0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #780 -: Декември 02, 2019, 15:36:47 pm »
Ефра,виж този https://www.baby.store.bg/p231834/universalen-slajdyr-za-vtoro-dete-on-board-aksesoar-za-detska-kolichka.html,имаше такъв моя позната,отдолу има снимка точно с  лятна количка.И гумите светят,с този само съм запозната и него коментирам.
Re: Количките - 3!
« Отговор #781 -: Декември 02, 2019, 16:01:53 pm »
Благодаря Слънчице,
Ще го по обмисля, че и цената не е малка. Но не знам дали няма детето мн назад да отива и да ми пречи да бутам количката. :)

Ох, Павла :D Честито
Бих ти препоръчала да не бързаш с количката. Ако имаш ергономична раница, ползвай я първите месеци за бебето а баткото в количка или колело с род контрол. Незнам, скоро ли ще раждаш но все пак е зима и рядко ще излизате.
Борда със седалката е мн добро решение. Баткото ще е голям, ще ходи мн по добре. Моя не можеше още да ходи като се роди бебето. По улицата виждам породени точно така, бебето в количката а голямото на борд със седалка.
Сега ако ми е и трябва да взема двойна количка бих взела точно за породени, една пред друга седалки и то на Фил анд Тедс. Баткото отгоре, бебето отдолу. Отпред има пред седалката нещо като столче за сядане, когато бебето вече седи отгоре а баткото не иска да седи в количката, може точно там да сяда.
Аз количката на Косато я взех втора ръка и не ме беше яд, че я ползвахме само 6м. Затова според мен не бързай да взимаш количка. Децата имат различни етапи на развитие и нужди.
Иначе, в началото като се роди второто имах желанието да направя тема за породените и всички майки да пишат, за техния опит. Такава тема има в бг мама но там само пишат, че трябва търпение и организация. А нещата са много по дълбоко. Хем са като близнаци но и не са!  Бях под голям стрес, изнервена...но не искам да спамя тази тема. По късно ще пиша в някои от другите. Ако искаш и на лични може да ми пишеш но е хубаво да има инфото за всички бъдещи мамита на породени. :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #782 -: Декември 02, 2019, 16:57:40 pm »
Благодаря ти много!
Ако искаш в тази тема. Тя е сборна.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52405.320

Иначе имам раница за после и ще си взема слинг, че моя го подарих. При нас няма зима като в България. Така че от 15 ден сигурно ще го изваждам, че може и по-рано, ако не вали.
Малкото ходи, но не мога да тръгна без количка, че всичко му е интересно. Тази, за която говоря е 160 евро, така че няма да ме е яд после, а и мога да я продам. Влакче не искам, а особено новото да е ниско хич, че тук вали доста. Или брезнишко, или борд и слинг/ раница. Тогава ще си взема и кош за новородено, ме с това нямах нужда лятото.

Иначе за организацията ми е- реално ще ги гледам напълно сама. Майка ми ще е 3- 4 седмици и то не плътно, след раждането. Мъжът ми 1-2, като едната ще се засече с майка.
За капак и в 9м ще се местим в нова къща и се надявам да успея да преместя малкото в собствена стая на ново легло.
Въобще ще е лудница!
Re: Количките - 3!
« Отговор #783 -: Декември 30, 2019, 22:37:31 pm »
Здравейте мамчета,
Аз пак нещо се чудя. Срещнах една мама с породени. Количката и беше с допълнителен борд със седалка. Жената каза, че и е трудно като трябва да се качва и слиза от тротоара. Налагало се да се навежда и повдига колелцата на борда. Също по паветата се забивали. Въобще налагало се да обмисля предварително маршрута от къде да мине. За жалост в квартала ми е с павета, и не добре направени ниски бордюри. Та, нещо не ми се занимава с тези бордове. Загледах се в тези колички тип sit and stand, отпред седи малкото а отзад голямото може да стои изправено или да седне с гръб зад малкото. По широки са, но ми се струват по стабилни. Гледам има на марките Чико, Грако, seebaby, joovy и някакви други. Но не откривам някъде из бг магазини да се продават. Някой да ги е виждал или попадал на бг сайт, магазин? Иначе ги има в Амазон, ибей, алиекспрес и др чужди.
Чуда се дали това би било по-добро решение. До 5г възраст може да се вози голямото дете.
Благодаря :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #784 -: Декември 31, 2019, 00:25:42 am »
Аз се отказах от борд. Въобще ни е практично. Следвах една жена с такъв 30 мин и сигурно 50 пъти вдигна голямото зет и, за да мине препятствие.
Sit and stand на graco съм виждала наживо. Изключително практично изглежда, но беше чисто нова и не знам колко и здрава. В България не вярвам да се внасят, че търсенето би било малко.

Ако мога да помогна, Ефра, кажи. Да снимам, да п.оверя цени и доставки от тук и тн.

Аз се спрях на близнашка количка. Поръчана е и чакаме, че объркаха цвета и дошла в магазина синьо с розово, а не е много подходящо. Новото ще е с порт бебе, който си е към количката.
Re: Количките - 3!
« Отговор #785 -: Януари 01, 2020, 23:52:09 pm »
За много години момичета, да сте живи и здрави и още много здрави и хубави бебета да ни се народят.
Благодаря Павла,
Не искам да те притеснявам да се занимаваш с мен. Имаш си достатъчно работа и размисли преди раждането.
Не знам защо няма търсене на такъв тип колички. Не малко породени деца има а и с по-голяма разлика пак биха били удобни. Аз намерих няколко втора ръка в базар.бг и продавалника но са момичешки цвят или прекалено ретро.
Ако взема нова, вероятно с доставката ще се оскъпи още повече цената. На мен лично тези много ми харесват:
https://www.kids-room.com/en/chicco-double-stroller-strollin2-lava-2020
https://www.babylist.com/gp/graco-uno2duo-stroller/14686/56461
Тази е розова от продавалника обаче.
https://m.olx.bg/ad/joovy-varylight-dvoyna-detska-kolichka-CID139-ID7SbDT.html
Имаш ли спомен каква е била тази на Грако, която си видяла?
Оказа се, че има приставка за тротинетка. Слага се на шасито отзад. Детето, може спокойно да стои на тротинетката и в същото време прикачено към количката. Но не ме устройва.
Имам време да реша, все още е студено и сме си повече вкъщи, до пролетта ще преценя.
Чудесно, решила си каква количка искаш но опредалено с розаво не върви.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #787 -: Януари 08, 2020, 10:51:54 am »
По спомен чикото ги пускаха на промоция преди няколко дни в някой сайт. Ще опитам да открия къде бяха и ще пиша.
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Количките - 3!
« Отговор #788 -: Февруари 07, 2020, 20:16:42 pm »
Здравейте момичета , още не съм видяла 2 черти, но темата за количките ми е интересна. Ако позволите ще ви следя. От опита който имам мога да ви препоръчам 2 колички. Хане епик Матрикс, и Ойстер 2. И от двете съм мноого доволна, като ойстера е малко по- лека. На Хането хубавото е че зимният кош става и на столче за кола 0-9 кг. И двете са супер маневрени, и удобни . Снаха ми сега си взеха Сайбекс Балиос М, много е готина, малка и компактна .


Re: Количките - 3!
« Отговор #789 -: Февруари 22, 2020, 23:11:34 pm »
Здравейте момичета,
Да се отчета. Взехме двойна количка на baby trend-sit n stand.   https://babytrend.com/collections/sit-n-stand/products/sit-n-stand-ultra-stroller-millennium-raspberry
Намерихме я във Фейсбук, втора ръка за 100лв. Изключително рядко може да се попадне на такъв модел количка в България. Няма ги по нашите магазини. Внесена е от Сащ от българка. Количката представлява предна седалка със сенник, голям багажник, пейчица отзад за второто дете, борд масичка за детето отпред, отзад няколко места за шишета или чаши и разбира се борд степенка за да стои изправено детето. Предните гуми са двойни и изключително маневрени. Шасито с предната седалка, масичката, багажника, пейчицата и степенката и колелата тежи 11кг. За такъв род количка е доста лека. Точно тази е стар модел. Има нови модели, по модерни. Количката има и кошче, което става и за кола. То тежи някъде 4кг. Ние не сме го ползвали. Много е удобна, лесно се движи, на децата им е удобно. Единственото, което ми остава проблем е качването на нашите хубави високи бордюри. Количката е 11кг и децата 24кг и тези килограми ми е трудно да ги кача. Налага ми се да мисля предварително по кой тротоар да мина. Но въпреки това съм спокойна. Децата са заедно и не се притеснявам, дали баткото изведнъж няма да тръгне на някъде. Има и за него колан за да не става. Сгъва се тим Книга. След време ако някой реши, може отзад да сложи и втора седалка.
Все още е студено и не я ползваме толкова активно. Ноо предната седалка няма никакво легнало положение а е за дете 6м+. Ние сме големи и не ни е нужно.
Като цяло сме доволни. Става освен за породени и за близнаци. Предната седалка е доста широка. В ю туб има клипчета, които показват как 3 деца могат да се возят. Едно отпред, второ седнало отзад на пейката и трето изправено на степенката.  :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Количките - 3!
« Отговор #790 -: Септември 27, 2020, 22:30:04 pm »
Надничам и аз в тази тема, въпреки че е рано и хич не мислех да гледам още, почти случайно попаднах на една количка , която много ми допадна и искам да попитам по- вещите за мнение.  Количката е модел Mutsy evo 2 в 1, нова е но е била изложена в магазина и сега е на много добра цена и съм в голямо чудене. Какво мислите?
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #791 -: Септември 28, 2020, 08:14:42 am »
Муци са много,много здрави колички,леки за размера си.Сгъва се до компактен размер,само сенника не е голям,но има слънчобрани отделно.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #792 -: Септември 28, 2020, 08:22:54 am »
Аз съм голям фен на Мутци, аз бях с по-стар модел с Моника, може да изкара още няколкод еца тази количка.Лека и маневрена е за външния си вид.Изключително удобна за бутане на дете. Минуси са малкия сенник и малкия багажник, но и двете се продават отделно.А и ако сте по-високи за мен тя е много добра количка, защото дръжката се разгъва доста, също така самата количка е по-висока и удобна за бутащия, но не е с изместен център на тежестта като Стокито.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #793 -: Септември 28, 2020, 10:03:32 am »
Гледах й клипчета и много ми хареса.
Само те съветвам да провериш дали столчето им за кола е минало краш тестове и ако не е, имат ли адаптер за други столчета. Аз лично всякаква количка мога да бутам, нямам никакви претенции, но много държа на сигурността на столчето за кола.
Иначе моите всичките са на Mamas & Papas.

26.09.2019
Re: Количките - 3!
« Отговор #794 -: Септември 28, 2020, 12:00:09 pm »
Тази няма столче за кола към нея,  но има адаптер за други столчета , аз точно това исках,  защото държа столчето да е сигурно. Ние имаме едно столче на Maxi cosi подарък от баща ми...купил го е при първата или втората ми бременност...направо нямам думи по въпроса ...както и да е, май е хубаво, тепърва ще го проучвам, ако не друго ще купуваме. Иначе снощи гледах ревюта на количката и доста ми харесва, интересно че точно сенника изтъкваха като плюс, удължава се на две места 🤷‍♀️ . Сега се моля да ми я пазят до сряда, защото съм влюбена в нея  :D
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #795 -: Септември 28, 2020, 15:24:25 pm »
Почти на сто процента съм сигурна,че Макси Кози е съвместимо с шасито на Муци,сами адаптери трябват.
Хич не е голям сенника,поне за моите разбирания,нашия й пада ди долу,много е голям.Като я сглобиш ще се ориентираш.
Няма да съжаляваш,с кеф ще си я буташ.
Re: Количките - 3!
« Отговор #796 -: Септември 28, 2020, 17:19:46 pm »
Много ви благодаря за мненията 😊 Щом може да се вземе допълнително сенник супер. Четох, че са съвместими с Макси кози, пък да видим.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #797 -: Септември 29, 2020, 09:02:52 am »
Ние бяхме и с кошче на Мутци, мисля че бяха минали краш тестовете поне преди години, но погледни пак.Сега взехме за близначките Бритакс(нали така бяха) имат е полу легнало положение за сън при по-дълъг път.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #798 -: Януари 09, 2021, 13:44:26 pm »
И аз да се включа в темата за количките с въпрос. Разгледахме доста модели и като че ли най-много харесахме Cybex Balios S 2 v 1: https://visvitalisbg.com/product/cybex-bebeshka-kolichka-balios-s-2-v-1-soho-grey
Хареса ми, че е компактна, лека, има голям сенник на лятната част, пълно легнало положение без свити колене, регулиране на поставката за краката. Единствено ми се стори малко ниска (въпреки че има и много по-ниски модели), също и самата рамка е малко по-нестабилна и клатеща се от други. Какво мислите за модела? Има ли някоя подобна, която препоръчвате да погледнем?
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #799 -: Януари 09, 2021, 13:50:04 pm »
Много е хубава количката.
Рамата не се клати,а това клатвне идва от луфта на механизма за сгъване,тя не е цял алуминии ,а има прекъснато за сгъване.Това да не те тревожи  .