0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #120 -: Февруари 12, 2013, 11:47:48 am »
Мами току що се прибирам от преглед , и имам въпрос .... някоя от вас случайно да помни към 23 седмица колко висока и е била матката  :ask: доктора ми каза че бебчо е малко едричък за седмиците си, и има ли значение позицията на бебчо на този етап от бременността ?
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #121 -: Февруари 12, 2013, 12:01:52 pm »
има ли значение позицията на бебчо на този етап от бременността ?
Бебето се позиционира трайно след 30 г. с. Преди това си танцува свободно. :D Не че някои и след това не го правят... :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #122 -: Февруари 12, 2013, 12:04:31 pm »
desita_r, щом е възпаление на синусите, си представям каква е болката,аз имам синузит, но слава Богу по време на боледуванията ми първия триместър не беше особено възпален-имаше болка,но поносима, та може би е най-добре да питаш лекар какво може да ги облекчи. Коризалията е за настинка и гърло, лимоните с мед също. На мен ми помагаха инхалациите с физиологичен разтвор, но имаше ефект след 5-6 днии то основно за втечняване на секретите, болката не минаваше. Бяха ми предписали едни хомеопатични капки за нос- имаше ефект, но за съжаление, тогава много повръщах и не ми понесоха. Мога да проверя за името като се прибера,ако искаш.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #123 -: Февруари 12, 2013, 12:16:04 pm »
Мами току що се прибирам от преглед , и имам въпрос .... някоя от вас случайно да помни към 23 седмица колко висока и е била матката  :ask: доктора ми каза че бебчо е малко едричък за седмиците си, и има ли значение позицията на бебчо на този етап от бременността ?

За матката нямам представа, колко високо е била разположена. Дори не ми е хрумвало да питам док. за това. От самото начало, моето бебче също върви по-голям за седмиците си, но всеки път когато питам док. дали това е проблем, той винаги е бил спокоен и е казвал, че всичко е ок.
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #124 -: Февруари 12, 2013, 12:27:05 pm »
Мами току що се прибирам от преглед , и имам въпрос .... някоя от вас случайно да помни към 23 седмица колко висока и е била матката  :ask: доктора ми каза че бебчо е малко едричък за седмиците си, и има ли значение позицията на бебчо на този етап от бременността ?

За матката нямам представа, колко високо е била разположена. Дори не ми е хрумвало да питам док. за това. От самото начало, моето бебче също върви по-голям за седмиците си, но всеки път когато питам док. дали това е проблем, той винаги е бил спокоен и е казвал, че всичко е ок.
Е това ме успокоява :D благодаря
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #125 -: Февруари 12, 2013, 12:39:51 pm »
Момиета помагайте ,
От снощи имам болки ниско долу ( от ляво ) все едно ще ми дойде. И съм много притеснена ?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #126 -: Февруари 12, 2013, 12:49:43 pm »
Момиета помагайте ,
От снощи имам болки ниско долу ( от ляво ) все едно ще ми дойде. И съм много притеснена ?
Това прилича на контракции. Тук няма как да ти помогнат, иди на лекар.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #127 -: Февруари 12, 2013, 13:01:21 pm »
Момиета помагайте ,
От снощи имам болки ниско долу ( от ляво ) все едно ще ми дойде. И съм много притеснена ?
Това прилича на контракции. Тук няма как да ти помогнат, иди на лекар.

Лекарката ми изражда и не се знае, дали ще може да ме прегледа днес. Незнам дали да търся друг лекар. Досега никога не ме е боляло
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #128 -: Февруари 12, 2013, 13:02:36 pm »
Десита, Аз вече три седмици съм със запушен нос след грип, изчиствам го микродифузна физиологична морска вода Стеримар и след това слагам капки Виброцил. В момента лежа в Шейново, лекарката ми каза, че няма прблем защото капките действат локално и не се привиква към тях. Хомеопатичните капки се казват  Еуфорбиум, но на мен не ми помогнаха.
Моята лична лекарка ми каза, че може да ми пуска ТСХ и ФТ4 по здравна каса веднъж годишно. Но аз ги правя на всеки 30-45 дни, затова това не е почти никакво облекчение за мен. Ако отидеш в Цибалаб и искаш да си ги пуснеш без направление не е необходимо да посещаваш лекар преди това.
Респект, и на мен не са ми казвали колко е висока матката. Но и нашия бебок върви по-голям с една седмица.
Цветелина Павлова, и моите контракции така започнаха. Не е страшно, просто го спомени на лекаря си, сигурно ще ти предпише магнезий. Докато се видиш с нея за болките можеш да пиеш но шпа или папаверин 3х2. Няма да навреди ан бебето.



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #129 -: Февруари 12, 2013, 13:06:16 pm »
Момиета помагайте ,
От снощи имам болки ниско долу ( от ляво ) все едно ще ми дойде. И съм много притеснена ?

И аз мисля, че са контракции. Имах такива контракции, наподобяващи на ПМС, някъде към 16-17 седмица. Оправих се с магнезий, който пия и до днес. Както е казала linapoli, спокойно може да пиеш но-шпа и папаверин, за да облекчиш болките.
Хубаво е все пак да те прегледа и лекар
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #130 -: Февруари 12, 2013, 13:10:52 pm »
Благодаря ви момичета мако се поуспокоих , ще пия но шпа и няма да ходя на друг лекар , ще изчакам до утре мойта докторка . Дано всичко е наред. Имам разтворим магнезий, ще пия един
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #131 -: Февруари 12, 2013, 13:16:58 pm »
Благодаря ви момичета за съветите, супер сте, ще пробвам всичко  :P Сутринта се сетих, че мога да взимам таблетки Цинабсин, те са хомеопатични за хрема и синузит, давам ги на дъщеря ми. Вечер, в краен случай, когато положението е нетърпимо си пръскам Виброцил спрей, но се притеснявах дали може...Линаполи ме успокои. Повече ме безпокои главоболието, не мога непрекъснато да се тъпча с парацетамол, а и той не ми помага кой знае колко  :(
Линаполи, ти защо си в болница? Надявам се да сте добре с бебето.
tsvetinapavlova, най-добре е да те види лекар и да не отлагаш. Аз на твое място бих отишла в болницата, а като не може твоят лекар, все ще има кой да те прегледа. Успех!


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #132 -: Февруари 12, 2013, 13:28:37 pm »
Десита, Аз вече три седмици съм със запушен нос след грип, изчиствам го микродифузна физиологична морска вода Стеримар и след това слагам капки Виброцил. В момента лежа в Шейново, лекарката ми каза, че няма прблем защото капките действат локално и не се привиква към тях. Хомеопатичните капки се казват  Еуфорбиум, но на мен не ми помогнаха.
Моята лична лекарка ми каза, че може да ми пуска ТСХ и ФТ4 по здравна каса веднъж годишно. Но аз ги правя на всеки 30-45 дни, затова това не е почти никакво облекчение за мен. Ако отидеш в Цибалаб и искаш да си ги пуснеш без направление не е необходимо да посещаваш лекар преди това.
Респект, и на мен не са ми казвали колко е висока матката. Но и нашия бебок върви по-голям с една седмица.
Цветелина Павлова, и моите контракции така започнаха. Не е страшно, просто го спомени на лекаря си, сигурно ще ти предпише магнезий. Докато се видиш с нея за болките можеш да пиеш но шпа или папаверин 3х2. Няма да навреди ан бебето.

linapoli, защо си в Шейново ? Всичко наред ли е
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #133 -: Февруари 12, 2013, 13:35:23 pm »
Цветелина Павлова, един магнезий няма да ти помогне, действието му е с натрупване, т.е. ще го усетиш след няколко дни прием.
Аз преди месец направих бъбречна криза, за нея лежах в Майчин дом. Веднага след това ме хвана гадния вирус, който още ме мъчи и от натрупването на лекарствата накрая направих и гастритна криза. Спрях да ям, за три дни свалих три килограма и не можех да се вдигна от леглото. Приеха ме в Шейново и сега ми лекуват бъбреците, които не са доизлекували преди месец докато лежах в Майчин дом. Слагат ми антибиотик венозно и ме захранват със системи, за да проям. Вече имам апетит, това е голямо постижение :) Най-важното е, че бебо е добре и расте, независимо че майка му не яде :) Имам още 5 дни антибиотик и се надявам събота да ме изпишат.



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #134 -: Февруари 12, 2013, 13:39:17 pm »
Ох, мила, това е много неприятно...не стигат другите болежки на бременността ами и сега това. Оправяй се бързо и се прибирайте с бебо у дома  :bighug:


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #135 -: Февруари 12, 2013, 13:46:19 pm »
Цветелина Павлова, един магнезий няма да ти помогне, действието му е с натрупване, т.е. ще го усетиш след няколко дни прием.
Аз преди месец направих бъбречна криза, за нея лежах в Майчин дом. Веднага след това ме хвана гадния вирус, който още ме мъчи и от натрупването на лекарствата накрая направих и гастритна криза. Спрях да ям, за три дни свалих три килограма и не можех да се вдигна от леглото. Приеха ме в Шейново и сега ми лекуват бъбреците, които не са доизлекували преди месец докато лежах в Майчин дом. Слагат ми антибиотик венозно и ме захранват със системи, за да проям. Вече имам апетит, това е голямо постижение :) Най-важното е, че бебо е добре и расте, независимо че майка му не яде :) Имам още 5 дни антибиотик и се надявам събота да ме изпишат.

Горкичката , не искам да си представям какво преживяваш . :( Важното е , че бебо е добре , остава само ти да се оправиш . Дано да е много скоро.
Аз сега говорих с мойта докторка , каза да си пусна Урина утре, да пия но шпа и ако не спре да ме боли да отида да ме види. Каза, че може да са бъбреци щом ме боли само от ляво.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #136 -: Февруари 12, 2013, 14:20:14 pm »
Linapoli наистина много отвратителна ситуация. Важното е, че бебчо е добре. Дано по-скоро се възстановиш и се прибереш в къщи.
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #137 -: Февруари 12, 2013, 15:24:05 pm »
Linapoli, много е неприятно това, което ти се случва. Дано скоро се оправиш. Радвам се, че бебето е добре, така че поне можеш да оздравяваш без притеснения за него.
Цвети, дано не е нещо сериозно. Пий хапчетата и се пази.
Десита, и ти оздравявай по-бързо.

На всички ви една голяма :bighug: за повдигане на духа.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #138 -: Февруари 12, 2013, 16:12:02 pm »
Респект, и на мен не са ми казвали колко е висока матката. Но и нашия бебок върви по-голям с една седмица.
Ние малко повечко от 1 седмица ... моя док на всеки преглед ми мери как е разположена и колко е висока матката , но този път беше малко шашнат 28 см или иначе казано на 4 мои пръстчета от пъпчето ... а след това ми даде пример със негова пациентка , която родила 5,300 килограмово без усложнения бебенце (само със 2 шева) и малко се наплаших :Д
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #139 -: Февруари 12, 2013, 16:21:14 pm »
Респект, и на мен не са ми казвали колко е висока матката. Но и нашия бебок върви по-голям с една седмица.
Ние малко повечко от 1 седмица ... моя док на всеки преглед ми мери как е разположена и колко е висока матката , но този път беше малко шашнат 28 см или иначе казано на 4 мои пръстчета от пъпчето ... а след това ми даде пример със негова пациентка , която родила 5,300 килограмово без усложнения бебенце (само със 2 шева) и малко се наплаших :Д
и мен непрекъснато ме плашеха с бебе-гигант, а Ивайло се роди малко под 3кг. Обикновено, в тези седмици апетита е най-изострен и бебетата качват повечко, после всичко си идва на мястото. Не се притеснявай толкова отрано. :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"