0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #80 -: Януари 17, 2014, 21:53:12 pm »
Хайде и аз по темата  :D
Утре ще водя момата на демонстративен урок по английски тук - http://helendoron.bg/
И ако се получи, ще имам ученичка  :wink:

Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #81 -: Януари 17, 2014, 22:03:29 pm »
Много смело, Ники, още от сега........
Успех ви желая! Не се съмнявам, че на София ще и е интересно!
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #82 -: Януари 17, 2014, 22:19:17 pm »
Хайде и аз по темата  :D
Утре ще водя момата на демонстративен урок по английски тук - http://helendoron.bg/
И ако се получи, ще имам ученичка  :wink:

Ники, разби ме...Чувствам се направо на дъното на класацията "амбициозни майки" :oops:



*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #83 -: Януари 17, 2014, 23:09:08 pm »
Неда, с такова умно дете нямаш нужда от амбиция. Не че другите не са умни. Нашите гарджета са си най, най, но просто съм оставала изумена от изказвания на твоя син.

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #84 -: Януари 18, 2014, 07:25:35 am »
Аааа, Неда, дъното в класацията е за мен  :lol:. Ако искате вярвайте, но дори през ума ми не е минавало до сега ще посещава ли детето някакви езикови курсове, спорт, танци и т.н.  :oops:
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #85 -: Януари 18, 2014, 07:56:47 am »
Ники, на тази възраст ако и пуснеш да гледа детски на английски, след известно време ще те изненада, че е започнала да научава.


  
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #86 -: Януари 18, 2014, 09:39:57 am »
Малко офф, но за английския да ви питам: има ли хубав превод на български на тези бебешки фрази finger food, separation anxiety? Често ми се налага да ги употребявам в разговор с познати и все не се сещам за нещо кратко и ясно на български...



   La vita è bella
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #87 -: Януари 18, 2014, 12:54:42 pm »
След като са измислили тези курсове за възрастта на София, значи си е в реда на нещата.
Беше й интересно, даже се включи няколко пъти в заниманията  :P Времето е гадно, да ходи на такова място е повод за социални контакти, да поиграе, пък и да научи нещо. Преподаването е под формата на игра.
Какво е според възрастта за започване на тези занимания? Възраст, в която е нормално, а не амбициозно  :D


*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #88 -: Януари 18, 2014, 18:21:58 pm »
И първото и второто ми дете ходиха в Хелен Дорон на английски от 1.5 до 2 г. Изключително забавно им беше и определено имаше полза. Септември и Малчо ще тръгва.  :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #89 -: Януари 18, 2014, 18:39:10 pm »
Здравейте и за много години на всички!
Най-после се уредих с компютър и бързам да ви пиша. Беше ми изгорял монитора и известно време бях без компютър. Чета че коментирате английски за бебоци и малко по-големи и се заинтригувах от курса. Разкажете повече какво и как учат и за какви пари става дума.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #90 -: Януари 18, 2014, 19:18:47 pm »
Малко офф, но за английския да ви питам: има ли хубав превод на български на тези бебешки фрази finger food, separation anxiety? Често ми се налага да ги употребявам в разговор с познати и все не се сещам за нещо кратко и ясно на български...

едва ли "separation anxiety" е по-кратко от "страх от раздяла"...  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #91 -: Януари 18, 2014, 19:24:03 pm »
Здравейте и за много години на всички!
Най-после се уредих с компютър и бързам да ви пиша. Беше ми изгорял монитора и известно време бях без компютър. Чета че коментирате английски за бебоци и малко по-големи и се заинтригувах от курса. Разкажете повече какво и как учат и за какви пари става дума.
тамън да питам и аз :wink: :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #92 -: Януари 18, 2014, 19:35:02 pm »
Здравейте и за много години на всички!
Най-после се уредих с компютър и бързам да ви пиша. Беше ми изгорял монитора и известно време бях без компютър. Чета че коментирате английски за бебоци и малко по-големи и се заинтригувах от курса. Разкажете повече какво и как учат и за какви пари става дума.
тамън да питам и аз :wink: :D
За Хелен Дорон да ви кажа. Само днес сме ходили, нека други споделят опит.
Урока протече под формата на игра, пускаха се няколко филмчета и песни. Всички деца участват, групите са 4-8 деца. Днес бяха 6. Говори се само на английски.
Курса е 36 посещения, един път седмично, цена 750 лева.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #93 -: Януари 18, 2014, 20:15:41 pm »
Аз много съжалявам, че във Варна няма занимания за толкова малки деца, иначе с удоволствие бих водила моите. Вкъщи гледаме детски и песнички на английски и руски и гледам че пропяват от време на време някоя друга думичка на английски, а вълк е волк, пък елхата йолка - туй от Машата.


*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #94 -: Януари 18, 2014, 20:25:07 pm »
От филмчетата учат език, да. Теди знае думички на английски и испански и често ги използва. Преди време повече бяха руските, но сега почти не ги използва. Но пък чувам, че повтаря думи на китайски, от Ни хао Кай Лан  :lol:. Не съм се интересувала при нас има ли такива езикови занимания за малки деца.
Вкъщи гледаме детски и песнички на английски и руски и гледам че пропяват от време на време някоя друга думичка на английски, а вълк е волк, пък елхата йолка - туй от Машата.

При нас : зельонъй, жьолтъй, червьонъй  :lol:
     
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #95 -: Януари 19, 2014, 09:03:45 am »
Ники, а тези пари наведнъж ли се предплащат или може и по друг начин, че в момента ми е трудно да ги извадя на куп. Ако става на части ще е супер.
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #96 -: Януари 19, 2014, 11:16:28 am »
Ники, а тези пари наведнъж ли се предплащат или може и по друг начин, че в момента ми е трудно да ги извадя на куп. Ако става на части ще е супер.
Може и на части, може да се договорите. След, като установиш връзка с тях ще ви поканят с детето на демонстративен урок, който е безплатен. Да видиш как протичат уроците.  И тогава ще изясните подробностите.

*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #97 -: Януари 21, 2014, 10:55:29 am »
Колко да съм амбициозна не знам, но без английски в наше време няма управия, а поне още един език си е голям плюс. Друг е въпроса до каква степен се отдава ученето на езици на детето и до колко ще му е интересно, защото както се казва "на сила хубост не става". Тъй, че ще държа на английския, а за втори език каквото дойде, иначе аз испански искам да учат, че имат трети братовчеди, все испаноговорещи, дето бъкел български не знаят... То и с математиката е така, ако му се отдава на детето, ще я учи с лекота и ще я обича, а ако попадне и на добър учител нещата съвсем, ще се наредят. Аз поне бях така, имах страхотна учителка по математика в основното училище, за сметка на това по химия беше ужасна и въпреки, че химичката в гимназията беше по добра, химията си остана един от най-омразните и неразбираемите за мен предмети...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #98 -: Януари 22, 2014, 09:17:50 am »
Език се учи най добре в чужбина в такава среда,казвам го от собствен опит,а и съдя по децата,но пък българския се забравя,особено като са знаели само азбуката и да сричат,почват да бъркат езиците.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #99 -: Януари 22, 2014, 11:26:21 am »
750лв за 36 часа - около 20лв за час бебето ми да слуша как говорят английски и пеят песнички на английски. Шегувате се   :)
Миналата година и плащах 50 лв на месец, като ходеше 2 пъти седмично. За цяла година научиха частите на тялото, някои дрехи и 2-3 песнички. Интересното беше, че когато я питах какво значат думите в песничката, не знаеше и тя и останалите  :).  Тази година си оцветяват в училище по английски  :). Вторият срок щяли да започнат дa изучават азбуката. Хубаво  :). Но си мисля, за тези парички могат да и се платят индивидуални уроци и мисля, че ще научи много повече. Разбира се, мнението си е мое, съобразено с моето дете  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0