0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #160 -: Февруари 13, 2013, 18:17:12 pm »
не знам дали да отида при друг лекар за второ мнение ,нямам кървене имам всички бременни симптоми може ли да е грешка , при вас в коя седмица се видяха сърдечните пулсации
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #161 -: Февруари 13, 2013, 18:46:05 pm »
Не знам от къде да започна , много ми е мъчно.
Днес бях на лекар за да видим сърдечната дейност на бебчо,
но уви няма такава.доктора ме прегледа с вагинален видеозон ,
каза че даже не може да определи седмицата в която съм , защото плода е започнал
да се сбръчкава .не е било необходимо абразио плода сам щял да падне.
Отчаяна съм  и не спирам да плача.исках само да споделя с някой........ 

Много съжалявам пантерка, не се отчаивай. И скоро започвайте пак опити
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #162 -: Февруари 13, 2013, 18:49:13 pm »
Аз пък сега се връщам от Доктор. Бъбречна криза са били болките от вера, започвам магнерот и но спа , и пускам стерилна урина, дано е нормална.
Иначе малкия е добре :) :) :) най - важното
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #163 -: Февруари 13, 2013, 19:41:03 pm »
Благодаря ви,днес съм добре-оттук нататък-почивка-не знам дали това значи постоянно лежане,половинката пък се побърка,иска да ходим по други лекари за второ мнение...
Керитка,хайде бе мила,чакаме те с новини:))
Второ мнение за какво? Отдавна трябваше да си налягаш парцалите, три пъти поне се канех да те смъмря и се отказвах. :) Стой си вкъщи малко, работата не е заек, да избяга.
П.П. Контракциите няма да коментирам, знаеш, водихме дълъг разговор. Добре си направила, че си постъпила в болница. Вероятно ще ти предпишат лечение, с чиято помощ ти пожелавам всичко да е наред до края  :bighug:

Пантерка, съжалявам за случилото се  :bighug: Иди за второ мнение, но не се самонавивай, сърдечна дейност се долавя към 6-та г.с.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #164 -: Февруари 13, 2013, 19:54:12 pm »
Какво да ви кажа аз - майка ми дойде да ми донесе багаж сутринта, отидох да я изпратя и какво да видя на връщане - Афродитка се разхожда в коридора - дошла ми е на гости в "хотела"  :bighug: Та лежим си ние на СПА процедури (системи) :) Засега мен утре ще ме изпишат, но всеки ден ми казват нещо различно затова не вярвам в нищо докато не ми връчат епикризата в ръцете. Изследванията вече са ми добре, но имам проблем с двата бъбрека - задържат урина. Десният бъбрек е по-зле и затова ми тежи, но тук вече нищо не могат да направят, пращат ме на консултация с нефролог, който ще ме следи до края на бременността.
Пантерка, аз бих се консултирала с още един лекар. При мен сърчицето го видяхме в 7ма седмица.  При предишна неуспешна бременност плода също беше тръгнал обратно развитие, но не чакаха да се изчистя сама и ми направиха абразио.
Иванита, не мога да повярвам, че ти е отказала хормоните. Имам впредвид, че това са важни хормони за задържането на бременността. На мен също ми ги отказа гинеколожката,, но под предтекст, че здравната каса не ги поемала и си ги пуснах сама. Преди да забременея по здравна каса ми ги пускаше веднъж годишно личната.
Керита, време е вече, хайде с теб сме  :bighug:



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #165 -: Февруари 13, 2013, 20:40:59 pm »
Пантерка, аз бих потърсила и друг лекар за второ мнение. Стискам палци!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #166 -: Февруари 13, 2013, 20:52:28 pm »
Пантерка, аз също бих потърсила и второ мнение. :crossfingers:
 

Иванита, не мога да повярвам, че ти е отказала хормоните. Имам впредвид, че това са важни хормони за задържането на бременността. На мен също ми ги отказа гинеколожката,, но под предтекст, че здравната каса не ги поемала и си ги пуснах сама. Преди да забременея по здравна каса ми ги пускаше веднъж годишно личната.

Ами не каза,че няма да ми ги пусне, а че нямало смисъл защото през бременността не се изследвали тези хормони, защото стойностите нямало да бъдат достоверни. Нали ни бушували хормоните през бременността :? а бе какво да ви кажа  вече?!?! Попита ме дали имам удебелени лимфни възли, повишено потоотделяне и още нещо. СИгурно са някакви симптоми и каза, че щялада ми ги пусне като родя  :D  osi_13


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #167 -: Февруари 13, 2013, 22:46:07 pm »
Пантерка,съжалявам :( много е тъжно,но се случва понякога.прегръдки!
Бубулинка,да,ето на,седнах си и аз на гъза най-после.оттук нататък се надявам да няма повече скъсяване и всичко да е ок като се вземат съответните мерки.
 Лека вечер на всички:)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #168 -: Февруари 13, 2013, 22:48:22 pm »
Пантерка, аз също бих потърсила и второ мнение. :crossfingers:
 

Иванита, не мога да повярвам, че ти е отказала хормоните. Имам впредвид, че това са важни хормони за задържането на бременността. На мен също ми ги отказа гинеколожката,, но под предтекст, че здравната каса не ги поемала и си ги пуснах сама. Преди да забременея по здравна каса ми ги пускаше веднъж годишно личната.

Ами не каза,че няма да ми ги пусне, а че нямало смисъл защото през бременността не се изследвали тези хормони, защото стойностите нямало да бъдат достоверни. Нали ни бушували хормоните през бременността :? а бе какво да ви кажа  вече?!?! Попита ме дали имам удебелени лимфни възли, повишено потоотделяне и още нещо. СИгурно са някакви симптоми и каза, че щялада ми ги пусне като родя  :D  osi_13

Аз като забременях ми пускаха хормони на щитовидната ТАТ, МАТ, ТSH... ходих на ендокринолог, защото личната ми каза същото ,Нямало смисъл . А ендокриноложката ми каза , че стойностите през бремеността и попринцип са еднакви . Като ми излязоха резултатите си бяха в норма .
Ако питаш мен вземи направление за ендокринолог и там ще ти дадат направление за хормоните .

пантерка и според мен иди за второ мнение
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #169 -: Февруари 14, 2013, 10:44:13 am »
Здравейте, момичета! Не знам какво празнувате днес, но тъй като не е хубаво да прекаляваме с виното сега, то ви желая любов в огромни количества навсякъде около вас и в самите вас! Честит празник!

П.П. Надявам се да няма никакви неразположения днес. :-)

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #170 -: Февруари 14, 2013, 10:48:59 am »
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК и от мен 
Желая на всички много много щастие , любов , разбирателсво и най - вече здрави бебчета
 :bori_021: :bori_021: :bori_020: :bori_020: :bori_021: :bori_021:

Целувки на всички и усмихнат ден
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #171 -: Февруари 14, 2013, 11:05:20 am »
Пантерка, не исках да ти давам излишни надежди, но момичетата са прави - второ мнение никога не е излишно.

Иванита, аз бих си пуснала щитовидните хормони и за своя сметка - поне веднъж да се видят как са. Откакто разбрах, че съм бременна, ходих при ендокринолог - то че хормоните бушуват си е вярно, но не можем да ги оставим да се отклоняват драстчно. Особено, ако си имала някакви отклонения и преди забеменяването, е много важно да ги следите. На мен първото изследване ми беше с малко отклонение, следващите - в норма, но си пускам ежемесечно поне ТСХ и ft4.

Момичета, желая ви всеки ден за вас да бъде ден на Любовта! :)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #172 -: Февруари 14, 2013, 11:23:34 am »
Момичета, честит празник :) Нека днешния ден, а всеки следващ от живота ни, бъде изпълнен с любов, незабравими моменти и много сбъднати мечти :balk_21:
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #173 -: Февруари 14, 2013, 11:24:31 am »
За съжаление и втория доктор при когото бях днес, потвърди че
ембриона няма сърдечни пулсации ,и е спряло да се развива.Решихме да изчакаме седмица
за да се види дали организма сам ще го изхвърли  , ако не ще се ходи на абразио.
ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯна всички които ме подкрепиха в този тежък момент за мен.
беше хубаво да съм част от вас , макар и за кратко......
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #174 -: Февруари 14, 2013, 11:53:52 am »
За съжаление и втория доктор при когото бях днес, потвърди че
ембриона няма сърдечни пулсации ,и е спряло да се развива.Решихме да изчакаме седмица
за да се види дали организма сам ще го изхвърли  , ако не ще се ходи на абразио.
ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯна всички които ме подкрепиха в този тежък момент за мен.
беше хубаво да съм част от вас , макар и за кратко......

Пантерка, не се отчайвай! Моментът е много тежък, но и това ще мине. Надеждата не умира последна, тя никога не умира! Имаш безрезеврвната подкрепа на всички!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #175 -: Февруари 14, 2013, 12:25:43 pm »
Момичета, нямам време да влизам във форума, защото вкъщи вече грее нашето слънчице Симеон :) Роди се 17 дни преди термин, 2900 гр, 51 см, нормално. И двамата сме добре и сега се гледаме вкъщи с тати. Щастието е почти нереално - пожелавам го на всеки. Успех!

ПС: пантерка, прегръщам те силно, не се отчайвай



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #176 -: Февруари 14, 2013, 12:36:49 pm »
Момичета, нямам време да влизам във форума, защото вкъщи вече грее нашето слънчице Симеон :) Роди се 17 дни преди термин, 2900 гр, 51 см, нормално. И двамата сме добре и сега се гледаме вкъщи с тати. Щастието е почти нереално - пожелавам го на всеки. Успех!

ПС: пантерка, прегръщам те силно, не се отчайвай

Честито , да жив и здрав Симеон и много да ви радва . :) :) :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #177 -: Февруари 14, 2013, 12:56:24 pm »
Руми, честит син, честита радост! Не е имал търпение момъкът най-после да го гушнеш, затова е избързал за срещата  :D
Бъдете много здрави и много щастливи!  :balk_7:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #178 -: Февруари 14, 2013, 13:27:17 pm »
Румяна, честит син. Да бъде жив и здрав, да расте много щастлив за радост на мама и тати :)
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #179 -: Февруари 14, 2013, 13:52:10 pm »
rumyanau,честит син!Да ви е жив и здрав и много да ви радва!
пантерка,съжалявам за това ,което ти се случва.Не се отчайвай и предавай.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!