0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #60 -: Февруари 08, 2013, 10:50:04 am »
Запис и от мен. Ние сме добре.Усещам леко бебо предимно вечер като си легна.:-)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #61 -: Февруари 08, 2013, 11:05:35 am »
OPTI Аз съм в същата ситуация - очаквам за се обадят, че е дошъл и моят ред, но вече бебо расте... Радвам се, че прегледът ти е минал успешно :) За витамините на мен доктор Стаменов и после Сигридов ми казаха, че е рано. Мисля да ги послушам.
mgstra Мерси за инфото :) дай Боже да стигнем до второ детенце, с радост ще я ползвам.
ivaniта Радвам се, че всичко е наред. Сигурно ти пожелва лека нощ с ритничета :)))
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #62 -: Февруари 08, 2013, 11:10:18 am »
никоя, Сигридов после такава лекция ще ти дръпне за вредата от витамините,че свят ще ти се завие :wink: и такива няма да пиеш :D Това ти го гарантирам. Даже ще ти се обоснове научно и ако продължаваш да настояваш ще ти даде още 1000 доказателства :lol: аз и до ден днешен съм без, но и всички изследвания са ми в норма, което значи, според него, че нямам нужда-спря ми магнезий,но шпа,всичко. Да не обяснявам какво каза и за тях...който ходи при него,знае :D Но в интерес на истината, откакто ги спрях се чувствам доста добре:)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #63 -: Февруари 08, 2013, 11:22:27 am »
никоя, Сигридов после такава лекция ще ти дръпне за вредата от витамините,че свят ще ти се завие :wink: и такива няма да пиеш :D Това ти го гарантирам. Даже ще ти се обоснове научно и ако продължаваш да настояваш ще ти даде още 1000 доказателства :lol: аз и до ден днешен съм без, но и всички изследвания са ми в норма, което значи, според него, че нямам нужда-спря ми магнезий,но шпа,всичко. Да не обяснявам какво каза и за тях...който ходи при него,знае :D Но в интерес на истината, откакто ги спрях се чувствам доста добре:)
OPTI, неприятно е миличка, но "проблемните" бременности се следят по-продължително вагинално, наблюдава се шийката. Пак ти казвам, аз не съм сигурна дали до 30г.с не ме следиха така  :oops: Просто стискаш зъби. :wink:
Афродита за синтетичните витамини мнението е що годе повсеместно, но виж за магнезия и но-шпа, не бях чувала. Би ли споделила, моля, какво мисли доктора за тях?  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #64 -: Февруари 08, 2013, 11:23:11 am »
Запис :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #65 -: Февруари 08, 2013, 11:30:30 am »
OPTI браво на вас. Все така да растете :) И аз съм като теб - забременях, докато чакам одобрение от фонда. Покрай проблемите, които имах до към 5-тия месец съм забравила да се обадя, но сега вече май и не искам. Мисля да я използвам за второ детенце :)
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #66 -: Февруари 08, 2013, 11:52:13 am »
Zuzeto, заповедта ти не се губи. Ще я ползваш за второ дете. Просто ти я заделят в една папка и така. Най-добре им се обади и ще ти разяснят как стоят нещата, дори и да искаш да забременяваш сравнително скоро след раждането. Още повече, ако не я ползваш тази година, парите могат да отидат при друга жена, която чака и може би няма деца. Иначе за възрастовата разлика няма да ви давам съвети, всеки си знае най-добре.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 12:01:41 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #67 -: Февруари 08, 2013, 12:11:10 pm »
blue_sky благодаря ти. Наистина си права - ще им звънна и те ще ми кажат как точно стоят нещата. :)
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #68 -: Февруари 08, 2013, 12:46:32 pm »
Запис и от мен. Ние сме добре.Усещам леко бебо предимно вечер като си легна.:-)


Блазе ти , сигурно чувството е прекрасно. Всеки ден се надявам да го усетя малкия :) :) :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #69 -: Февруари 08, 2013, 12:53:00 pm »
Добро утро на всички.

Вчера видяхме нашият бебчо. Вече доста сме порастнали /цели 6см /Развиваме се добре - имаме си всичко - 2 крачета, 2 ръчички, 20 пръстчета; гръбначният стълб е перфектен; палави сме и сърчицето ни бие силно. Нухалната транслуценция е 0,16см и Носната кост си е на място.  :balk_46: От вчера не съм спряла да се усмихвам. Във фирмата още не знаят за бременността ми, но май е време да им кажа. Вие как казахте на шефовете си, че ще ставате мами?
Имам едно въпросче - д-р Белчева ми каза да си купя поливитамини за бременни. Та сега се чудя какви точно да си взема. На пазара има толкова много. Вие пиете ли някакви витамини и какви?
Има ли мами, сред вас , забременели докато чакат заповед от Фонда? При нас точно така се получи. Скоро очакваме обаждане от ФАР , искаме да си запазим заповедта за второ детенце. Възможно ли е? и каква е процедурата? Питах в клиниката, но не можаха да ми отговорят. Моля ви , ако имате информация по въпроса споделете.
Извинете ме за дългия пост. Желая ви хубав и усмихнат ден!


Аз пих Омами докато бях настинала , така ми ги иазписа докторката . Иначе от наяалото си пия ФК всеки ден , друго нищо
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #70 -: Февруари 08, 2013, 13:54:40 pm »
tsvetinapavlova,аз пия Pregnacare plus с омега 3,съдържат всички необходими витамини и се чувствам перфектно с тях :)по/скъпи са от другите витамини ,но определено си заслужават.На мен ми казаха,че е хубаво да се почнат от 20 седмица.:)
 

[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #71 -: Февруари 08, 2013, 14:10:42 pm »
Имам едно въпросче - д-р Белчева ми каза да си купя поливитамини за бременни. Та сега се чудя какви точно да си взема. На пазара има толкова много. Вие пиете ли някакви витамини и какви?


На мен лекарката , която ме следеше ми каза да пия ПРЕГНАКЕЪР , но добре че погледнах листовката и видях че "Ако приемате антикоагуланти не приемайте тези таблетки, по изключение само при препоръка от лекар!". Споделих с нея т.к. бях на Фраксипарин и тя каза да си взема други ,без да уточнява какви.След това при преглед при д-р Владимиров споделих с него за витамините и тоѝ каза да си взема ЦЕНТРУМ МАТЕРНА .Такива пих до края , а в болницата след като родих ми казаха да продължа да си пия витамините , които съм пила през бременността поне още месец-два.
Дано съм ти била полезна.

« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 14:13:19 pm от miraxi »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #72 -: Февруари 08, 2013, 14:26:37 pm »
Моят доктор също не е от привържениците на синтетичните витамини. Когато го попитах в началото на бременността какви витамини ще ми препоръча, отговорът му бебеше "НИКАКВИ" :) Каза ако все пак ми е малко химията в храната, да вляза в аптеката и да си избера според цената - единствената разлика била в нея... Реших да го послушам и засега не съжалявам, чувствам се много добре  :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #73 -: Февруари 08, 2013, 14:45:44 pm »
tsvetinapavlova,аз пия Pregnacare plus с омега 3,съдържат всички необходими витамини и се чувствам перфектно с тях :)по/скъпи са от другите витамини ,но определено си заслужават.На мен ми казаха,че е хубаво да се почнат от 20 седмица.:)
 

След 2 седмици съм на ЖК и доколкото знам ще ми пуснат изследвания и според тях ще се прецени дали да пия или не. Но според мен витамините в никакъв случай не са вредни . Особенно пък зимата, когато има грип и много малко сезонни плодове и зеленчуци
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #74 -: Февруари 08, 2013, 15:29:13 pm »
Благодаря за всички стиснати палци. Дано Всички доизкараме бременностите си леко и родим здрави бебчета най-рано в 9ти месец!
White, не съм сигурна от какво са гадните контракции. Направо като се появиха ми се ревеше от яд - лежа само, не пипвам нищо у дома. Всички изследвания - Ок, само едни гъби имах, дето май откакто ги убихме вече съм по-добре. Другата седмица искам да се консултирам с още един лекар, на който имам доверие. Ако той се усъмни нещо, тогава ще тичам към Сф - страх ме е просто да пътувам :(
Цитат
за синтетичните витамини мнението е що годе повсеместно, но виж за магнезия и но-шпа, не бях чувала. Би ли споделила, моля, какво мисли доктора за тях?
Интересно ми е и на мен това мнение за магнезия и но-шпа. С удоволствие бих минала и без тях - започнахме да ги намаляваме с моят лекар, но контракциите се върнаха. Сега пак ги увеличихме и, слава Богу, сме добре. Едва ли има лекар, който би ги изписал без причина.

Колкото за казването на шефа, аз все го отлагах, че има време... и като навършихме 3 месеца и реших да споделя, се наложи по спешност да вляза в болница и да се обаждам от там. Иска ми се да бях предупредила колегите си по навреме. Всички се радват за нас, но щях да се чувствам по-добре, ако ги бях подготвила.


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #75 -: Февруари 08, 2013, 16:36:36 pm »
Запис и от мен. Ние сме добре.Усещам леко бебо предимно вечер като си легна.:-)
Блазе ти , сигурно чувството е прекрасно. Всеки ден се надявам да го усетя малкия :) :) :)

Ще го усетиш, не се притеснявай. Наистина е много хубаво. Аз така чаках с нетърпение да усетя моята бебунка. Пък сега понякога не ми дава да спя...  :? Ама аз много се радвам, когато се движи, защото ми е по-спокойно.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #76 -: Февруари 08, 2013, 16:40:53 pm »
Момичета, все забравям да ви се похваля, че в началото на тази седмица направихме по-голямата част от покупките за бебчо :)
Толкова много се вълнувах докато бяхме в магазина... Взехме му някои дрешки, като май още ще допълвам. Поне като за начало имам основното ако ме изненада :)
Вече си имаме и количка. Май избързах малко с нея, ама беше на промоция, а пък аз много държах на нея :)
За сега сме стоварили всичко в къщи и смятам към края на месеца да почна с прането и гладенето на дрешките :) Ех, че хубаво.
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #77 -: Февруари 08, 2013, 16:58:37 pm »
Запис и от мен. Ние сме добре.Усещам леко бебо предимно вечер като си легна.:-)
Блазе ти , сигурно чувството е прекрасно. Всеки ден се надявам да го усетя малкия :) :) :)

Ще го усетиш, не се притеснявай. Наистина е много хубаво. Аз така чаках с нетърпение да усетя моята бебунка. Пък сега понякога не ми дава да спя...  :? Ама аз много се радвам, когато се движи, защото ми е по-спокойно.

Само да го усещам и да знам, че всичко е наред. Пък да не спа изобщо няма проблем :) :) :)
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #78 -: Февруари 08, 2013, 17:31:23 pm »
Цвети, пожелавам ти все пак да нямаш проблеми със съня. От личен опит мога да кажа, че не е никак приятно да се чувстваш като парцал по цял ден. Пък и след раждането има доста да бодърстваме.  :wink: Но и усещането как бебето мърда не е за изпускане, така че дано скоро го усетиш.

Зузе, а на теб - честити ти придобивки! Сигурно са много приятни тези вълнения към края на бременността.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 17:34:11 pm от -Теди- »
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #79 -: Февруари 08, 2013, 17:38:46 pm »
Цвети, скоро ще го усетиш. Чувството е невероятно :-)