0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #100 -: Октомври 24, 2013, 11:43:06 am »
мешко, джам много добре в първия абзац на поста си е написала кое е проблемното при тези деца. конкретно момиченцето на тази майка, за която аз категорично вече смятам, че има проблем е такова. Не спазва никакви правила, по време на час говори, апострофира и е на всяка манджа меродия, както се казва. Блъска, удря, плюе децата, обижда ги. Искаш примери ли, ето няколко за които аз знам:
- момиченце от класа е в тоалетната, това въпросното отива блъска врата и казва - ето я, тя пиша, давайте да й се смеем;
- в час по физическо, просто си харесва някоя жертва и целенасочено цял час я блъска със засилка в стената, например;
- нарочила е едно момченце, което плюе ежедневно и тормози...
Иначе детето е умно, няма проблем с учебния материал, просто часовете са ад и пречи на всички с постоянното крещене, а нали се сещаш, че няма как едно да крещи, а 20 да се правят че не го забелязват, все пак са 7г. деца, даде ли им се тон половината се включват...
Аз проблем конкретно с детето няма, имам проблем с това, моето дете да става свидетел на подобни сцени, защото това не е първата проява на тази жена, при следваща такава на която съм свидетел просто ще подам жалба до всички които се сетя, не срещу детето, а срещу майката...
Категорично не смятам за правилно една неоравновесена жена, съответно детето й да тормозят 20 деца и 40 възрастни.
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #101 -: Октомври 24, 2013, 14:07:17 pm »
Здравейте момичета,имам едно питане.

Моя приятелка екстремно замина с детето си за Германия и там е ходила да подава документи за детски.Дали са и формуляр на български да попълни и изпрати в България с което да се потвърди,че тя не е взимала детски в България,въпроса и на кой адрес се изпращат документите централно в София или по адрес на личната карта.Тя кашата около нея е страшна дано и аз правилно съм разбрала какво да питам.Моля момичетат живеещи в Германия да помогнат ако знаят.
Хубав ден от мен, ще се включвам по често вече :)
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #102 -: Октомври 24, 2013, 14:37:45 pm »
Стефи, това дете, което описваш, се вмества добре в дефиницията за bully - общоприето понятие за агресивно дете, което тормози други деца около себе си. Това поведение се простира далеч извън ранното детство. Разглежда се много сериозно в обществото и в образователната система в Щатите, защото се среща често и редовно има случаи на самоубийства в резултат от подобен тормоз. Не мисля, че има лесна формула за справяне с проблема.

Знам само, че не бива децата да бъдат оставяни да се разбират и оправят помежду си. Нужно е учители, родители и деца с общи усилия да реагират и парират отрано такова поведение. Но от речено до сторено...
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #103 -: Октомври 24, 2013, 14:53:05 pm »
цигу, много благодаря че се включи и поясни как е при вас, защото да ти кажа честно на мен ми омръзна да чувам - ами деца са, нормално е. не, не е нормално подобно поведение, отношение и държание. защото напоследък започнах да се чувствам аз като ненормалната и да си правя едни дълбоки самоанализи аджеба, къде ми е грешката и как така не мога да го разбера това - ами деца са.....

аз сигурно ставам досадна вече с моите разсъжднеия, но ето пресния пример от сутринта, предаваме децата на госпожата, вече са се събрали около 15 деца и това въпросното казва - лелее колко сме красиви всички днес, само Плами не е, много е зле, с анцунг...
честно ви казвам, идеше ми собственоръчно да й извия врата на тази малка пикла. направо ми се сви сърцето за момиченцето, добре че и то явно е добро и възпитано и само я погледна и не отвърна нищо, а само мога да предполагам как се е почувствало :(
« Последна редакция: Октомври 24, 2013, 14:55:55 pm от StefiZ »
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #104 -: Октомври 24, 2013, 14:56:36 pm »
Стефи, а къде са учителите?! Аз мисля, че те трябва да се намесват и да правят забележка на такова поведение, все пак там те са възрастните, разумните и възпитаващите. Нямам представа как стоят нещата, но няма ли наказания, забележки, срещи с родителите, включително в присъствието на психолог?
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #105 -: Октомври 24, 2013, 14:59:36 pm »
има, писала съм в преден пост, 4 деца от класа са отстранени първо от занималня, второ свикана е комисия от учители, психолози и нам си кой на която са се явили и сега посещават 2 пъти седмично психолог. при двете момченца има значително подобрение, както и при едното момиченце, но явно при въпросното дете ефекта е нулев.  след РС явно родителите са си взели бележка и са предприели мерки, но тук случая е трагичен и с майката, така че едва ли се очкава някакво подобрение...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #106 -: Октомври 24, 2013, 15:14:00 pm »
Стефи, а какво е поведението на майката?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #107 -: Октомври 24, 2013, 15:16:40 pm »
еее стига де, ще ме линчуват модовете вече :lol:
чети, писала съм подробно. майката е адски неуравновесена скандалджийка.
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #108 -: Октомври 24, 2013, 16:30:20 pm »
Айде още малко аванс да дават модовете  :lol: Ще изключат ли детето от училище като крайна мярка? Интересно е какви са възможностите на ръководството, то това пречи на целия процес явно, пък и би било пример за останалите, че лошото поведение не се толерира.
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #109 -: Октомври 24, 2013, 16:32:54 pm »
идея нямам, не съм проучвала какво е законодатеслтвото в областта :)
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #110 -: Октомври 24, 2013, 16:47:54 pm »
Отговора е, че на педагогически съвет се разглежда поведението на детето и
може /подчертавам може/ да се накаже според правилника на училището с "мъмрене",
"преместване в друг клас" или "преместване в друго училище". Всичко това може и да не се случи,
защото майката-скандалджийка може да напише жалба до където си поиска и в крайна сметка
да се окаже, че нейното гардже е дискриминирано и потърпевши да се окажат ръководството на училището
и да пишат обяснения до къде ли не ...
Извинете че съм крайна, но днес отново се отвратих от образователната ни система /и от наложеното ми от
шефове поведение, с което наруших около 2 наредби, 1 закон и личното си становище/.

Търся си работа
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #111 -: Октомври 24, 2013, 19:11:01 pm »
Момичета,имам нужда от вашата помощ.Митко от една седмица спря да се храни в ДГ,а досега нямаше никакъв проблем.Плюс че пак започна да се напишква нощем.Лошото е ,че е изключително труден характер и като си науми нещо трудно можеш да му промениш мнението.Не желае и да говори,само мълчи и не мога и да разбера какъв е проблема.Някакви съвети?Добър детски психолог?

*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #112 -: Октомври 24, 2013, 21:13:31 pm »
пробва ли да говориш с госпожите?
чак пък психолог за едноседмичен проблем, не се вкарвай във филми. не спирай да опитваш да разбереш какъв е проблема.
аз мисля, че съм разказвала, но и елена имаше период на гладна стачка в ДГ, е беше в началото като тръгна, но се оказа, че просто бойкотира леличката, защото видиш ли се осмелила да й направи забележка. и тя е с доста труден характер, по скоро е изключително своенравна.
но след дълги разпити от моя страна детето изплю камъчето и аз навързах случката, помолих госпожите ако е удобно леличката да се извини на "нейно величество" и те така, прояде, та до ден днешен с по две порции.
та, мисълта ми е наистина да се опиташ да разгадаеш случая, може някое дете да го тормози, някоя госпожа да му се кара, лиличката….
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #113 -: Октомври 24, 2013, 21:16:37 pm »
Стефи,говорих с госпожата естествено не спомена да е преживял някакъв вид стрес.С една от лелките говорих и тя беше много озадачена,защото допреди това е ял сам,дори и да не е всичко се е хранил добре,а сега дори когато е помислила че го домързяло сам отказва и да го хранят.Ще говоря пак и пак,то е ясно че няма да се откажа,но наистина ме тормози това че той не споделя и аз се чувствам безсилна да разгадая случващото се.

*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #114 -: Октомври 24, 2013, 21:28:10 pm »
parsi, аз ревах тогава от безсилие, дни на ред я молих, умолявах по всякакви начини да ми каже, е на края успях да измъкна "проблема", така че няма да е лесно, но съм сигурна че ще успееш да разбере какво е провокирало това състояние.
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #115 -: Октомври 25, 2013, 00:45:15 am »
Дели, този документ трябва германските власти да си го изискат по служебен път. И да не се правят на ощипани! Знае ли твоята приятелка немски?
Дай й да чете тази тема и да пита, ако нещо не й ясно, след като е изчела всичко:http://zaedno.de/forums/viewtopic.php?f=62&t=2878

*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #116 -: Октомври 25, 2013, 10:37:41 am »
Парси, опитай под формата на игра - може пък да сподели проблемът на някой своя любима играчка.
Или пък използвай съзаклятник батко му - дали по братски няма да му сподели какво го мъчи.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #117 -: Октомври 25, 2013, 11:08:34 am »
parsi, аз ревах тогава от безсилие, дни на ред я молих, умолявах по всякакви начини да ми каже, е на края успях да измъкна "проблема", така че няма да е лесно, но съм сигурна че ще успееш да разбере какво е провокирало това състояние.

Да, и на мен не ми казваше, но аз питах двете съседчета и те ми казваха всичко. И ще не ще, обяснява после, къде ще ходи  :). Сега започвам с какво става, след отговор нищо просто казвам, че ще звънна на съседското и тя си казва, като обикновено започва с: Добре де, но ти ще ми се караш или не ми се говори, но ...

Стефи, ми на 16 септември родителите щяха да се избият, че едни влязли и снимали децата, пък другите по-балами ли били да не ги снимат как влизат и ядат питка и мед, то тез неща толкова важни. Щяха да смажат децата. И като крещят и блъскат наред да влязат...
Миналата седмица се прибира девойката, крачетата и сини отпред, но много сини и едни дълбоки синини. Питах аз, как стана тая работа, къде толкова се удря. Каза ми, че едно момиче седнало в стола пред нея и я ритало ей така на игра през цялото време. Сто пъти и казвала, че я боли, но тя се смеела и ритала по силно. Е хора, не вярвах, че ще го изрека, но гнева в мен просто надделя. Викам, девойке, другият път в който тази лигла си позволи да те ритне, връщаш, но колкото можеш по-силно. Да изреве много здраво и да не смее друг път да посегне. Въпросната лигла я наби втория ден, следващата седмица и беше намазала боичките и хвърляла нам кво си и т.н.
Аз дето се казвах, че няма да падна толкова ниско, да карам детето си на простотия да отвръща с простотия... 
Жалка е цялата тази работа. Влюбих се в Швеция. За седмица престой там, така си починах. Няма викове, няма простотия, няма агресия. Усмихнати и спокойни хора. Там това поведение на таз девойка те няма да приемат, докато тук стана начин за оцеляване и нещо нормално. Съжалявам, но и аз не го приемам и няма да го приема. Да превърна детето си в буклук, който само мачка, удря и сее терор. Тези хора не могат да осъзнаят едно, че тези деца с увеличаване на възрастта искат надмощие и в къщи, като прилагат същите методи, с които са били мачкани като деца. Обикновено завършват трагично. Имам пред себе си много доказателства. Разбити семейства, наркомания, алкохолизъм, кражби и по-тежки престъпления.  Не се чувствам добре в разни компании,  детето ми също. И то все ме пита, защо еди коя си и обяснява, че якето и е грозно, пък то не е. Ако е за да я кара да се чувства зле, защо и трябва? И детето не го възприема, защото така е възпитано. Хвърля по някоя сълза всяка вечер,  че и скъсали еди кое си, че не и върнали другото, че и смачкали трето, ритали, блъскали...
« Последна редакция: Октомври 25, 2013, 11:13:38 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #118 -: Октомври 25, 2013, 12:08:23 pm »
Парси, и аз за баткото се сетих. Идеята да питаш останалите деца също ми се вижда добра.
*
Re: Месечна тема - ОКТОМВРИ
« Отговор #119 -: Октомври 25, 2013, 12:23:59 pm »
Ох, чета ви и все повече ме обзема страх и ужас за тръгването на училище. Моите у дома си се бутат и се дърпат, но това си е само между тях - в детската градина се държат добре, дори Стефан който е по импулсивен там се държи нормално и до сега един път са го наказвали, че е хвърлял пясък по дете, но по думите му детето му е развалило играта, т.е е бил провокиран. Ели в момента групата им е в едно училище и знам, че госпожите са пропищели от учениците. В рамките на 1 месец, четвърти звънец купен от нас за групата е счупен от учениците, отделно им ровят по шкафчетата - не че има какво да се намери освен комплект резервни дрехи и обувките им, но въпреки това нямам търпение да завършат новата детска градина и да ги преместят от там, че поне още половин година да ми е спокойно.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!