0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките - 3!
« Отговор #540 -: Юни 17, 2016, 07:14:48 am »
И аз ползвам Бертони триколка (вероятно като на м-и) и съм много доволна. Тежка е, а като се има предвид и че слизам/качвам 3 етажа по два пъти дневно... Но не си я заменям за нищо.
Моя позната, която с първото детенце ползва Бертони, а сега с второто - Лорели, казва че няма голяма разлика като качество. Единствено това че Лорели-тата били с тесен кош. 
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #541 -: Юни 17, 2016, 09:59:13 am »
Поли, не коменторам марката.  Ако сга раждах, щях да взема директно лятна количка с опция за легнало положение.
« Последна редакция: Юни 17, 2016, 10:01:38 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #542 -: Юни 17, 2016, 10:52:59 am »
Поли, не коменторам марката.  Ако сга раждах, щях да взема директно лятна количка с опция за легнало положение.
Да, и аз така мисля.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #543 -: Юни 17, 2016, 11:22:47 am »
м-и, а сега с каква количка буташ близначките? Не ми се връща назад да чета, ако вече си писала. Просто ми е любопитно :).
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #544 -: Юни 19, 2016, 18:34:37 pm »
ТФК, ако имаше от онова Бертони двойно нямаше да се подвоумя. Реално са сходни, само бебетата са ми малко по-ниско тук и кошът за багаж макар и двоен идва малък и плитък. Но както Жбрул беше отбелязала, може би е заради двойната тежест.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #545 -: Юни 19, 2016, 19:15:35 pm »
Поли, не коменторам марката.  Ако сга раждах, щях да взема директно лятна количка с опция за легнало положение.
А може ли да се използва такава количка например октомври, ноември???
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #546 -: Юни 19, 2016, 22:03:58 pm »
Може разбира се. Ако имаш в предвид температурите в зимно чувалче и януари месец може. Въпреки, че е зимно бебе  Нора, съжалявам, че не послушах Жбрул тогава. Макар и трансформираща, лека маневрна и пр. онази с трансформиращия кош я бутах една година, въпреки, че ставаше и за лятна. Не могат да се сравнят. По стечение на обстоятелствата,  най- вече темперамента на малката на  5 м. от нас не мога и да си помисля да мръдна без количка. Ако трябваше да ползвам първата щях се гръмна. И като си гледам диването минимум две години ще я търкалям лятната. Та и от гледна точка практичност- инвестиция е ясно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #547 -: Юни 20, 2016, 13:07:35 pm »
ТФК, ако имаше от онова Бертони двойно нямаше да се подвоумя. Реално са сходни, само бебетата са ми малко по-ниско тук и кошът за багаж макар и двоен идва малък и плитък. Но както Жбрул беше отбелязала, може би е заради двойната тежест.
Благодаря за отговора. Това, че бебетата са по-ниско не е чак такъв проблем, дори и да имаш проблеми с кръста. В началото са леки, а после са по-подвижни :). На някакъв етап дори сами се качват и слизат  :D. За багажника - зависи за какво го използваш. Ако смяташ да ходиш на пазар, едва ли точно бебешката количка ще ти свърши работа  :), все пак вместимостта на коша за багаж е около 5 кг. После пък като помъкнеш играчки, все няма да достига мястото. Иначе TFK е добър избор според опита на майките, с които съм говорила. На мен ми дойде тежичка за бутане и маневриране. Всичко зависи от това къде и как ще си караш количката - тя е повече за майката, отколкото за децата  :).
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #548 -: Юни 20, 2016, 13:33:50 pm »
ООо, количката си е основно за майката. Не пазарувам с количка, но мъкнех доста неща като играчки, книжки, вода, връхни дрехи. По-лесно от чанта, че само мяташ беше преди. Имам болка в гърба и реално не тежестта, а самото навеждане ми е проблем, но да, след време ще слизат сами. За тежестта не знам, може да са били меки гумите на тази, която си пробвала или да е имало заключено колело, че в началото аз си бях заключила едното и се чудех защо ми е трудно. Просто е една от малкото с големи гуми, а ми трябваше високопроходима  :lol: ще я бутам и на много лош терен, който уж е чакъл, но като е валяло е мама мия  :D
Другият минус, който ми се струва, че виждам е, че кошовете се регулират с ципове и може да разбуждам бебетата ако ги свалям като спят. Ще видим, за сега са долу.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #549 -: Юни 20, 2016, 16:02:40 pm »
Не ми се вярва да се събуждат от звука на циповете, но може твоите бебки да са по-чувствителни. Дано не е проблем.

При комбинираните колички няма как да не се навеждаш. И аз доста си пазя кръста и винаги се старая при навеждане да пехвърлям тежестта към коленете и да стягам кръста. А навън не вдигах бебетата често - само за кърмене и смяна на памперс. Все се чудех на мераците на приятелките и роднините да ги вземат от количката и да ги гушкат  :). А сега аз, като видя бебе, и ме напъва да го грабна  :lol:. Друго си е да го подържиш 5 минути, а не денонощно да го разнасяш, нали  :lol:?

Големите гуми са много полезни. Макар че при off-road все си е мъка да се бута  :D.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #550 -: Юни 29, 2016, 13:52:00 pm »
Да си похваля Мутси Ево-то :) След 3 години и половина ежедневно бутане още се държи. А даже напоследък е с двоен товар - тригодишният батко откри как да се вози отзад (стъпва на оста на спирачката), голямото едногодишно бебе отпред. Много сме компактни и бързи така :)

Ето и снимка



   La vita è bella
Re: Количките - 3!
« Отговор #551 -: Август 10, 2016, 09:06:07 am »
Здравейте! Скоро вече (живот и здраве) и аз трябва да купувам количка. Харесах си тази :https://kolichki.net/anmar-бебешка-количка-germany-2-в-1-цвят-кафява.html. Това, което ме притеснява, е, че няма пълно легнало положение. Наклонът е около 4 градуса, според продавача.
Моля за съвет по-опитните! На мен за първи път ми се налага да избирам количка. :) Това до колко ще е проблем?
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #552 -: Август 10, 2016, 10:00:39 am »
cvetence87, никакъв проблем не е липсата на "пълно легнало положение". Аз така и не разбрах откъде и как у нас се е завъртяло това "важно" изискване към количките, но и "по мое време" го слушах и преди това съм чела бременни да кършат пръсти, че избраната количка нямала такова. Да пада гърба до определена степен (под тъп ъгъл) е напълно достатъчно. В случая с избраната от теб количка - това го има. Помисли малко и огледай по магазините бебешките уреди, предназначени за ползване от раждането - шезлонг, ел. люлка, столче за кола група нула...еми никой не е дори "полегнал". ;) И те са напълно ОК за употреба с новородено, ама количката пък трябвало да ти е равна като дъска?  :lol: За новородено бебе не е подходяща единствено някоя от т.нар. "летни колички" - тези които представляват буквално столче на колела и в които детето си стои седнало.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Количките - 3!
« Отговор #553 -: Август 10, 2016, 10:52:36 am »
Jbrul, благодаря за бързия отговор! Определено си права! :)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #554 -: Август 10, 2016, 11:12:58 am »
Цветенце, количката има кош за новородено, който си е с изцяло легнала позиция(ако държиш на нея), а на коша 6+ не му пречи, че няма такава, Жбрул е обяснила защо не пречи дори за 0+, а какво остава за 6+.
« Последна редакция: Август 10, 2016, 11:22:00 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Количките - 3!
« Отговор #555 -: Август 26, 2016, 14:21:09 pm »
Здравейте, купихте ли си вече колички? Прегледах няколко страници назад, но ще попитам пак. Аз много се двуомя коя количка да избера! Тези полските, наистина изглеждат много тежки. Някои може ли да ми даде мнение за немските Hauck Malibu. Моделът, който съм харесала е 2014. Дано някой я има и да ми каже здрава ли е, удобна ли е?!
https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=54&pid=87418&sgid=54
 Това в линк към количката! В големи чуденки сме с мъжа ми.

Re: Количките - 3!
« Отговор #556 -: Август 26, 2016, 14:32:48 pm »
Здравейте, купихте ли си вече колички? Прегледах няколко страници назад, но ще попитам пак. Аз много се двуомя коя количка да избера! Тези полските, наистина изглеждат много тежки. Някои може ли да ми даде мнение за немските Hauck Malibu. Моделът, който съм харесала е 2014. Дано някой я има и да ми каже здрава ли е, удобна ли е?!
https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=54&pid=87418&sgid=54
 Това в линк към количката! В големи чуденки сме с мъжа ми.
Крис, моя приятелка е с такава, изкара около година и я смени. На мен лично ми прави впечатление, че още на втория месец вече скърцаше отвсякъде и не е много маневрена, поне, когато сме били двете винаги е засядала някъде (уточнявам става дума за Варна). На мен днес ми пристигна количката Camarelo Avenger. За бременна в  9тия месец (вече) успях сама да си я изкарам и сглобя, не ми изглежда чак толкова тежка.


Re: Количките - 3!
« Отговор #557 -: Август 26, 2016, 14:38:13 pm »
Много ти благодаря, мила! Изобщо няма да я гледам повече тази. Аз харесах Dada Paradiso glamour dots. Мисля, че е полска. Сега ще погледна твоята каква е. Имам още два месеца. Все още не сме купили нищо, но трябва да се ориентираме!
Хубав ден ти пожелавам :)

Re: Количките - 3!
« Отговор #558 -: Август 26, 2016, 14:40:49 pm »
И аз си бях харесала Dada-то, но се отказахме, заради точките :) Важно ни беше да е универсална и да не е нито за момче, нито за момиче, макар, че аз обожавам точки :) Иначе Camarelo-то го взехме на промоция за 800лв.


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #559 -: Август 26, 2016, 14:47:30 pm »
Не си взимайте Хаук! Много са паянтови.