0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #100 -: Февруари 11, 2013, 14:11:48 pm »
Зузе, давай го по-спокойно, че така влияеш и на бебо.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #101 -: Февруари 11, 2013, 14:57:15 pm »
Теди, при мен предишния път тоновете ги следихме от 28-ма седмица, имах контракции и други драми затова толкоз рано.
И аз не спах добре, едно че ме наболяваше корема, друго че на детето пореден зъб избива и голяма драма. Явно наистина е повсеместно.
Утре съм на преглед и БХС, не е истина как ме плаши това изследване  :?
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #102 -: Февруари 11, 2013, 15:39:37 pm »
afrodita279 сега, като не успявам да се наспивам, си представям каква мърморана ще съм ако трябваше и на работа да ходя :)
-Теди- абсолютно си права и го знам, но понякога колкото и да се опитвам да мисля положително, нещо не се получава. Просто знам, че като прегърна малкото съкровище, всичко ще забравя :)
tsvetinapavlova права си и вече нямам търпение, но определено времето е броене дни и минават бързо. А пък сега съм ангажирана и с покупка за бебчо.

Момичета, толкова се радвам, че ви има :bighug:
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #103 -: Февруари 11, 2013, 16:39:34 pm »
Зузи, имаш още малко, не се предавай сега. Всичко ще е наред. Пък то и аз не съм изтъкана от спокойствие и положителни мисли, все вълнения трабва да има. ;-) Та дай ни пример на нас, дето сме малко след теб.  :D

Криси, БХС не е страшно. Отивай, прави го и да се приключва. :-) 
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 16:45:46 pm от -Теди- »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #104 -: Февруари 11, 2013, 19:21:58 pm »
Привет, момичета! Аз да се включа пак в редиците ви. Събота чухме и малкото тупкащо сърчице :)
[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #105 -: Февруари 11, 2013, 19:37:09 pm »
Днес бях на женска консултация и съм притеснена и объркана.При прегледа докторката спомена ,че имам контракции а аз нищо не усещах никакви индикации за това.Възможно ли е? А  после като ми даваше напътствия не спомена нищо за тях нито за някакъв специален режим а и аз толкова се шашнах че не попитах.Моля за съвет  и какво се чувства кота имаш контракции?
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #106 -: Февруари 11, 2013, 19:42:37 pm »
Привет, момичета! Аз да се включа пак в редиците ви. Събота чухме и малкото тупкащо сърчице :)

Охооо, старите пушки се завръщат.  :lol: Много се радвам дате видя пак тук. С първите бебоци бяхме заедно и сега пак. Лека бременност ти желая и здраво бебче(или 2) накрая. :)
 
Аз да ви попитам. Ако случайно лекарката от ЖК-то не иска да ми пусне TSH, TAT, MAT, FT3 I FT4 (предложени ми да ги пусна от друг лекарза всеки случай) на какъв лекар-специалист може да миги пусне? Или пък личния ми?


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #107 -: Февруари 11, 2013, 19:50:37 pm »
krasi(ahiito) добре дошла. Пожелавам ти леки оставащи месеци и един сладък и пухкав финал на края :)
hrisi73 предполагам, че ако е имало нещо притеснително, доктора е щял да ти каже. Аз от моята лекарка знам, че има и не болезнени контракции. Аз моите ги различавам като два вида: болка ниско долу, наподобяваща на ПМС, а сега вече в 8-ми месец започнах да усещам и други - целия корем ми става твърд, като изтръпнал, но изобщо не са болезнени. Доколкото знам, тези вторите са подготвителни.

И аз да се отчета след прегледа преди малко. Малкия бебчо вече е 2,137 кг. Всичко е наред. Мерихме и шийката на матката, която е ок. Плацентата вече е втора степен на зрялост. Вече съм по-спокойна :)
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #108 -: Февруари 11, 2013, 19:51:10 pm »
Да, можеш да имаш контракции и без да ги усещаш, особено в ранни седмици се засичат на доплер-а, не ги усещаш. Повечето бременни ги имат, а щом лекарката ти не ги е счела за опасни - вероятно не са. Не знам при кого се следиш все пак, ако си разтревожена - потърси второ мнение, разпитай подробно за контракциите, попитай дали трябва някаква терапия да се назначи в твоя случай, или не е нужно...
Няма начин дори лекар да ти каже по нета какви са ти контракциите, дали са опасни, дали не са.

Как се усещат определени контракции е много субективно първо и да се опише - може да те подведе. Второ - зависи и от видя на контракциите.

ivanita , мисля че от ЛЛ искаш направление за ендокринолог и минаваш по НЗОК. Но не знам кои се поемат от НЗОК от изброените. По спомен - не мисля, че бяха скъпи, ако си ги пуснеш в някоя частна лаборатория и да си спестиш хамалогията, но ти си преценяш кое би те затруднило повече.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #109 -: Февруари 11, 2013, 20:01:53 pm »
Аз с предната бременност имах подготвителни контракции още някъде от 6-7м. Усещат се като стягане на матката, става твърда като камък. Може да са болезнени, може и да не са. Най-вероятно и при теб става въпрос са тези подготвителни контракции (Бракстън Хикс) и за това лекарката не е казала нищо повече. Ето ако искаш да прочетеш малко повече за тези контракцииhttp://www.bebezona.bg/%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B8/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BD-%D1%85%D0%B8%D0%BA%D1%81-%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5/1192/ Но разбира се, ако имаш притеснения, винаги можеш да потърсиш и мнение на друг лекар.

Благодаря ви, момичета. Иванитка, и аз се радвам да се видим отново в тази тема, но този път си доста по-напред от мен ;)
И аз си мислех, че този път може да са двечки, но се видя едно ембрионче и се чу едно сърчице (освен ако не са се скрили едно зад друго и сърчицата не са били в един ритъм :lol:)
[/url]
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #110 -: Февруари 11, 2013, 20:12:06 pm »
Jbrul, горе долу по 15 лв. е всяко в частната лаборатия, ама като положението ни е зле финансово и гледам откъдето мога да спестя някой лев. Отделно и едно генетично изследване ми се иска да пусна, ама за него вече ако се съберат пари, че си е бая цифра. :(


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #111 -: Февруари 11, 2013, 20:19:40 pm »
krasi(ahiito),добре дошла и лека бременност ти желая! :)
hrisi73,при мен към четвъртия месец ехографа засече контракции,но аз нищо не усещах.Лекарката ми изписа магнезий и го пих почти до деветия месец.Фалшивите контракции ги усетих за първи път преди две седмици.Ама на още не съм родила,инати се нещо юнака ни. :lol:

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #112 -: Февруари 11, 2013, 20:28:45 pm »
krasi(ahiito),добре дошла и лека бременност ти желая! :)
hrisi73,при мен към четвъртия месец ехографа засече контракции,но аз нищо не усещах.Лекарката ми изписа магнезий и го пих почти до деветия месец.Фалшивите контракции ги усетих за първи път преди две седмици.Ама на още не съм родила,инати се нещо юнака ни. :lol:
Със собствено мнение е детето  :) Ще тръгне, няма къде да ходи...Аз също започнах да усещам подготвителни контракции в 9-ти месец, на всичкото отгоре започнах и да повръщам  8O /дори в началото не бях/, а киселините няма да ти ги описвам, че още ме втриса. Един ден, от сутринта с леки болки, вечерта заминаха водите...Скорошно и леко раждане ти желая!
П.П. аз също от горе долу 4-ти месец бях на магнерот до края. На записите в последствие, не ми засичаха контракции. Ако се притесняваш, Хриси, потърси още едно мнение.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #113 -: Февруари 11, 2013, 20:38:14 pm »
Jbrul, горе долу по 15 лв. е всяко в частната лаборатия, ама като положението ни е зле финансово и гледам откъдето мога да спестя някой лев. Отделно и едно генетично изследване ми се иска да пусна, ама за него вече ако се съберат пари, че си е бая цифра. :(

Тогава заминавай при ЛЛ и тормоз да ти даде направление за ендокринолог. В случай, че самият ЛЛ не може да ти назначи изследванията, ама май не можеше. Не ги следя в детайли тези неща. :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #114 -: Февруари 11, 2013, 21:28:07 pm »
Иванита, тези хормони могат да се пуснат само от ендокринолог и ако не се лъжа, само ТАТ и МАТ не се поемат от ЗК.
[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #115 -: Февруари 12, 2013, 01:54:50 am »
Краси, добре завърнала се , лека и безпроблемна бременност до термин ти желая
Иванита, на мен личната ми е давала направление за ТСХ и ft4, за другите знам, че е необходимо да са назначени от специалист ендокринолог
Да питам и аз тук дано някой може да помогне, търся ЖК по ЗК в районите Красно село и Триадица, идеи? Не държа да е супер специалист доктора, следя се на частно, искам да използвам полагащите ми се изследвания. Голям + ще бъде ако не се чака с часове пред кабинета на доктора, че с моята дребосъчка сме като гербови марки, няма на кого да я оставя
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #116 -: Февруари 12, 2013, 09:22:03 am »
За щитовидните хормони - на мен и ендокринолог и АГ от ЖК са ми назначавали, но само ТСХ и ft4. Другите, до колкото знам, не се покриват от касата, но и на база тези 2 хормона предполагам, че ендокринолог може да направи първично заключение. Отделно някои лаборатории предлагат пакет "щитовидни хормони+ ТАТ и МАТ" и така излиза по-евтино. Аз си пускам ежемесечно 2-та по каса и един път си пуснах пакет. Ако видим отклонение по ТСХ и ft4, пак ще пускам пакета на частно.

А тези гадни контракции - май почти няма момиче, да не ги е преживяло :(


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #117 -: Февруари 12, 2013, 09:28:54 am »
Благодаря ви момичета. Ще пробвам първо при личната. Два даминат по касата пак е нещо.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #118 -: Февруари 12, 2013, 11:20:24 am »
Привет  :lol:
Краси, добре дошла, като гледам малка ще бъде разликата на дечицата, желая ти лека бременност, без проблеми, че иначе ще ти бъде доста трудно.
Керита, хайде бе мила, юначето да не чака приятелчетата си от форума  :lol: Сигурно е много гадно това очакване, ако бях аз сигурно щях да вися готова до входната врата  :oops: Леко раждане ти желая и едно здраво, пухкаво момченце  :D
И да се пооплача малко  :( Моят вечно запушен нос премина във възпаление на синусите...главата ми е като балон с хелий, при най-лекото навеждане болката е ужасна. Правя инхалации, пръскам с физиологичен разтвор, чакам довечера да ми донесат хрян за компрес, но не смея да пия нищо  :? Някакви идеи?!?!


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #119 -: Февруари 12, 2013, 11:38:23 am »
Десита, има едно хомеопатично за хрема - коризалия. На мен ми помогна миналия месец - хремата ми мина за 3-4 дни и можех да дишам докато я имаше. Носни капки според лекарите не се препоръчват :( Ядях и лимони с мед - поне по 1 на ден.
Освен това, преди години тук във Форума ми бяха дали рецепта - слагаш по малко захаросан мед в ноздрите. Гадничко е, но помага освен при обикновена хрема и при синузит. Момичето беше писало, че ако 1 месец слагаш мед сутрин и вечер, може да излекуваш трайно синузита.