0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #80 -: Октомври 18, 2013, 18:49:14 pm »
Моя приятелка пък купува на децата си от спортс директ от как са станали на 5г и е много доволна. Вика издържат си сезона без проблем, само дето стават малки за следващия ;) иначе вика каквото и да купи му виждат сметката за отрицателно време.

Мими, живи и здрави да са сладурчетата и никакво отражение да няма нататък.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #81 -: Октомври 19, 2013, 09:01:28 am »
Мими  радвам се, че се възстановявате!
Мисля ви и прегръщам много!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #82 -: Октомври 19, 2013, 11:51:19 am »
Стефи, от миналата година се появи хидроцеле, което не се прибра, но при операцията излезе, че канала, който трябвало да се затвори като новороден е станал херния като фуния 8 на 3 см. Късмет сме имали, че не се е получило заклещване на червата при тези размери, а само течност е имало. Оттам и хидроцелето, но е имало и образувания по епидидимуса като оризчета - също с течност.
Сега може и някоя глупост да съм написала, но от превода на медицинските термини от епикризата и обясненията на доктора, това разбрах.
Софиянки, забравих да пиша вчера, че на 31 януари ще идваме на НЕЛК в София :) Още е далече да го планирам, но най-вероятно от предния ден ще дойдем :)
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #83 -: Октомври 20, 2013, 20:42:57 pm »
Не мога да не се похваля, нищо че 2 поста един след друг имам :)
Вече момчетата имат нови легла :)
Голяма радост е, а аз съм доволна от идеята си :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #84 -: Октомври 21, 2013, 12:48:05 pm »
Мими, много сте преживели! Дано вече сте добре! Видях новата придобивка на момчетата, страхотна е!

Ние сме на вълна чертички, кръгчета, косата ми съвсем ще побелее! :( Харесва и, ама хич не и се пишат домашните! Дано да е моментно това! За първи клас явно ще трябва от сега да свиквам!

Ей сега разбирам Марти на Джам какво е имал предвид - ами играе им се още на децата и това е!   

Здрави да са всички!
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #85 -: Октомври 23, 2013, 10:03:03 am »
хора, аз съм отчаяна, много съм отчаяна от българсия родител, направо не ми стигат думите да ви кажа колко :(
тази сутрин в училище при наличието на 50 деца, родители и учители, две от нашите майки в класа на две момичета, които са проблемните деца в класа за малко да се сбият. Няма такава идиотия ви казвам, а какви глупости си наприказваха и това жени на по 40 г. Положението е просто отчайващо...
Децата се изплашиха, Деси се скри в мен и не знаеше какво да прави, ужас ви казвам. :(
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #86 -: Октомври 23, 2013, 10:25:28 am »
Стефи, това е ужасно наистина!
Горките дечица!
Ние също се борим с идиотщината в училище.
В понеделник Вики беше със подута брата и хематом в устата. Докато си отсервирала от обяда момче от съседната група  я блъснало в стената. Добре че не са наранени зародишите на постоянните зъби.
Госпожата погледнала, нямало кръв казала и да се измие и приключили. После била спокойна играела и естествено никой не ни се обажда.  :( Не разбирам защо при инцидент трябва да разбера в 5 часа, когато вече нищо не мога да направя!
Дете, което явно неконтролируемо гледа само ужасии, се изживява като супер герой. Блъска и удря който е до него ей така за кеф. Посягало включително и на учителките и възпитателките. Говори неща, които не са за писане даже.
Имало оплаквания и от други родители, но ..  мерки взети няма. Родителите му твърдяли, че не е такова дете, искали да направят нещо, но не можели...  :(

Е сега вече ще се наложи да вземат и то сериозни ... пуснахме писмена жалба до директора. Да видим какъв ще е резултата.
« Последна редакция: Октомври 23, 2013, 10:28:06 am от yana-v »
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #87 -: Октомври 23, 2013, 10:34:35 am »
За това дете, чиято майка е непоносима също няколко родители от нашия клас са подали оплаквания за тормоз върху децата им, аз не съм, защото за сега то не се занимава с Деси, а и аз съм й казала изобщо да не общува с нея. Но ако още веднъж стана свидетел на нещо подобно лично ще отида при директорката и ще подам оплакване срещу родителите.
Нашата директорка е много серт, след подадените жалби и проведената РД отстрани тези деца от занималня, сформира комисия на която децата се явиха и сега посещават психолог мисля два пъти седмично в училище, но явно още няма ефект, защото драмите продължават.
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #88 -: Октомври 23, 2013, 10:43:51 am »
StefiZ, те затова децата са проблемни. За съжаление, няма да се променят. Майките де. А пък и децата - нали трябва да имат добър пример, за да тръгнат добре. :?

yana-v, аз заради един такъв калпазанин от блока, записах Алекс през 9 училища в 10то. За да няма контакти с него. Целият блок е пропищял от това дете, от брат му, че и от родителите.   :(

Аз да се пооплача - за съжаление преместването в училище не помогна дъщеря ми да не боледува често.
За два месеца това и е трети ларингит, като 10-15 дни да й се събират без кашлица. Че и до спешния кабинет на детската белодробна болница стигнахме за сефте преди две седмици заради спазъм на ларинкса.
Личният лекар спомена нещо за Пулмикорт през цялата зима, ама ако се стигне до там ще се консултирам и с Бърди. Не мога да я овардя 5 дни здрава, че да сложим противогрипна ваксина. :(
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #89 -: Октомври 23, 2013, 10:53:11 am »
Децата много често копират поведението на родителите - нали сме им за пример. Поне аз си спомням, как се възхищавах на баща ми - как всичко знае, всичко може (това е било в детските ми очи :) ). В къщи всички много четяха и аз ги последвах ;) Сега имам пример от приятели с невероятно кротко дете, но те доста често повишават тон и детето започна и то с крясъци да се налага. А като му говориш тихо и спокойно и то се успокоява.
Логично скандалджийките имат скандалджийчета за деца :( Много се надявам, ние като сме в по-малко населено място и повечето се познаваме, да няма такива неща някой ден. Нито между родителите, нито между децата.
Цитат
нямало кръв казала и да се измие и приключили
какво трябва да се случи, за да се задействат?? Яна, дано директорът вземе ефективни мерки след жалбата - пиши как е.
А за психолозите - трябва първо с родителите да работят, после с децата.


*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #90 -: Октомври 23, 2013, 10:56:03 am »
bebe, и аз това казах на госпожата сутринта, че за съжаление родителите са за психолог, не само децата... абе положението е изтървано изначално, то е ясно.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #91 -: Октомври 23, 2013, 11:06:50 am »
Определено цялото семейство трябва да се констултират със специалист. Това е начина. Дано да направят нещо.
Госпожите са много притеснени да не пострада друго дете, следващия път не се знае какви ще бъдат последствията.
Вики е добре. Тя милата често се удря, тъкмо беше заздравяла брадата и айде пак. Мажа отвън, отвътре, правим промивки с вода за уста и така!!!
Ще се оправи, но опасността да се повтори ме плаши повече!

Сия, съжалявам че при вас така се получава. При нас има резултат излизането от градината. Дано да се оправят нещата и при вас. Трябва да има начин! Питай Бърди! Не съм сигурна че Пулмикорта е най-добрия вариант!   
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #92 -: Октомври 23, 2013, 13:54:53 pm »
хора, аз съм отчаяна, много съм отчаяна от българсия родител, направо не ми стигат думите да ви кажа колко :(
тази сутрин в училище при наличието на 50 деца, родители и учители, две от нашите майки в класа на две момичета, които са проблемните деца в класа за малко да се сбият. Няма такава идиотия ви казвам, а какви глупости си наприказваха и това жени на по 40 г. Положението е просто отчайващо...
Децата се изплашиха, Деси се скри в мен и не знаеше какво да прави, ужас ви казвам. :(
Бързо са се проявили, само месец след началото на учебната година  8O

Момичета, на моя много близка приятелка детето закъса с ушите. Водиха го къде ли не на лекар, всяко лечение е ново и различно от предното. Последно в 5-та градска му перфорираха тъпанчетата(не знам дали пиш правилно термина), пие АБ повече от 10 дни и резултата не е добър.
Да препоръчате УНГ?
« Последна редакция: Октомври 23, 2013, 14:21:48 pm от Ники »

*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #93 -: Октомври 23, 2013, 16:14:13 pm »
Ники, аз водя моето дете в ИСУЛ на 5 етаж, при Д-р Райнов, от когото съм много доволна. В 5 градска въобще отписаха нашата 3 сливица да я има, а то не само я има, но и бая ядове ни дава. Ако се интересуваш, ще ти дам тел на лични, да не занимаваме тук.
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #94 -: Октомври 23, 2013, 17:42:22 pm »
Ники, препоръчвам в Токуда д-р Кюлев - той миналата година лекува спукано тъпанче на Дани, тази година му оперира трета сливица. За завеждащия УНГ там д-р Златков също чувам само добри неща.

Мими26, дано всичко лошо е зад вас вече и бързо да се оправи детето.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #95 -: Октомври 23, 2013, 21:41:08 pm »
аз пак с моите терзания, но все по-лошо става, масово народа е неоравновесен, сега седя и си мисля, как възрастни хора могат да реагират толкова неадекватно, честно. Когато искаш да кажеш нещо на някой, просто го дръпни на страна и спокойно се разберете, не е нормално да се стига до такива разправии.
ето детето ме пита каква е била тази случка сутринта между двете майки :(

просто има хора които не са готови за нещата, които им се случват и се побъркват. аз лично нямам друго обяснение. познавам хора които са прекрасни сами, но когато са с децата си са просто неадекватни. аз лично нямам обяснение на този феномен, но е факт.

та така с моите нощни терзания, нещо на последък съм на филосовска вълна, може би ме хваща критическата :lol:
лека нощ :)
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #96 -: Октомври 24, 2013, 09:28:41 am »
Стефи, а в какво се изразява проблемното поведение на децата? Защо са нарочени за проблемни?
<br />[link=http:
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #97 -: Октомври 24, 2013, 09:28:50 am »
Стефи, поголовно е това. Преди седмица присъствах на ужасен скандал м-у баща на детенце и директорката. Много грозно беше - крещене, обвинения... На финала се оказа, че цялата драма е, защото са извели децата навън, докато било мокро, и принца се изкалял целия. Представяте ли си каква трагедия - кални панталони и обувки.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #98 -: Октомври 24, 2013, 10:16:33 am »
всичко е в изпуснатото възпитание и в липсата на регулация на обществото.

възпитание на емоциите, контрол на поведението, подтискане на агресията, зачитане на останалите човешки същества, уважение към човешкия живот, зачитане на обществения порядък, ценностна система - тези неща отсъстват от мозъците на вече няколко поколения българи.

прибавете към това горното взривоопасно вещество и липсата на регулация в обществото - липсата на органи, които да въдворяват ред, да следят за прилагането му и да наказват нарушителите на реда.

получавате тълпа озверели диваци, която няма кой да озаптява. получавате ... джунгла, в която царува животинският закон.

проблемът е не в това, че има джунгла с животински закони на поведение. проблемът е в това, че част от хората в обществото още не са го осмислили и разбрали добре това и играят по старите правила на играта - съответно, те са обречени на жестока и болезнена загуба.

това е положението.

на който не му харесва - все още има места, където се играе по старите правила, тия, дето ги знаеха вашите дядовци и бащи. ама и там ще е до време....



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #99 -: Октомври 24, 2013, 10:51:41 am »
Благодаря ви за препоръките за УНГ, предадох на майката  :D