0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #220 -: Декември 16, 2013, 11:38:37 am »
авалон,благодаря за споделената информация-аз също понякога се събуждам през нощта и съм по гръб,което ме притесняваше,но май сега ще спя по-спокойно (въпреки,че напоследък като се събудя посред нощ,за да ходя до WC после трудно заспивам веднага!  :?)
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #221 -: Декември 16, 2013, 11:52:57 am »
Това е част от "пейзажа" на неразположенията особено в по-напреднала бременност. Все пак организмите ни не са пригодени за перманентна бременност, натоварени са, тежест си е. Всичко бързо ще отмине, че и забрави.
Аз също напоследък  и все по-често се будя със затруднено дишане нощем (колкото по-голямо става бебето, толкова повече се притиска диафрагмата) , ако не е това , ще е за ходене до тоалетна, после докато се наместя се разсънвам и будувам с часове, или трета причина - запушен нос ....... нормално е за състоянието и момента.
Това не са поводи за притеснения и драми.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #222 -: Декември 16, 2013, 12:38:20 pm »
Здравейте, момичета! :hello:
Бубу, благодаря за информацията.
avallon, благодаря ти много! Ценна информация от д-р Сигридов. Няма да се ошашквам толкова много когато се будя нощем и виждам, че съм спала по гръб.
Съни, Авалон, аз съм по същия начин - събуждам се по 3-4 пъти на вечер за да ходя до тоалетна и после заспивам чак като се съмне. Общо взето трудно спя и си намирам удобно местенце и с това притеснение за спането по гръб ми ставаше още по-трудно. По принцип "бременната" възглавница много ми помага.. Но напоследък като не мога да заспя се хващам, че си мисля за много неща - за това как ще мине раждането, ще можем ли да се кърмим, какво още ми оставя да купя за бебо (правя мислени списъци и всеки път си мисля, че времето почти отмина, а аз не съм взела нищо, освен 2-3 бодинца, леглото, 2 комплектчета за обличане; стерилизатор и бебефон ни подариха). Днес ще доразгледам количките и вероятно ще поръчам от сайт; решила съм още да поръчам и нагревател за шишета; 2 спални комплекта с обиколници. Колко според вас спални комплекта ще са ми нужни?
Какво ще кажете да направим един списък за това какво и по колко точно ни трябва? Бих била много благодарна ако се включат и момичетата, които имат повече опит в това - да споделят какво точно им е било нужно в началото и кое се е оказало излишно. Благодаря предварително!
Пожелавам ви усмихнат, спокоен и слънчев ден! :flower:  :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #223 -: Декември 16, 2013, 15:56:53 pm »
Ох и аз съм в паника да не съм забравила нещо за бебетата,че след като родя ще ми е много трудно да ходя по магазините.В интернет има списъци за пазаруване,но пък в тях има  много безсмислени неща.....Може би някоя вече мама да се включи и да даде информация за наистина нужните неща  :D
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #224 -: Декември 16, 2013, 17:18:28 pm »
Ох и аз съм в паника да не съм забравила нещо за бебетата,че след като родя ще ми е много трудно да ходя по магазините.В интернет има списъци за пазаруване,но пък в тях има  много безсмислени неща.....Може би някоя вече мама да се включи и да даде информация за наистина нужните неща  :D

Привет,

Предполагам, че мога да бъда полезна за списъка за бебето, тъй като са ми още пресни нещата в главата. Мога да ти изпратя на лични съобщение файл със списъка, по който аз съм се водила, или да го публикувам тук, като другите момичета могат да се сетят за още нещо и да го допълват. Кажи как ще ти е по-удобно.
« Последна редакция: Декември 16, 2013, 17:25:02 pm от Lary75 »
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #225 -: Декември 16, 2013, 18:03:31 pm »
Лари,ако може публикувай тук списъка!  :D
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #226 -: Декември 16, 2013, 18:49:25 pm »
В нета наистина има много списъци и доста неща са излишни.
Бебефон-аз се отказах от него,напълно излишен в моя случай,но ако живеете в къща е нужен.
Обиколници не купих,мои познати вече са ги махнали,защото бебето ги дърпа.Реално са ги ползвали 4-5 месеца.
Взех си 3 комплекта чаршафи и спокойно си ги сменям.
Стерилизатор също не купих.Стерилизирах в тенжера с вода на котлона.
Помпа за изцеждане на кърма-мъжа ми взе докато бях в болницата най обикновенна за 5 лева,не ми беше нужна много да я ползвам.
Нагревател за шишета-напълно излишно.
Термометър за вана-също може без него.


Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #227 -: Декември 16, 2013, 19:02:57 pm »
Съществуваща тема по въпроса със списъци и коментари:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28027.0

Критично необходимите неща са количка и стол за кола, адаптирано мляко, памперси, и достатъчно дрехи, за да не се перат през ден-два.

Аз родих през ноември и тъй като беше зима, основният ми страх беше да заразя себе си или бебето. Излизах на разходка на открито всеки ден, но избягвах магазини, молове и всякакви други затворени места, където се събират много хора. Не само че няма да ви е до пазаруване, просто не е добра идея в студения сезон и с новородено в къщи.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #228 -: Декември 16, 2013, 19:09:37 pm »
Asenceto, *Sunny*Angel*, цигу е права, че има отделна тема за списъци с неща за бебо. За да не спамим тук, пращам ви моя списък на лични съобщения. Дано да ви бъда полезна.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #229 -: Декември 16, 2013, 19:24:02 pm »
Супер  :D Не знаех,че има такава тема.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #230 -: Декември 16, 2013, 20:43:45 pm »
Лари,златна си-много ми е полезен твоя списък,БЛАГОДАРЯ!  :bighug:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #231 -: Декември 16, 2013, 20:52:01 pm »
Лари,златна си-много ми е полезен твоя списък,БЛАГОДАРЯ!  :bighug:

Удоволствие беше за мен. Радвам се, че съм ти помогнала. Желая ти леки месеци до края на бременността и едно прекрасно бебче на финала :)
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #232 -: Декември 16, 2013, 23:12:07 pm »
Lary75 може ли и на мен да ми го пратиш твоя списък-благодаря предварително
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #233 -: Декември 17, 2013, 07:47:12 am »
Здравей Lary75,
би ли го изпратила и на мен :oops:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #234 -: Декември 17, 2013, 08:09:28 am »
Добро утро.
Аз  почти не съм надзъртала в тази тема от  около 2,5- 3години .
Още не смея официално да се запиша , макар д-р Персенска преди няколко дни да ми пусна най-вълшебния звук : туп,туп,  туп -чухме пулсации . След няколко дни пак съм на преглед  и дано потвърди , че са наред нещата с щурчо номер две.


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #235 -: Декември 17, 2013, 08:10:52 am »
Здравейте момичета,и добро утро.Тъй като съм все още нова в тази тема имам нужда от съвет,как се справяте с гаденето.Сутрин и вечер съм като парцал в истинския смисъл на думата.Казаха ми филия поръсена със сол,но не помага.Моля дайте ми съвет тези дето сте били в моята ситуация.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #236 -: Декември 17, 2013, 09:07:03 am »
аз още търся спасение от гаденето и повръщането... :oops:като се добави и драконови киселини и си готова
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #237 -: Декември 17, 2013, 09:41:53 am »
 :hello: :hello: :hello:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #238 -: Декември 17, 2013, 10:30:20 am »
 :hello2: :hello2: :hello2:


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #239 -: Декември 17, 2013, 11:40:36 am »
Lary75, би ли могла да изпратиш списъка и на мен, много ти благодаря предварително! Ще ми е от голяма полза да имам нещо сбито и добре подредено. :D
Съни, може и ти да ми го препратиш, благодаря ти!
Цигу, благодаря за линка към темата, не знаех, че има такава.
nimika, добре дошла! Лека и спокойна бременност и раждане на термин! А след това пухкаво и здраво бебе!
Гери и Морско момиче, относно гаденето, мисля, че при бременност много малко неща биха ви свършили работа. За съжаление май ще трябва да почакате този период да отмине. :?
Асенце, как си ти? И бебчовците? Всичко е нормално, нали?  :hug2:

Аз се чувствам много добре. Чак започвам да се притеснявам като го казвам. Всички около мен казват, че бременността ми се отразява много добре и че изглеждам много по-свежа. Е, дупето ми със сигурност има друго мнение по този въпрос и може да поспори. Сдоби се с 3-4 стрии, но пък съм му обещала добре да го стегна след раждането. :lol:
Пожелавам ви усмихнат, спокоен и много слънчев ден! :sunshine:  :bighug:




Quiet people have the loudest minds.