0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #20 -: Януари 04, 2014, 22:11:57 pm »
Оливче, ама на кила ни водите с едни гърди.  :lol: Честит първи рожден ден на Иви! Да ви е много здравичка! И да пуснеш някоя нова снимка, ей!

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #21 -: Януари 04, 2014, 22:20:02 pm »
По-скоро ще да е с едно коремче, Деси  :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #22 -: Януари 04, 2014, 22:33:42 pm »
Леле Оливче, кога мина тая година!? 8O Да ти е жива и здрава девойката, много радост да ти носи! :ballons:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #23 -: Януари 04, 2014, 22:47:19 pm »
Браво на Иви, да расте все така и да е много здрава :D
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #24 -: Януари 05, 2014, 14:10:32 pm »
Благодаря ви, момичета, за милите пожелания!
Много радост ми носи детето, много е разумна  :lol: , обаче имаме един проблем отскоро - много крещи. Не постоянно, но като го прави е така, че да те заболят ушите, да не ви се случва да сте с нея в тесни затворени пространства :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #25 -: Януари 07, 2014, 12:20:12 pm »
Честита  Новата 2014 !  Да е здрава , мирна и щастлива за всички !!!


Честит имен ден днес на всички Именници!
Да са  живи и здрави !

И моят Хубав Иван  -Калоян   е именник , за негово здраве:


*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #26 -: Януари 08, 2014, 15:16:42 pm »
Да открия дискусията по прием на децата в първи клас... Ще помоля който е запознат да ме светне, как стават класиранията и къде се заявява първо, второ желание или изобщо няма такова нещо. И ако съм подала заявления в две училища и на първо класиране не приемат детето в това училище което ми е "първо желание", а го приемат в другото и аз не го запиша там, защото чакам, второ, трето класиране и накрая не го приемат в "първото ми желание", ще мога ли да го запиша в другото училище или там като съм отказала веднъж да го запиша, вече не ме броят за нищо?
Надявам се, че някой ми разбра мисълта, но ми е много мътна тая тема...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #27 -: Януари 08, 2014, 15:31:40 pm »
абе разбрах те аз, но нещата са малко по-различни от колкото си ги представяш. При записването в училище няма първо, второ, трето и ... желание. Подаваш молба в колкото искаш, миналата година имаше хора подали в по 4-5 училища, лично на мен това ми е леко непонятно, но всеки си знае. Та, подаваш молба в рамките на указания на сайта на съответното училище срок, четеш внимателно критериите за прием, защото при повечето е с точки, но има и такива, които се класират по входящ номер на молбата.
Сега относно объркания ти въпрос, всичко е в това да видиш сроковете за записване на всяко училище, те също трябва да са обявени - срок за първо класиране, срок за второ и т.н. Ако изпуснеш всичко срокове няма как да запишат детето в първото или второто ти желание, т.е. не ти се пази място да решаваш и да чакаш другите училища.
Аз какво направих лани. Подадох в 2 училища, искахме в едното, но класиранията излизаха 1 ден след второто не толкова желано училище и там срока беше 1 ден за записване, което е изключително нередно, но това било по решение на директорката. Та, в деня в който излезе там класирането се проведе родителска среща на приетите деца, на която трябваше да нося оригинала на удостоверението за завършена предучилищна. Аз се направих на тапа и обясних, че съм го забравила, на което ми поставиха ултиматум до 10 сутринта да го занеса на следващия ден, но тогава излезе и второто класиране в първото ни желание и те така. Минах само да кажа, че няма да се записваме и да освободя местото за второто класиране.
Напиши си всички срокове на желаните училища и следи, това е.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #28 -: Януари 08, 2014, 15:35:52 pm »
Да открия дискусията по прием на децата в първи клас... Ще помоля който е запознат да ме светне, как стават класиранията и къде се заявява първо, второ желание или изобщо няма такова нещо.

за кандидатстването за първи клас НЯМА единна система и единно класиране с единни критерии, срокове и подредба на желанията. с две думи - няма ИСОДГ.

поради което - избираш си училище/а, следиш им техните срокове и критерии, и действаш според случая.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #29 -: Януари 08, 2014, 15:40:04 pm »
За много години, здрава и успешна 2014!
 
И аз в кашата 1ви клас. Благодаря на Стефи и Джам за разясненията.

Ние сме в същата схема. Сега са болни и няма как да изляза, но в понеделник
надявам се да подам в нашите две желания  8) че "Родна реч, омайна сладка....."
е една мила, родна картинка! Все истерия да има, все инфарктно да е!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #30 -: Януари 08, 2014, 15:52:52 pm »
Стефи и Джам, много благодаря за разясненията. Като им гледам на всички училища критериите, а и безумието родители да висят по тъмно в студа пред мечтаното училище..., няма да е зле да въведат единна система, ама това е една друга тема...

И аз съм с две желания, но в предвид, че ще се местим, ще ги разширя вероятно до три само да видя как ще им паснат класиранията и сроковете.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #31 -: Януари 08, 2014, 17:19:24 pm »

И аз съм с две желания, но в предвид, че ще се местим, ще ги разширя вероятно до три само да видя как ще им паснат класиранията и сроковете.

Тъкмо щях да ти пиша, че утре ще имаме родителска среща по този повод в нашето училище (142) и мога да поразпитам, но щом ще се местите надали ще ти е полезна информацията.
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #32 -: Януари 08, 2014, 17:31:06 pm »
Сия, ние се местим зад 34-то училище, като принципно съм се насочила към 36-то, а 142 ще остане като трето в списъка, така че ще ми е полезна информацията и за там. Сега им гледах сайта, още нямат нищо изнесено, като срокове за документи, класирания и прочие неща.
Алекс, в 142-ро ли ще я записваш?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #33 -: Януари 09, 2014, 11:29:35 am »
34то беше това пред сградата на Топлофикация, нали?

Алекс е на предучилищна в 142 ОУ и съм много доволна, така че ми се ще там да си остане.
Довечера ще разбера подробности. А и сякаш на вратата на училището пишеше нещо за кандидатстване и дати. Ще ти пиша допълнително като имам подробности.
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #34 -: Януари 09, 2014, 16:28:26 pm »
Да то трябва да е 34-то на ул. Родопски Извор се намира.

Добре а следното нещо може ли да се направи: приемат детето на първо класиране във "второто желание", записваш го там (за да не изгориш), но на второ класиране влиза в "първото желание", мога ли да го отпиша от "второто желание" и да го запиша в "първото"? В крайна сметка като няма единна система в "първото желание", няма да знаят, че детето е записано във "второто" и то ще продължи да участва в класиранията...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #35 -: Януари 09, 2014, 16:44:17 pm »
според мен може, просто трябва да отидеш и да си вземе оригинала на удостоверението от ПГ :)
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #36 -: Януари 09, 2014, 19:25:33 pm »
И аз мисля, че ще може.
В 142ро приемът започва от 03.02.2014г. Идеята е да има 4 класа, като родителите могат да избират първи чужд език - английски, немски и руски. Сега има 5 първи класа - 3 с английски, един с немски и един с руски.
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #37 -: Януари 10, 2014, 09:11:38 am »
Гери, аз подавах молба в 4 училища. Какво се случи при първото класиране: в училището, в което искахме и в което в крайна сметка учим, не я бяха класирали по неизвестни за мен причини. Обясниха ми, че нещо са объркали документите и т.н. В 129 не я бяха класирали, макар че има много деца от квартала, които бяха приети там без проблем, въпреки, че не се водим в района им. Пак не ми дадоха обяснение защо точно тя не е класирана а аз познавам поне 4 деца, коит бяйха класирани от 1 път там. В третото училище ми казаха -идвате и се редите на опашка, ако останат места след като запишем най-близко живеещите деца в района, ще я запишем и нея. В последното училище си беше класирана, но то практически ни е доста далече. Така, че на чуденката на Стефи -ето защо подадох в 4 училища. Практически само в 1 я бяха класирали на първо класиране.
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #38 -: Януари 10, 2014, 11:54:41 am »
А как избирате училището?Ние сме в Дружба 2 и нещо няма много добри отзиви за училищата тук.Много хвалят само една учителка ,в близо до нас училище,но тя взе тази година 1-ви клас,та нямаме шанс за нея.
Аз съм учила в Младост в 81-во и тогава беше много добро,но сега нямам идея .След това в НПМГ и сега разбрах,че 107-мо било нещо като филиал на НПМГ,а Жоро определено го влече математиката.Обаче пък е в Лозенец ,което е доста сложно за водене и взимане.
По форумите ли търсите информация,от познати ,как ?
Ние имаме 1 г, още ,защото Жоро си върви с набора и сега е 3-та група в ДГ ,другата година ще е 4-та .Малко кофти,че ще тръгне на 7,5г. 1-ви клас така.
<br />
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #39 -: Януари 10, 2014, 12:37:04 pm »
Зори, аз гледам от близките до нас училища за кое има добри отзиви, защото хубаво първите 2 - 3 години ще ги водим и вземаме, ама после ще трябва сами да се връщат. И гледам сайтовете на училищата какво се изучава, ако има такава информация, защото не може да се каже, че имат много хубави и подробни сайтове. Но накрая като гледам всичко ще е до късмет, както се казва и в хубаво училище да влезе, не е ясно какви учителки ще се паднат и с какви деца ще е в класа, защото и двата фактора са важни.
 А колкото до тръгването на 7,5 на училище не е задължително, аз Стефан ще го пусна с набор 2008 защото е роден в края на януари и не искам да тръгне на 7,7 в първи клас, така че ще изкара и другата година на детска и после ще е първолак.

Сия, благодаря за инфото! А случайно да знаеш какъв втори западен език може да се учи в 142 след 4-ти клас. Това с вторите езици ми се губи на всички училища, иначе виждам, че всички масово учат  английски от първи клас което е добре, но после не става ясно...

meshko, благодаря и на теб за разясненията. Както се казва, защо да е лесно като може да бъде трудно, като се знам какъв съм карък няма да се учудя и ако и на нас объркат някой документ. Не, че ще остане без училище детето, пък и то да съм се спряла твърдо на едно, а аз още се триумя и трите имат и плюсове и минуси. Драпам за 36-то най-вече защото приятелките на Ели ще са в него и съседското момченце с което са от бебета заедно, и си мисля, че стреса от тръгване на училище за нея ще е по-малък.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!