0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #660 -: Януари 29, 2017, 19:43:11 pm »
Да всичко е отделно. Можеш да си направиш различни комбинации. Аксесоарите също. Ако те интересува тази марка, аз скоро ще продавам моята Cybex Eternis M4. Ползвана е 9м.
Не знам Смайли точно какъв модел на Cybex  е бутала, но нашата изобщо не е тежка.
« Последна редакция: Януари 29, 2017, 20:04:47 pm от kati_vm »
Re: Количките - 3!
« Отговор #661 -: Януари 29, 2017, 21:15:18 pm »
Ето такава съм бутала, с голямо бебе, т.е. ходещо, и беше голяма мъка.
Но за лятна количка 8 кг са наистина много. Сега гледах, че имат и олекотен модел (5 кг).

http://www.bizzarro.bg/?p=20296


Има обаче страхотен дълбок сенник...
Re: Количките - 3!
« Отговор #662 -: Февруари 04, 2017, 17:53:56 pm »
Струва ми се, че кошовете с чупка са станали много масови. Тъй като не бих избрала такъв вариант, ако някой също е търсил в тази посока, моля да сподели кои марки са с летни кошове, които лягат напълно.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #663 -: Февруари 05, 2017, 23:55:42 pm »
Фейт, понеже скоро разглобявах ТФК да пера, та то не е точно чупка, гръбчето е от три части и горните две са с лек наклон, няма и 10% разлика от най-висока точка, до първата част. Това не пречи, дори е предимство, защото почти всички бебета повръщат и е препоръчително да повдигнеш с такъв наклон и матрака, за да намалиш повръщанията, да е по-лесно и да може само да се оригва бебето или ако направи фонтан(не дай Боже), да не се задави или да тръгне мляко и през носа. Не е опит да те плаша това, просто заради многото майки подлагащи, повдигащи или слагащи възглавници, вероятно производителите, така ги правят.
Re: Количките - 3!
« Отговор #664 -: Февруари 20, 2017, 18:12:42 pm »
Привет!
Набелязах три колички и имам нужда от мнения за тях.

1. Mamas & Papas "Sola City
2. Mutsy Igo /но е доста скъпа с трите коша около 2400 лв./
3. Mutsy Evo /ако не се лъжа около 1500 лв./

Не съм сигурна, че ще отделя такава сума, но до 1500 ми се струва по - възможно.
Но все пак се интересувам и ако си струват може да помисля.


Иначе съпруга много хареса Jane Muum Matrix, не е лоша, супер е, просто другите ми харесват малко повече заради визията, но все много скъпи идват.
« Последна редакция: Февруари 20, 2017, 18:43:28 pm от maimunka00 »
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #665 -: Февруари 20, 2017, 23:08:12 pm »
Аз от Mutsy Evo съм доволна. Вече повече от 4 години я бутам нон-стоп. Ако се спреш на нея, продавам изгодно кош за новородено в синьо: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51081.msg1112470#msg1112470



   La vita è bella
Re: Количките - 3!
« Отговор #666 -: Март 06, 2017, 16:16:06 pm »
Здравейте!
Имате ли мнение относно количката Britax B-Motion 4? Изглежда много добре с помпащите се гуми, но ми трябва и мнение от хора, които имат реално впечатление, че те на картинка повечето колички изглеждат ОК.
Чета, че преобладават негативни мнения относно полските колички - за всички ли се отнася това, че са тежки и трудни за бутане/ Харесах една на Анмар, като килограми я дават малко над 10 общо шаси+кош, което не ми се струва чак толкова много, може би особеностите на окачването влияят върху начина на возене и поведение на количката?
Благодаря за евентуалните мнения предварително!
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #667 -: Март 06, 2017, 23:24:44 pm »
Полските колички имам чувството, че повечето ги и изработват на едно място и само десен и някоя джуджавка са различни. Не съм бутала такава, но всички ги продават след 6м., рядко някой изкарват до годината.
За Бритакса, виж коментари в Амазон примерно.
Re: Количките - 3!
« Отговор #668 -: Март 07, 2017, 14:26:25 pm »
Благодаря ти!
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #669 -: Март 12, 2017, 09:36:53 am »
Хоп, включвам се в темата. И вчера за първи път гледахме за колички. Но преди да решим искам да почерпя опит от мамите тук :)
Re: Количките - 3!
« Отговор #670 -: Март 12, 2017, 10:20:15 am »
Аз в крайна сметка се спрях на Graco Evo Trio ,беше на промоция в Kiddo и я капарирахме.Ще си я вземем в къщи през май месец.Много добра стратегия от страна на магазините с късното взимане😁
Re: Количките - 3!
« Отговор #671 -: Май 25, 2017, 18:00:05 pm »
bebeshok0326, много ми харесва количката, която сте избрали. В какъв цвят я взехте, виждам че се предлага в няколко, всички са хубави.

Ето това е нашата количка с 3 коша. Прикачвам снимка само на двата коша.





Другите мами избраха ли вече колички?  :oops:
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #672 -: Май 26, 2017, 11:31:34 am »
bebeshok, нашата количка е същата. За момента съм много доволна. Спуквам я от ОфРоуд по 10+ км дневно и е желязна. Ползвам само летния кош, другите два отлежават в кашона. Реално, знаех, че няма да ми трябват, но и ние я взехме на промоция, където 3в1 беше много по-евтина от вариантите 2в1 или само 1.
За мен, водещо при избора беше количката да е максимално лека, защото в ежедневието сме почти през цялото време сами с бебата и не исках да влача самосвал + бебе. А и като я натоваря с покупки, съвсем.
Дано споделиш и ти хубави впечатления като му дойде времето :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Количките - 3!
« Отговор #673 -: Май 26, 2017, 13:37:03 pm »
Zlateto ♡,надявам се и аз след време да споделя положителни впечатления.
Коша за новородено си мисля да го използвам  (особенно докато не излизаме)за стое в някоя от другите стаи,даже едната продавачка ме посъветва да не взимам кошара в началото,а стойка и да го изполвам него за спане.Видя ми се неуютно(за това и се спряхме на дървена кошара най-накрая),а и стойката беше около 130 лв.
Столчето за кола мисля,че ще го ползваме често,защото и до най-близкия парк трябва да се натоварим в колата
Re: Количките - 3!
« Отговор #674 -: Май 26, 2017, 19:24:53 pm »
Да се включа и аз в тази тема, въпреки че още ми е рано за количка. Понеже бебето го чакаме през есента и се чудя дали въобще имам нужда от количка 3 в 1? Все пак през зимните дни няма да излизаме на разходка а ако излизаме ще е с кола. Затова може би ще е по подходяща за мен 2 в 1 или направо количка за пролетта/като вече ще е над 6м. бебето/. Иначе ще гледам за някоя лека, лесно сгъваема с големи гуми. Около нас сме с павета и се притеснявам, че ще е голямо друсане с малки гуми. Някой ако има опит с есени бебета, ако може да сподели каква количка е ползвал? :P
Има ли тема за детски легълца, сега оглеждам? Допадат ми дървените кошари на колелца и отдолу чекмедже. Някъде гледах бг производство на мн добри цени, но не си запазих линк на сайта. :(
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #675 -: Май 26, 2017, 19:32:09 pm »
Ноемврийско бебе за есенно ли се брои? Още на 4-ия си ден беше на разходка.
Защо няма да излизате през зимата? Разходките всеки ден, дори и когато е студено, са важни за имунитета. Много важна инвестиция за зимата е качественият чувал за количка.
Имах количка 3 в 1 на Куини, Джогър спиди, вече вози четвърто бебе. Кошницата за кола беше стандартна на макси кози. Зимният кош бързо умаля на едрото ми бебе (дължината на коша беше 70 см, която нормално бебе стига до към третия си месец), при второто май издържа по-дълго. Ако може някой да ви даде кош назаем, ще е най-добре. Иначе количката се кара много леко, става и за по-неравен терен.
За колата си купих по-малка и по-лесно сгъваема количка, защото куинито се събираше трудно в багажника на астрата.
За лека количка с големи гуми не знам. Може и да има.
« Последна редакция: Май 26, 2017, 19:44:08 pm от blue_sky »

Re: Количките - 3!
« Отговор #676 -: Май 26, 2017, 20:40:48 pm »
Ноемврийско бебе за есенно ли се брои? Още на 4-ия си ден беше на разходка.
Защо няма да излизате през зимата? Разходките всеки ден, дори и когато е студено, са важни за имунитета. Много важна инвестиция за зимата е качественият чувал за количка.
Имах количка 3 в 1 на Куини, Джогър спиди, вече вози четвърто бебе. Кошницата за кола беше стандартна на макси кози. Зимният кош бързо умаля на едрото ми бебе (дължината на коша беше 70 см, която нормално бебе стига до към третия си месец), при второто май издържа по-дълго. Ако може някой да ви даде кош назаем, ще е най-добре. Иначе количката се кара много леко, става и за по-неравен терен.
За колата си купих по-малка и по-лесно сгъваема количка, защото куинито се събираше трудно в багажника на астрата.
За лека количка с големи гуми не знам. Може и да има.
Еми септември, началото на октомври го чакаме бебчо. Аз съм през ноември родена и се водя зимно бебе. Струва ми се студено да го извеждам през зимата. Въпреки, че последните години, всяка зима е различна. Една топла, друга студена. Явно наистина ми е рано за количка, ще се ослушвам за отзиви.
 А тази Quinny Speedy количка изглежда наистина удобна и лесно за сгъване. Благодаря ти за помощта. :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #677 -: Май 26, 2017, 21:43:42 pm »
Моите са родени по̀ на север (не в Норвегия, но все пак). Няма бебе, което да не го извеждат тук, защото е студено или защото вали. Ако ти се вижда толкова студено, можеш да сложиш покривалото за дъжд, но все пак е хубаво прозорчето да е отворено, за да може да диша. Не им пречи студеният въздух. Важно е иначе да са добре опаковани. Децата си свикват, че всеки ден ходят на разходка. Тя ги успокоява. Ако моите не ги изкарах един ден (или се опитах), то не бяха ревове, не бяха чудеса. И докато ги облека, се е случвало да се успокоят и да заспиват. И обикалянето с количката у дома не стигаше. Трябваше да сме навън, да подишат въздух.
 Миналата зима бяхме в София (отдавна не се бях прибирала през зимата). Не беше студено, но въздухът беше осезаемо мръсен. И в Берлин и Люксембург, където сме живели с децата, се оплаква Грийнпийс и подобни организации, че въздухът е мръсен, но в София е направо ужасен. :-( Е, ако живеете в някой квартал с голям парк наблизо или сте в подножието на планината, тогава е по-добре.
Успех в избора на количка! Моята я купих точно в твоите седмици :-) Препоръча ми я съфорумка. Просто дебнех да видя дали ще го има моя цвят на разпродажба.
Има много хубави колички. С тези, които се продават в България, не съм много запозната, но от другите са хубави и на Бритакс, ТФК (но те са по-скъпи). Според мен е много по-важно да се купи читава количка и чувал отколкото скъпо легло (леглото си е легло) или дрехи (много бързо ги израстват, най-добре, ако някой ви предложи назаем или да ви подари, за бебето не е проблем. Купете си едно нещо ново, защото ви е мерак! Другите неща ще видите колко е хубаво, че просто ги има.).
« Последна редакция: Май 26, 2017, 21:55:06 pm от blue_sky »

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #678 -: Май 26, 2017, 22:16:10 pm »
Блу, те кошарите с колелца не са много скъпи.
Аз харесвам Икейските, но за първото бебе купих преносима, че бяхме непрестанно в движение, сега ми подариха една огромна дървена, хубаво е, че има чекмеджета, но за мен е "голям бутур", иначе бих взела от тия с колелцата, просто, защото преносимата малко ми скърца, което пък на тия бебета изобщо не им прави впечатление, онзи звяр, на 5та минута се събуждаше  :D
И количка може да се купи втора ръка. Понякога тежките колички вървят леко, но ако ще се налага да се вдига и носи, не са опция. Аз съм фен на големите гуми. ТФК е с помпащи такива и амортисьори, та "друсането" явно е приятно.
Лично аз деца не извеждам ако на мен не ми е комфортно вън или по принцип не се чувствам добре. До -5 мисля, че не е проблем да се извеждат ако са добре опаковани.
Re: Количките - 3!
« Отговор #679 -: Май 26, 2017, 23:16:46 pm »
Ама как няма да изведете бебето 8O Алек е роден октомври хич не съм си стояла само в къщи...само като духа силен вятър и аз като Блу си купих Куини Спиди втора употреба страхотна е :) сега на приятелка ще я дам живот и здраве :)