0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #700 -: Октомври 02, 2017, 12:32:13 pm »
Момичета, има ли сред вас очакващи близнаци :)? Могат да погледнат и този вариант.
Re: Количките - 3!
« Отговор #701 -: Януари 19, 2018, 10:11:32 am »
За много години момичета! Надявам се всичко да е наред при вас. Дано новата година донесе само радост за всички ни.
Имам питане за столчетата за кола. Понеже нашия дундьо расте и кошчето му умалява бързо. Чудим се какво столче да му вземем. Според вашия опит, какво е необходимо да притежава едно столче?
Чуда се и дали да е от 0 до 18кг или да е от 9 до 36кг като към него да има приставка за бебета? Др конкретен въпрос не се сещам. Благодаря ви и лек ден :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #702 -: Януари 19, 2018, 10:18:37 am »
Ефра, колкото и да е пораснал не е 13 кг, до каквато е границата за първите столчета или да му стърчи главата над столчето.Нали е на 4 месеца?Моника на 6 месеца беше 10кг, вози се в столчето за кола обърнато до една година.На тяхната възраст е задължително да са в посока обратна на движението заради камшичния ефект във вратлето.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #703 -: Януари 19, 2018, 11:38:51 am »
Ефра, има столчета 0-18 и 0-25, които могат да се монтират и на обратно. Нора още се вози в такова.  9-36 са наистина прекалено големи и не могат на обратно да се монтират
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Количките - 3!
« Отговор #704 -: Януари 19, 2018, 11:42:48 am »
Благодаря ви! А някакви други важни неща за столчето, за които да гледам при подбора, има ли?
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Количките - 3!
« Отговор #705 -: Януари 19, 2018, 12:32:15 pm »
Ние също сме в търсене,защото това от количката ни е малко,а подаръка от Блу още е голямо,а и него мисля да оставя за едната кола.Знам за позицията в легнало положение е добре да има,а като въпрос ,който бих задала кожа или текстил?
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #706 -: Януари 19, 2018, 14:09:47 pm »
Има ли столчета с кожа? Аз съм виждала само с изкуствена материя. Аз лично предпочитам коланите да се закопчават отделно. От тия, които първо се захващат един за друг и после се закопчават заедно, моите деца си вадят ръцете, обръщат се назад и излизат.
Re: Количките - 3!
« Отговор #707 -: Януари 19, 2018, 15:04:37 pm »
Видях няколко с кожа,дали е естествена или изкуствена не мога да кажа.Изглеждаше добре и първата ми реакция беше "Е това ще се поддържа лесно",но после се замислих запарване,нагряване през лятото,ако някой има опит ще ми е в полза да сподели.Относно коланите при нас е голяма мъка всяко закопчаване то е гънене,тръшкане и колкото и безотговорно да звучи на кратки разстояния съм си позволявала няколко пъти да не е закопчана.Тя като цяло столчето от количката не го харесва много и все дебна да е в добро настроение когато я слагам за да няма драма.Голямо шефче ми е😀
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #708 -: Януари 19, 2018, 16:13:50 pm »
Ами тия дето са с плат пак запарват.Материята е такава, че ако се запали да гори бавно, но запарва.Масово подлагат хората пелени под децата.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #709 -: Януари 19, 2018, 21:41:10 pm »
А, то кога навън е 35 градуса  каквато и да е материята е все тая. Но кожа не бих взела при никакви обстоятелства.

Столчетата, които имах предвид по-горе имат и опция промяна към по-легнало положение.

И цвета съм търсила да е максимално светъл. При вечния проблем с паркирането, практически липса на избор сянка и тъмна кола, това ми е водещо. На есен ще сменям столче и искрено се надявам да е ОК седалка тогава.

И аз да си призная от градината на прибиране не го ползваме - такова е паркирането, дясната страна където е столчето е от страната на движение, улицата е тясна, със задръстване и дори вратата не мога да отворя, Нора я пускам от другата страна. Не съм хепи, но поне средната скорост на придвижване е сигурно 5 км\ч, втора може и да не включа, в насрещното е същата работа. Оправдах се  :oops:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #710 -: Януари 19, 2018, 23:38:54 pm »
Със сигурност кожата ще запарва повече. Нямахме климатик с първата кола и памучна постелка му бях сложила и пак си запарваше.
За реването, никога не съм возила без колан. Реве, не реве туй то. Повече от страх, че ще ми се наложи, да права компромиси и друг път. Големият ревеше в кошницата до скъсване. На 40-50км сме спирали за почивка и успокоение ако не спи в колата. Купих стол 9-18 с идеята да му е по мярка и по-комфортен, продължи да реве, купих втори от тази група и пак не спря  :lol: та в един момент започнах да спирам и да обяснявам, че ще си седим ей там в нищото, вместо да правим нещо забавно, защото той реве и не можем да пътуваме така. И чудо, спря да реве и си ползва и двата стола до скоро  :lol:
ПП Бебешок, или първите деца са така или моят син има близнак у вас  :lol: :lol: :lol:
Re: Количките - 3!
« Отговор #711 -: Февруари 02, 2018, 21:02:28 pm »
Здравейте момичета,
Днес взехме столче за колата на Чиполино от 0-24кг, с функция легнало положение, 5 точков колан и перящ се калъф. Още не сме го сложили и пробвали. Дано нямаме проблем и на малкия му е удобен. Но калъфа си е полиестерен. Не видях да има памучни. А сигурно има но вероятно са много скъпи. Нашия е 155лв но имам право на 7% намаление та го взех с малка отстъпка. Благодаря ви момичета за съветите.  :D
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 21:04:22 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #712 -: Февруари 02, 2018, 23:19:58 pm »
Можеш да слагаш допълнителна памучна подложка лятото, но мен не ме спаси и човека все се потеше.
Re: Количките - 3!
« Отговор #713 -: Февруари 03, 2018, 08:34:32 am »
И аз да си призная от градината на прибиране не го ползваме - такова е паркирането, дясната страна където е столчето е от страната на движение, улицата е тясна, със задръстване и дори вратата не мога да отворя, Нора я пускам от другата страна. Не съм хепи, но поне средната скорост на придвижване е сигурно 5 км\ч, втора може и да не включа, в насрещното е същата работа. Оправдах се  :oops:
Можеш да монтираш столчето зад шофьора. В моята кола е монтирано така и ми е много по-лесно. Като паркирам гледам да има по-широко място само от тази страна. Допълнително, че се води по-безопасно от дясното място.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #714 -: Февруари 03, 2018, 10:28:38 am »
Не може, тясно е , аз съм дълга и седалката ми е макс. назад. Тъкмо в момента сме на тема смяна на кола.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Количките - 3!
« Отговор #715 -: Февруари 03, 2018, 13:32:06 pm »
Не момичета.. столчето трябва да е отзад от дясно, зад пасажерската седалка, не зад шофьора... Там се води най-безопасно.
Re: Количките - 3!
« Отговор #716 -: Февруари 03, 2018, 14:25:45 pm »
Най-безопасно се води по принцип мястото по средата на задната седалка, но поради липса на Изофикс, няма как столчето да се закрепи там, поне в моята кола.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #717 -: Февруари 24, 2018, 20:51:50 pm »
Здравейте,
започвам да се оглеждам за количка. Много отдалеч и плахо. Поне да се ориентирам кое, как, колко...
Бебето се очаква август, но мисля да взема само с летен кош или макс 2в1, защото тук, където живея няма истинска зима с -15С.
В общи линии изискванията ми са:
-да е висока, че аз съм 175
-въртяща дръжка по възможност
-място за крачета да е регулируемо, а не фиксирано като в "яйце"
-голям кош
-все пак да не е много тежка
-напълно легнало положение. Да става за новородено.

Благодаря ви! Знам, че ще ми помогнете да намеря идеалната количка  :)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #718 -: Февруари 25, 2018, 00:18:32 am »
Аз с модел няма да помогна. За полските колички съм писала и ще си мълча също  :lol:
Мястото за крачета според мен се регулира на всички тип летен кош.
И не ти е нужно 100% легнало и 90% са достатъчни. Повечето бебета повръщат и ти казват да ги държиш на 30градуса, а отделно аз имах едно супер ревящо бебе, което просто не е искало да е напълно легнало, ама докато разбера  :lol: Аз не съм висока, но обичам дръжката да ми е високо и предимно с големи губи си ги избирам. Помпащите вероятно създават комфорт за бебето, но аз предпочитам другите, защото се сещам да ги напомпя, като съвсем трудно започне, да се движи. И въпреки големите гуми ТФК ми е с ниско позиционирани кошове, което не ми беше ок за гърба в началото, но пък в някакъв момент могат да се качват и слизат сами като е ниско и е удобно да децата.
Re: Количките - 3!
« Отговор #719 -: Февруари 25, 2018, 09:22:51 am »
Аз бих препоръчала Graco evo,с него съм,сравнително леко е,маневрено,продава се 2в1,3в1,кошчето за кола ни е много удобно от гледна точка,че се поставя на самата количка.Незнам обаче дали на теб няма да ти е малко ниска,аз съм 161.Другият ми избор ,когато аз гледах бяха Jane