0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #180 -: Февруари 14, 2013, 14:05:49 pm »
:balk_16: Руми, много се радвам! Честита ти сбъдната мечта! Да ви е жив и здрав малкият сладурко, да расте много обичан и щастлив!  :balk_16:
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #181 -: Февруари 14, 2013, 14:26:36 pm »
Руми, честит юнак! Да расте здрав и щастлив,любознателен и упорит като мама, под щастлива звезда!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #182 -: Февруари 14, 2013, 14:33:50 pm »

Пантерка, макар и трудно, болката ще отмине! Знам как се чувстваш, преживях го и аз преди година и половина. Най-добрият лек е да започнеш плановете и борбата за следващ опит. Неправенето на нищо , самосъжалението просто убива. Анализирай всичко, което сте направили като изследване и манипулации преди този опит. Вероятно, има какво още да се изследва. Чети и предлагай, бъди информирана.И резултатът ще дойде, вярвай в това!!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #183 -: Февруари 14, 2013, 14:40:05 pm »
Момичета, всяко родено бебе е радост за всички в този сайт. Когато някоя от вас роди - просто пуснете една тема за съответната майка и бебе в подфорум "Честито" и поздравете там. Така и за самата майка е по-лесно да прочете всички поздравления на едно място, а и не се получава спам в тази тема.  :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #184 -: Февруари 14, 2013, 23:03:48 pm »
Афродита, дано за кратко време да си в така наречения "хотел".  :bighug:
Пантерка, много ми стана мъчно за теб, но не трябва да губиш надежда  :cuddle:
Руми, да ви е жив и здрав и много да ви радва!  :balk_16:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #185 -: Февруари 14, 2013, 23:40:09 pm »
Момичета,утре пътувам за София и днес си пуснах ПКК,урина ,захар и ТСХ,влагалищен секрет.Излязоха ми резулататите,но не знам какво да мисля,а прегледа ми при д-р Сигридов е в събота.Имам завишени левкоцити в кръвта 15,при морма 10,неутрофилните левкоцити и те са завишени,девиация на ер.разпред и ср.обем на тромбоцити е занижен.В урината ОХИ излезе положителни левкоцити и в общия седимент имам пак левкоцити и еритроцити.Не знам какво да мисля,моля ви предположете нещо,изглежда се развива някаква инфекция,но каква?Преди 15 дни има бактерия във влагалищния секрет ,лекувах се с антибиотик и днес той е чист.Благодаря ви за отоговрите,какво да пусна още до прегледа в събота,за да може веднага доктора да ми назначи лечение.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #186 -: Февруари 15, 2013, 07:18:38 am »
emilia_k, доколкото знам е нормално при бременност левкоцитити да са увеличени, също така и СУЕ. Моите левкоцити през цялата бременност си бяха около 15, на последните изследвания в сряда-13. Не се шашкай, не се опитвай да тълкуваш резултатите сама - затова са лекарите.
Нашият бебчо няма намерение да излиза скоро, поне така каза доктора. Разкритие- никакво, още си е разположен високо... Абе изглежда, че между нашите планове и неговите намерения няма много общо. Ще чакаме още няколко дни, пък после ще я мислим.
Руми, да ви е честит малкия мъж и да расте много здрав и усмихнат!
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #187 -: Февруари 15, 2013, 11:31:45 am »
Момичета, всяко родено бебе е радост за всички в този сайт. Когато някоя от вас роди - просто пуснете една тема за съответната майка и бебе в подфорум "Честито" и поздравете там. Така и за самата майка е по-лесно да прочете всички поздравления на едно място, а и не се получава спам в тази тема.  :)

Момичета, ето я темата за честитки към rumyanau
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49298.0


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #188 -: Февруари 15, 2013, 11:34:29 am »
Емилия, дано завишените левкоцити се окажат такива заради бременността. Най-добре лекар може да прецени дали има някакъв проблем. Моите до сега винаги са били в референтни граници.

Роситка, още малко остана :) Браво на бебчо - от мъничък е със собствено мнение  :wink: Пожелавам ти леко раждане и щастлива първа среща с новия член в семейството :)
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #189 -: Февруари 15, 2013, 12:58:59 pm »
emilia,може да пуснеш ЦРП/CRP/-този протеин показва дали има някакво възпаление,той започва да расте няколко часа след евентуална инфекция.Утайката/СУЕ/ не е много достоверен показател при бременни,почти при всички е над 30.Стискам палци на прегледа всичко да е наред.

[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #190 -: Февруари 15, 2013, 19:54:31 pm »
ЦРП/CRP/ - също се повишава при бременност. Имаш доста изследвания, щом бактериалната флора във влагалищния секрет вече е чиста е много добре. Той ще те прегледа на узи и ще ти каже вече какво да правиш. За бактерии може да се провери и урината, ако има вътрешно възпаление като се дава стерилна урина за изследване в лаборатория. Но, може би при теб левкоцитите са си така повишени от бременността, което е нормално - затова има доктори, те ще ти кажат най-добре.
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 20:00:44 pm от rosefromstars »
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #191 -: Февруари 15, 2013, 23:44:42 pm »
ЦРП/CRP/ - също се повишава при бременност.

Това не е вярно, Роуз.
CRP е един от най-чувствителните показатели за наличието на остър процес в организма. Концентрацията му в серума рязко се повишава при възпалителни процеси.
Едно от показанията за изследване е диференциране между бактериална и вирусна инфекция, както и за проследяване на динамиката на бактериални възпалителни процеси.

Момичета, когато пускате ПКК, пуснете и CRP.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #192 -: Февруари 15, 2013, 23:54:59 pm »
ЦРП/CRP/ - също се повишава при бременност.

Това не е вярно, Роуз.
CRP е един от най-чувствителните показатели за наличието на остър процес в организма. Концентрацията му в серума рязко се повишава при възпалителни процеси.
Едно от показанията за изследване е диференциране между бактериална и вирусна инфекция, както и за проследяване на динамиката на бактериални възпалителни процеси.

Момичета, когато пускате ПКК, пуснете и CRP.
Меци, повишава се, душа  :) Моят беше повишен към 8-ми месец, барабар с левкоцитите, търсехме причина, антибиотици пих и нищо. Лошото е, че става трудно да се определи, дали има наистина възпалителен процес или е от бременността. Моята докторка се презастраховаше.
http://www.zdrave.bg/?c=y&a=t&d=2430
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #193 -: Февруари 16, 2013, 00:20:09 am »
Бубулина, много  зависи каква е  стойността на CRP. Обикновено той се пуска заедно с ПКК. Въз основа на изследванията е и интрпретацията на лекаря.
Информативно, колко е бил завишен твоя в 8-ми месец?
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 01:14:29 am от Мецани »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #194 -: Февруари 16, 2013, 08:01:41 am »
Бубулина, много  зависи каква е  стойността на CRP. Обикновено той се пуска заедно с ПКК. Въз основа на изследванията е и интрпретацията на лекаря.
Информативно, колко е бил завишен твоя в 8-ми месец?
CRP 7.8-8.2 /изследван е 2 пъти/, левкоцити 12,6-12,9, СУЕ-66. Всичко на горна граница. То не бяха стерилни урини, не беше чудо- нищо и нищо. След антибиотика, нямаше голяма промяна.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #195 -: Февруари 16, 2013, 11:04:14 am »
Благодаря ви за отговорите,сега отивам да пусна едно ЦРП и следобед на преглед:)Няма кога да пусна стерилна урина,защото отнема няколко дни,след като се прибера ще пусна,че няма да е готова докато съм в София.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #196 -: Февруари 16, 2013, 12:10:29 pm »
Емилия, успех мила и не се шашкай, ако црп ти е завишен, защото си във втората половина на бременността и това е напълно нормално. Ето, може да видиш тук: http://arsmedica.bg/bg/lab/c_id/2430/bg.html

"CRP се повишава и през втората половина на бременността." - доста. Може и през първата половина да е малко завишен, всичко зависи от конкретния организъм. За мен црп не е достоверен източник за сравнение през бременността, че и след секциото един месец след това.
Важни са бактериалните посявки, прегледите, скринигът, ФМ, ехо-то (на органите при нужда), урината и диференциалното пкк - но да се разчитат от доки, защото и там през бременността настъпват нормални завишавания на стойностите.

А, най-важното е да не се притесняваш - да си спокойна, а той доки ще ти каже какво точно да правиш. :bighug:
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 12:19:13 pm от rosefromstars »
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #197 -: Февруари 16, 2013, 12:15:31 pm »
Бубулина, при референтна граница до 5 или 6(зависи от лабораторията), завишение от 7-8 не е проблемно, даже май не го и отчитат толкова. За левкоцитите и СУЕ-то е ясно, че се повишават от бременността. Моите левкоцити са били около 15.
Имах предвид, че завишението на CRP  ( не такова като твоето) няма общо с бременността и действително трябва да се пуска и да се обръща внимание - затова писах, че концентрацията му в серума рязко се повишава при възпалителни процеси.

Роуз, колко според теб е нормално да е завишението? Какво значи не се притеснявай, ако имаш завишение на протеина? То може да е завишено с 2, ама може и с 200. Опасно е да подлъгваш хората с такива съвети.
От едно изречение в някаква статия си готова с диагнозата, така ли?

"CRP се повишава и през втората половина на бременността." - доста.

Никъде в статията не пише, че CRP през втората половина на бременността се повишава доста, както ти си интерпретирала! Заблуждаваш жените с невярна информация.
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 12:20:17 pm от Мецани »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #198 -: Февруари 16, 2013, 12:28:18 pm »
Бубулина, при референтна граница до 5 или 6(зависи от лабораторията), завишение от 7-8 не е проблемно, даже май не го и отчитат толкова. За левкоцитите и СУЕ-то е ясно, че се повишават от бременността. Моите левкоцити са били около 15.
Имах предвид, че завишението на CRP  ( не такова като твоето) няма общо с бременността и действително трябва да се пуска и да се обръща внимание - затова писах, че концентрацията му в серума рязко се повишава при възпалителни процеси.

Роуз, колко според теб е нормално да е завишението? Какво значи не се притеснявай, ако имаш завишение на протеина? То може да е завишено с 2, ама може и с 200. Опасно е да подлъгваш хората с такива съвети.
От едно изречение в някаква статия си готова с диагнозата, така ли?

"CRP се повишава и през втората половина на бременността." - доста.

Никъде в статията не пише, че CRP през втората половина на бременността се повишава доста, както ти си интерпретирала! Заблуждаваш жените с невярна информация.
Съгласна съм, права си. Не бива да неглижират завишените стойности и разбира се, има значение, колко точно са те.
Роуз и аз съм на мнение, че в случая подвеждаш, никъде не пише за "доста", а и ние не сме медицински лица!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #199 -: Февруари 16, 2013, 12:30:01 pm »
Не, Мецани, но няма смисъл да стресираме бременлинката след като си има доктори, които я наблюдават и ще кажат своето компетентно мнение в случая. В линка, който съм посочила си пише, че: "При възпалителен процес се повишава над 100 mg/l." и че: "CRP се повишава и през втората половина на бременността." в която е и тя, така че всеки може да си направи изводите. Но, лично аз, не се наемам да я стресирам с каквито и да е мнения, съвети и постове. Лично за мен - една стерилна урина с антибиограма би била по-необходима и полезна в случая, щом като вагиналният секрет е чист. И най-вече - има си лекари за това - нашето са просто някакви съвети, които в никакъв случай, пак повтарям, не бива да стресират една бременлинка. А, тя, ако види, че црп и е завишен над референтните стойности показани от лабораторията, неминуемо ще се стресира. Затова съм писала, че ако види, че са завишени стойностите, да не се шашка, защото е нормално да са завишени. А, вече лекуващият лекар ще прецени дали те са патологично завишени или не. Тя, няма нужда от това да се стресира. Поне аз мисля така. 
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 12:32:03 pm от rosefromstars »