0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2013, 07:31:55 am »
запис за да ви хвърлям по едно оченце  :wink:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2013, 11:03:09 am »
Честито момченце, Мешко! Жив и здрав да е и да ви носи мноооого радост!

Момичета, ние пак бяхме в АГ-то за 2 седмици заради контракции. Много се страхувам да не се повтори предната бременност и тичам в болницата, звъня на доктора при най малкото стягане. Слава Богу, вече сме стабилни и у дома - с магнезий, но-шпа. Всеки ден се моля всичко да е наред до края. За всяка от нас!
Докато бях в болницата, какво ли не видях и чух :( Направо се психясваш. Няколко момичета споделиха, че са имали контракции - те и техни познати - сякаш няма бременна вече без никакви проблеми.
Междувременно много сте изписали :) Добре дошли на новите мами и бебета и леко доизносване на бременността и здрави бебета на края!


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #22 -: Февруари 06, 2013, 11:06:39 am »
Бебе, кога си на преглед при д-р Сигридов?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2013, 11:17:50 am »
Бебе, дано оттук нататък вече всичко е наред и в болница вече за раждане на термин :)
Аз вчера бях на преглед, бебенце е вече 1245 гр.  8O Не мога да повярвам колко бързо растат, за един месец е пораснало двойно :) Вече се е обърнало с главичката надолу. Доктора каза, че всичко е наред, на снимката отдолу е написал "Plac posterior, gr II, OYSA". Това предполагам е плацента втора степен, но не е ли рано за втора степен, а OYSA какво означава? Някой има ли по-запознат?


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #24 -: Февруари 06, 2013, 11:27:48 am »
White, пропуснах го прегледа докато бях в болницата :( Сега не смея да пътувам да не се възобновят контракциите, а и ми е неудобно пак да си запазвам час и да не успея да ида  :oops:


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #25 -: Февруари 06, 2013, 11:32:48 am »
Бебе, дано от до раждането да нямаш повече проблеми. Всичко да върви по мед и масло и да се наслаждаваш на оставащите ти месеци :)
Десита, браво на вас. Все така да растете големи и здрави. И аз всеки път като отида на преглед се изумявам колко много е пораснал малкия :) За питането ти не мога да ти помогна, че и аз много не ги разбирам :)
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #26 -: Февруари 06, 2013, 11:43:00 am »
Здравейте мили коремчета :) Как сте днес? Аз не съм писала скоро, но ви чета редовно.
Meshko, честита рожба, да расте малкия  юнак здрав и много щастлив и да радва цялото семейство :)
Мамчета, да ви помоля да ми стискате палчета, че днес ми е първия scan и имам нужда  :oops: Много се притеснявам дали всичко е наред, надявам се, че е така, но пусти страх почивка няма... Като се прибера ще се отчета как е минал прегледа :)
Лек ден на всички :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #27 -: Февруари 06, 2013, 11:51:33 am »
Малко дяволче, имаш стиснати палчета. Всичко ще бъде наред на прегледа. Отпусни се и се наслаждавай на срещата с малкото съкровище :)
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #28 -: Февруари 06, 2013, 11:52:58 am »
White, пропуснах го прегледа докато бях в болницата :( Сега не смея да пътувам да не се възобновят контракциите, а и ми е неудобно пак да си запазвам час и да не успея да ида  :oops:
Има ли зависимост между контракциите и пътуването? Аз на твое място бих дошла до София. За изпускането на часа не се притеснявай. Зарадвали си поне 5-6 чакащи момичета. :D
Дяволче, стискам палци.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #29 -: Февруари 06, 2013, 12:28:32 pm »
Здравейте мили коремчета :) Как сте днес? Аз не съм писала скоро, но ви чета редовно.
Meshko, честита рожба, да расте малкия  юнак здрав и много щастлив и да радва цялото семейство :)
Мамчета, да ви помоля да ми стискате палчета, че днес ми е първия scan и имам нужда  :oops: Много се притеснявам дали всичко е наред, надявам се, че е така, но пусти страх почивка няма... Като се прибера ще се отчета как е минал прегледа :)
Лек ден на всички :)

Стискаме палци , всичко да е наред. чакаме новини :)
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #30 -: Февруари 06, 2013, 16:30:14 pm »
Zdraveite mili, izviniavam se , 4e pi6a na latinica,pi6a vi ot telefona, toku6to izlizam ot scan I nqmam tyrpenie da vi blagodarq za pal4etata, vsi4ko s bebo e nared, otgovarq is na 13gs+5 dni, edin den e po-golqmo.4uvstvam se neveroqtno spokoina ve4e, razplakah se ot 6tastie, polovinkata po telefona I toi se razplaka, nqmam tyrpenie da stane dove4era da se pribere I da se radvame zaedno. Otnovo vi blagodarq ot syrce  :bighug:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #31 -: Февруари 06, 2013, 16:58:41 pm »
Десита, много голямо твоето човече, като си помисля, че само след месец и ние ще сме толкова ми става хубаво :)
Малко дяволче, Радвам се за хубавите новини. Все така до края да продължавате :)
Бебе_2013, имаш много стиснати палчета от мен до края на бременността да нямаш никакви неразположения!
Знам как се чувстваш, защото аз самата съм много зле още :( От тази настинка още не мога да дишам, съответно не мога да спя и от всичко, което ми се струпа накуп съм изключително депресирана :( Утре ще ми взимат гърлен секрет, според лекарката уши нос гърло имам някакви бактерии в гърлото и от тях не мога да дишам, секрети от носа вече нямам. Ще станат след 3 работни дни и ако е положителен за бактерии ще се пие антибиотик :(

Добре дошли на всички нови мамчета. Лека бременност до термин желая на всички и здрави бебета на финала!



*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #32 -: Февруари 06, 2013, 17:40:24 pm »
Здравейте бремелинки! Имам един малко глупав въпрос: До коя седмица ви гледаха с вагинален УЗ?

Малко дяволче, Честито за добрите новини. Все така да расте бебчо до термин.
Аз утре съм на скрининг и съм малко притеснена. Колко ли е пораснал нашият бебо! Надявам се всичко да му е наред.
linapoli бързо възстановяване на теб. Пожялавам ти чисти резултати и скоро всички симптоми на настинката да отзвучат.
Момичета, ние пак бяхме в АГ-то за 2 седмици заради контракции. Много се страхувам да не се повтори предната бременност и тичам в болницата, звъня на доктора при най малкото стягане. Слава Богу, вече сме стабилни и у дома - с магнезий, но-шпа. Всеки ден се моля всичко да е наред до края. За всяка от нас!
bebe_2013  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: за безпроблемни седмици до края. Следващо влизане в болница - за среща с малкото съкровище!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #33 -: Февруари 06, 2013, 17:52:23 pm »
Opti, благодаря  :bighug: Мен ме гледаха на вагинален ултразвук до около 16та седмица.

Забравих да спомена, че в аптеката ми дадоха лекарство на растителна основа, което да ме успокои и да ми помогне да заспя ( не съм спала от 10тина дни ). Съдържа Валериан, Хмел и Маточина. Казва се седакур форте. Някоя от вас пила ли го е? Още ми е притеснено дали да го пия...  :?
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 18:16:14 pm от linapoli »



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #34 -: Февруари 06, 2013, 17:54:43 pm »

Момичета прочете нещо много нежно....за това, което ни предстои!!


Имало едно време, едно малко бебенце, което се гласяло да дойде на бял свят. В деня, в който трябвало да се роди, то отишло при Бог и попитало притеснено: - Господи, аз съм толкова малко и беззащитно. Какво ще правя, как ще живея на Земята? Как ще се справям с всичките трудности там?

Бог се усмихнал и отвърнал: - Не се притеснявай, детето ми. Аз избрах най-добрия и най-верния сред всички ангели тук и ще го пратя при теб на Земята. Този ангел ще те очаква там с огромно вълнение и трепет да се появиш, а след това ще се грижи за теб и ще ти помага във всичко.

А бебето пак попитало: - Но, Господи, аз не зная езика, който говорят хората на Земята. Как ще разбирам какво ми казват? - И за това не се тревожи. Твоят ангел много внимателно и търпеливо ще те научи на техния език. Винаги ще ти говори с обич и нежност, ще те нарича с най-милите и ласкави думи,. Всяка вечер ще ти пее приспивни песни. И така ти много лесно и бързо ще научиш всичко...

Въпреки всичките тези уверения обаче, бебето пак не можело да преодолее притеснението и страховете си. И за пореден път попитало: - Господи, тук всички говорят, че на Земята има много злини. Казват, че и хората там били лоши. А аз съм само едно мъничко бебе, как ще се справя с тях, как ще оцелея там? - И за това съм помислил, детето ми... - отвърнал Бог. - Твоят ангел през цялото време ще се грижи за теб и ще те пази от всякакви опасности. Ще те закриля и брани дори с цената на собствения си живот. Така, че не се тревожи и за това...

В този момент се чул някакъв шум. Притихнали, заслушали се и разбрали, че това са гласове от Земята. Което значело, че е време вече бебето да тръгва. Усещайки това, в последния миг бебето попитало: - Господи, но ти не ми каза, как се казва моят ангел на Земята. Аз как ще го позная?

Бог се засмял и тихо отвърнал: - Няма значение, какво е името. Ти ще наричаш своя ангел... Мамо!
Краси

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #35 -: Февруари 06, 2013, 17:59:23 pm »
Здравейте бремелинки! Имам един малко глупав въпрос: До коя седмица ви гледаха с вагинален УЗ?

Малко дяволче, Честито за добрите новини. Все така да расте бебчо до термин.
Аз утре съм на скрининг и съм малко притеснена. Колко ли е пораснал нашият бебо! Надявам се всичко да му е наред.
linapoli бързо възстановяване на теб. Пожялавам ти чисти резултати и скоро всички симптоми на настинката да отзвучат.
Момичета, ние пак бяхме в АГ-то за 2 седмици заради контракции. Много се страхувам да не се повтори предната бременност и тичам в болницата, звъня на доктора при най малкото стягане. Слава Богу, вече сме стабилни и у дома - с магнезий, но-шпа. Всеки ден се моля всичко да е наред до края. За всяка от нас!
bebe_2013  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: за безпроблемни седмици до края. Следващо влизане в болница - за среща с малкото съкровище!
Мен ме гледаха до много късно, може би до 20-та седмица, да не кажа и повече..Следяха скъсяването на шийката. До когато кажат, до тогава  :wink: Хич не го мисли, вагиналния преглед НЕ Е опасен, ако това имаш предвид  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #36 -: Февруари 06, 2013, 18:25:45 pm »
malkoto_dqvolche, радвам се за хубавите новини. Все така да бъде до края.
Linapoli, дано скоро се отървеш от всички остатъчни симптоми на грипа. Аз миналия месец като бях болна си откарах някъде към 3 седмици. Накрая вече си мислех, че така ще съм до края.
OPTI, мен с вагинален ме гледаха постоянно до 12-та седмица. След това до към 20-та са ме гледали още два пъти, за да се измери дължината на шийката. От тогава не са ме гледали.
krasunka наистина е много хубаво и нежно :)
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #37 -: Февруари 06, 2013, 18:59:06 pm »
linapoli,това лекарство седакур форте го пиеше една моя колежка за успокоение на нервите през деня ,но от нея знам че сваля кръвното,но след като доктор ти го е предписал не се притеснявай да го пиеш.Аз също не можех да спя,имах и сърцебиене и ми беше нервно  ходих на лекар и ми предписа седатиф пс/хомеопатично/,но при мен нямаше особен ефект.

Момичета,имам един въпрос-горе долу колко пъти на ден усещате бебоците и по кое време?

[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #38 -: Февруари 06, 2013, 19:34:25 pm »
Това е проблема, че не ми е изписано от лекар, а ми го дадоха в аптеката. Фармацевтката погледна няколко лекарства и за всички каза, че не стават защото имали съставка неподходяща за бременни, само това можело, защото било на растителна основа- съдържа валериан, хмел и маточина. В интернет четох, че тези билки са подходящи при бременност. И сега незнам какво да правя :(

Аз усещам бебко обикновено сутрин и вечер като си легна. Понякога и през деня по веднъж, но не е ежедневно. Вечер е най-силно, имам чувството, че прави салта в корема ми  :babyflips:



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #39 -: Февруари 06, 2013, 19:50:29 pm »
Спомних си,че в началото на бременността ходих на невролог заради болки в главата и той ми каза,че трябва да взема нещо за успокоение и ми препоръча дормиплант/то също съдържа валериан/ и звънна на гинеколог да се консултира за всеки случай и той му каза,че може да се пие от бременни и,че самият той изписва това/а в брошурата пише ,че не може/.Аз го пих 2-3 ве4ер ,но и от него нямах ефект.Пробвай тази вечер-от едно хапче нищо няма да ти стане-това са билки в малки дози. :)

[/url]