0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #140 -: Февруари 12, 2013, 18:36:20 pm »
Благодаря момичета, и аз се надявам скоро да съм си вкъщи и следващото ми влизане в болница да е за раждането :) Поне, лежейки тук си избрах болницата за раждането, много съм доволна от вниманието, с което ме обгрижват :)
Респект, наистина има много време до раждането, бебчо може да си влезе в нормите. Не се шашкай отсега. А и може да две три седмици по-рано да се ражда и да си е около 3 килограма.



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #141 -: Февруари 12, 2013, 21:48:15 pm »
Цветелина, и моят съвет е да те види лекар. По принцип такъв тип болка, приличаща на ПМС, може да е сигнал за контракции. Това хич не е шега, когато си бременна. Казвам го от личен опит. Добре е да те види д-р и да ти каже какво да пиеш. Магнезият се пие за контракции, но лекарят трябва да дозира количеството, а и да ти препоръча кой вид хапчета с Магнезий да вземаш. Има различни препарати. Просто не отлагай отиването на лекар, който да види дали са контракции. Естествено може и нещо друго да е и дано е така, но не отлагай.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #142 -: Февруари 13, 2013, 01:31:01 am »
Десита, и аз бях с такъв синузит и какво ли не пробвах,не ми помогна. Накрая стигнах до аб. Три пъти пих аб като бременна, а не помня коко още други неща съм изпила. Както първия път изобщо не боледувах, така компенсирах по време на втората бременност.  :(

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #143 -: Февруари 13, 2013, 11:15:40 am »
Ох, blue_sky, силно се надявам да не стигна до по-сериозни лекарства. Вече почти не мога да дишам през носа, няма нощ, няма ден, а капките ме облекчават само за малко. Сега ще си правя един компрес на синусите с хрян, уж било много ефикасно средство, ще видим  8O
Теди, благодаря  :bighug:


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #144 -: Февруари 13, 2013, 11:53:12 am »
Цветелина, и моят съвет е да те види лекар. По принцип такъв тип болка, приличаща на ПМС, може да е сигнал за контракции. Това хич не е шега, когато си бременна. Казвам го от личен опит. Добре е да те види д-р и да ти каже какво да пиеш. Магнезият се пие за контракции, но лекарят трябва да дозира количеството, а и да ти препоръча кой вид хапчета с Магнезий да вземаш. Има различни препарати. Просто не отлагай отиването на лекар, който да види дали са контракции. Естествено може и нещо друго да е и дано е така, но не отлагай.

Да, права си . Чакам да ми стане готова урината и отивам още днес на лекар. Дано всичко е наред
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #145 -: Февруари 13, 2013, 11:57:15 am »
Хайде и аз в хотел Шейново при Линаполи:) приеха ме за контракции и май най-после приключвам с работата😔както вече съм коментирала с някои съфорумки,май се очакваше подобен развой на събитията...добре че ги хванахме на време
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #146 -: Февруари 13, 2013, 12:46:47 pm »
        Привет, мами!Почти не пиша, но чета редовно!
     Афродита, дано бързо минат неразположенията и наистина, какво си се разработила, прибирай се вече вкъщи, аз в двайста г.с. ще се приютя у дома,за да избегна натоварването на работа, което ще започне точно тогава.
Аз миналата седмица ходих на преглед.Лекарката при която се записах е много готина ма не е вряла и кипяла в стерилитетните истории, но пък е мн разтропана и е позната и ще ме уреди веднага където трябва ако се наложи ище ми осигури лекаря, при който искам да родя живот и здраве...
      Казаха на прегледа, че съм перфектна като конструкция пу пу пу, нооо много съм била напълняла, какво било това чудо 6 кг за първите три месеца и една седмица :(
Е коледните празници и без да съм бременна слагам два три килограма отгоре, какво му е толкова чудното не знам.
    Пък и други мнения чух, че бременните с близнаци могат да си качат малко повече...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #147 -: Февруари 13, 2013, 14:07:09 pm »
Афродита, дано не се задържаш дълго в този "хотел" :) Пожелавам ти по-бързо да отминат контракциите и да се прибереш в къщи.
Една колежка, бременна с близнаци, излезе в болничен в началото на 5-тия месец - мисля, че беше 20-та седмица. На нея лекарката и беше казала, че щом е с близнаци да забрави за работата след това. Така че стига с тая работа - тя няма да свърши :wink:
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #148 -: Февруари 13, 2013, 14:08:32 pm »
Хайде и аз в хотел Шейново при Линаполи:) приеха ме за контракции и май най-после приключвам с работата😔както вече съм коментирала с някои съфорумки,май се очакваше подобен развой на събитията...добре че ги хванахме на време

Ооо милата,
Дано е за малко и бързо отминат контракциите . Стискам палци
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #149 -: Февруари 13, 2013, 14:22:05 pm »
Афродита,дано всичко отшуми и следващото влизане в болница да е за раждане.
Време е вече да си почиваш,стига с тази работа.
Аз още си чакам,днес ми е термина,ама си кротуваме. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #150 -: Февруари 13, 2013, 14:24:01 pm »
Афродита,дано всичко отшуми и следващото влизане в болница да е за раждане.
Време е вече да си почиваш,стига с тази работа.
Аз още си чакам,днес ми е термина,ама си кротуваме. :)
Тъкмо си мислех дали си родила, какво става :)
Хайде стискам палци всичко да мине безпроблемно и после да разказваш
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #151 -: Февруари 13, 2013, 14:25:01 pm »
Благодаря ви,днес съм добре-оттук нататък-почивка-не знам дали това значи постоянно лежане,половинката пък се побърка,иска да ходим по други лекари за второ мнение...
Керитка,хайде бе мила,чакаме те с новини:))
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 14:26:35 pm от afrodita279 »
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #152 -: Февруари 13, 2013, 14:32:02 pm »
Аз попитах днес АГ-то за дали ще ми пусне хормоните - еми отказа,защото нямало смисъл - на бременните им бушували хормоните така или иначе, и стойностите нямало да са достоверни  osi_7 osi_13  Ще  питам и личния ми, и ако нещо ще си платя в някоя лаборатория.  

Афродита, почивай си- работата няма да избяга


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #153 -: Февруари 13, 2013, 15:04:56 pm »
afrodita279, а с д-р Сигридов чу ли се? Той ли те насочи към Шейново? Мислех си, че вече и в клиниката приемат спешни случаи.  :ask:
Разбира се, че ще си останеш вкъщи. Сега ти е паднало малко да си починеш и да посъбереш сили.  :hug2:

linapoli, много се измъчи ти с тези болници.  :(
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 15:08:46 pm от Туци »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #154 -: Февруари 13, 2013, 15:25:12 pm »
Не,обадих се на спешния и предвид че им казах,че съм с контракции от 24 часа, и вече са билезнени,ми казаха да пия но шпа и ако на др ден съм така-да отида на преглед. Знам,че приемат,но е платено,затова се насочих към държавна.а и вече съм малко скептична към адекватното им отношение по повод контракциите.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #155 -: Февруари 13, 2013, 17:34:58 pm »
Не знам от къде да започна , много ми е мъчно.
Днес бях на лекар за да видим сърдечната дейност на бебчо,
но уви няма такава.доктора ме прегледа с вагинален видеозон ,
каза че даже не може да определи седмицата в която съм , защото плода е започнал
да се сбръчкава .не е било необходимо абразио плода сам щял да падне.
Отчаяна съм  и не спирам да плача.исках само да споделя с някой........ 
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #156 -: Февруари 13, 2013, 17:39:21 pm »
Ееее, Афродита, и ти ли в болница? Защо така, ей!  :( Направо не знам дали има някой напоследък изкарал спокойна бременност, всички около мен са имали или имат някакви проблеми. Много гадно!
И не мисли за работа сега. Пази се.  :goodluck:

Пантерка, съжалявам.  :balk_145: Направо не знам какво да кажа. Събирай сили, мила, и дано скоро имаш повод за радост.  :hug2:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #157 -: Февруари 13, 2013, 17:39:32 pm »
Афродитче, дръж се мила. Дано скоро контракциите отминат и всичко е наред! Цунки!  :kiss: :bighug:

Пантерче, искрено съжалявам за загубата ти.  :( Дръж се! Цунки!   :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 17:41:15 pm от rosefromstars »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #158 -: Февруари 13, 2013, 17:46:18 pm »
Пантерка, съжалявам за загубата ти. Пожелавам ти бързо възстановяване и много скоро да изпиташ най-голямата радост в живота си :)
  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #159 -: Февруари 13, 2013, 17:57:29 pm »
Пантерка, много съжалявам. Дано скоро отново видиш +тест и сърчицето, което ще те направи щастлива!

Афродита, бързо да спирате контракциите и да се прибираш у дома. Работата е важна, но сега имаме по-важни задачи - да си пазим бебета за да си ги гушкаме живи и здрави ;)