0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #160 -: Януари 27, 2014, 20:25:54 pm »
Mini здрава да си вече, вдигна ми настроението!

Зъбите са ген и на челна стойка да застана, Митака пак с пулпит!
Добре, че съм руса, бяла да съм вече, толкова ми е мъка да го гледам как страда!

Аз също се опитвам да ги включвам във всичко. С него успявам той самия се дразни от безпорядъка!
Девойката до болка прилича на мен, мекици може да прави до припадък,
но да подрежда олелелелелеле, чуват ни през три планини, щом получат покана!
Утеха ми е, че след 20тата си година претърпях коренна промяна  :lol:

Спокойна вечер!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #161 -: Януари 27, 2014, 21:15:22 pm »
Само, ще кажа, че Стефунът си пере гащите сам, като се наака или си ги оцапа. Както се казва, може да не може да се бърши сам, ама гащите си ги пере ;)  :lol:. Иначе, чистят с прахосмукачка, когато са на кеф и с подреждането е така. За прането помагат като го събирам да го носят. Ели я включвам, като правя торта, да прави топченца или да лепи някакви дребни части с малките си пръстчета. И чинии са мили, ама им беше твърде голям кеф, а на мен ни ми хареса, да отстранявам последиците от наводнението след това  :lol:
И как можах, да забравя и картофи на село са събирали, че и с чапата се пробваха да копаят ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #162 -: Януари 27, 2014, 21:21:32 pm »
Би ми било странно да отида в къща с малки деца и там всичко да е подредено. Ще реша, че някой от домакините не е у ред  :lol:
Аз съм много подреден човек, но съм се примирила и просто затварям вратата на стаята на дъщеря ми. Подредена е, само когато я няма.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #163 -: Януари 27, 2014, 21:43:50 pm »
Попадна ми нещо интересно и искам да го споделя за тези, които дават домашни задължения на децата си :wink:

понеделник е най-гадният ден от седмицата... бива ли сега така да ме депресираш!

айде, и от мене едно четиво, като сме почнали...

http://cleverbook.net/?p=2276
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #164 -: Януари 27, 2014, 21:58:18 pm »
айде, и от мене едно четиво, като сме почнали...
http://cleverbook.net/?p=2276
Напълно по моя вкус  :D
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #165 -: Януари 27, 2014, 22:27:00 pm »
Значи, ще чакам синковецът да стане на 10, че да чисти банята.  :lol:
Коси тревата откакто е станал на четири. Днес дори се опита да я окоси със снега върху нея.  :lol:

В градината децата подреждат масата за обяд.
« Последна редакция: Януари 27, 2014, 22:31:26 pm от blue_sky »

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #166 -: Януари 27, 2014, 22:29:20 pm »
Иначе аз Иви я викам от сега да ми помага, когато върша нещо - проскам, сменям чаршафите на спалнята и т.н. По-скоро се забавляваме, отколкото вършим нещо, но искам да открива света с мен и да вижда, че и най-досадните задължения могат да носят приятни емоции.
На прав път си ;) То и при нас на шега тръгна, но към днешна дата с удоволствие вади прането от пералнята и подава щипки. А от скоро активно помага сервирането на храната. Даже задобря,тази вечер занесе чаша, чероак и бутилка вода на един път. Бута се във всяка дейност на мама  :D

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #167 -: Януари 28, 2014, 07:03:52 am »
Аз май съм най-назад с домашнат работа. Моите единствено си носят дрехите по чекмеджетата и понякога събират прането от сушилнята. Обикновено обаче аз тези неща ги върша, след като заспят. На Андреа домашнтие занимания се изчерпват с това, а на Ивана давам понякога и да бърка яйца и преди събираше и ми подаваше чиниите от миялната. Гледам общо взето да участват активно в грижата за самите тях си, да се обличат обуват и т.н.но не съм ги карала да помагат особено, понеже гледам тези неща да са свършени без тях.


  
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #168 -: Януари 28, 2014, 08:54:39 am »
мдам, статията е страхотна :)

относно другата тема да се включа и аз.  на времето баба ми, която беше перфектната домакиня постоянно се караше на майка ми как нищо не ме карала да правя, и факт, мама ми оправяше дори леглото. а майка ми казваше, това са мои задължения, има време, когато ще бъдат нейни. и наистина, никога не ме накара да бърша прах, да чистя или каквото и да е там, само гардероба си подреждах. това в никакъв случай не ме направи мърла, например, а точно обратното, аз съм един от най-подредените хора които познавам :lol: дори понякога не се понасям, защото вървя след децата и им прибирам играчките ако не са ги пипнали 5 мин. :lol:
така че мили момичета, за мен примера е много по-важен, когато израснеш в един чист и подреден дом, ти го приемаш за даденост и съответно пренасяш модела и в своя в последствие :)
иначе, аз не съм като майка ми, по-ужасен родител съм, така че моите деца си оправят сутрин леглата, подреждат си стаята, помагат за слагането на масата, пране и т.н., но в никакъв случай не съм се вманиачила да ги карам да вършат ежедневно домакинска работа. аз съм сприхава и често предпочитам да си свърша нещата сама, вместо да чакам те или някой друг 20 мин. да се мотат :wink: :lol:
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #169 -: Януари 28, 2014, 09:41:54 am »
Стефи, явно навремето всички баби и майки са били еднакви. За баба ми беше ужасно, че аз не върша нищо домакинско във втори клас хахаха
Тя се постара и ме научи да плета и да меся питка  :D

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #170 -: Януари 28, 2014, 11:42:26 am »
От както купихме миялна машина, Моника много обича да мие чинии. Баща и също  :lol:.
(Разбирайте да натиснат копчето...).

Има си достатъчно задължения, за да я карам да пере и мие. Помага ми детето, когато иска. Има дни в които холът е така подреден, все едно аз съм минала оттам.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #171 -: Януари 28, 2014, 15:38:43 pm »
Ти пък сега депресии  :lol: аз го пуснах това с оглед някой да не си преработи отрочето или да му дава нещо неподходящо за неговата възраст.
Мен ме побъркваха от задължения, дотолкова че мразех часа в който се прибираше майка ми...и сега съм control freak. Не бих причинила това на детето си :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #172 -: Януари 28, 2014, 16:22:29 pm »
Метях двора и къщата, подреждах, в първи клас по свое желание започнах да готвя супички, яйца - такива дребни неща. Не мисля, че ме е повредило нещо това, че съм помагала. Около мен гледам децата за нищичко не ги хващат - даже чинията от масата не си вдигат, дрехите им стоят където ги съблекат. Много ми се иска да успявам да вмъквам по някоя задачка на моето момче, но времето ще покаже. Знаете приказката за теориите в отглеждането на деца :)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #173 -: Януари 28, 2014, 16:56:17 pm »
А да, разбира се, че техните чинии си вдигат. Това ги научиха първо в градината. Ама това аз го смята към грижите са себе си, а не задачи за в къщи, които са за всички. Още не мога да ги науча да си прибрат дрехите,дори да си го носят до стаята не мога да ги науча, ако през деня се пробличат. Обаче вечер си ги слагат сами в коша за пране, когато се събличат за къпане.


  
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #174 -: Януари 28, 2014, 17:28:25 pm »
Врътнахме темата, както винаги 8)
Отидохме в посока - тормозим децата с домакинска работа. А да си прибереш чинията, дрехите и да си оправиш леглото въобще не е в графа - Тормоз над детето, поне според мен.

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #175 -: Януари 28, 2014, 17:46:13 pm »
За момента си прибира играчките, прибира си дрехите в коша за пране, слага салфетките на масата и не винаги, но когато е на кеф, вдигаме масата заедно. като за мъж е добре  :wink:  Мнението ми е, че трябва да се включва

А нас с брат ми много ни включваха в домакинската работа - оправяне на легла и гардероби, изхвърлянето на кофата, поливането на цветята, връщането на бутилките си бяха 100% наша работа. Като поотраснахме ни засипваха с червени чушки на балкона + 2 чушкопека и печахме в несвяст  :lol:  - това се надявам да не му причинявам, но знаеш ли какъв акъл ще ми дойде.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #176 -: Януари 29, 2014, 08:32:54 am »
Мидж, как ми напомни с тези чушки за моето детство и правенето на лютеница :) Само дето при нас, възрастните печаха чушките и патладжана на огън върху ламарина, а ние с брат ми ги белехме. Много го мразех този момент, а сега си спомням с такава носталгия - и за правенето на домашна лютеница, и за баба ми, Бог да я прости.


*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #177 -: Януари 29, 2014, 18:37:38 pm »
Стефи,мнението ми се припокрива с твоето.Като малка майка ми никога не ме караше да върша нищо,защото тя и до ден днешен е страшно неподредена и хаотична.Аз пък без никой да ме учи съм точно като теб/някой път чак имам чувството че се вманиачавам :)/.Големия единствено го карам да си оправя леглото,да хвърля боклука и да минава набързо с прахосмукачката когато съм на работа и предимно да си учи уроците :D.Малкия-да си прибира играчките.

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #178 -: Януари 29, 2014, 20:40:02 pm »
Аз много обичах да ходя с дядо ми, но това разбира се като по голяма, след 10 г.. Двамата копаехме лозето, двамата събирахме сено лятото, двамата подреждахме бали в сеновала, двамата прехвърляхме керемидите на къщата, той от долу аз на покрива :lol: Това са най-прекрасните ми спомени с човека който ме обичаше безрезервно и най-много от всичките си внуци. Но това не го броя към задълженията, виж домашната лютеница само я ям, предпочитах горните занимания пред това да беля чушки :)
Не знам, аз съм на мнение, че трябва да оставим децата ни да имат детство и да правят нещата които им харесват с лека насока, разбира се :wink:. Моите родители никога не са ми налагали нищо - нито домашни задължения, нито какво и кога да уча, просто ми гласуваха доверие, което със сигурност им е коствало доста безсънни нощи, защото не бях от "децата мечта", но по никакъв начин не го показаха.
Сега от позицията на възрастен, но и родител мога да оценя и мисля че точно това, да показваме на децата си че им имаме доверие, е най-важното. :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #179 -: Януари 29, 2014, 21:27:00 pm »
Аз пък хич не виждам как ще им се загуби от детството, ако си оправят стаята и дрехите и си вдигат чинията от масата. Или пък ако като пораснат  отнемат по 30 минути на седмица, за да косят тревата с машинка. Не смятам да ги карам да готвят за цялото семейство и да правят лютеница,но няма да им навреди да знаят, че всяко нещо се върши от някого. Не защото ще ги възпита в подреденост,поне за мен не е това целта.  Просто смятам, че ще ги научи да осъзнаят, че светът не се върти около тях и околните не са облужващ персонал. Аз като дете определено бях голямо егоистче и през ум не ми минаваше, че нещата около мен някой ги върши, докато не почина баба ми и не отидох да живея с майка ми.