0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #40 -: Февруари 06, 2013, 20:39:05 pm »
malkoto_dqvolche ,  радвам се че всичко с бебо е наред :) :) :)
Linapoli , от тук нататък ти пожелавам никакви настинки и боледувания
OPTI , мен с влагалищен само 1-вия преглед ме гледаха .от тогава не са
bebe_2013 , стискам палци всичко с бебо да е наред до родилния дом
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #41 -: Февруари 06, 2013, 21:18:50 pm »
Благодаря момичета, ще го взема днес лекарството и утре ще докладвам! Целувам ви всички  :bighug:



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #42 -: Февруари 07, 2013, 11:23:53 am »
Записвам се в новата темичка :)

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #43 -: Февруари 07, 2013, 11:40:55 am »
Запис  :D
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #44 -: Февруари 07, 2013, 16:45:24 pm »
И аз се записвам да следя темичката :)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #45 -: Февруари 07, 2013, 17:00:11 pm »
Момичета-имам документален въпрос. Някой знае ли как стоят нещата с болничния преди майчинството. На мен сега ми го изчисляват по термин. Обаче е почти 100%, че ще раждам секцио поне 10 дни по-рано,а ако тръгнат още повече,понеже са близнаци-тогава болничния измества ли се, или си остава по-малко дни?
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #46 -: Февруари 07, 2013, 17:04:36 pm »
Болничният си е 135 дни, независимо от датата на раждане. Просто един до раждането се издава от ЖК, а след това педиатърът ти дава за останалите дни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #47 -: Февруари 07, 2013, 17:09:08 pm »
Да, аз се чудех за този преди раждането...той остава по-малко от 45 дни, ако родиш по-рано.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #48 -: Февруари 07, 2013, 17:12:26 pm »
Афродита, този болничен преди майчинството ти се изчислява до термин 45 дни, а при следващият болничен се приспадат дните, които са разликата от датата на раждане до термина и така дните за болничен си остават 135 дни. Само не помня вторият болничен от болницата ли го издаваха или личния лекар.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #49 -: Февруари 07, 2013, 17:14:21 pm »
Афродита, този болничен преди майчинството ти се изчислява до термин 45 дни, а при следващият болничен се приспадат дните, които са разликата от датата на раждане до термина и така дните за болничен си остават 135 дни. Само не помня вторият болничен от болницата ли го издаваха или личния лекар.
Вторият болничен се издава от болницата, в зависимост от реалната дата на раждане. Третият вече се издава от личния лекар, но не от твоя, а от този на бебето  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #50 -: Февруари 07, 2013, 17:21:39 pm »
Афродита, този болничен преди майчинството ти се изчислява до термин 45 дни, а при следващият болничен се приспадат дните, които са разликата от датата на раждане до термина и така дните за болничен си остават 135 дни. Само не помня вторият болничен от болницата ли го издаваха или личния лекар.
Вторият болничен се издава от болницата, в зависимост от реалната дата на раждане. Третият вече се издава от личния лекар, но не от твоя, а от този на бебето  :D
Да, да, имах предвид педиатъра на бебето :)
Значи горе-долу съм запомнила от преди 6 години ;) Но със сигурност като ми дойде момента, пак ще питам :)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #51 -: Февруари 07, 2013, 18:04:51 pm »
Ааа, разбрах:) Благодаря, момичета!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #52 -: Февруари 07, 2013, 18:19:59 pm »
болничните са 135 дни, от които 45 преди раждането и се издава от лекаря на жк. втория болничен се издава от болницата от деня на раждането и е 42 дни - това е единствения фиксиран болничен. последния се издава от педиатъра на детето  и е за 48 дни и ако раждането е било по-рано, дните се добавят, т. е. може да е 60 дни или колкото се получат, но нищо не се губи. за целта е необходимо да си направите копия на предишните болнични, защото на мен ми ги искаха за да изчислят точно колко дни ми остават, тъй като родих по-рано, затова не е лошо от последните 2 болнични да си имате по едно копие.
леко раждане на всички и здрави бебета ви пожелавам. :D
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #53 -: Февруари 07, 2013, 19:39:17 pm »
значи 135 дни се изплащат като болничен, взема се за база дохода 18 месеца назад,а след това дохода 24 месеца назад или греша?
или за всички ги интересува дохода 24 месеца?
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #54 -: Февруари 07, 2013, 19:54:03 pm »
Абе аз знам, че само тези 45 дни се изплащат като болничен- т.е. 90% от заплатата.(спяециално питах счетоводната ни къща за това) После майчинството е на база там изчисленията 2 год. назад...
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #55 -: Февруари 07, 2013, 23:09:05 pm »
... До когато кажат, до тогава  :wink: Хич не го мисли, вагиналния преглед НЕ Е опасен, ако това имаш предвид  :)

Знам, че не е опасен, просто съм любопитна. Иначе то е ясно, че
Цитат
До когато кажат, до тогава
Въпросът е, че изпитвам известен дискомфорт, ама ще се търпи.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #56 -: Февруари 08, 2013, 09:00:22 am »
Добро утро на всички.

Вчера видяхме нашият бебчо. Вече доста сме порастнали /цели 6см /Развиваме се добре - имаме си всичко - 2 крачета, 2 ръчички, 20 пръстчета; гръбначният стълб е перфектен; палави сме и сърчицето ни бие силно. Нухалната транслуценция е 0,16см и Носната кост си е на място.  :balk_46: От вчера не съм спряла да се усмихвам. Във фирмата още не знаят за бременността ми, но май е време да им кажа. Вие как казахте на шефовете си, че ще ставате мами?
Имам едно въпросче - д-р Белчева ми каза да си купя поливитамини за бременни. Та сега се чудя какви точно да си взема. На пазара има толкова много. Вие пиете ли някакви витамини и какви?
Има ли мами, сред вас , забременели докато чакат заповед от Фонда? При нас точно така се получи. Скоро очакваме обаждане от ФАР , искаме да си запазим заповедта за второ детенце. Възможно ли е? и каква е процедурата? Питах в клиниката, но не можаха да ми отговорят. Моля ви , ако имате информация по въпроса споделете.
Извинете ме за дългия пост. Желая ви хубав и усмихнат ден!
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 11:23:10 am от rally_pat »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #57 -: Февруари 08, 2013, 09:34:03 am »
Добро Утро и от мен ,

OPTI много се радвам , че сте добре .Все така да растете :)

Относно болничните .
Аз съм болничен от 2 месеца вече. Тъй като бях без работа последната 1 год. и не ми се плащаха осигуровки . На мен ми е изчислен на база 420 .00 лв ( това в минимума )
А ако сте работили се изчислява 12 месеца назад - 90 % от заплатата .
А майчинството, което започва 45 дни преди термин се изчислява 24 мессеца назад 90 % от заплатата. Ако сте билибезработни 240 лева
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #58 -: Февруари 08, 2013, 10:33:47 am »
OPTI , и на мен ми излезе заповедта от фонда, когато бях бременна. Д-р Лалев ми каза, че мога да се възползвам от заповедта, когато реша да имам второ дете. Така и стана. В началото на тази година ми дадоха нов входящ номер, но и попълних молба за разглеждане с предимство. Сега чакам да минат обичайните процедури (одобрена съм от обществения съвет и чакат документите да се върнат от Министерството на здравеопазването) и да си получа заповедта. 


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #59 -: Февруари 08, 2013, 10:46:32 am »
Здравейте момичета!
OPTI, все така да растете добре до края. Вече си преминала критичния период, така че вече по-спокойно,радвай се на бременността си и не спирай да се усмихваш  :lol:
Аз специални витамини за бременни не пия, вземам основните поотделно и чрез храната, понеже се налага да вземам в много по-големи дози, отколкото са при комбинираните витамини.
Май наистина е време да съобщиш на работодателя си :) Аз съм с три спонтанни аборта преди тази бременност и всеки път се налагаше да съобщя на шефовете си защо съм в болница. Така че те знаеха какво съм намислила и ме подкрепяха ;) Този път още в началото се наложи да вляза в болница заради контракции и така им съобщих пак по телефона. И двамата се отнесоха с много разбиране. Давай смело, а каквато и да е реакцията на шефа, не забравяй, че ти и бебето сега сте най-важни  :bighug: