0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #20 -: Октомври 13, 2013, 20:40:16 pm »
не водим спор, по-скоро искам да ми обясниш. Защото се оплетох.
Тоест -- не е трябвало да включваме антибиотик ли?
Ако не е от отит, от какво да е била тази Т? При вирус знам, че върлува 2-3 дни макс и после спада.
Не не казвам, че не е трбявало Все пак на теб лекар ти казал, че е видял отит. Просто при положение, че личната е казала, че няма и антибиотика не де;ства, почвам да се чудя тоя лекар какво е видял и въобще тези теории как бил стар отита и тем подобни... не знам, не съм чувала да е възможно да каже това само като види червеното тъпанче. При всяко положение явно, че температурата не е била от бактерии, понеже след антибиотика до около 24 часа  пада, ако е от тях.  Значи остава само да е била от вируса. Вирус може да кара и по-дълго,дори и до 5-6 дена. Но много педиатри по принцип дават антибиотик след 3тия ден, за да се застраховат срещу бактериална инфекция. И като не падне се вижда, че не е било от нея, както е станало при вас. Просто мисълта ми беше, че вероятно не са грешни всички други лекари и прав само този, който е казал това. Много често ние като майки искаме нещо да се случва, да правим нещо, за да се оправи детето и лекарите, ако изчават в нашите очи значи не правят нищо и ги обявяваме за не добри лекари,а тези, които правят нещо, леуват, дават лекарства, ги обявяваме за добри. А това не винаги е така.
То винаги почва с вирус , после моеж да стане бактериално от собствените ти бактерии се развива.  Аз лично не си водя дори децата на лекар първите 3 дена, но аз мога да ги прегледам, само понеже пустите уши така и не се научих да ги гледам въпреки обясненията на лекарката и затова ги водя. Отит няма да имат първия ден след вируса и затова чакам. Затова някои лекари при липса на други проблеми, не дават антбиотик дори и по-дълго. Примерно ако няма проблем с дробовете, няма червено гърло ( или не е стреп) и няма отит, не дават.
« Последна редакция: Октомври 13, 2013, 20:43:53 pm от Bobbie »


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #21 -: Октомври 13, 2013, 20:52:15 pm »
Боби, на твоите деца при упорити хреми пускали ли са им посявки?

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #22 -: Октомври 14, 2013, 02:35:40 am »
Боби, на твоите деца при упорити хреми пускали ли са им посявки?
На Ивана да. На нея и тече  носа 4 месеца безспирно и то много като беше мъничка. Пуснаха посявка не защото те са искали. Напротив, обясниха ми точно това, коеот и аз сега пиша. Но пуснаха, понеже  аз  вдигнах скандал на лекарката да пусне посявка. Намериха  2 вида бактерии, които са нормална флора. То аз тогава не мислех много адекватно, щото ако мислех адекватно щях да се сетя, че  Ивана на 2 пъти е била на антибиотици, които убиват точно тези бактерии и нищо не промениха с хремата.

При нас секретите от носа се позлват предимно за вирусни тестове, по-често скерети се пращат от гърлото. Има и други де, но рядко се правят. А за от носа си имат бързи тестове за инфлуенца( грип) и RSV, да знаят с какво си имат работа.
« Последна редакция: Октомври 14, 2013, 02:48:59 am от Bobbie »


  
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #23 -: Октомври 14, 2013, 09:15:55 am »
интересно четиво :)
http://www.nytimes.com/2013/10/13/fashion/over-scheduled-children-how-big-a-problem.html?_r=0

с пожелание за хубава седмица на малки и големи :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #24 -: Октомври 14, 2013, 12:04:07 pm »
Много добро четиво Стефи. Аз винаги съм се чудела на това прекалено планиране на деня на децата. Тук много деца просто нямат време да бъдат деца, нямат време въобще да бъдат нормални хора, щото всяка минута от деня им е планирана. Училището им свършва в 15:00 чак и след това домашни, разни извънкласни занимания, спорт ... не е истина. Аз на моите не мисля дори, че ще им позволя да имат повече от едно извънучилищно занимание, ако искат, няма въобще да настоявам. Няма нужда да са записани на спорт, изкуство,език,  инструмент и клуб по... еди какво си наведнъж. То е ясно, че няма как да са добри във всичко. Само им пренатоварват мозъчетата. Не стига, че тук междучасията в училище са им по 5 минути само и въобще нямат време да помислят за нещо различно.  По-добре е според мен да имат време да играят без никакви планове и да им доскучае понякога, ако не нужно.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #25 -: Октомври 14, 2013, 12:18:04 pm »
както каза моят 7-годишен ученик вчера - вие само ме подмамвате да ходя по цял ден на училище и занималня и само да седя и да пиша, а аз искам да си играя!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #26 -: Октомври 14, 2013, 14:52:29 pm »
както каза моят 7-годишен ученик вчера - вие само ме подмамвате да ходя по цял ден на училище и занималня и само да седя и да пиша, а аз искам да си играя!!!

Истината от устата на децата, или както там беше казал Уилиям Блейк.  :(

Вчера открих тази книга, която в общи линии обсъжда същите проблеми и препоръчва простота, свободно време и по-малко играчки, вещи и информация в живота на децата.
http://www.amazon.com/Simplicity-Parenting-Extraordinary-Calmer-Happier/dp/0345507983
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #27 -: Октомври 14, 2013, 16:50:43 pm »
Предполагам, че всичко е индивидуално. Аз като дете исках още и още  :lol: на приятели детенцето е също така в момента. Ако искат защо не?! Пък било то и да ги "подлъгваме"  :lol: щом са се подлъгали значи и на тях им е интересно, то игрите ( както и всичко хубаво) никога не са достатъчни  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #28 -: Октомври 14, 2013, 20:39:32 pm »
 
Проблема, който аз вижда м-и с това още и още официални ангажименти е, че в един момент тези извънкласни занимания излизат от сферата на обикновената занимавка и започват да стават един вид състезателни. Вече не карат кънки, за кефа от каране на кънки, а състезателно. Не плуват за плуването, а за да за първи. Не свирят на пиано, за обща култура, а за да изнасят концерти, за които трябва да практикуват по нам колко си часа на ден. И това няма лошо, ако това искат да си направят с живота и ги влече толкова, но рядко някой го влекат токова силно няколко различни дисциплини. Аз както го виждам обикновено идва от родителите. Как така не взе колан по карате, как така свърши втори на състезанието, как така .. еди какво си.  Къде им отива детството? 
Другото е, че аз лично мисля, че трябва да имат време сами да се забавляват, не всичко да им е структурирано. Понеже това убива въображението не по-зле от непрекъснатото гледане на телевизия примерно, понеже някой друг ти занимава мозъка, не трябва сам да се потрудиш да си го занимаваш. А човек без въображение няма да е никога супер добър в това, което прави. Така мисля аз, може да не съм права, но с моите деца така ще процедирам. Нито давам телевизия повече от половин час, нито давам един куп играчки наведнъж, понеже четох подобни неща, като това, което цигу е дала и съм доволна, че го направих. Децата започнаха много по-добре да си играят, като им намалих играчките и не им давам да ги вадят всичките накуп. Държат си вниманието повече на едно нещо, а преди хванат едно, друго, трето, пето и не играеха с нищо реално. Нито смятам като пораснат да са презаангажирани с различни занимания, които трябва да посещават, а не е въпрос на избор. Аз всъщност не знам как е сега в България, но като гледам тук как е, определено не ми харесва това за моите деца.


  
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #29 -: Октомври 14, 2013, 20:49:39 pm »
Ами и децата са като родителите Боби  :D различни. Аз примерно съм ходила по олимпиади с удоволствие, никога не съм натискана от някой, всъщност при мен натискът винаги е изигравал обратна роля  :wink: Това хлапе за което пиша пък има точно обратния натиск. "Ама ти защо ходиш? Не ти ли е по-хубаво да правиш еди-какво си с другите" Не и` пука, не е асоциална и в свободното време наистина прави това, което другите хлапета правят.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #30 -: Октомври 14, 2013, 20:58:36 pm »
Ами и децата са като родителите Боби  :D различни. Аз примерно съм ходила по олимпиади с удоволствие, никога не съм натискана от някой, всъщност при мен натискът винаги е изигравал обратна роля  :wink: Това хлапе за което пиша пък има точно обратния натиск. "Ама ти защо ходиш? Не ти ли е по-хубаво да правиш еди-какво си с другите" Не и` пука, не е асоциална и в свободното време наистина прави това, което другите хлапета правят.
Именно. Да не става натиск е добре. Аз също ходех сама по олимпиади :-).


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #31 -: Октомври 14, 2013, 23:51:30 pm »
Вчера открих тази книга, която в общи линии обсъжда същите проблеми и препоръчва простота, свободно време и по-малко играчки, вещи и информация в живота на децата.
http://www.amazon.com/Simplicity-Parenting-Extraordinary-Calmer-Happier/dp/0345507983

което, дето се вика, и здравият разум подсказва...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2013, 03:57:21 am »
което, дето се вика, и здравият разум подсказва...

И аз така мислех, но около мен примери много за противното. 
В моя дом дори. Аз играчки много рядко купувам, защото още не виждам нужда от тях и защото познати и приятели често носят. Постоянно елиминирам и заделям в мазата, и през по-голямата част от деня в къщата цари ред, защото са малко. Детето може с подръчкване само да прибере в три кутии целия инвентар. Но като почетох, реших, че и това е много, защото повечето играчки рядко се ползват.
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #33 -: Октомври 15, 2013, 08:52:41 am »
Гледам интересна тема сте подхванали. И на менне ми се иска да прекаляваме с извънкласните занимания. За момента по стечение на обстоятелствата в градината има един чужд език (освен моя и на баща си). И ходи на музикална школа, където имат нещо като въведение в музиката - под формата на игра се запознават с различни инструменти, пеят песнички, рисуват и т.н. Единственото, за което и двамата държим, е да свири на нещо. И там баща му е на мнение, че като дете трябва да се упражнява по един час всеки ден. Аз мисля, че може и по няколко пъти. Ще видим, когато се стигне до там. Опитахме с плуване, но много го е страх и не иска да влиза на дълбоко. Оставихме за по-нататък. Освен това го има и като задължителен предмет в училище. Така че, все някога ще се научи.
Иначе кара колело по-добре от майка си.  8) При нас ключовият момент беше, че баща му го качи от колелото без педали на колело без помощни колелца и след една седмица помощ, започна да кара сам. Е, чат-пат има по някое одрано коляно, но е рядко. И винаги с каска.

И аз имам приятели българи, които живеят в САЩ. Имат едно дете и го гледат като писано яйце. Записано е на триста неща. Печели конкурси по математика и пиано. Майката си е оставила професията и работи нещо друго на половин ден, за да се посвети на образованието на детето. И на мен ми се вижда прекалено, но не мога да обещая, че възгледите ми няма да се променят по-нататък.
« Последна редакция: Октомври 15, 2013, 08:58:50 am от blue_sky »

*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #34 -: Октомври 15, 2013, 09:10:34 am »
....

И аз имам приятели българи, които живеят в САЩ. Имат едно дете и го гледат като писано яйце. Записано е на триста неща. Печели конкурси по математика и пиано. Майката си е оставила професията и работи нещо друго на половин ден, за да се посвети на образованието на детето. И на мен ми се вижда прекалено, но не мога да обещая, че възгледите ми няма да се променят по-нататък.
Ей това аз никога не съм разбирала, т.е. такива хора, които се идентифицират едва ли не с децата си. Ами какво ще правят те след като децата им пораснат и за съжаление това става много бързо :?
А едно дете което се пресира по един или друг начин и се натоварва толкова много рано или късно ще избие на някъде, то затова и половината американци пият антидепресанти и си имат личен психолог :wink:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #35 -: Октомври 15, 2013, 17:51:00 pm »
Бубулинка, ЧРД на патерици на сладкия Ивайло  :balk_21:
И аз не искам да натискам за нищо момчето ни. Мен не са ме натискали, сама си избирах какво и къде да уча, какво хоби да имам и съм много благодарна за това на родителите си. Може и да съм грешала, но грешките са си били мои ;)

Да ви се "похваля" - Божидар се обзаведе с първата си хрема. Гърло, гърдички - чисти. Температура до 37. Само гадната хрема - стича му се назад и присмръква, похърква, задавя се и много не спахме тази нощ. Утре сме пак на прегледа. Дано само с хремата се разминем и бързо да мине.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #36 -: Октомври 15, 2013, 19:24:03 pm »
Бубулинка, ЧРД на патерици на сладкия Ивайло  :balk_21:
И аз не искам да натискам за нищо момчето ни. Мен не са ме натискали, сама си избирах какво и къде да уча, какво хоби да имам и съм много благодарна за това на родителите си. Може и да съм грешала, но грешките са си били мои ;)

Да ви се "похваля" - Божидар се обзаведе с първата си хрема. Гърло, гърдички - чисти. Температура до 37. Само гадната хрема - стича му се назад и присмръква, похърква, задавя се и много не спахме тази нощ. Утре сме пак на прегледа. Дано само с хремата се разминем и бързо да мине.
Благодаря ти, мила  :bighug: Бързам да те "успокоя", че Ивайло като описаната от теб хрема, влачи повече от месец  :? / с тази разлика, че при него сАполите излизаха напред/.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #37 -: Октомври 16, 2013, 05:02:08 am »
Bebe, децата боледуват, няма начин :) не го приемай драматично и дано толкова да е най-сериозното боледуване на малкия
Стефи се справя в училище, има лек проблем с емоциите, но тя е такава от както е родена. Снощи след като й казах, че е най-добрата дъщеря, заяви че в училище я наричали "златно дете", как да не се гордее човек с нея :)
миналата седмица са ги прослушвали от музикалната група към близкото читалище и снощи ми се обадиха да я искат в групата, та от другата седмица ще музицира
спряхме гимнастиката, но ще тръгва на таекуон до /пак по нейно желание/, ще запишем и английски език и се надявам само да успявам със всяко мероприятие, но щом е за децата, друго няма значение
Пипс покрай нея и тя пише и учи, няма начин- кака е най-светлият пример за нея :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #38 -: Октомври 16, 2013, 09:01:29 am »
Моята девойка вече много говори, та се питам рано ли е за това или не е :ask:
http://life.dir.bg/news.php?id=15244240

*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #39 -: Октомври 16, 2013, 09:52:15 am »
ники, нямат ли в градината чужд език?
ако имат запиши я, моите съм ги записала от първа група още, забавно им беше :)