0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #500 -: Март 23, 2016, 11:47:07 am »
Мечтаете  ли   за такава колчика : https://www.facebook.com/factopedia/videos/806056052838185/
И на мен ми идва малко прекалено. Хайде технологиите да мислят за всичко, вместо нас и ние да станем безмозъчни!
Re: Количките - 3!
« Отговор #501 -: Март 23, 2016, 14:30:05 pm »
Здравейте! Някой има ли наблюдения за тази марка : http://moebebe.com/bebeshki-kolichki/bebeshka-kolichka-2v1-super-sailor-dada-paradiso-2016


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #502 -: Март 23, 2016, 15:46:42 pm »
Вили, моделът е 2016, така че отзиви едва ли ще намериш. Аз лично не харесвам този тип колички, които напоследък плъзнаха масово на бг пазара. Верно маневрени са, но са тежки и гаранция, че след 7-8 месец ще я смениш с лека лятна количка. Освен това тези колички са големи и ако живееш в блок ще трябва да премериш асансьора, защото има вероятност да не се събира. Повечето ми познати с подобна на тази количка вече ги продадоха. Наистина са много красиви, но по някое време стават не практични. Описаното от мен е на базата наблюдение, не е от личен опит, но все пак си мисля че може да съм полезна. Доколкото помня Кати беше с подобна - Бекса лайн, ако не се лъжа. Нека тя да сподели.

Относно количката от клипчето, на мен също ми е прекалено, скоро време ще измислят и роботи, които гледат бебета....


Всеки миг е още един шанс...
Re: Количките - 3!
« Отговор #503 -: Март 23, 2016, 16:24:14 pm »
Синеочка, аз не питам за конкретния модел, а за марката, иначе знам, че тази е от 2016 година и предполагам още няма мнения.
Иначе мои близки са имали подобни и на мен са ми били удобни, когато съм ги бутала. Отделно по принцип летните колички, въобще не ги харесвам и са ми адски неудобни, затова искам комбинирана и събирам мнения.


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #504 -: Март 23, 2016, 16:39:40 pm »
Вили, моделът е 2016, така че отзиви едва ли ще намериш. Аз лично не харесвам този тип колички, които напоследък плъзнаха масово на бг пазара. Верно маневрени са, но са тежки и гаранция, че след 7-8 месец ще я смениш с лека лятна количка. Освен това тези колички са големи и ако живееш в блок ще трябва да премериш асансьора, защото има вероятност да не се събира. Повечето ми познати с подобна на тази количка вече ги продадоха. Наистина са много красиви, но по някое време стават не практични. Описаното от мен е на базата наблюдение, не е от личен опит, но все пак си мисля че може да съм полезна. Доколкото помня Кати беше с подобна - Бекса лайн, ако не се лъжа. Нека тя да сподели.

Относно количката от клипчето, на мен също ми е прекалено, скоро време ще измислят и роботи, които гледат бебета....
Дааа, нямам какво да добавя, Синеочка го е казала! Количките са готини, но ако трябва да товариш и разтоварваш в кола, или да ползваш асансьор, забрави! Аз продадох нашата, слава богу, че успях, защото това си е цяло предизвикателство. По-горе съм писала, че сега сме с модел на Cybex, който е идеален за начина, по който живеем и ходим на разходки.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #505 -: Март 23, 2016, 16:45:30 pm »
Вили,  питаш за мнение - давам ти моето и на мои приятелки и познати, повечето са с деца 2014-2015 и на базата на техния опит и моето наблюдение споделям. Количките са маневрени , но в един момент стават тежки. Има много комбинирани колички, които са леки, маневрени и могат да се ползват и след годинката.
Надявам се Жбрул да се включи , защото знам че се занимаваше по едно време с колички и съм чела отзвиви от нея за количките на Галикс, които са вносители на всички подобни полски и словенски модели.
Ти си решаваш каква да бъде количката и разбира се и надявам се да избереш най-хубавата и удобната ,а в нея да се вози прекрасно слънчице ;)
« Последна редакция: Март 23, 2016, 17:04:35 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #506 -: Март 23, 2016, 17:27:35 pm »
Това, в което аз съм се убедила по темата "колички" е, че майката ще си купи като първа количка тази (като вид), която си е наумила и й е на сърце. Независимо колко пита и колко мнения "срещу" избора си ще чуе. След някой и друг месец - продава първата и си взима нещо наистина удобно и това е. Лично аз - не познавам някой, който да си е изгледал детето с подобен "танк" от-до. Изключенията са 2, или 3, при майки, при които количките бяха подарък, не успяха да ги продадат и да сменят с по-удобни, че по принуда ги ползваха.
Предимства моделите колички като в линка (системи 2 в 1, или 3 в 1) - нямат особени, в сравнение с по-леки и функционални колички. Недостатъците, особено за нашите масови условия на живот са доста. Често си е борба да изкараш количката от къщи, или да я прибереш - с бебе и багажи и си сама. С времето - тежи все повече. С новородено - шасито, кошове, бебе, багажи са 12-13 кг. поне и всеки месец стават повече. При пътуване - багажникът се заема от количката и джаджите й, а с малко дете що багаж има още + този на мама и тати...едва ли масово караме пикапи. Аз малка кола не съм карала в живота си и с първата ми количка - пак беше зорно с багажа. При това не съм носила никога сгъваема кошара и пр.

Лично аз, никога не бих купила комбинирана количка повече. Но пък появата на бебе е супер емоция и съвсем ирационалното дори: "Просто тази количка искам и ми харесва!" ми е ОК, за да се направи и такъв избор. Пък като не й е удобна на майката - продава и взима друга. Има финансово набутване разбира се, ама...това да ни е зора. ;)

П.П. За около тези пари - бих взела TFK, в пъти по-добро е във всякакъв смисъл. Вкл. като качество.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Количките - 3!
« Отговор #507 -: Март 23, 2016, 21:48:27 pm »
Благодаря ви!:-) Ще погледна това TFK:-)


Re: Количките - 3!
« Отговор #508 -: Март 24, 2016, 09:17:52 am »
Здр 1 ми количка през 2012г беше JANE MUUM изключително лека и маневрена и много доволна


Re: Количките - 3!
« Отговор #509 -: Март 24, 2016, 10:02:27 am »
Здравей, Мира, благодаря! Аз и тях гледах, но, за да си я позволим ще трябва да си взема евентуално по-стар модел (което в никакъв случай не ми е проблем, никак не държа да е модел 2016).

kati_vm, по спомен си от Варна. Ако е така, можеш ли да ми кажеш от кой магазин си взе количката? :-)

С това TFK нещо не мога да се разбера, каквото си харесам - само шасито е 13кг.. :-(

« Последна редакция: Март 24, 2016, 10:56:40 am от vili_sunsmile »


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #510 -: Март 24, 2016, 11:08:04 am »
Здравей, Мира, благодаря! Аз и тях гледах, но, за да си я позволим ще трябва да си взема евентуално по-стар модел (което в никакъв случай не ми е проблем, никак не държа да е модел 2016).

kati_vm, по спомен си от Варна. Ако е така, можеш ли да ми кажеш от кой магазин си взе количката? :-)

С това TFK нещо не мога да се разбера, каквото си харесам - само шасито е 13кг.. :-(

Здравей,  Cybex-a, купих от Рая тойс. Идеята ми е, ако имаме следващо дете да купя хубава кошница, също на Cybex и когато детето стане към 4-5 месеца, да го преместя направо в количката. Моето бебе отказа категорично да стои в зимния кош, когато беше на 4 месеца.  Не искам да прозвучи като реклама, но съм страшно доволна от сегашната количка, която ползваме. Разбира се, чанта, чувалче, дъждобран, комарник, купуваш отделно. Аз не взех на Cybex, защото са много скъпи тези допълнителни консумативи, само дъждобрана ми е тази марка, защото има специфична форма.
« Последна редакция: Март 24, 2016, 11:11:42 am от kati_vm »
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #511 -: Март 24, 2016, 14:25:29 pm »
С това TFK нещо не мога да се разбера, каквото си харесам - само шасито е 13кг.. :-(

Ето ти нещо доста по-леко (и проверено)  :lol: http://babylux.bg/products/tfk---buggster-s-air
Но изобщо не е задължително да е тази марка разбира се, има куп други варианти, включително и споменатия от kati_vm.
При избора си имай предвид, това което и тя ти споделя. Кошът за новородено (ако изобщо взимаш количка с такъв) - ще е нещото което най-малко време ще ползваш. 3-4 месеца максимум. През огромната част от времето когато ще ползваш количка т.е. поне 2 години след момента с коша за новородено - ще я ползваш в т.нар. "летен вариант". Това със "зимна" и "лятна" количка е съвършено неправилно като определения апропо, понеже всички видове колички са си всесезонни де.  :lol: Та мисълта ми е, когато избираш - гледай и смятай параметрите на количката си, когато се ползва без въпросния кош за новородено. Освен колко тежи, дали се сгъва компактно, какъв е багажника, сенника и пр. Колко е "товароносима", знам че сега не ти е на дневен ред, но доста бързичко освен твоя и на бебето обичаен багаж ще размъкваш с нея и кофички, лопатки, топки...половин магазин за детски играчки в общи линии + основното. За избрания модел - огледай и аксесоарите - има ли включени в базовия комплект такива - термочувалче, дъждобран, комарник... Ако няма - какви са им цените. Ако са високи - дали можеш да ползваш по-евтини такива аксесоари на друга марка, или не. На това TFK от линка например - "универсален" дъждобран и комарник - не стават, просто е много широка количката, шасито има специфична форма и щеш не щеш - купуваш оригиналните (към 100-ина лв. ми излязоха навремето).Така е и при други марки и модели. Та и тези неща имай предвид, когато избираш.
И пак връщам на основното - количката си ще я ползваш през 90% от времето без кош за новородено, при постоянно натежаващо дете и постоянно покачване на килограмите и обемите разнасян с нея багаж. Въпреки, че я буташ, а не я носиш на гръб, когато само 10 и нагоре кила ти е самата количка - зорна работа става да навърташ километри така, да излизаш и да се прибираш (ако си в блок) и това е всеки ден поне 2 години и половина. Когато детето ти вече не е на 3-4 месеца и пътуванията зачестяват - на почивка, на гости, някъде за уикенда, на еднодневна разходка извън града... Тогава ти става и много важно да не заема целия багажник. При сгъване тип "чадър" е лесно постижимо, но при обичайния вид на сгъване на шасито на комбинирана количка - е, багажникът е за шасито и това е положението.  :lol: При първата ми количка - шасито в багажника, върху него - чанти, седалката на количката - на задната седалка на колата, до столчето на бебето и както карах уж голям седан - така място имаше само за още един пътник - на предната седалка до мен. Ако имах още едно дете - не знам къде щях да го слагам при това положение.  :lol: И пристигаш някъде и трябва да натръшкаш всички чанти по земята първо, само за да успееш да сглобиш количката, абе...неудобна работа. Втората ми количка се сгъваше веднъж през средата (като книга) и после по ширина (като чадър) и то с едно щракване на бутончета. Т.е. сгъната е "дебела" колкото кутия за пица с дължина към 70 см., та все едно не носех и количка като тръгна нанякъде.В добавка - върви през всякакъв макадан, тежи с всичко към 8 кила най-много, супер стабилна, маневрена, товарила съм я с + 20 кила, освен детето  :lol: и пак се буташе "с един пръст". За здравината - трето бебе след моя син обслужва и не е мръднала...немска им раУта.
Умишлено ти пиша подробно, споделяйки реални ситуации, които предстоят и на теб и както виждаш в темата - всички сме минали през тях и май до едни и същи изводи сме стигнали. Т.е. никой не те разубеждава за количката, която си постнала, или подобна на нея на принципа: "абе не е ОК, щото моята е друга и е по-добре като моята, ей така щото е моята". И да ти кажа честно, вземеш ли сега някоя за 800 и нагоре лв. и след 3-4 месеца да установиш, че не ти е удобна - не си мисли, че можеш да я продадеш бързо на 90% от цената й да кажем. Ако изобщо успееш да я продадеш - ще й вземеш към 50% от платената от теб цена и нервите ще са ти в ушите от селяндурски пазарлъци и наглеене. Бая нови колички и други детски стоки съм продала и знам защо ти го казвам. Примерно за нова количка която в магазина е 900лв., аз я предлагам за 600лв. се почва буквално циганене, ама не може ли за 300лв. хайде за 350 "от тях да мине", ама не защото не й знаят цената в магазина нали... "Особености на местния бизнес". Пък когато е нещо ползвано, било и малко - преговорите ти почват от 50% на магазинската цена и са в посока надолу.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Количките - 3!
« Отговор #512 -: Март 24, 2016, 16:17:59 pm »
Много благодаря за съветите и изчерпателния отговор, Jbrul! Определено ще ги имам предвид тези неща. Единственото, което не ме притеснява е въпроса с асансьорите-аз няма да ползвам такъв, а като се замисля за обкръжението ми или нямат асансьор или са на 1-2 етаж и пак не става, което в случая няма никакво значение.

Благодаря и за модела. Такива триколки трябва на живо да ги гледам, понеже умишлено ги избягвам. Бутала съм ABC триколките (доста по-различни от тоя модел) и са ми много неудобни и съм параноична да не падне детето... Т.е. аз да не го катурна :-)

Не съм се спряла на конкретен модел, този тип (от моя линк) действително ми допада, но не искам след няколко месеца пак да я сменям, а пък съм такава, че ще се спукам от нерви на ум, ама няма да си призная, че ми е неудобно  :D особено, ако сме се изръсили сериозна сума...

Още веднъж, благодаря!


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #513 -: Март 24, 2016, 17:17:12 pm »
vili_sunsmile, за АБЦ (които бяха мега хит по мое време) и някои други триколки - на твоето мнение съм, хич не бяха удобни за бутане. Поне за мен. Тази, която ти показах - няма нищо общо, освен, че е триколка и тя, но... ако искаш може да се превръща и в четириколка с едно "щрак" ;) Ето така: http://www.bebe-best.com/tfk-dvojni-predni-kolela-za-buggster-p-25702.html Този аксесоар е за модела, който не е с помпащите гуми (air). В момента го намирам този модел за 800лв. количка + кош за новородено:http://www.bebe-best.com/tfk-bebeshka-kolitchka-buggster-carbo-retchen-kamak-kosh-za-novo-p-62538.html  Много е стабилна, заради конструкцията - нисък център на тежестта и широка задна ос - в превод без дете вътре и с поне 10 кила багаж на дръжките - не помръдва, не да се обръща. Като взех накрая и "Макларън" и настана страшен цирк, понеже по навик си метна дамската чанта на дръжките, извадя малкия и...всичко е на земята  :lol:
С такива параметри, като обсъжданите напред - имаш достатъчно голям избор и на класически четириколки, без да са луди пари и ще си изкараш от-до с една количка и ще ти е удобно.  :D Просто иска ровене и четене повечко. Имаш и опцията "мек кош за новородено", ако толкова държиш да ползваш такъв в началото, но да ти е изцяло "лятна" количката пък.

П.П. ТFK конкретно - не знам къде на живо ги има, но все някъде. Аз моята си я харесах в нет-а. Само първата количка разбутвах на живо (не, че голяма файда от това де  :lol:). Другите две - направо ги заръчах по снимка и ми бяха къде по-удачен избор, ама вече знаех реално какво ми трябва, а не каквото си въобразявах като бременна.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Количките - 3!
« Отговор #514 -: Март 24, 2016, 18:44:47 pm »
Много, много благодаря!!  :-*


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Количките - 3!
« Отговор #515 -: Април 05, 2016, 13:52:09 pm »
..Такива триколки трябва на живо да ги гледам, понеже умишлено ги избягвам. Бутала съм ABC триколките (доста по-различни от тоя модел) и са ми много неудобни и съм параноична да не падне детето... Т.е. аз да не го катурна :-)

Аз от АВС лични впечатления нямам   ,  но  имах  друг модел триколка  ( Jeep  с  надуваеми гуми )  -за мен  това беше най-проходимата  , удобна , маневрена и стабилна количка  , широка за детето   ,с огромен кош за багаж  .
Като преди това и аз съм покарах други модели -   и прехвалената  тогава Лола на Макси Кози  .

Мисълта ми беше , че се шири мнение , че видиш ли триколките  колички са нещо нестабилно  , а не е така .
Наскоро моя колежка , чакаща внуче , заглеждайки количките  по улиците , точно така коментира  виждайки  триколка -   "Е , какво е  това  нестабилно -  да падне и се преобърне  детето  или пък едни   колички - детето горе нависоко  сложено   ."
Очевидно отстрани погледнато , изглеждат нестабилни .

ми бяха къде по-удачен избор, ама вече знаех реално какво ми трябва, а не каквото си въобразявах като бременна.
Е , това е  :) 


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #516 -: Април 06, 2016, 11:59:47 am »
Точно като минус отчитам ниския кош, както не мога да се навеждам сега  :lol: иначе и аз съм доволна от триколката, а бутах Бертони, не нещо скъпо или прехвалено  :D
Re: Количките - 3!
« Отговор #517 -: Април 19, 2016, 15:31:31 pm »
Здравейте! Имате ли информация за тази марка колички?
http://m.emag.bg/kombinirana-detska-kolichka-baby-home-3-v-1-liz-siva-18727/pd/DCJW4YBBM/
Има още време до появата на мъничето, но реших да поразгледам колички. Изборът на количка май не е лесен, а!? :)
Имате ли поглед и за колички Лорели?
Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Април 19, 2016, 16:04:13 pm от cvetence87 »
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #518 -: Април 19, 2016, 17:50:21 pm »
Привет, момичета! И аз да се включа в тази тема, че моментът наближава :)
Колебая се между две марки - Anmar  = Chipolino??
Някой да ми помогне с малко инфо?
Има още една, която ми харесва, пак е полска - Baby merc..
Но първите две ми изглеждат по-стабилни!
Държа, количката да е с големи гуми, че като гледам тия с малките как тресат, жал ми става за детето...
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #519 -: Април 20, 2016, 10:44:18 am »
Препоръчвам ви да видите количките и да ги побутате сами, било то и из магазина. Количката не е не знам как да се изразя правилно, но най-важно и нужно нещо. Може като родите да отидете с бебе да пробвате каквото сте харесали. За малките гуми знам, че Макларън върви добре, но аз също избирах големи и двата пъти, защото теренът е такъв при мен. Количките с големи гуми като цяло са големи и тежки, та е добре да "вървят сами", че си е мъка бутането на 20+кила.
Тия Анмар, Абдор, Дада парадизо ли беше все еднакви ми изглеждат. Много симпатични, но много продажби втора употреба на почти нови има. Направете си сами изводите.
В момента съм с ТФК, единствен минус виждам, че коша ми е много ниско и се налага да се наведа повече за да сложа/извадя бебе. Боли ме гърба и ме затрудняват тия действия, но то пък не ги вадя по 1000 пъти :)