0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Тема на бременните № 85
« -: Февруари 05, 2013, 00:16:39 am »
Време е за новата тема.

Момичета, информирам ви, че вече и в България може да се прави неинвазивен тест за установяване на фетална тризомия 21 - синдром на Даун. Повече за теста можете да прочетете в статията PrenaTest.

С пожелания да не ви се налага да го ползвате.  :balk_64:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2013, 00:19:41 am »
И понеже в миналата тема стана въпрос за раждането, цени и прочие, изтупвах от прахта тази дискусия:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45041.0

Специално за варненките:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45290.0


Желая на всички лека бременност и също толкова леко раждане!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2013, 00:28:58 am »
само да се запиша тук и да кажа на linapoli, че ще опиша условията и всичко останало в постната от Блу тема  :) АКо имаш допълнителни въпроси, не се колебай да се свържеш с мен на ЛС.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2013, 09:56:29 am »
Запис :D
И на мен ще ми е интересно за раждането, макар вече да съм решила. За съжаление историите,които знам,са същите, за които Линаполи разказва :(
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2013, 12:43:36 pm »
linapoli,ако ще раждаш секцио т.е имаш предварително определена примерна дата и решиш да раждаш в държавна болница може да се разбереш с лекаря си да не плащаш избор на екип като такса на болницата ,а да му ги дадеш на него на ръка.Така хем той е доволен ,че ще вземе 800-900лв.хем на теб няма да се налага да даваш още 500лв.под масата.Това е практика и доста мои познати са се възползвали.
Иначе съм напълно съгласна с теб ,че условията и отношението е много по-добро в частна болница.
И аз съм лежала в Майчин дом и знам какво е,но едно от най-добрите ненатологични отделения и ненатолози с доказана практика е точно там. В Токуда също твърдят,че са с много нови съвременни кувиози,но до колкото знам се плаща престоя в кувиоз и сумата съвсем не е малка/не дай си Боже/.
Аз се моля Господ да е с нас да успеем да износим бебоците близо до термин и да се родят живи и здрави и да не се налага да стоят в кувиози. :wink:

[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #5 -: Февруари 05, 2013, 13:06:04 pm »
запис :wink:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #6 -: Февруари 05, 2013, 13:19:32 pm »
Да, в Токуда твърдят,че при спешност могат сами да се справят със ситуацията, а бебчето не се мести.
Аз по принцип се насочих към Надежда-отговаря на изискванията ми, и това е единственият минус- имат техника,за да се превозят бебетата до Майчин дом или Токуда съответно.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2013, 15:09:32 pm »
На мен ми струва 900 .00 за избор на екип и 500.00 хонорар на д-р . Нямам друг избор, защото искам да ме изражда докторката която ме следи , а тя  не работи със здравната каса . :( И всичко ми е платено
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #8 -: Февруари 05, 2013, 15:12:22 pm »
Здравейте. Минавам набързо да се попхваля- вчера с планирано секцио се роди синът ни Явор. 2970 гр и 49 см. И двамата се чувстваме прекрасно обгрижвани от всички в Токуда. Желая на всички да изживеят това невероятно щастие.
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #9 -: Февруари 05, 2013, 15:24:09 pm »
Здравейте. Минавам набързо да се попхваля- вчера с планирано секцио се роди синът ни Явор. 2970 гр и 49 см. И двамата се чувстваме прекрасно обгрижвани от всички в Токуда. Желая на всички да изживеят това невероятно щастие.

Честитооо, да сте живи и здрави и Явор много да те ви радва и слушка :) Само хубави неща ви пожелавам :) :) :) Много много късмет
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #10 -: Февруари 05, 2013, 16:14:01 pm »
Честито слънчице Явор, мамо meshko106. Безкрайно щастие ви желая, а на Явор живот като в рая...
Днес бяхме на ЖК. Нашия бебок е почти 3400гр., расте добре. Аз започвам да се настройвам вече на вълна раждане,  ще си подготвя багажа за Майчин дом, Варна.


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #11 -: Февруари 05, 2013, 16:25:30 pm »
meshko106, Честита рожба! Да расте слънчев и усмихнат принца Явор :)
blue_sky, благодаря за "прашната" тема, с интерес ще я прочета :)
Бубулина, благодаря ти за отделенето време :) Ако имам вжпроси непременно ще питам!
anjela77, и аз знам за тази практика, но засега предпочитам да раждам нормално. И все пак не се знае как ще се развият нещата и ако се наложи планирано секцио със сигурност ще се възползвам.
dara ivanova, много голям е станал вашия бебок :) Успешно раждане!



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2013, 16:27:53 pm »
meshko106,Честито!Да е жив и здрав малкия Явор и да има много късмет и щастие в живота!


[/url]
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2013, 17:17:51 pm »
meshko106,честита рожба!Да ти е жив и здрав и да ви носи много радост! :balk_16: :balk_16: :balk_16:

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2013, 18:28:07 pm »
Здравейте. Минавам набързо да се попхваля- вчера с планирано секцио се роди синът ни Явор. 2970 гр и 49 см. И двамата се чувстваме прекрасно обгрижвани от всички в Токуда. Желая на всички да изживеят това невероятно щастие.

Честита рожба meshko106Желая ти малкият Явор да расте здраво, усмихнато и буйно дете.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2013, 18:38:42 pm »
meshko106 честита рожбичка. Да расте жив и здрав малкия Явор, много да бъде обичан от мама и тати и много да ги слушка :)
dara ivanova пожелавам ти леки оставащи дни до раждането и една незабравима първа среща с малкото съкровище :)
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2013, 22:02:15 pm »
meshko, честитооо! Да е жив и здрав малкия Явор и да расте заобиколен от много любов! Ще ми бъде много от полза да споделиш как мина раждането, когато ти остане мъъъничко време :) тъй като и аз съм се насочила към Токуда. Бързо възстановяване!


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #17 -: Февруари 05, 2013, 22:20:52 pm »
Пишете в темичката, подарък от мен!  :P
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49220.0
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2013, 22:37:20 pm »
запис
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2013, 23:07:57 pm »
Ето ме и мен!!!
Краси