0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #460 -: Декември 05, 2014, 19:53:15 pm »
да,готини бяха,аз веднага ги проверих в нета - Магунска и Бечев. Знам че малко ме тресе параноята ама като дойде да ме види Магунска я питах дали много ми е рязала от яйчника и почна да го увърта и да не ме гледа в очите :( което ми е притеснително,но каза че всичко зависело от това как ще се възстанови яйчника и какви антрални фоликули имал


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #461 -: Декември 05, 2014, 19:55:24 pm »
Лилибелл рaдвaм се че всичко е минaло добре и ти пожелaвaм бързо възтaновявaне...и смело нaпред милa
мерси, дано да имам сили да доведа борбата докрай,но май ще мина преди това през всички теми във форума


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #462 -: Декември 05, 2014, 20:02:59 pm »
Aaa тaкивa думи не искaм...трябвa дa се борим зa дa гушкaме после нaшите слънчицa ,нaшите бебчетa   :D
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #463 -: Декември 05, 2014, 20:06:58 pm »
Лилибел с кaквa цел ти беше лaпaрото?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #464 -: Декември 05, 2014, 20:15:31 pm »
ами искаха да видят една упорита киста каква е,хич не съжалявам,че реших да правя лапаро а не пункция.Просто ужасно много се радвам.Съжалявам само за загубеното време - толкова месеци лекувам задържан фоликул и никой не се сети да погледне назад изследванията ми и да ги обобщи! Единствено д-р Ганева май беше,чудя се дали да не се преместя при нея


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #465 -: Декември 05, 2014, 20:20:11 pm »
Ако мислиш че д-р Ганева ще ти помогне,примести се при нея така или иначе нищо не губиш само може да спечелиш от цялата работа:-)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #466 -: Декември 05, 2014, 20:20:33 pm »
Еми щом не си доволнa от предните лекaри бягaй тогaвa..
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #467 -: Декември 05, 2014, 20:24:06 pm »
Еми щом не си доволнa от предните лекaри бягaй тогaвa..
[/quote
Съгласна съм,няма смисъл да стоиш при лекар в който не си сигурна,и няма да се отчайваш и предаваш всички сме с една цел,така че ще се борим докато можем и докато се получи
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #468 -: Декември 05, 2014, 20:27:35 pm »
така ще правя - само да видя Александров дали ще се съгласи да прескочим лекарствата и да минем на инвитро на ЕЦ.Ако ми се опъва веднага се местя при друг :x


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #469 -: Декември 05, 2014, 20:38:01 pm »
От сърце ти желaя дa нaмериш твоя док нa който дa имaш доверие,зaщото от лекaр нa лекaр не е много хубaво...хубaво е един док дa си те следи и зa товa пaк ти кaзвaм,пижелaвaм ти го от сърце
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #470 -: Декември 05, 2014, 20:41:03 pm »
Сегa те остaвям дa си почивaш
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #471 -: Декември 05, 2014, 20:44:04 pm »
благодаря ви на всички за подкрепата,куража и информацията - без вас щях да умра от страх и притеснения.Пожелавам си като подранило коледно желание всички заедно и в най-скоро време да се преместим в бременната тема.Отивам да чета за ендометриозата,целувки


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #472 -: Декември 05, 2014, 20:45:54 pm »
 :bighug:
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #473 -: Декември 05, 2014, 21:59:52 pm »
Lilibell, ако имаш въпроси за ендото, тук (в Зачатие) за съжаление няма активни потребители, които да ти дадат съвет (както обичайно има в другите теми). Темата не е много популярна и повечето въпроси остават без отговор.
Специално по този въпрос се прехвърлям да чета в bg-mamma. Там има една потребителка Alinea, която ми изглежда доста информирана в детайли.
Ето линк към текущата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=774202.msg29642979#new

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #474 -: Декември 06, 2014, 00:12:20 am »
Lilibell  Отностно ендометриозата ще намериш много и различни мнения за нея! Когато разбрах моята диагноза- ендометриоза вообще си нямах на идея какво е това и най-вече какво ме очаква, до момента в който седнах и изчетох сумати неща.това което е по съществено за това заболяване че води до стерилитет,ако не се вземат мерки за лечение или не се забременея,т.е най- доброто лечение е бременност! При всяка е с различни симптоми,някой умират от болка по време на цикъл или при секс,а други като мен нямат никакви болки и съмнения че са болни от нещо,ако не бях направила спонтанния аборт,и не ми бяха открили кистата кой знае кога щях да разбера че ми има нещо! Другото интересно което разбрах и то от лекар е че с такава киста неможе да има бременност, по нормален начин,но уви не е така аз бях Бременна и то с шок.киста на ляв яйчник и когато кажа на лекар че се е случило те ми викат че било чудо такова нещо може да се случи мн мн рядко!  Понякога си мисля че ако незнаех че ми има нещо нещата щяха да се развият мн повече в положителна посока отколкото в отрицателна,защото психическата нагласа е много важна, а на мен тогава ми дойде в повече! Така че не се улисвай в мн четене особено ако ще те натовари,важното е че е открита навреме и ще могат лекаря ти да отреагира правилно:-) мисля че си попаднала на правилното място!  Знам че там ще успеят да ни помогнат,аз вярвам,вярвай и ти:-))
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #475 -: Декември 06, 2014, 11:01:29 am »
Здравейте, момичета. Не знам дали въпроса ми е за тук, но не намерих къде другаде да го задам. На 4.11. ми направиха оперативна лапароскопия - фенистрация на единия яйчник, премахване на киста от другия и провериха проходимостта на тръбите. На 7.11. имах слабо кървене за два-три дни (Док. каза да го броя за цикъл). Изписаха ми Jangee за два месеца. Та днес ми дойде, и това което ме поизплаши е че изхвърлям някакви ципи... Първо помислих че са съсиреци, но след като ги огледах по-обстойно видях какво е всъщност. Нормално ли е обаче това, или да звъня на Док.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #476 -: Декември 06, 2014, 11:34:32 am »
Нели първо да те питам какво е фенистрация? Не съм запозната. Моята операция беше на 28.11,а на 30.11 започнах леко да кървя и също ми падаха едни парчета и то доста големи,аз не го броя като цикъл понеже знам от първата ми операция че е нормално няколко дена след операцията да имаш кървене,кървенето спря а сега имам едно жълто- кафеникаво зацапвате,според мен това е някакво чистене,организма си го иска,но ако продължи по-дълго званни на лекаря,да не би твоето кървене да се окаже ит друг произход,но мисля че е нормално! Но ако кървиш от ноември до сега по добре званни на лекаря!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #477 -: Декември 06, 2014, 13:51:55 pm »
Това кървене и жълтеникава слуз на мен ми изтекоха през дренажа.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #478 -: Декември 06, 2014, 15:01:17 pm »
Да съгласна съм,но аз нямах дренажи този път,което мн ме зачуди!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #479 -: Декември 06, 2014, 15:04:23 pm »
Момичета вече съм си вкъщи  :) друго си е човек да си е на удобно, уютно и спокойно у дома. Не беше лошо в клиниката, но нямах търпение да се прибера. Нямам болки, всичко е наред засега. Имам леко зацапване, с 4 дупки съм като едната ми е през пъпа. Разбрах че и през влагалището прекарват инструмент - от там проверяват матката и състоянието на тръбите. Явно затова бях изцапотена до коленете. Мисля понеделник леко леко да си отида на работа - все пак по-добре да има движение, ако остана вкъщи ще се залежа по леглата.
Веситаа като прочетох какво си писала се сетих за моя мъж, който един път каза така: кой знае колко жени с проблеми като твоитеси забременяват и раждат без да знаят, че ги имат тези проблеми защото не се изследват. Аз колкото повече изследвания си правя, толкова повече болести ми излизат. Факт е обаче, че при един от прегледите и аз имах един фоликул 13 мм на ляв яйчник, докато на десния си седеше ендометриозната киста. Явно при такива случаи става забременяването с ендометриоза - все пак единия яйчник си работи и си вади яйцеклетки от време на време.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети