0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Отварям нова тема.
Да се пълни с въпроси от все повече щастливи майки на "Зачатие".


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Честита ни нова темичка!
Момичета, да ви питам какво представлява този физиологичен разтвор, за какво точно се използва и от къде се купува?
Другото за което се чудя е дали за ваничката да взема от хавлиените поставки за бебка или от тези пластмасовите, с кое е по-удобно за бебчето?
И последно - обиколника за кошарката нужен ли е? В смисъл, че се притеснявам да не падне върху бебчето от страните където няма как да се завърже за кошарката, а и от лицевата страна като се завърже за решетките не пречи ли да се вижда бебчето вечер /в началото ще спи в стаята при нас/?

*
физиологи4ния разтвор е солена вода ,като например 4ове6ката сълза ,използва се за по4истване на нослето и о4и4ките .Тук го купуваме от аптеката или големите магазини .

Според мен пластмасовата поставка е по добър избор...

За обиколника -да нужен е ,за да не се нарани бебето от пръ4ките на леглото .Няма на4ин да падне върху него  :?,поне обиколниците които съм виждала не са опасни за бебето .
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Ние сме с анатомична ваничка, и няма нужда от поставки.
Мисля си обаче, че и двата варианти за удачни.

Обиколника е нужен според мен, защото няма начин да се нарани
бебето или да се заклещи. Няма начин да падне, има връзки които
се връзват за решетките. И аз се притеснявах, че няма да я виждам, но свикнахме.


p.s. Момичета, загубих дъждобрана на Рая :( Ако някой знае, къде има
резервни да сподели. Модела на количката ми е Чико CT 02. Благодаря
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ние имахме пластмасова поставка. По-удобно ми беше, защото после като посвикна с водата можех да го оставя спокойно да пляска с крачета и да не се мъча да го държа или да се притеснявам, че мога да го удавя :lol: Но си е въпрос на избор, преценка и удобство за самата теб. Аз предпочитах да са ми свободни ръцете :)
С обиколника още не сме се разделили, моя син обикаля ужасно много леглото и това го предпазва от рани в решетките. Освен това е доста по-закътано и уютно на самото бебе. Не се притеснявай, обиколниците се смъкват надолу, но не падат върху бебето :wink: Аз го ползвам от самото начало и съм много доволна.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Честита ни нова темичка!
Момичета, да ви питам какво представлява този физиологичен разтвор, за какво точно се използва и от къде се купува?
Другото за което се чудя е дали за ваничката да взема от хавлиените поставки за бебка или от тези пластмасовите, с кое е по-удобно за бебчето?
И последно - обиколника за кошарката нужен ли е? В смисъл, че се притеснявам да не падне върху бебчето от страните където няма как да се завърже за кошарката, а и от лицевата страна като се завърже за решетките не пречи ли да се вижда бебчето вечер /в началото ще спи в стаята при нас/?

Физиологичния разтвор се ползва за промиване на нос , не и очи!
Аз имам пластмасова поставка на Чико -ако искаш ще ти я подаря, щото само веднъж се опитах да сложа бебето в нея,безуспешно. За къпане използвах една голяма хавлия нагъната под гърба на бебето - така ми беше по-удобно.
Обиколника за мен е нужен. Още повече сега, като се връти и шава из леглото.
За обиколника един съвет - като купуваш гледай, да не излиза ватата при дърпане - ние нашия го свалихме и сега ще купуваме нов, защото ситната като го дърпа, измъква ватата от вътре и я пъха в устата  :(.
Нашата ваничка е анатомична на Кан - гледай като я купуваш да има издутини под ръчичките на бебето, така че да го държат да не се смъкне - нашата няма и трябваше постоянно някой да я държи като беше малка - язък за анатомичността.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Да подкрепя Лейдито за тия поставки за къпането. Аз имах от тези с хавлиената кърпа. Ползвана само един път, намокрена и извадена. Не се събираше в коритото. Подлагах или сгъната хавлия, или бархетна пелена.
Подкрепям и за физиологичния разтвор.
Обиколник - имаме, но не покрива и четирите страни на леглото. Едната остана така и не съм имала проблеми. Мога да я виждам. Верно, завираше си краката по едно време между решетките, но интересът отмина бързо. Друг е въпросът, че мадамата се научи да развръзва връзките отгоре и отдолу сега. :wink:
Физиологичният р-р и тук е в аптеките, в малки пластмасови ампули, за носле само, и ти не би се радвала да ти сложат солена вода в очите :)

Поставки - ние сме с анатомична ваничка Кам, но едва след 1.5 г възраст съм си позволявала да не държа детето, и то само като съм плътно до него.

Обиколник - ти за кошара ли питаш (така пишеш) или за дървено легълце? За легълцето е нужна. Моите деца си спяха като бебета в платнени кошарки, там не е нужно, няма в какво да се удари.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Да подкрепя Лейдито за тия поставки за къпането. Аз имах от тези с хавлиената кърпа. Ползвана само един път, намокрена и извадена. Не се събираше в коритото. Подлагах или сгъната хавлия, или бархетна пелена.
Подкрепям и за физиологичния разтвор.
Обиколник - имаме, но не покрива и четирите страни на леглото. Едната остана така и не съм имала проблеми. Мога да я виждам. Верно, завираше си краката по едно време между решетките, но интересът отмина бързо. Друг е въпросът, че мадамата се научи да развръзва връзките отгоре и отдолу сега. :wink:

Благодаря, Лекси за подкрепата. За физиологичния разтвор да си призная научих от една критика на Джам, а аз в това време се чудех що новородения Вики почва да реве като му изтрия очите с марля, напоена със този разтвор. Признавам си без бой, де.
За обиколника - гледайте не само да не изпуска вата, а дали и връзките са добре зашти. Моя трябва да го дам на шивачката да го зашие на еди къв си шев /скарана съм с тези неща/ щото изкубахме връзките и си лашкаме вече обиколниците като спаринг-партньори.

Ако някой иска да го светна как става номера с видеофон на тв-то, казвайте да питам мъжо как го направи. Ние си имаме видеобейбифон на  малко телевизорче , от тези туристическите, на който го гледам постоянно на монитор, камера и един кабел /преглътнах появата му/ от стаята на бебето до кухнята.  Камерата и кабела - около 50 лева /а видеофоните на Чико всички ги знаем колко струват/, телевизора е още 39 лева купен преди това от Метро. Като искам цветно - гледам големия телевизор, но не гледам ТВ.  
Наде, Бертони имат универсални дъждобрани, супер покриват цялата количка. Мисля, че във всеки детски магазин ги има.
*
е ние тук промиваме и о4ки4ките с физиологи4ния разтвор  все пак % na sodium е 0,9 (не съм си го измислила сама ,а съм го про4ела и са ми го препоръ4али д-ри) .Бебетата като пла4ат (със зълзи) да не би да им лути на о4ите ?
« Последна редакция: Май 24, 2008, 22:44:13 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Момичета, благодаря за отговорите! Безценни сте!
marmotche за дървено легло ми беше въпроса, аз им казвам кошарки на всичките :D  Смятаме да купим и платнена, но по-нататък за игра и като ходим на гости при мама да си я носим с нас.
lady_11 с удоволствие бих се възползвала от подаръка, но живея в Пловдив. Това с видеофона е интересно предложение, предполагам че е доста удобно, но за сега не мисля да се оборудваме чак толкова, даже и за бебефон се чудя.. все пак малката ще спи в нашата стая, а през деня ще си я нося с мен.

*
Ами за обиколника да си кажа, такова нещо нямам и не съм ползвала, а детето ми спи в дървена кошара, нито се е урдяла, нито й е падало нещо на главата..., а не е от мирните :wink: за мен това са едни 30 лв. дадени на вятъра.

за поставка аз ползвах хавлиена в обикновена ваничка. истината е че каквото и да купиш детето като започне да седи, около 6м., няма нужда от никаква поставка, затова не купувай скъпа.

Надин, искаш ли моя дъждобран, аз вече не я ползвам тази количка? :D
е ние тук промиваме и о4ки4ките с физиологи4ния разтвор  все пак % na sodium е 0,9 (не съм си го измислила сама ,а съм го про4ела и са ми го препоръ4али д-ри) .Бебетата като пла4ат (със зълзи) да не би да им лути на о4ите ?


Щом лекарите го препоръчват, не бих спорила с теб, Шакира, сигурно няма да навреди. Но все пак, аз на моите деца такова нещо в очите не бих сложила, не ми се връзва със здравия разум някак. Синът ми имаше доста очни проблеми от всякакво естество и сме обиколил доста очни лекари, всички са ми препоръчвали почистване със стерилна марля, напоена с преварена водичка (тук има в аптеките много удобни, 5 на 5 см, индивидуално опаковани). Аз това и правя.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Хм, и на мен ми бяха казали да му промивам очите с физиологичен р-р в началото, и аз промивах  :oops: Даже специално си бях купила голяма банка.

Обиколници така и не си купих. Много се радвах като ги виждах от хубави, по-хубави, но накрая като СтефиЗ реших, че това са едни пари хвърлени на вятъра. До сега не съм имала проблем, а и той не е от мирните  :)

Тази хавлиената подложка не успях да се науча да я ползвам и си купих анатомична и сега хавлийката от хавлиената подложка я постилам върху анатомичната подложка - направих 2в1  :)

Лейди това с ТВ-то е хитринка. Ние си направихме такова, но го гледам на ПЦ-то, само звук не можахме да докараме  :oops:.
Мая и Боян спи при нас, но бебефона ми е много полезен, защото ние не си лягаме в 8,30 с детето. Часовете след като той заспи са за нас и така не тичам чак толкова често до спалняата  :)
е ние тук промиваме и о4ки4ките с физиологи4ния разтвор  все пак % na sodium е 0,9 (не съм си го измислила сама ,а съм го про4ела и са ми го препоръ4али д-ри) .Бебетата като пла4ат (със зълзи) да не би да им лути на о4ите ?
Щом лекарите го препоръчват, не бих спорила с теб, Шакира, сигурно няма да навреди. Но все пак, аз на моите деца такова нещо в очите не бих сложила, не ми се връзва със здравия разум някак. Синът ми имаше доста очни проблеми от всякакво естество и сме обиколил доста очни лекари, всички са ми препоръчвали почистване със стерилна марля, напоена с преварена водичка (тук има в аптеките много удобни, 5 на 5 см, индивидуално опаковани). Аз това и правя.
Абсолютно и това подкрепям. На Даниела й сълзеше едното око доста време, правила съм само преварена вода, или запарена лайка, пакетче, със същите стерилни марли. :balk_103:
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Момичета, да попитам и аз,
може и да ми е малко рано, ама голям мерак ме гони и гледам да се ориентирам по-навреме в огромното разнообразие по пазара на бебешки стоки.Та чуденето ми е относно леглото-кое е по-удачно:платнената кошарка или дървено легълце. Бях се спряла първоначално на дървено от тези комбинираните, дето да се използва уж до юношеска възраст, ама след това се разкандардисах-видях няколко варианта-мног плитнки ми се видяха, за дървените нямам наблюдения, а напоследък с мъжлето се оглеждаме доста в тези платнените. Много практични ми изглеждат, а и дококото разбирам може да се пътува с тях, така бебчо няма да се налага да свиква с друго легло. Ще очаквам мнения на мами, които вече са минали през това и съвети естествено. А и още нещо, тази платнената с какво дъно е, все си мисля че е като напоходните лега, пък това незнам колко е удачно за едно новородено?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Ние сме с дървено легло. Точно като вас и ние бяхме в голяма
чуденка какво да купим. Сега малко съжалих, защото почнахме да
пътуваме и се наложи да купим платнена кошара. Тя има дъно, което
обаче е твърдо и трябва матраче. Има сгъваеми в Пигис.
Иначе и двата варианта ми допадат. :D
*
Ние сме с дървено легло и не съм ползвала обиколници.До сега и не са ми трябвали.Виждам детето без да ставам и да надничам.
За ваничката - нашата също е Кам,анатомичната и съм много доволна.