0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #600 -: Януари 21, 2017, 19:38:11 pm »
Това ми прилича на прекрасните полски колички, които всички продават на шестият месец и си купуват свестни такива.
Re: Количките - 3!
« Отговор #601 -: Януари 21, 2017, 19:58:46 pm »
И на мен ми прилича на такава.Мисля че е доста тежичка.Макар ,че визуално са много симпатични,но аз застанала пред тях изглеждам като малко дете.
На мен също ми предстои избор,изчетох почти цялата тема,записах си препоръчаните модели и ги видях на живо,за сега съм се спряла на Jane.Но тя също има своите разновидности и не мога да взема решение.Иска ми се 3 в 1 (мисля че ще е най подходящо за нашия начин на живот),коша Matrix ми се вижда тежичък и неудобен от една страна,но от др. цената с него е доста по ниска,за шасито моон е найстина леко,но в единия магазин ми казаха че има амортисиори,днес в др.  ,че почти няма (реално не се виждат,усеща се че има нещо вградено).Та ако избера  рама различна от моон,то тежеста на количката става около 11-12 кг,за цена1200- 1400 и реално повечето и предимства отпадат.Моля за съвет или др. идей(Лорели,Чиполино Нина отпадат)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Количките - 3!
« Отговор #602 -: Януари 21, 2017, 20:24:59 pm »
Това ми прилича на прекрасните полски колички, които всички продават на шестият месец и си купуват свестни такива.
  :jump12:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #603 -: Януари 21, 2017, 21:26:50 pm »
И на мен ми прилича на такава.Мисля че е доста тежичка.Макар ,че визуално са много симпатични,но аз застанала пред тях изглеждам като малко дете.
На мен също ми предстои избор,изчетох почти цялата тема,записах си препоръчаните модели и ги видях на живо,за сега съм се спряла на Jane.Но тя също има своите разновидности и не мога да взема решение.Иска ми се 3 в 1 (мисля че ще е най подходящо за нашия начин на живот),коша Matrix ми се вижда тежичък и неудобен от една страна,но от др. цената с него е доста по ниска,за шасито моон е найстина леко,но в единия магазин ми казаха че има амортисиори,днес в др.  ,че почти няма (реално не се виждат,усеща се че има нещо вградено).Та ако избера  рама различна от моон,то тежеста на количката става около 11-12 кг,за цена1200- 1400 и реално повечето и предимства отпадат.Моля за съвет или др. идей(Лорели,Чиполино Нина отпадат)
Имам една стара триколка бертони, над 13кг мисля я даваха. Няма амортисьори, с обикновени гуми е, тази тежест не съм я усетила никога. Малко обемна обаче идваше за тогавашният ни багажник, ММ се препотяваше само като чуе, че ще пътуваме. Реших, да си купя Ария около 6кг. Няма такова дървено нещо. Винаги когато съм я бутала се скапвах, то камъни ли не се запъваха в нея, по начупените и накривени плочи да не казвам как е. Та е хубаво все пак да видиш и сама да си прецениш количката, ама метни нещо тежко като я разбутваш, защото бебетата с всите им такъми в един момент отиват на 15кг.
Сега бутам ТФК помпащите гуми и амортисьорите ми идват минус, като трябва да сляза по стълби. Също кошовете ми идват ниско и се навеждам доста, но пък не беше нужно да купувам зимен кош, защото има пълно легнало и чудесни чували и тази година ще могат да слизат сами  :)
Та зимният кош не е супер важен. Често количките, които се предлагат със зимен кош имат лош летен, но реално виждаш зимният монтиран и на другият може и да не обърнеш много внимание.
Част от леките колички имат тесни кошове, това пък ми е впечатление от Косато. Бубите са на 1г., по 8кг и като посегна да вадя от количката ахааа да запре  :lol:
Много добри отзиви за Макларън чета, бебетата много ги харесвали и т.н. нямат два коша, но това не е задължително минус.
Килограмите са важни ако ще носиш количката, иначе търси, да върви леко.
ПП И тъй, и тъй съм се разписала, да си кажа  :lol: идеални няма, всеки търси различни неща, трябва е, да успееш, да прецениш, кое за теб е важно и удобно.
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 21:28:56 pm от м-и »
Re: Количките - 3!
« Отговор #604 -: Януари 22, 2017, 09:13:12 am »
Това ми прилича на прекрасните полски колички, които всички продават на шестият месец и си купуват свестни такива.

А защо това е така, в смисъл може ли малко факти?
Страшно много ми харесва като дизайн, лекота, маневреност.
Интересно ми е какви проблеми са имали майките с тях, ако са имали де.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #605 -: Януари 22, 2017, 09:53:23 am »
Явно не са толкова леки и маневрени, като се натоварят. Не съм виждала на живо такава количка, нямаше къде и как в моето състояние. Но Продавалника е пълен с продажби на почти нови такива и това е много показателно.
Re: Количките - 3!
« Отговор #606 -: Януари 22, 2017, 09:58:54 am »
Ясно. Благодаря за информацията.  :bighug:
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #607 -: Януари 22, 2017, 10:08:14 am »
Това ми прилича на прекрасните полски колички, които всички продават на шестият месец и си купуват свестни такива.

А защо това е така, в смисъл може ли малко факти?
Страшно много ми харесва като дизайн, лекота, маневреност.
Интересно ми е какви проблеми са имали майките с тях, ако са имали де.

Здравей,
вече съм писала по темата за полските колички, но ще се включа пак. Аз също се влюбих първоначално в такава 3 в 1, стори ми се много добра покупка. Като цяло, моята количка - Bexa Line се буташе сравнително лесно. Но е ОГРОМНА. И тъй като до парка трябва да ходя с кола, непрекъснато трябваше да се сглобява и разглобява съответно първо зимния, после летния кош. Недай се боже да решиш да отидеш някъде извън града - на гости на роднини, или на малка почивка с бебето. Е тогава, няма как да вземеш количката. Особено, ако си с малка кола. А ние сме с джип и пак нямаше място. Наистина. 
Re: Количките - 3!
« Отговор #608 -: Януари 22, 2017, 10:09:49 am »
Аз съм ги виждала на живо и чисто визуално са симпатични,но до тук.Коша е много обемен и тежък.Започват от 13 кг,а повечето който съм виждала са по 15(аз съм 161 и преди бременноста тежах 51 кг).Магазинерката в единия магазин като ме видя до нея "О,момиче виж се.ти не си за мея.Ще се измъчиш".Всъшност за здравината обясни че са здрави.
Re: Количките - 3!
« Отговор #609 -: Януари 22, 2017, 10:15:20 am »
Аз съм ги виждала на живо и чисто визуално са симпатични,но до тук.Коша е много обемен и тежък.Започват от 13 кг,а повечето който съм виждала са по 15(аз съм 161 и преди бременноста тежах 51 кг).Магазинерката в единия магазин като ме видя до нея "О,момиче виж се.ти не си за мея.Ще се измъчиш".Всъшност за здравината обясни че са здрави.

Значи по - добре да не се напъвам за такава. Аз съм в момента 51 кг. и съм висока 166 см. Явно има разлика бутане един - два пъти в магазина и продължително навън. За коша съм съгласна, доста е обемист. Въпроса е че много ми се иска и да има подобна визия, гледах и едни други Adbor Nemo, но вероятно и те са от този ранг. Нищо, ще ви следя и ще изпробвам и други модели.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #610 -: Януари 22, 2017, 10:27:03 am »
За Абдор гарантирам, че са от полските, те май бяха първите.
Разгледайте Продавалника, може да си харесата втора ръка и да спестите и пари  :D
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #611 -: Януари 22, 2017, 11:30:53 am »
Дизайна е нещо прекрасно, но в повечето случаи подвеждащо.Аз бях с едно Мутци втора ръка.Тази количка, макар и тежка, не съм я усетила.Тя беше с големи гуми, минаваше като танк през целия разкопан площад на Плевен и детето доволно се хилеше.Има два минуса малък кош за багаж и малък сенник.И двата реших взех си допълнителен кош и си поръчах сенник от интернет.За разлика от всички други чисто нови колички за нам си кви пари, тая избута Моника, избутала е едно бебе преди нея и може още да избута.

Гледайте ревютата, ако можете помолете в парка някоя мама да побутате количката, но не на равно, по някой баир и не с новородено, щото то мнооого бързо пораства, както и багажа му.

Re: Количките - 3!
« Отговор #612 -: Януари 22, 2017, 16:01:25 pm »
Днес със съпруга ми си направихме неделна разходка до магазин Малечко. Влюбихме се в количката Mima Xari. Определено се спряхме на нея и живот и здраве такава ще си вземем. След като я изпробвахме ни стана смешно, че първоначално се заглеждах по тези полските.
Оглеждаме обяви за втора употреба, но ако не намерим запазена ще я купим нова. В магазина ни обясниха, че абсолютно всичко по нея го продават на части и дори да вземем използвана можем да купим нови гуми и матраче, например.
Толкова се развълнувах, представих си как вътре е моето дете и просто повече не ми се търси дори. Дори самото кошче може да се регулира колко високо да е на шасито. С два коша е, като за новородено се продава отделно и също може да се монтира на количката. Просто бижу.
Re: Количките - 3!
« Отговор #613 -: Януари 22, 2017, 17:53:26 pm »
Bunnylove, количката сигурно е скъпа, само като прочетох от кой магазин е. Иначе изглежда супер.

Момичета, вие всъщност за всички полски колички ли говорите или за конкретна марка? Нашата е полска и всъщност е доста лека, прожинира много приятно и лесно успявам да се кача на тротоара. Общо взето ми е много удобна за бутане. Аз по-горе бях споменала и, че нашият асансьор е ужасно малък, а количката успява да влезе. Не е 3в1, а е с два коша и кошче за кола.
Re: Количките - 3!
« Отговор #614 -: Януари 22, 2017, 21:32:56 pm »
Не е 3в1, а е с два коша и кошче за кола.
Нани, точно това е 3 в 1 (2 коша + 1 кошница за кола).

Полските са под различни марки, но изглеждат общо взето приблизително еднакво, като изключим, че имат много голямо разнообразие от цветове - с точки, с панделки и др.п.

Цената им е атрактивна за 3 в 1. Освен това получаваш един куп аксесоари към тях.
И това много привлича.
Обаче са тежки и непрактични за пътуване с кола явно.
Една съседка имаше такава и се оплакваше, че и летният кош не е удобен. Детето било много полегнало в най-изправената позиция.
 


Re: Количките - 3!
« Отговор #615 -: Януари 22, 2017, 21:43:35 pm »
Bunnulove, имай си едно наум за количките Мима. Те са "по-модерния" вариант на Стоке (с кожа са, а Стокето май са с плат само).
Понеже са с високо окачване се клатят доста при неравни терени. И на бордюра гледам, че ги качват с задните гуми напред пак поради тази причина.
Аз съм виждала доста такива по улиците, но нито една с по-голямо бебе. Имам чувство, че всички минават после на друг модел. 
Тук имаме съфорумка, която също първо е била на Стоке и после си е купила друга.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #616 -: Януари 22, 2017, 22:40:43 pm »
Мимата е доста обемна ако ще се качва в кола. Една позната, която е доста слаба, но то и по-силна или едра да си, ти идва много като е няколко пъти в деня, каза, че и дошло до гуша. Отделно разглобява за да я прибере. И рамата в багажника, коша в колата. Смениха я около 6м и те. Ако не се налага често сгъване и прибиране, може би е ок.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #617 -: Януари 23, 2017, 08:26:17 am »
За град като Плевен Мимата е абсурдна, макар доста да имаше в един момент.Но както Усмивки е забелязала бутат ги до към 6-7 месеца на детето и я сменят с някоя по-удобна. Има и друго колелата и са сравнително малки и това също е проблем за разкопаните ни градове.

Re: Количките - 3!
« Отговор #618 -: Януари 23, 2017, 09:45:57 am »
Нани, цената на количката е 2 380лв. в магазин Малечко, но съм чувала, че я пускат и на промоция за 1 700лв. В друг магазин я открих за 2 000лв., което също не е лош вариант.
Оказа се, че позната на братовчедка ми е била с такава и ни я препоръча заради лесното сгъване/разгъване, удобна спирачка и гладко возене. Гумите са чудесни и абсорбират тресенето от неравностите. Кошчетата са доста малки и компактни, в същото време има предостатъчно място за бебенцето и ми харесва, че е избегнат излишния обем, който е проблем при повечето колички. Освен това със съпруга ми обсъдихме, че е важно да е стилна и да изглеждаме добре до нея, наред с всички функционалности.
В моя град много се ползват такива. Виждала съм и много бебенца на почти 2 годинки в нея. Изчетох много отзиви от български и чуждестранни сайтове. Това е нашата количка. Ние сме със спортен автомобил, но се побира добре в багажника. В магазина ни дадоха да пробваме. Отделенията за багаж също са чудесни и позволяват да я сгъваш без нещо да изпадне или най - малкото всичко е скрито и не стърчи. Аз по принцип и не съм от хората, които обичат да носят много багаж със себе си.
Отговаря на всички мои изисквания. Само за цвета не мога да се реша. Толкова харесах черната, но може би ще трябва да е поне тъмно сиво.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Количките - 3!
« Отговор #619 -: Януари 23, 2017, 13:37:56 pm »
 bunnylove ,  ти си си решила , харесала - със здраве да си я ползвате .

Но момичета , само аз ли мисля, че  2300 лева за количка  - наистина ми звучи  абсурдно скъпо и безсмислено .
Всеки има различни финансови възможности   и както при колите има  и С-класа и за  всеки влак пътници , но повярвайте ми -  наистина е  ненужно да се  хвърлят такива пари  .


Разгледайте Продавалника, може да си харесата втора ръка и да спестите и пари  :D
yahoo_33
За момичета с  даден   бюджет  -по-добре  купете  употребявана Jane ,Quinny  , X lander ,Maxi Cosi ,  Mutsy  , отколкото за същите пари нова  3 в 1  с куп аксесоари  от коментираните красиви полски.


идеални няма, всеки търси различни неща, трябва е, да успееш, да прецениш, кое за теб е важно и удобно.
Така е .
Зависи какъв е начина на живот  -дали количката ще се  слага и сваля често в кола  , дали ще се пътува на дълги разстояния , какъв е багажника и асансьора , къде  ще се  съхранява количката  , има ли стълби  ,   по какъв терен ще се бута  , дали ще излизате и пазарувате сами  детето с  количката - багажника тогава е важен  .


И аз се присъединявам към мнението на м-и , че коша за новородено не е най-важното - ползва се малко  време . По-важно е основната седалка  да е  достатъчно широка и удобна  -защото имайте в предвид  ,че  може и до  2-3 г. да я ползвате  .
За мен летните колички тип чадър  с малките гуми са недоразумение- за по-голямо дете краката висят , багажника никакъв ... Имам такава , но съм я ползвала броени пъти  - предпочитах си голямата триколка с помпащи гуми Jeep   - далече  по-удобна и комфортна и за детето ,и за мен  беше  .



« Последна редакция: Януари 23, 2017, 13:45:45 pm от nimika »