0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #680 -: Май 27, 2017, 01:07:46 am »
София и на -12 съм я извеждала. :-) Не е проблем. Тя си беше опакована в чувала. Друг въпрос е, че и аз се опаковам като за Алпите, но детето не ми е виновно, че ми е студено.
Не съм фен на сгъваемите кошари за постоянна употреба. За на път е ок, но не твърде често. Виждат ми се нестабилни, въпреки че не сме имали инциденти с тях.
« Последна редакция: Май 27, 2017, 01:09:22 am от blue_sky »

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #681 -: Май 27, 2017, 10:45:27 am »
Столчето за кола мисля,че ще го ползваме често,защото и до най-близкия парк трябва да се натоварим в колата
И аз си мислех, че ще го ползвам, нооо... греда. Според мен е "конструирано" крайно неудобно за новородено - прекалено остър ъгъл на кръстчето. Пробвах веднъж-дваж и бях дотам. Сега съм с кошницата за кола от племенницата (Prenatal), която си е полегнала и ми е супер удобна (мисля, на бебето също). Другото столче става по-скоро за по-голямо бебче, по-укрепнало, според мен. Но ти ще си прецениш като се наложи да го ползвате :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Количките - 3!
« Отговор #682 -: Септември 07, 2017, 12:32:20 pm »
Здравейте!
Записвам се и аз за темата. Очаквам моето първо детенце през януари и се замислих доста над въпроса за предстоящата зима. Януари винаги е студен месец, но пък през февруари (след като минат 1-вите 40 дни, в които мисля да не извеждам бебето) предполагам, че ще става за разходки.
Ще следя вашите коментари, за да се ориентирам каква количка да избера.
Поздрав!
Re: Количките - 3!
« Отговор #683 -: Септември 13, 2017, 11:45:15 am »
Столчето за кола мисля,че ще го ползваме често,защото и до най-близкия парк трябва да се натоварим в колата
И аз си мислех, че ще го ползвам, нооо... греда. Според мен е "конструирано" крайно неудобно за новородено - прекалено остър ъгъл на кръстчето. Пробвах веднъж-дваж и бях дотам. Сега съм с кошницата за кола от племенницата (Prenatal), която си е полегнала и ми е супер удобна (мисля, на бебето също). Другото столче става по-скоро за по-голямо бебче, по-укрепнало, според мен. Но ти ще си прецениш като се наложи да го ползвате :)

По - евтините и некачествени колички имат такъв гаден остър ъгъл. Ние избрахме такава с много лек ъгъл и много хубава подложка от мемори пяна, в която бебето е като в облак. Просто трябва да се гледа и да се взема по - доброто.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #684 -: Септември 13, 2017, 12:14:09 pm »
По - евтините и некачествени колички имат такъв гаден остър ъгъл. Ние избрахме такава с много лек ъгъл и много хубава подложка от мемори пяна, в която бебето е като в облак. Просто трябва да се гледа и да се взема по - доброто.
Graco Evo си е супер количка, в ценови клас, който не е никак нисък. Изключително лека,  маневрена и идеална за Софийския офроуд. Не смятам, че нещо е добро, само защото е супер скъпо. Аз лично, не съм и много по "глезотиите", но пък няма нищо лошо в тях, ако човек има афинитет и може да си ги позволи.
Столчето на мен ми се стори неудобно - това далеч не означава, че действително е така. Просто първите месец-два не го ползвах по мое усмотрение, а и имах резервна опция. Всъщност, в последствие си го ползвам, даже си го мятам вместо кош на количката и си возя бебето. Идеално ми е.
Но пък съм сигурна, че всеки избира най-доброто за детето си. Просто всички сме различни и затова и изборът ни е такъв.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #685 -: Септември 13, 2017, 12:29:17 pm »
Повечето кошчета имат една допълнителна възглавничка за новородени.А и нали знаете, че те са направени максимално близко до естествената поза на бебето в корема и се предполага, че това изглеждащо ужасно нещо за нас, за тях е екстра.

И да Graco-то не е евтин клас количка.

Re: Количките - 3!
« Отговор #686 -: Септември 13, 2017, 12:34:54 pm »
Аз също го използвам много.Даже ако питаш ММ това е единствения кош,който ни трябва.Скоро ще ни омалее и му обяснявах,че ще трябва да мислим за друг,а той ме гледаше тъжно :D.
Относно цената всеки сам решава.Ние имаме финансовата възможност и за по-високия клас,но и двамата смятаме,че е излишно.Има много по-важни неща за който можеш да вложиш тези пари за напред и то да се запомби от детето.
До този момент съм супер доволна от количката,надявам се и на пролет ,когато включим летния кош да съм също толкова доволна
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #687 -: Септември 13, 2017, 12:38:46 pm »
bebeshok, аз от самото раждане ползвам основно летния кош, нямам забележки. Всъщност, зимният си е чисто нов в кашона. Аз и не го исках изобщо, но покупката ни излезе по-изгодна с него и затова така се получи.

Между другото, на Явора още й е идеално столчето, монтирано на количката - спокойно мога да го ползвам още поне месец-два.
« Последна редакция: Септември 13, 2017, 12:41:06 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #688 -: Септември 13, 2017, 12:44:06 pm »
Момичета, четете внимателно изискванията за кошчетата за возене в кола, кое на колко месеца се сменя, как се монтира и т.н. Важно е.

Re: Количките - 3!
« Отговор #689 -: Септември 13, 2017, 12:49:14 pm »
Ние взехме 3 в 1 с дъждобран и чувалче  на цената на 2 в 1 и аз реших просто да си го използвам.Лятото си го избутахме със зимния кош,въпреки предупрежденията че може да и е жега в него.Оказа че тя обича жегата.
И като напомни Маги за големината,а не мога да си намеря книжката на столчето.То е от 0 до 9 кг нали?
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #690 -: Септември 13, 2017, 12:51:44 pm »
Мисля, че е до 13 кг, по-късно мога да проверя.

Edit: До 13 кг е; до приблизително 1 година, според производителя.
« Последна редакция: Септември 13, 2017, 12:56:32 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #691 -: Септември 13, 2017, 12:54:00 pm »
Масово са от 0-13 кг, виж в описанието и в интернет.Но то е и до височина на детето.В зависимост от възрастта пък се гледа второто на къде да е монтирано, напред, назад.Абе сложно е.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #692 -: Септември 13, 2017, 13:01:40 pm »
Препоръката, доколкото ми е известно, е винаги детето да се вози обратно на движението, заради по-голямата безопасност. Но, мисля, след 9-ти месец е позволено да е обърнато и по посока на движението, което масово се прави в България.
Малко наизуст говоря, не съм шофьор и не съм запозната детайлно :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Количките - 3!
« Отговор #693 -: Септември 13, 2017, 13:14:11 pm »
И аз мисля,че е така.На скоро спорих,тъй като моята кола е с 2 врати и няма задни седалки ,че детето не може да се вози в колата (спора е с ММ и убеждение,че ми трябва нова кола).Проверих го ,оказа се че може да се вози ако еърбека е изключен и детето е поставено в обратна на посока на движението.Бях много възмутена :D.От скоро се престраших в града да я возя така.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #694 -: Септември 13, 2017, 22:08:19 pm »
Аз на предна седалка никак не искам да возя дете, но се наложи да повозим баткото, че пък ме е страх да ги оставям съвсем малки да се возят отзад и да не виждам какво се случва. Но пък в старата ни кола, цялата предна седалка се обръщаше и позволяваше той все пак да гледа назад.
Иначе моите и на 2г., няма да са стигнали 13кг, той и баткото беше толкова на 2  :lol: но раменцата когато са по-високо от дупката за колана или главата стърчи над стола, не ми е ок.
Re: Количките - 3!
« Отговор #695 -: Септември 18, 2017, 10:11:09 am »
Дами, а вие кога се престрашихте да возите детето в кола за първи път? Надзорът наистина е важен, да кажем докато е малко със сигурност аз ще стоя на задната седалка до бебето, а мъжът ми ще шофира. А кога за 1-ви път шофирахте сами с детето в колата?
Поздрави!
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #696 -: Септември 18, 2017, 10:38:19 am »
Дами, а вие кога се престрашихте да возите детето в кола за първи път?
От изписването от родилното.

За първи път сама не помня, май за първата консултация. Докато са бебета е най- лесно.
Надзорът винаги е важен.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Количките - 3!
« Отговор #697 -: Септември 18, 2017, 10:44:23 am »
Малката беше на месец и половина,но както писах по-горе мен ме беше страх от самата кола,не от шофирането.Беше ми се отварял предния капак на магистралата преди 3-4години и от тогава спрямо тази кола имам някакви резерви
Re: Количките - 3!
« Отговор #698 -: Септември 21, 2017, 13:13:07 pm »
Аз мисля да гледам много-много да не шофирам сама с бебето в колата, обаче знае ли човек. Да, като бебе сигурно няма да шава още толкова много. Задължително обаче ще се снабдя с комбинирана количка със столче за кола. Този вариант ми изглежда най-разумен.

Bebeshok, как така се е отворил предния капак, това изглежда страшно! При мен само веднъж се откачи едната чистачка докато шофирах през дъжд по магистралата.

Re: Количките - 3!
« Отговор #699 -: Септември 21, 2017, 14:42:00 pm »
Колата е била удряна и стояла в сервиз при застрахователи,който вместо да сменят халката,която държи капака я заваряват.Няколко години по-късно,когато се прибирах за коледни празници хълката се скъса на две.За радост не се одарих в мантинелата,нито някой ме удари.Имах голям късмет