0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #80 -: Февруари 08, 2013, 17:48:51 pm »
Реших да споделя с вас: Различните лица на раждането... Вълшебни, вълнуващи, трогателни, забавни, плашещи, красиви моменти събрани в тези 150 уникални снимки. Трябва да се видят непременно!
http://birthphotographers.com/voting-is-open-2012-international-association-of-professional-birth-photographers-image-of-the-year-competition/
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #81 -: Февруари 08, 2013, 18:03:52 pm »
Уникални са...разплаках се и се размечтах...


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #82 -: Февруари 08, 2013, 18:18:25 pm »
Просто уникални...
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #83 -: Февруари 08, 2013, 18:40:42 pm »
Уникални снимки,аз се разплаках...

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #84 -: Февруари 08, 2013, 18:56:51 pm »
И аз се размечтах макар че все още не съм за тази темичска!
Успех на всички и търпение до мечтаната среша!  :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #85 -: Февруари 08, 2013, 22:05:31 pm »
Благодаря Теди и Иванита , дано да е по - скоро :bori_002:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #86 -: Февруари 08, 2013, 22:21:31 pm »
Невероятнооо, колко красиви снимки
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #87 -: Февруари 09, 2013, 09:59:07 am »
На мен лекарката , която ме следеше ми каза да пия ПРЕГНАКЕЪР , но добре че погледнах листовката и видях че "Ако приемате антикоагуланти не приемайте тези таблетки, по изключение само при препоръка от лекар!". Споделих с нея т.к. бях на Фраксипарин и тя каза да си взема други ,без да уточнява какви.

Това е грешка в превода, miraxi.

Ние изписваме витамини на всяка бременна /освен когато не бива/, от тях понякога може и да няма полза, но в никакъв случай няма вреда. Освен това четем листовките на препаратите, които изписваме, а също така и доста повече специализирана медицинска литература.

Оригиналната листовка на препарата - http://www.vitabiotics.com/pregnacare/original_formula.aspx
Извадка от нея - As Pregnacare® contains vitamin K, if you are taking oral anticoagulants (e.g. warfarin) do not take Pregnacare® except on the advice of a doctor. Vitamin K is not known to specifically interact with the action of aspirin or heparin.

Т.е. проблем би възникнал, ако жената приема варфарин и няма такъв, ако приема аспирин или хепарин /фраксипарин/.

Защо българският преводач не си е свършил работа е загадка за нас. Разговаряли сме многократно с фирмата, разбира се, без ефект. И като цяло българските преводи на листовките са пълни с грешки, неточности, пропускат цели пасажи с важна информация, както в случая, понякога има дори твърдения, които категорично не са верни и самата фирма не знае защо това съществува в тяхната листовка и т.н. Разбира се, лекарят не бива да разчита само на листовката, трябва да има много повече информация, но това е много неприятно за пациентите.
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 11:30:03 am от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #88 -: Февруари 09, 2013, 11:26:18 am »
Толкова красиви , силни и въздействащи снимки , че сълзите  не спряха
до последната . Ето това е наградата за всички тези изстрадани и мъчителни
години ,  в очакване на едно такова чудо
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #89 -: Февруари 10, 2013, 13:12:00 pm »
На мен лекарката , която ме следеше ми каза да пия ПРЕГНАКЕЪР , но добре че погледнах листовката и видях че "Ако приемате антикоагуланти не приемайте тези таблетки, по изключение само при препоръка от лекар!". Споделих с нея т.к. бях на Фраксипарин и тя каза да си взема други ,без да уточнява какви.След това при преглед при д-р Владимиров споделих с него за витамините и тоѝ каза да си взема ЦЕНТРУМ МАТЕРНА .Такива пих до края , а в болницата след като родих ми казаха да продължа да си пия витамините , които съм пила през бременността поне още месец-два.
Дано съм ти била полезна.

Благодаря за инфото miraxi Аз също съм на фраксипарин. Мисля да се съобразя с препоръката дадена ти от Владимиров.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #90 -: Февруари 10, 2013, 17:29:00 pm »
момичета от Варна препоръчайте ми лекар за женска консултация по ЗК
в 8 г.с съм и още не мога да се спра на някой .
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #91 -: Февруари 10, 2013, 18:48:13 pm »
Пантерка аз бях при Шопов, в Градска болница (Св. Климентина). Много хвалят и д-р Славчев.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #92 -: Февруари 10, 2013, 20:17:38 pm »
Момичета, знаете ли доктор Константин Ташков-София, дали работи със Здравната каса за ЖК?
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #93 -: Февруари 10, 2013, 20:29:24 pm »
Да,преглежда в МЦ  Сердика
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #94 -: Февруари 10, 2013, 21:31:55 pm »
Да,преглежда в МЦ  Сердика
Много ти благодаря за бързия отговор :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #95 -: Февруари 11, 2013, 12:23:54 pm »
Как сте мами? Как са бебоците ? Успешна седмица на всички :)
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #96 -: Февруари 11, 2013, 12:46:01 pm »
Как сте мами? Как са бебоците ? Успешна седмица на всички :)

Добре сме и аз, и бебунка.  :) Успешна седмица и на теб!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #97 -: Февруари 11, 2013, 13:05:34 pm »
Ами аз малко ще си помрънкам :(
Цяла нощ не съм спала и то от притеснение. Цяла седмица ме боли корема от контракциите, като за тях не се бях притеснила, тъй като съм си свикнала. То и болките не са чак толкова силни - леко наболяване по два до три пъти на ден. Обаче вчера ужасно ме боля и кръста. А пък сутринта след поредното ходене до тоалетната видях, че по бельото имам мокри петна. Като взех да си внушавам, че ми изтачат водите и тем подобни - направо откачих osi_12
Днес бях на тонове и преглед и се оказа, че всичко е ок.
Изглежда вече почва да ме тресе за раждането, а пък аз като съм си втълпила, че малкия ще избърза и ще излезе по-рано... Ох, от тези страхове, май спасение няма  :)
Сега възнамерявам да си полегна малко, че снощи всичко на всичко ми се събраха 3 часа сън :(

Пожелавам една спокойна и успешна седмица на всички  :D
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #98 -: Февруари 11, 2013, 13:20:28 pm »
И аз не спах снощи- явно е било повсеместно :) И мен ме боля корема-но беше по-скоро мускулно,едно режещо- много неприятно. И сега целият свят ми е крив, от сутринта викам и всичко ме дразни...блазе ти, че можеш да поспиш, аз се чудех дали да не изпусна работата, ама ей ме на- дойдох:(
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #99 -: Февруари 11, 2013, 13:45:17 pm »
Кога започнаха да ви следят тонове?

 -Теди-  :bighug:

- zuzeto- потърпи още месец и половина и после ще ти олекне като видиш малкото щастие  :D
afrodita279 - ако бях на теб щях да остана да си полежа и поспя :)