О броя зрели яйцеклетки+ О броя жизнеспособни сперматозоиди=бездетно семейство?

"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #64 -: Януари 13, 2014, 22:38:15 pm »
Бубулина, при така зададеното условие, ако не го промениш, так точно си е положението
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #65 -: Януари 13, 2014, 22:38:54 pm »
И мъжът ми мисли като midge. Цитирам:"И ние, и приятелите ни учим това и онова, уж имаме различна работа и умения, а в крайна сметка всички бичим цифри в ексел по цял ден."
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #66 -: Януари 13, 2014, 22:43:48 pm »
е, да бичиш цифри в ексел не е точно математика :)
аз пък съм завършила математическа гимназия, пък напоследък основно с думи се боря... :)

дай боже всеки да си намери призванието, от това по-хубаво няма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #67 -: Януари 13, 2014, 22:48:07 pm »
При цялото ми уважение към математиката, ако в живота всичко беше математика, то оставаше само да я изучаваме, за да сме ок в във всяко отношение. Пу, изприщи ми се езика... :D
За радост или не, в живота не всичко или почти нищо е математика.
Прекалено много условия "if" за да е вярно х+у.
И ако семейството от примера ми е приемно семейство...
И ако са осиновили...
И ако е починал роднина и остави детето си на тях...
Макар да може да се изведе с разни уравнения от висшата математика, както каза Джам, не всичко е математика. Ако беше вярно, нямаше да има тестове...Просто д-ра щеше да изведе вярното уравнение, че ако Х приема N на брой от лекарството Z, ефектът е винаги Y. Да, ама не. Ефектът при Х може да е Y, но при M може да е W :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #68 -: Януари 13, 2014, 22:49:19 pm »
явно не се изразих правилно, но имам предвид, че в магазина без филология ще се оправиш, но без елементарна математика не... грубо казано, но това искам да кажа. работя в търговията и да обясниш на филолог разлика м-у печалба, надценка, как се смята ДДС е мисия невъзможна. а ДДСто си ти е част от ежедневието, дето се вика  :wink:
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #69 -: Януари 13, 2014, 22:51:43 pm »
Бубулина, променяш условията и се нареждат нещата...

Лека нощ от мен!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #70 -: Януари 13, 2014, 23:08:49 pm »
Мidge, ако някой не може да схване как се смята ДДС, проблема не му е в това, че е учил филология. Дори и тъпите американци, дето болшинството от математика нищо не разбират. нямат прблем да си сметнат ДДСто( тук цените ги пише без него) и бакшиша. А за образованието -специалностите, които изискват яко математика не са толкова привлекателни, поне не за мен.  Не мога да се сетя нищо, освен физика, което бих могла да завърша с яко математика, което след това бих искала ( или поне не би ме дразнело) да правя до края на живота си.

Бубулина и теста е математика :-).  Друг е въпросът, че не ти трбява да я знаеш, че да разбереш резултата.


  
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #71 -: Януари 13, 2014, 23:22:18 pm »
е, да бичиш цифри в ексел не е точно математика :)

Права си, по-лошо е, защото повечето хора си въобразяват, че щом има калкулатори и ексел, няма защо да правят дори груби сметки, и в крайна сметка дори не разбират как и какво им е сметнала машината. Или ги заболява главата от всякакви цифри относно изборната активност, квотите и субсидиите на партиите.
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #72 -: Януари 14, 2014, 14:55:34 pm »

Бени, Дара не ходи ли на неделното училище?



Деси, не
Едно, че няма нужда, ние и двамата сме бг и в къщи говорим само на бг. Това лято, както казах ча има няма 2 мес. поработихме с едн буквар за 1 клас в бг, научи буквите, чете, не съвсем гладко, но доста добре се справя. После, когато тръгна на у-ще бяхме прекъснали изобщо за да не ги меши с немските. Тук наскоро се четеше книжка на бг, аз мислех, че ги е забравила.
И второ, че ни е доста далече и трябва единия поне да си загуби дена, да я кара, изчаква, прибира.... засега няма нужда.

поздрави

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #73 -: Януари 15, 2014, 13:09:07 pm »
Бени, браво на Дара! Моят син от мързел ми говори на немски, а аз винаги отговарям на български. Дори се старая и на баща му да говоря на бг, ама често забравям и продължавам на немски.  :lol:
В Бг и с хората, които не знаят немски, превключва детето. Ама първо пробва на немски (за по-лесно, да не се напъва излишно) и ако не стане, сменя.
Не знам дали ще те заинтересува, но концертите за деца на Берлинската филхармония могат да се гледат безплатно на запис в интернет. Представят различни инструменти, приказки с музика също. Интересни са. :-)


*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #74 -: Януари 15, 2014, 14:04:42 pm »
Интересна тема сте подхванали.
Да си кажа и аз  :lol:

Водя се неамбициозна майка, понеже съм дала доста свобода на моето дете /не съм отваряла нито един неин учебник/. Единственото, за което настоявах е да чете книги, да има богата обща култура, добър речник и да знае поне два езика, освен майчиния си. По моите разбирания, това си е съвсем добър старт в живота. 

По повод руския - съжалявам, че го бях изоставила през годините, макар че се справях отлично - сега с него си вадя хляба. Изненадах се, когато преди няколко години дъщеря ми изяви желание да учи и него. Но ето - три лета работи по морето и си го ползва повече от прилично.
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #75 -: Януари 15, 2014, 15:13:03 pm »
Добри резултати споделяш, Елфи, като за една неамбициозна майка!  :(Дай боже на всеки му разумни, оправни и немързеливи деца!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #76 -: Януари 15, 2014, 18:26:46 pm »
Бубулина, в крайна сметка, ако ще си зла и ще гониш Ивайло за чуждия език, а ще си толерантна за математиката, каква е логичната ти обосновка освен личните ти предпочитания?  :)
Редактирала си се, та сега го виждам :wink: И на математиката ще настоявам, хич не си мисли :D Но няма да държа, да знае в детайли висшата, примерно...освен, ако не определя сферата, в която ще се развива....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #77 -: Януари 15, 2014, 18:31:49 pm »
 Не знам какво толкова има лошо в това да си амбиицозен, че го употребяват като лоша дума. Аз пък съм амбициозна. Иска да науча децата да четат рано и определено смятам, че като стигнем до там ще гледам учебниците.   По амбициозна аз не разбирам някоя, дето си кара детето да прави неща,на всяка цена, дори и да ги мрази или  която избира на децата си какво да следват или пък която толквоа ги претоварва, че нямат време за нищо друго.  Това са идиоти, не амбициозни майки.  Обаче няма да ги записвам на извънкласни занимания, освен ако сами не пожелаят. Моята амбиция е до там, че в училище да са добре и да вземат поне една бакалавъска степен. А от там сичко друго е обща култура, която аз ще се стремя да им дам или да ги науча да си я получават, като им осигрявам достъп до определен тип събития и информация.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #78 -: Януари 17, 2014, 19:26:28 pm »
Може да си амбициозна колкото си искаш, обаче ако детето реши да те саботира, все тая ти колко искаш то да напредне :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #79 -: Януари 17, 2014, 20:53:30 pm »
Може да си амбициозна колкото си искаш, обаче ако детето реши да те саботира, все тая ти колко искаш то да напредне :)

Хахаха! Абсолютно вярно! Пример - моя милост!
Молеха ми се да уча, обаче аз - неееееееее - как ще уча бре! Ще се женя:))))))))))

Та хич не ми се правят сметки, че кръчмаря, ако е кат майка си - иди го настигни!!!!!!!