0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
„Да му се не види“ казва един герой от любимо анимационно филмче по тв. Любимо на дребната де, да не си помислите нещо.
По темата за коланите - в горещите дни нещо не можехме да се разберем с Николета - болеше я коремчето и какво ли още не. И 10 минути не можехме да изкараме в колата без да почне да плаче. Накрая реших, че просто ѝ е топло. Дайте идея как да направя приятно в дърто ауди без климатик. Истината е че и на мен не ми е особено добре понякога, мисля че е защото често пътувам гладна. Но наистина отзад е просто като в парник. Пък нашия тати много го е страх от течение, че си е парализирал лицето от пътуване на отворен прозорец. Но малката се криви, не минава нито номера с чичо полицай, нито с падане от столчето. А преди дни наистина щеше да падне, ако беше разкопчана. Колата пред нас наби рязко спирачки, мъжът ми също и Ники взе да мрънка, че я е ударил. Просто леко я дръпнаха коланите. Ако не бяха закопчани, щеше да се изсули между седалките най-малкото. Този пък зад нас направи някакво шантаво изпреварване за да не ни удари, че караше много бързо.  Хич не искам и да си помислям какво можеше да стане, ако той се беше ударил в нас, пък тя не беше вързана.
Пожелавам само здрави деца и мами! Добре де - и татковци. :lol:
*
"да му НЕ се види" е любимата реплика на Боян докато гледа волейбола  :lol: :lol:

Ние сме в процес на издирване на колело с 18 цолови гуми, обаче във Варна такъв размер липсва. Чудя се от някой онлайн магазин ли да поръчам или да чакам. Боби е с 12-ка  и вече му е много малка. 
Някакви препоръки?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Дано все пак не е толкова студено и по цял ден дъждовно!
Трябва някак да избутаме карантината тая седмица, а стоенето в къщи съвсем ни побърква.

К/р/оки къде търсихте колело? Ние малкото на Вики го купихме от Карфур. Повечето деца са се сдобили с големи колелета от Метро и Практикер до колкото разбрах!
Вие махнахте ли помощните колелета?
*
и в карфур няма 18-ки, в практикер е ходил мъжът ми - няма. Май метро не сме обрисали само.
С помощни колелета е още Боби. Той е много страхлив и не вярвам скоро да ги махне  :lol:
Напирам за колело, защото едва го навихме за по-голямо. Той не обича промените изобщо и ни костваше много усилия да го убедим, че му е нужно  по-голямо. Сега детето е много разочаровано  :?
« Последна редакция: Май 14, 2012, 11:11:27 am от к(Р)оки »
*
Коки, аз хич не съм на ясно с тия цолажи, но мисля 20-ка е стандарта, защо не му купите направо такова, вместо да търсите 18, при положение че няма. Не вярвам разликата да е много голяма :)
*
Привет от нас в студената седмица. Дано не познаят синоптиците и да се затопли, или поне да не вали.
Пеше, парника го лекуваме с леко отворен прозорец от страната на детето. Така духа на мен, не на нея, поне в малката ни колица е така.
Ние тази нощ пак не спахме, нови зъби, съпроводени с изгонен в хола тате. Обикновено не успявам да заспя дълбоко, но тази нощ явно съм успяла - Илияна падна, поне нищо и няма.
Лека седмица!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ади, просто не знам как ще го убеждавам татиту да отворим прозорец до нея. По му се струва нормално косата ѝ да е мокра от пот. Пък и като сложим сенник на стъклото ....
Абе изобщо мноу тарикат тоя моя мъж - отваря се само неговия прозорец по 1 см. Моя зад него му духа, нейния ще духа на нея и на него. Да зима да купува кола с климатик, че ми писна от пазене от течение. И не ми се мисли как ще пътуване към морето тая година.
Пеше, ние отваряме един от задните прозорци, като пътуваме в колата на дядо, тя е без климатик.

yana-v, не дръж детето нон-стоп вътре цяла седмица, ако то няма температура и не е отпаднало. Когато моите бяха с варицела, ги разхождах в близкия парк много рано сутрин или късно вечер, когато няма други деца. И детски съоръжения не пипахме, носех топки, фрисби, абе каквото мога да мъкна, но да е наше и да отвлича вниманието им от катерушки и т.н. Педиатърът ни му вика "Разходки в стил самотен интелигент". От 7:00 до 7:45 сутринта примерно, ама моите са адски ранобудни, та ни се получаваше.

Здрава и усмихната седмица на всички, макар и не слънчева.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 12:06:09 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
мдам, мармотче е права, ние пък се разхождахме из кварталните улици късничко надвечер :)
*
Успешна седмица и от мен :D

*
Усмихната седмица!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Коки, аз хич не съм на ясно с тия цолажи, но мисля 20-ка е стандарта, защо не му купите направо такова, вместо да търсите 18, при положение че няма.

глупости. няма такова нещо като "стандарт"! размерът на колелото е според ръста, поне два пъти пусках тук таблицата.
20-цола е огромно, за ръст поне 130 см. не мери с вашия аршин.

ако колелото е прекалено голямо за детето, ще му е много трудно да го кара и ще се откаже.
Drag имат колела от всички размери. може да се поръча и от Майтойс. или да се търси на старо.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 14:32:32 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ооо, 20-ката му е голяма. Сега ще потърся и аз тази таблица за ръста и размера, но на живо пробва 16-18-20 и средния размер му е най-добре. По принцип за възрастта му, че и чак до 8г водели 16ките, но то му е толкова точно, че не вярвам да го кара дълго.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 14:32:09 pm от к(Р)оки »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
« Последна редакция: Май 14, 2012, 14:39:56 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Коки, аз хич не съм на ясно с тия цолажи, но мисля 20-ка е стандарта, защо не му купите направо такова, вместо да търсите 18, при положение че няма.

глупости. няма такова нещо като "стандарт"! размерът на колелото е според ръста, поне два пъти пусках тук таблицата.
20-цола е огромно, за ръст поне 130 см. не мери с вашия аршин.

ако колелото е прекалено голямо за детето, ще му е много трудно да го кара и ще се откаже.
Drag имат колела от всички размери. може да се поръча и от Майтойс. или да се търси на старо.

е не толкова грубо де, не предлагам мозъчна операция :wink: :lol:
не меря по ничий аршин, аз даже не знам колко е нашето, но предполагам че е 20-ка :lol:
Коки, като го купихме миналата година, Деси караше със свалена почти до долу седалка, от тази пролет е вдигната вече с може би 8-10 см. По тези таблици дават 18-ката до 6г., а 20-та от там на горе, което за мен далеч не е ориентир, наистина е хубаво детето да премери, още повече ти си го знаеш с какви темпове расте и можеш да предположиш до каква възраст ще му служи :)
« Последна редакция: Май 14, 2012, 15:42:40 pm от StefiZ »
*
Коки, няма ли да е голям скока от 12ка на 18ка? Проблемът според мен не са по-големите гуми, а височината на самата рамка. Ако залитне да пада, по-високо дете ще си пусне краката и ще го спре с крака, докато ако колелото му е високо за възрастта, рискът от падане е дзоста по-голям. Ти си знаеш де  :) Алекс кара от 3годишна 14ка и ще си продължи и тази година с нея, като само ще вдигнем седалката малко. 110 см е висока тя.
*
задължително трябва да може да стига до земята с крака, едва ли някой купува такъв размер при който детето да не може да стигне до земята :wink:
*
Коки, няма ли да е голям скока от 12ка на 18ка?
голям ще е скока, ама защото той до миналата година това колело не го е  карал изобщо. Сега му е много малко.

Вие сте много прави, че трябва да ходя направо с него. Искаше ми се да избера и тогава да отидем с детето ама няма да стане.
Ние едно намерихме /не знам писах ли вече/, но имаше проблем с предната капла и не го взехме, иначе като размер му беше точно. Та Боби доста се разочарова и исках да му спестя неуспехите при търсене, че той се извъди един чувствителен...Без друго едва го навих за ново колело :?

Джам, погледнах в майтойс, ама 200Е не мога да отделя за колело.
Ще поровя малко в продавалника сега.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не меря по ничий аршин, аз даже не знам колко е нашето, но предполагам че е 20-ка :lol:

ами мериш - защото сравняваш с Десислава, която е необичайно висока и излиза извън стандартите. затова ти казвам да не изхождаш от вашия пример.
по таблиците, които съм дала, 20-ката е за 7-10 годишни и ръст около 130 см.

аз лично бих препоръчала 16-ка, ако могат да намерят такова.

Кроки, българските детски колела Drag са около 200 лв. и имат всички размери.
http://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-detski.htm

« Последна редакция: Май 14, 2012, 16:05:06 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
да, драг са хубави колела. нашите и двете са такива. Деси малкото (12-ка) го кара две година и то доста често, а сега е на Ели, но тя не проявява интерес, та мисълта ми беше, че са хубави и здрави колела и не са много скъпи.
ей такова е на Деси - http://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-detski/drag-scout-detski-velosiped.htm
« Последна редакция: Май 14, 2012, 16:19:35 pm от StefiZ »
*
задължително трябва да може да стига до земята с крака, едва ли някой купува такъв размер при който детето да не може да стигне до земята :wink:

Купуват, купуват. Съседи, да направят икономия да не купуват през две години колело на дъщеря им, й взеха 18ка ли, 20ка ли и затова ся две години си стои в гаража, докато порасне детето за него.
*
е да, това изобщо не го обсъждаме - икономията, хора всякакви :)
Докато сте на темата за колелетата, да ви питам:
Някой продава ли изгодно колело 12 инча?

Михаела си кара 14-ка, тя е на 4г. и 100см. и си е добре с него. Много обича да го кара. Търся 12-ка за Малчо.

За столчетата и коланите в колата - ами важно си е да се слагат наистина. Ей, например, в събота катастрофирах. (Уточнявам, че нищо ни няма, само с леки материални щети сме и не е по моя вина.) Но децата си бяха с коланите, както трябва. Те дори и не разбраха, какво се случи. Извиках КАТ, извиках и едно такси. Та с таксито заведох децата у майка и се върнах обратно на мястото на ПТП-то.

А пък за времето, да ви подразня леко, ама тук вече втора седмица си е слънчево и приятно. И понеже Михаела отново е болна, та гледам да ги извеждам повече извън града. Не разполагаме със село, но пак намирам разни забавления извън града. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
задължително трябва да може да стига до земята с крака, едва ли някой купува такъв размер при който детето да не може да стигне до земята :wink:

Моля, моля, аз също не се качвам на колело, ако поне върха на пръстите ми не стига до земята. :)
Стефи, и аз щях да кажа, че твоята Деси е висока и не е „по стандартите“.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Ние бяхме в същата дилема за колело преди 2-3 седмици - подарихме на Жоро за именният ден.
Бяхме се спряли на Драг,но се оказа,че тяхната 16-ка е доста по-малка от на другите фирми още от сега му малее.Пробвахме 18-ката и си я кара без проблем,но се качва доста трудно,защото рамката е много по-високо.Пробвахме доста колелета и накрая взехме 16-ка такова:http://www.detski-magazin.com/-velosipedi-za-porasnali-deca/1386--12-prince-.html- друг цвят е само.Сега му е точно(той е 110см.) ,но ще го кара и другата година,после ще минем на 20ка направо.Решихме,че няма смисъл да се мъчи да се катери на 18-ката,пък и на него това му е първото колело.До сега е карал само на площадката ако някое детенце му даде неговото.
<br />
*
Аз пък се чудя как да възбудя интереса на Митко към колелото.Всички карат и той няма с кой да играе на площадката и му е скучно.А пък като седне,не желае да върти и веднага става.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ами то не е задължително да кара детето.Аз например не мога и никога не съм искала да карам ,а нашите ми бяха купили колело-така си и остана,подарихме го.
Жоро подкара миналото лято -бил е 3г. и половина.До тогава не е проявявал интерес и даже триколката си рядко караше.Предпочиташе тротинетка.Миналото лято обаче ,сам реши че иска да кара и за 2 дена се научи на колело на приятелче.
<br />
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Коки,провери в Колино срещу Варна Мол, там има доста колела и са по-евтини :))))))
07.10.2009
*
Аз пък се чудя как да възбудя интереса на Митко към колелото.Всички карат и той няма с кой да играе на площадката и му е скучно.А пък като седне,не желае да върти и веднага става.

Парси, разглеждала ли си колелета без педали? Аз бях някак скептично настроена и на Мончето така и не й купихме навремето, взехме й най-малкото на Драг, което е за 2-4г (тя беше на 2,5г), но и тя не искаше да върти, а и не можеше много-много. Научи се да го кара на 4,5г, сега е на 5,5г и взехме за това лято вече по-голямо - кара го много добре, с една такава аристократична стойка  :)
При Тончо обаче взехме без педали. Е нямаше такава радост :) Много бързо се научи кое как става и все едно беше роден на това колело. Сега е на 2,5г. и въпреки че имаме колелото на Драг наследство от Мона, му взехме пак едно без педали - за следващата възраст. Много му е харесва и все щъка нанякъде с колелото.
*
Ами,тука една приятелка има и му го давахме на няколко пъти обаче и на него не желае :).

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Благодаря на Стефитата!
:bighug: :bighug:
Абсурд е да стоим само в къщи! Излизаме сутрин и вечер и ние. Разхождаме се и заобикаляме от далече, ако някое дете се появи изневиделица.
Събота и неделя карахме колело в училището. И ние догодина ще трябва да купуваме по-голямо.
Вече са на корички почти всички. Останаха едни между пръстчетата на крачета и ръчички - много трудно ще зарастнат там!
*
Пешек - за кола без климатик, можеш да направиш следните неща за охлаждане. Да фолирате задните стъкла с фолио, което затъмнява 90% поне - пада значително темепературата, можеш да добавиш и щори за кола към фолиото. Летен калъф на столчето и наистина леко отворен прозорецът на Ники. Също така винаги паркирай на сянка, когато ти е възможно.
Не знам за какво Ауди става дума точно, но ако е с по-мощен двигател, в много сервизи поставят климатик на коли, които фабрично нямат такъв. Сещам се, че моят инструктур по кормуване си сложи такъв на учебната Шкода-октавиа, която фабрично - нямаше такъв. А друг негов колега - сложи на учебно Ауди, което не беше много нов модел, поне 10-ина годишно...

Ако искаш - мога да питам за вашия модел автомобил един приятел в Пловдив, дали изобщо има такава опция и ако има - колко би струвало.

Като казахте колела...моето хлапе се метна на едно с две гуми от тези за бутане, на съседчето на село е въпросният уред, а то е на 4 години. Мисля, че му е твърде рано да се бута на такава играчка, но въпреки че онова "колело" е много високо за него - успя да се бута без да падне.... 8O Сега се чудя дали да купувам такова като за неговия ръст, или си е набутване?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Jbrul, благодаря да идеите, както и на другете. Но нашето Ауди е наистина древно - 89-ти набор. :D Но виж за фолио ще говоря с шофьора.
*
Jbrul, това е нашето първо колело за бутане http://www.mytoys.de/Kettler-KETTLER-Rutscher-Smoovy/Kinderfahrzeuge/Spielen-im-Freien/KID/de-mt.sp.ca01.28.04.07/1923134
Идеално занимание ни беше както за навън, така и за зимните месеци в къщи - у нас няма много мебели и има пространство да шари с колелцето. Как го купихме - докато им пробвахме маратонки в Спорт Депо, Тончо просто се метна на едно такова, подкара го веднага, много му хареса и с него си тръгнахме. При нас си изплати парите.
Ако се спреш на нещо такова, на Puky ми се струват по-добри и стабилни от Кетлер. В сайта на Мисто цените са значително по-евтини от останалите бг сайтове - новото го взехме от там и ни излезе колкото, ако бяхме го поръчали от Май Тойс.
*
tzvetenze, нацели ме на "болното място"  :lol: Не, че до миналото лято изобщо бях наясно със съществуването на марката Puky, ама като пътувахме - в Улм
/Германия/ точно бяха извадили това като нов артикул: http://www.puky.net/en/mod_produkte_produkt/kategorie/Ceety/produkt/CTK_Ceety/index.html?pkysid=51b50b7b89a63e4217019a6a08395a06 Даже го бях споделила тук, всеобщото мнение беше, че е тъпотия и то скъпа, но съм го виждала все пак и на живо - готино е нещото. И има гуми, не да тракат и да скърцат пластмаси...
Тогава реших, че това ще е първото истинско колело /с педали/ за бебето, но проявих благоразумие и все пак не го купих още тогава, Дани все пак беше само на 6 месеца по това време.  :lol: Та за колело - това ще е, пък и като "преходно" от количка е супер.

Обаче тези "бутащите истории" са друго нещо. Гледах подобна четириколкa за бутане, като тази която си показала на "Кетлер", пак е Puky. Обаче не виждам смисъл да я купувам, понеже той вече има нещо подобно, това: http://kasida.bg/fisher-price-prohodilka-lyvche-521-8684.html
А на село се метна и успешно се бута на едно такова: http://www.puky.net/en/mod_produkte_produkt/kategorie/laufrad_lr_m/produkt/Laufrad_LR_M_oceanblue/index.html /обаче беше с дървен корпус/. Гледах, рових - такива с две гуми само ги дават над 2 годинки, а по-често над три. Та това ми е чуденката - да купя ли такова, или е твърде рано и има голям риск да се пребие...то лудичко си пада моето  :oops: Живо и здраво да е!
« Последна редакция: Май 14, 2012, 22:07:29 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Здравейте  :lol:

На Никол много отдавна и взехме от тези триколки дето са с дръжка за родителски контрол отзад. Много се кефи, нищо че още не може да натиска педалите. Стъпва на тях, но явно няма сила да ги върти докрай. :lol: В градинката нон-стоп се катери по количките и колелата на по-големите деца. Голяма страст са и. Едвам я удържам  :lol: Ще чакам да стане на две години и ще и взема най-малкия размер колело - да кара, да пада и така.

Аз като се сетя за детството си, все двойно жулени колене са ми пред очите. Със сестра ми вечно бяхме с колелетата и се катерехме по дърветата. На майка си прилича явно дребната.  :lol:

Момичета, я кажете има ли смисъл купуването на детска спасителна жилетка за морето? Гледам продават ги в Ибея и Спортсдирект и се чудя практични ли са.





Весела седмица и от нас :)

Раши и ние сме с триколка :lol: Защо спасителна жилетка, смяташ да я метнеш да плува сама ли? Пояс и плувки са достатъчни мисля, а и специално плувките не създават фалшивото усещане, че тялото по принцип стои над водата и по-лесно се учи плуване.

Аз нещо се сдухах, защото точките за ясла поради напускането ми паднаха на 7.1, а в същото време не се дава никакъв развой на принципа "парите следват ученика".
[/url][/url]
Първо се извинявам, че така нахлувам в темата, но понеже видях, че се говори за колела :D, Jbrul, от тези без педалите, за бутане, има едни, тип "моторчета" - пластмасови са и са по -нисички, подходящи за деца като на нашата възраст, отзад са с две гуми, отпред с една ;)Дават ги за деца над 18 месеца, взехме на нашите, тъкмо навършили 1г.и 4 месеца,и се справяха още в началото,почти без падане  :)Освен всичко и цената им е доста добра, и дори и да няма интерес, няма да се ядосваш много :D
« Последна редакция: Май 14, 2012, 23:12:46 pm от *sunny* »
*
Вени, как ще я пускам да плува сама бре?  8O Тези жилетки са някакви детски, вместо пояс един вид :)


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Хубава седмица и от нас.

Как искам и тук да завали:) Само слънце и пек, изсъхнаха ми цветята и доматите:)))))) Поливам ги де:)

Коки, виждам, че търсите колело. Магазина на Драг е на 10 мин. от вкъщи. Имат всякакви колела. Преди месец ходих да гледам за нашите, че не искат да карат маклите си триколки и все крадат на децата колелетата. Хубавото е, че ако купиш от този магазин след време като решите да сменяте колелото и ако е пак от техния магазин, ви приспадат част от сумата в зависимост колко ожулено и захабено е старото:) Също така си правят всякакви ремонти на колелетата и поддръжка. Цените бяха от порядъка на 130лв за 12-ските а по големите предполагам ще са и малко по-скъпи. Могат да се видят и пробват. Гоних ги и тримата по улицата докато се изредят на едното колело.:)

Днес най-после успях да стигна до фризьора:) Не бях ходила от август миналата година:) Чувствам се като 7 кг по лека:))))))))
*
А на село се метна и успешно се бута на едно такова: http://www.puky.net/en/mod_produkte_produkt/kategorie/laufrad_lr_m/produkt/Laufrad_LR_M_oceanblue/index.html /обаче беше с дървен корпус/. Гледах, рових - такива с две гуми само ги дават над 2 годинки, а по-често над три. Та това ми е чуденката - да купя ли такова, или е твърде рано и има голям риск да се пребие...то лудичко си пада моето  :oops: Живо и здраво да е!

Според мен сте малки още за това колело, дори и да го е бутал успешно. А и сигурно е доста по-тежко, по-трудно ще балансира, има риск да се нарани. Ама знам ли, ако си видяла, че категорично стои стабилен и уверен...
А това, което аз ти показах - няма нищо общо с вашата играчка на Фишър Прайс, нищо че ти изглежда подобна :wink: Имаме такава играчка тип камионче, но колелцето е по-високо, много по - маневрено и детето в много по-голяма степен трябва да използва собственото си тяло, за да се научи да балансира. Но, разбира се, вече е въпрос на твоя преценка, доколко има смисъл да се дадат 60-80лв за колело, което ще ползвате година + някой друг месец.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 23:03:49 pm от tzvetenze »
Вени, как ще я пускам да плува сама бре?  8O Тези жилетки са някакви детски, вместо пояс един вид :)

Майтап бе, Уили :lol: Въпреки, че миналата година Ники изяви желание и почти се справи сам. Аз купувам поясчета, на които той сяда и отдолу има дупки за крачето. Плувките ги отказа с рев. Тази година пак ще опитам с плувки де :lol:
[/url][/url]
*
*sunny* , аз по принцип не се ядосвам, та и да има защо - трудно  :lol: Би ли могла да ми дадеш линк, снимка, идея откъде се купува това за което говориш? Може би съм виждала, но в момента не ми изплува като вид /или марка/.
И като сме на тема играчки - някой да похвали надуваем батут, малък и не за 3-5 000лв., че май само такива ми попадат  8O За детето ми трябва, за село, нЕма да отварям увеселителен парк засега...
А да и за басейните щях да питам нещо. За Дани с надуваемо дъно ли да взимам, или няма значение толкова? Върху трева ще стои.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Раши, предната година ползвахме подобно на това, мисля и тази година ще е от полза.
Жбрул, аз и за себе си бих избрала надуваемо дъно  :oops:

Jbrul, нямам точна снимка, но нещо подобно на това  http://motorcheta.com/ , като за начало е идеално :))) Имаше подобни в Кауфланд :)
Надуваем батут и аз търся, точно за полянка и аз, да попълваме площадката на село :) Харесала съм си ето този http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.7927, и на децата доста им хареса, изпробваха го в едно приятелче :) Басей, имаме ето този http://kidsworld.bg/catalog/viewProduct/item:intex-basejn-sys-sennik-dyga-757420 , миналата година им беше идеален за дwамата, подарихме и на едно момченце ,което беше на 2, та мисля, че и тази година ще им е супер.Много съм доволна, но да предупредя, че не става за пренасяне, доста голям, и бавно се надува, точно за полянка си е  :)  Купихме го от Джъмбо за 30 лв :)
« Последна редакция: Май 14, 2012, 23:22:41 pm от *sunny* »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Жбрул, нашият батут беше ето такъв





струваше около 70 лв. Сега търся лепенки за да залепя прегризаното от Никол докато и растяха зъби:) Вършеше ни перфектна работа. Такова премятане,скачане, криене и салта имаше в него, че си изплати парите многократно:))))))))
*
Лис, ако говориш за този на Ал Батенберг - и там ходихме. Нямаше 18-ка но бяхме без детето. Ще отидем тези дни да пробвамеш 16-ка. Вчера гледахме няколко и различните модели по различен начин му "стоят". Май ще вземем 16-ка пък дано не се налага да го сменяме още другата година
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния? Понеже снощи се размрънка, че искала да пишка на гърнето и не одобри предложението ми да пишка в памперса. Станахме естествено и се изпишка детето, беше пишнала току що на памперса. Тя когато се изпусне и през деня така прави - пишне малко и писва за нови гащи. Та кога да мисля и за нощния?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Лис, ако говориш за този на Ал Батенберг - и там ходихме. Нямаше 18-ка но бяхме без детето. Ще отидем тези дни да пробвамеш 16-ка. Вчера гледахме няколко и различните модели по различен начин му "стоят". Май ще вземем 16-ка пък дано не се налага да го сменяме още другата година

Коки, не. Този до нас е на ул. Хан крум но незнам номера. днес ще го разбера и ще ти кажа. Дори мога като отивам към общината да мина да видя дали имат 18-ка за да знаете поне дали да се разходите до там:) Ще ти звънна:)
*
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния?
Да не те отчайвам но ние след близо 2 години.Дневния го махнахме на година и половина за около месец.На две и половина,лятото се опитах да махна и нощния, че ни предстоеше и операция от хидроцеле.То беше едно ставане по два пъти посред нощ и в абсолютно спящо състояние го изпишквах.В смисъл той не осъзнаваше какво се случва.Като се застуди отново сложих памперса.И вече почти 4 годишен да има по едно напикаване вечер в седмицата примерно.При всяко дете е индивидуално.Пробвай и ти но почакай още месец да се постопли още.
Относно колелото-моя син кара 14-ка от 2 годишен и мисля, че поне още две години ако не и три ще си я кара спокойно и дано безаварийно.
*
Здрава седмица на всички, че няма да е слънчева явно!

Подкрепям за колелата без педали - голяма радост е и голямо каране. И нашето е на Puky. Взехме го на 2.5г и се научи сравнително бързо да го кара, сега не слиза от него.

Пеше, нощния махнах след като имах поне седмица със сух памперс сутрин.

Jbrul, http://www.batuti.net/naduvaemi_batuti.html Имаме първия модел и е страхотен. Подариха му го и доста се ползва. Надува се и се спуска за минути, компактен е, обезопасен, но си е цифра.
*
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния? Понеже снощи се размрънка, че искала да пишка на гърнето и не одобри предложението ми да пишка в памперса. Станахме естествено и се изпишка детето, беше пишнала току що на памперса. Тя когато се изпусне и през деня така прави - пишне малко и писва за нови гащи. Та кога да мисля и за нощния?
Аз преди близо 2 години махнах дневния,а още сме с нощен.Пика си по 1-2 пъти и това е.

*
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния? Понеже снощи се размрънка, че искала да пишка на гърнето и не одобри предложението ми да пишка в памперса. Станахме естествено и се изпишка детето, беше пишнала току що на памперса. Тя когато се изпусне и през деня така прави - пишне малко и писва за нови гащи. Та кога да мисля и за нощния?

Пеше, а защо изобщо й предлагаш да пишка в памперса? :) Нали това е идеята - да се научат да си казват - както денем, така и нощем и да ги водим да се изпишкват в тоалетната.
За махането на нощния - различно е явно при различните деца. Ето Парси казва две години и още са с нощен, моите го махнаха около месец-два след дневния. Аз се ръководех по това да съм наблюдавала един продължителен непрекъснат период (поне седмица - две) със сух нощен памперс на сутринта. Предполагам, че за  маханеto на нощния памперс при моите деца от значение беше и това, че те не пиеха мляко или други трчности през нощта.
Но дори и през периода, когато са били с нощен пампер, ако се е случвало да се събудят и кажат, че им се пишка, не съм им предлагала да пишкат в памперса, а задължиелно отиваме в тоалетната.
« Последна редакция: Май 15, 2012, 11:41:48 am от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния?

едновременно, без проблеми. но ние махнахме късно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Нямам думи за условията и отношението по болниците просто! Лекарите не са виновни обаче. Виновни са управниците на болниците и властта според мен.

Много ми е притеснено за приема в яслите. Като си правя сметка хич нямаме шанс и на следващите класирания. Много е голям напливът просто. Тази година майка ми ще я изгледа дребната. Обаче пък, така като не е приета на ясла, няма да имаме точки за градина следващата есен. Няма да имам възможност да и плащам частна градина, та не знам. Някой има ли познати лелки, сестри, директорки в детски градини из центъра или Банишора, Западен парк, Света Троица?


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
tzvetenze, питай ме защо де. Изненада ме просто и мислх, че ще се разсъни. Е тя после искаше да се гушим докато заспи, но все пак бързичко си заспа. От няколко дни са ѝ сухи и обедния и нощния памперс, но още не смея да пробвам. А пък то детето явно свикна да казва.
*
А ако няма сух памперс през нощта,кога е прието да се махне и да се приучва?

*
А ако няма сух памперс през нощта,кога е прието да се махне и да се приучва?
Прието, неприето ръководиш се от детето.Лятото е по удачен сезон да пробваш,пък ако стане.
*
Аз щото бях намислила това лято да не го тормозя още,а другото.Към 4г. вече ще се замисля,нали съм мързелана :oops:.Ама да си питам все пак де :D

*
parsi, какво значи да го учиш? Да се будите с часовник да пишкате ли? Никакъв зор нямаш. Остави човека на мира  :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Аз вдигах Стефания за пишкане към 1 часа- винаги по това време пишкаше
Преслава БЕЗ да я е учил никой свали памперс, след около половин година вече няма изтърване нощем, денем всякак
При все, че кака й е учена, спряха да се изпускат нощем по едно й също време- този декември
само където Стефания беше почти на 5, а Преслава на 3
НО!!!! Стефания върна дневен и нощен памперс, след като тръгна на ясла, като я спрях спря да се напишква и като тръгна на градина отново върна нощния
явно ми е емоционално детето и впечатлително, защото месец след като я спрях от градина спря нощното изтърване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
parsi,  Остави човека на мира  :wink:
Аа,тъй и ще направя :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Пожелавам здрава и спокойна оставаща седмица,
ако може и да спре да вали, най-добре!
 
У нас е лазарет...но не са унили, което е добре!
Митака подкара от петък лека хрема, температура, леко зачервено гърло...
Стандартна схема след два дни се включи и фурията....инхалатора се задъхва вече!
Дано в петък е добре да го заведа на тържеството, такъв хубав костюм на Ягодка има!
Но като дойде, здрави да са!

Пеше, Калина имаше точно седмица сух нощен памперс и аз го махнах!
Да ама не, след това две последователни нощи мокра и разбрах, че съм избързала!
Може би да и е студено още без него, ще чакам по-топли дни!

Раши :?, ние бяхме в същата схема преди време, късмет за нас сега бе,
че приеха Митака януари тази година и това даде шанс на Калина,
а също, че нямат 24 месеца разлика! - 18 дни!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Уф, Мише, като те чета с тези лазарети и сърцето ме боли  :( да им се не видят детските градини. Бързо оправяне!

Мини, ще пускаш ли Пипи на градина, като тръгне Стефи на училище?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
не, ДГ са затворена страница в моят живот
мерси съм на държавното отглеждане
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
mini, предположих. Аз нали продължавам да се надявам, че ще се оправят нещата с градината и болестите ни, та затова те питам. Социологическо проучване правя.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Кроки, на Мони взехме 16-ка:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=395291597319&set=a.90773407319.84064.652312319&type=3&theater
Купихме го преди 2 години от Амазон за около 60 евро. Още го кара, вече без помощни.
Много му помогна скутера - всеки ден сме на разходка с него и се научи да пази равновесие. После махнахме помощните педали преди 2 месеца и още от първия път се научи.
Все още не сме вдигнали до края седалката и кормилото. Тази година ще го изкара.
В момента Мони е над 118 см.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Мини, бързо оздравяване на мъниците.
Като подхванахте темата за "екстрите" от детските градини, да имате насоки за преди постъпване, в частност за ясла?

*
Ани, сега като те чета и теб май 16-ка твърдо ще купуваме.
Тук, обаче нито една, която гледахме не можеше да и се вдига кормилото, странно.
Това, което ме спря вчера да не вземем - абе много грозни тия  колелета бееее. Пфууу, ако не е цялото със спайдърмен, ще е егати дървеното колело. По снимки виждам много хубави, на място - не.
И определено от модел до модел разликата е огромна. Вчера пробва 16-ка със смъкната до долу седалка и краката му висяха във въздуха. Другият модел му беше точно. Пфуу, не знаех, че е такава философия да купуваш колело.

Много ви благодаря на всички за коментарите, определено ми помогнаха.
*
Няма рецепта, Ади, поне аз не я знам. Д-р Бърди е против имуностимулантите, витамини не давам, опитвам да храня относително здравословно, плодове, зеленчуци ежедневно консумираме... е, моето момче е след всеки 3-5 дни ясла болно, но повечето не са чак толкова зле. Боледуване ще има, няма как, но да е по-рядко и бързо да ти се оправя момата. Много хора казват, че се израства и е период. Още го чакам да отмине  :(
*
Мерси, midge, значи си я караме как и до сега. Тя се храни здравословно, там проблем нямам, а останалото явно си е до дете и... доза късмет.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Няма рецепта, Ади, поне аз не я знам. Д-р Бърди е против имуностимулантите, витамини не давам, опитвам да храня относително здравословно, плодове, зеленчуци ежедневно консумираме... е, моето момче е след всеки 3-5 дни ясла болно, но повечето не са чак толкова зле. Боледуване ще има, няма как, но да е по-рядко и бързо да ти се оправя момата. Много хора казват, че се израства и е период. Още го чакам да отмине  :(
Аз вече трета година чакам да го израстем и да отмине! :( До сега два или три пъти се е случвало да изкараме почти цял месец за три години, т.е веднъж годишно! :(
*
Момичета аз бях като малка нон стоп болна до 7г.СЛед това спряха болестите.И като казвам нон стоп, всеки месец с гнойна ангина и на инжекции, море съм изкарвала с темпреатура и наинжекции.

*
Коки, виж и в Спортсдирект дали ще харесаш някое. 
http://www.sportsdirect.com/cycling/childrens-bikes
Също виж и българските онлайн магазини - ако не ти хареса, имаш право да го върнеш.
*
Кроки, разгледай драговете, на мен лично много ми допадат, изчистени са, едноцветни. Дори аз си купих драг, сив, прекрасен :lol:
Добро утро!
Искам да попитам успешно махналите памперса - колко след дневния, махнахте и нощния? Понеже снощи се размрънка, че искала да пишка на гърнето и не одобри предложението ми да пишка в памперса. Станахме естествено и се изпишка детето, беше пишнала току що на памперса. Тя когато се изпусне и през деня така прави - пишне малко и писва за нови гащи. Та кога да мисля и за нощния?

На моята щерка започнах да и махам дневния памперс преди година - на 2,6г. Нощен изобщо не съм махала. В момента (3,5г) все още се буди с препълнен памперс. Не пие течности нощем, но преди лягане пие доста вода.
*
"Да му се не види" човек докато се усети, че има нова седмична тема и вие вече сте изписали  цял роман. Много бързи- сега ще си имам четиво за цялата нощ  :lol:


Хубава,спокойна и здрава седмица!
Мишлетата бързо да оздравяват!
На другите- хубави разходки из локвите! Ние не излизаме от тях- страшно се радвам, че есента купихме гумени ботуши- направо не ги сваляме!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: „ Да му се не види“ - поредната студена и дъж&#
« Отговор #79 -: Май 15, 2012, 23:41:55 pm »
ivanita, радвам се за добрите новини от прегледа! Дано на малкия да му хареса гимнастиката и да я правите с удоволствие :D!

За памперса, аз съм ги вдигала и двамата към 12.30-1 часа. Това беше няколко месеца, след като вече се стискаха през деня. Първо следобединя памперс при сън девойката сама го махна, беше около 2 г.1 м, беше си сухо детето и аз се ядосвах, че само слагам пампи и ги хвърлям сухи. Съвпадна като време и с лятото и се престраших да постеля памперс чаршафче на матрака и така си спа детето.
За нощния сън, синът ми много се въртеше, плачеше и тогава го вдигах, то дори не е точно събуждане. Веднага му олекваше и си заспиваше.
А и той вече беше доста на кг и всички марки пелени изпускаха, та пак трябваше да го вдигам през нощта.
Постепенно си свикна и се научи и през цялата нощ да има почивка. Може би има половин година откакто не е имал "фал" или да ме е вдигал през нощта.
И двамата бяха започнали да се изпускат нощем при адаптацията в ДГ. За сега съм ги спряла оттам и съм в очакване да отмине прословутия период...
*
Оххх и аз от два дни насам съм като Кроки с колелото, само че за бебешките колела, басейни, батути...бахти мисленето и гледането! :lol:
Благодаря на всички за мненията, предложенията, линковете - ориентираха ме добре какво ми трябва на мен лично, сега остава да намеря точно каквото искам /което се оказа трудно  :?/

Още ми е далечно това с ДГ, но колкото повече ви чета по въпроса - направо се разколебавам. Аз самата мразех ДГ и до ден днешен имам предимно кофти спомени оттам, но все пак беше друго времето, други бяха правилата и оттам са и моите кофти спомени. Или поне така си мисля... За Дани мислех, че ще е добре да ходи на ДГ, за да има постоянна комуникация с други деца на неговата възраст /което трудно бих му осигурила сама/, но ако ще ми е нон стоп болен - то някак безсмислено става цялото упражнение. Ходи на ДГ, ама всъщност не ходи, защото все е болен у дома и всъщност не си играе с деца и...само ядове в крайна сметка. Дори и за мен самата това става абсурдно положение, защото не бих могла да си планирам време, работа и каквото и да било, ако все ще съм в позиция - "оп, детето пак е болно, хайде стой си с него в къщи..." А освен мен - няма кой друг да седи. Може и  в неправилна посока да разсъждавам по въпроса, споделям си впечатленията от всичко което съм чела от вас по темата ДГ. Ясла изобщо не съм предвиждала за него де, но по други причини.

П.П. Май да взема да черпя, че не ми е до главата и ДГ и памперси да махам... :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Много хора казват, че се израства и е период. Още го чакам да отмине  :(

Да, midge, период :wink:, но това, което знам аз, че този период трае до към 5-6-годишна възраст. :?

И моята Михаела всеки месец по 1-2 пъти е болна. Да видим, до кога ще е така. В повечето случаи си боледуват в комплект с Малкия. Не е ходила на ясла. Едва на 3 тръгна на градина. А до тогава почти не знаех какво значи болни деца. Е, от скоро вече знам, какво значи Бронхит, инжекции, антибиотик и т.н.

Иначе, давам витамини, давам мед; по едно време Коластра давах, но полза особена няма. Освен това, че децата се кефят на витамините и на меда. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
*vera, снощи пробвах тоя номер с предлагането на гърне, докато спи. Тя заспива към 9,30, а аз лягам към 12 поне. Та снощи като лягахме, тя ме погледна полусънена, попитах я иска ли да пишка и тя се нави. Та смятам да пробваме така да процедираме.
*
Много хора казват, че се израства и е период. Още го чакам да отмине  :(

Да, midge, период :wink:, но това, което знам аз, че този период трае до към 5-6-годишна възраст. :?

И моята Михаела всеки месец по 1-2 пъти е болна. Да видим, до кога ще е така. В повечето случаи си боледуват в комплект с Малкия. Не е ходила на ясла. Едва на 3 тръгна на градина. А до тогава почти не знаех какво значи болни деца. Е, от скоро вече знам, какво значи Бронхит, инжекции, антибиотик и т.н.

Иначе, давам витамини, давам мед; по едно време Коластра давах, но полза особена няма. Освен това, че децата се кефят на витамините и на меда. :)
Ами на Мишо периода ме трая точно до 6-тата годинка за съжаление.И той беше всеки месец с гнойна ангина.Митко поне само веднъж ми е правил таквоз чудо.Иначе при нас е рекорд-вече трета седмица здрави.

*
ivanita, радвам се за добрите новини от прегледа! Дано на малкия да му хареса гимнастиката и да я правите с удоволствие :D!
Благодаря Вера :-) И да не му хареса особено, ще трае, няма начин. Дано само започнем по-скоро, че е пълно в рехабилитационната болница(или там какво се води)където ще ходим.  :-(  Имам малко връзки, та да видим ;-)
Та в този ред на мисли, невроложката ми каза да го стимулирам да се обръща. Ся, като е по гръб му поставям играчки над главата и той се обръща на една страна(без да застане по корем още де) и се протяга да ги вземе. Обаче се чудих като е по корем, как да го прилъжа да се обърне по гръб, защото на него ръцете му са настрани и да сложа играчка пред него, той я хваща, ама от там нататък как да процедирам? Нещо не ми идва идея.


*
parsi, пу-пу все така да сте  :lol:

ваня, кокиче, все се надявам да отмине по-рано, но няма индикации засега. Живи и здрави да са ни децата!
*
ivanita, радвам се за добрите новини от прегледа! Дано на малкия да му хареса гимнастиката и да я правите с удоволствие :D!
Благодаря Вера :-) И да не му хареса особено, ще трае, няма начин. ...

Аз съм много благодарна на д-р Христова, че прецени, че в нашия случай е достатъчно да стимулирам по-интензивно движение в домашни условия, а не ни прати на рехабилитация. На вашата възраст дъщеря ми имаше много силен страх от непознати и подобни насилствени упражнения в стил "ще трае, няма начин", извършвани от чужди хора в непозната обстановка щяха да са ужасен психически тормоз за детето.
На нас тя ни показа 2-3 упражнения и ни даде общи насоки за повече движение. (Не съм рискувала да повредя детето с измислена от мене гимнастика.)
« Последна редакция: Май 16, 2012, 09:48:50 am от bril »
*
Освен в Токуда, къде мога да заведа София на преглед при очен лекар?
Имам предвид профилактичен преглед.
Благодаря :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Освен в Токуда, къде мога да заведа София на преглед при очен лекар?
Имам предвид профилактичен преглед.
Благодаря :D

на купища места. при всеки очен лекар. аз съм водила детето в болница Вита, ама струва 30 лв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Току що звънях в Токуда - имат часове за 31 май платено, иначе чак за юни с направление, но още нямат графици. Чудех се Алек Топов дали още преглежда в частния кабинет на Пенчо Славейков.
А за доц. Маркова за стоматолог току що записах час за 18 септември.
*
Sia, на мен ми казаха, че нямат и платени часове за май. Това от преди час.

Мерси, Jam. При някой определен лекар или всички са ок?
То е ясно, че на купища места. Искаше ми да е на проверено място.
Имам кофти спомен от ортопеда избран ей така и затова питам.
А, че ще е платен прегледа не се и съмнявам :wink:
« Последна редакция: Май 16, 2012, 11:01:10 am от Ники »

*
Sia, на мен ми казаха, че нямат и платени часове за май. Това от преди час.
На мен вече ми писна за всичко да плащам и когато мога да мина с направление, не си го спестявам. За графиците ми казаха да звънна на 21-22 май. Аз докато питам колко е платения и затвориха.
А детската офталмология към Медицинска академия някой знае ли къде се намира или евентуално телефон за връзка?
*
Аз докато питам колко е платения и затвориха.
На мен ми казаха, 35 лева е :wink:
« Последна редакция: Май 16, 2012, 11:38:11 am от Ники »

*
Във Вита са две лекарки, и двете са ок :)
*
Алек Топов януари ми каза, че вече не работи с толкова малки деца (4г). (Търсих го на мобилен тел, защото от кабинета на Пенчо Славейков ми казаха, че вече не работи там.) Той ми препоръча д-р Кемилев от детски очен кабинет в Александровска болница. Доволна съм. Ние направо отидохме на платен прием, който беше в Сряда от 2 часа. На кабинета пише предварително да се запазва час, но всички бяхме дошли без час около 2 часа и се изчаквахме по реда на идване. Не помня колко струваше прегледа (вероятно не повече от 30лв). Мисля, че докторът приема и с направление, но не знам в кой ден и час от седмицата. Нямам и тел. Кабинетът се намира, като минеш през бариерата на бул.Пенчо Славейков, веднага вдясно (на партера на гърба на болницата).

п.п. Сега видях на сайта на Александровска болница,че е даден тел. 02/9230 576 на Детски очен кабинет, а часовете, в които Кемилев е там, са в Сряда след 2ч.
« Последна редакция: Май 16, 2012, 11:59:02 am от bril »
*
sia, за Токуда - звъниш в деня , в който са ти казали , че излизат графиците още в 7.30 - 7.45 ч. и се включваш в прегледите по каса. Аз поне винаги така съм правила.
*
Стефан го водя на очен при доктор Галя Димитрова, тя преглежда и в детския очен кабинет на Александровска (там за час се звъни сутрин рано), но и за там и за частния кабинет мисля, че около месец се чака. Сия, аз като се усъмних, че Стефан има проблем с очите и първосигнално влязох в 20 поликлиника на последния етаж има очен кабинет, преглеждат и с направление, докторката се казва пак Димитрова и беше много мила и с двете деца, на Ели много и хареса да гледа на апарата, Стефан беше по кисел тогава, но тя се постара доста да го предразположи. Така, че ако ви е само за профилактичен преглед може и там. Самата докторка, като видя, че при Стефан са сериозни нещата, ми препоръча да го заведа в Александровска.

Ох, аз пак с молба да се помолите за майка ми  :oops: (знам, че това върши чудеса). Вчера, вече беше по добре, но след като и бяха спрели сънотворните и тя не се събуждаше, беше изпаднала в ступор по думите на доктора, т.е. реагираше само на много силна болка. Правиха и пункция, беше вдигнала температура и чак оня ден взе да отваря очи, а вчера слава Богу, беше познала брат ми и баща ми. Ама аз нали каквото чуя и чета из интернет и си се побърквам, ама ми е станало навик, още от време оно... :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Благодаря на всички за информацията за очните лекари. Отдавна искам профилактично да я заведа, но днес ми каза нещо, което ме притесни. Като се събуди каза, че сега виждала добре, а не замъглено. :? Скоро имаше конюктивит и предполагам, че най-вероятно е от това, но за да съм сигурна, искам да я заведа да я видят.
*
Гери, дано да премине семейството ти през всичко това, дано много скоро нещата тръгнат в положителна посока, дано!
Гери, имаш палците то мен, дано скоро преминете и през това изпитание.

Детски очни лекари, тук има списък с изпитани и препоръчвани лекари - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=597071.0. Ние сме пациенти на д-р Галя Димитрова, само добри думи мога да кажа за нея. Имам спомени, че Фуси беше доволна от д-р Лолова. Във Вита д-р Облашка има специализация по детска офталмология, впечатленията ми от нея също са много добри.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Гери, стиснати палци и от нас! Дано бързо се оправи мама!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Много стиснати палци, Гери!!! ЩЕ се оправи, вярвай!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Гери, ще се справите и с това!
За тебе мисля аз и много те прегръщам!
Да те слушат децата и голямото момче, много ти се събра!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Гери, дано скоро нещата се оправят  :bighug:

*
Гери,стиснати палци!

*
Гери с теб сме и с майка ти в мислите си,желая всичко да се нареди по най-добрия начин.

Да се включа и аз за нощния памперс и ние дълго време ставахме към 1ч през нощта за пикаене,често девойката и не разбираше,толкова беше заспала по това време милата.Днес обаче бяхме будни от 4.30 и двете и сега заспивам на бюрото.
*
Мармотче, много благодаря за линка в бгмама. Като разгледах открих, че една от препоръчаните лекари работи във очна клиника Визус в Княжево. Намира се на около 200 - 300 м. от детската градина на Алекс и на 500 метра от нас, че и работят с направления. Алекс има записан час за 5 юни. 

Гери, благодаря и на теб за инфото на лични и още веднъж стиснати палци за мама.

Пък ако от моите притеснения изскочи по-голям проблем, ще ми е от полза и събраната досега информация и координати на лекари.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Сията  :hug2:, дано този преглед разсее тревогите ти за Алекс!

 :flower: Много ценно е това място тук...
Отговори и подкрепа за всичко!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Благодаря на всички за подкрепата, златни сте!  :bighug: :youwoman:


 :flower: Много ценно е това място тук...
Отговори и подкрепа за всичко!

  :good_post: Мише, добре, че си ти да ги казваш тия неща, че аз колкото и да ги мисля и чувствам нещата като опре до изразяване и се оказвам напълно неспособна за това.

Мише, сега прочетох, че сте болни... Бързо да оздравяват мишлетата и да отидете на тържеството в детската градина. Голяма емоция е за децата, а за родителите още повече, поне за мен беше. Днес занесох снимките във фотото и после ще раздавам на децата и на госпожите. В петък пък съм на тържество от английския. Това са ми само приятните емоции напоследък.

Сия, дано няма нищо тревожно!  :crossfingers:

Това с буденето да се пишка нощем хич не си го представям. Ели, сама си се будеше прескачаше кошарата сама и си отиваше на гърнето. При нея, нощния памперс го махнах месец след дневния, беше почти на 3 години. Но за разлика от Стефан, тя на 2 години се отказа от нощното мляко, Стефан му оставям шише за през нощта. Той и вечер за заспиване изпива по едно обикновено, а снощи половин литър замина докато се приспи - не знам как ще му го спра, че да му махна и нощния памперс, но и това ще стане. Сега обаче съм на друга вълна и съм зарязала всички "насилствени" дейности.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
ivanita, радвам се за добрите новини от прегледа! Дано на малкия да му хареса гимнастиката и да я правите с удоволствие :D!
Благодаря Вера :-) И да не му хареса особено, ще трае, няма начин. ...

Аз съм много благодарна на д-р Христова, че прецени, че в нашия случай е достатъчно да стимулирам по-интензивно движение в домашни условия, а не ни прати на рехабилитация. На вашата възраст дъщеря ми имаше много силен страх от непознати и подобни насилствени упражнения в стил "ще трае, няма начин", извършвани от чужди хора в непозната обстановка щяха да са ужасен психически тормоз за детето.
На нас тя ни показа 2-3 упражнения и ни даде общи насоки за повече движение. (Не съм рискувала да повредя детето с измислена от мене гимнастика.)

Брил, аз не мисля, че упражненията ще са кой знае какви, а и аз ще съм там и ако преценя, че се мъчи детето винаги мога да ги прекратя и да помоля за нещо в домашни условия. За сега ние нямаме страх от непознати, даже някой като му заговори се хили като за световно :-)
а това за "ще трае няма начин" имах предвид, че той по принцип не обича каквито и да е гимнастики, затова и не правим вкъщи кой знае какво(опъва се и на тези, които по принцип ги пише в книжките,които ги дават от болниците за изписване-стандартните)Сигурно си е мързелив като майка му, и като цяло предполагам, че затова е цялата суматоха, та трябва и малко "усилие" да положи.:-) Не може само да си държи краката и да си гледа пръстите по цял ден и да очаквам някакво развитие :-D

Гери, дано се оправи майка ти


gery_k77 , кураж! Дано майка ти скоро се подобри! Не зная защо е така от едно изпитание, човек скача в друго, но това е съдба.
За буденето, вярвам че всяка майка се води при детето си и за едни като мен е помогнало, за други може да е неприятно и дори има опастност от вреден навик. Тоест да се удължи периода на свикване да се задържа, защото има нагласа, че към 1 детето ще чишка. Дано го обясних както трябва.
Аз нямах особен избор, защото така или иначе и с памперс и без, детето беше мокро. А да преобличаш сънено дете, сменяш чаршафи, не е най-приятното занятие, детето повече се разсънва. Почнаха да се сърдят и ги успокоявах, че се случва, че са деца и т.н. Но определено им беше некомфортно, че са мокри. Имало е нощи когато съм ги вдигала към 12-1, после те сами се будят към 4. И когато всичко се прави бързо и спокойно, то будене е силно казано, защото децата правят автоматично някои неща вече и не се и разсънват.
*
Гери, стискам палци всичко да е наред с майка ти! И от мен пожелание да те слушат всички домашни! :)

Мише, да се оправяте бързо!


Сия, всичко да е наред!

Хубава вечер! :)


Гери, моите най-искрени пожелания за бързо оздравяване на майка ти :bighug:

Как е компания мишоци?

Лис, какво стана с Мюнхен?

Аз честно казано, ако съм дете, много ще се дразня някой да ме буди, но може би нашите така са ме научили, не помня. Сега някой да ме събуди посред нощ и пържола да ми даде, е в голяма опастност да отнесе шамар, звучен при това :lol:
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Благодаря Вени, Митака се подобрява, Калина е два дни след него!

Гери не ме засрамвай, така чувствам нещата, така ги споделям!
Вярвам, че е така за всички...
За тържеството, ако така върви към оздравяване ще отида с младежа,
тя още не е готова за срещи! Здраве да е, ще има и други!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Гери,стискам палци да се оправи бързо твоето майче!

Това със събуждането ми звучи като голям терор. :lol:Аз махнах нощтният памперс ,месец след като беше все сух -2 месеца  преди да навърши 3г. беше .Инциденти сме имали само 2 и двата пъти беш голям студ.Жоро мноого рядко се буди за тоалетна.Дневният също много лесно махнах и без инциденти след махането.Просто на 2 пъти го пробвах и първият ми се напика 2 пъти,айде пак памперса,но след 3 седмици пробвах пак и повече не го сложихме.

Мише,да се оправят мишоците.
<br />
*
Гледам пишете че кой пие мляко,кой-вода,затова пикат през нощта.А моя Митко нищо не пие преди лягане и през нощта,а и през деня не мога да кажа че чак толкова много течности поема пък си пика по 1-2 пъти на нощ.А и друго наблюдавам,че вашите  около трите годинки сте им ги махнали пък ние сега ще ги правим и никакви изгледи.Просто си разсъждавам де,няма да го тормозя детето тази година.
Мише,бързо оздравяване на дечица и хубаво тържество на Митака!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Гери, стиснати палци и от мен за майка ти.
Мише, приятно изкарване на тържеството. Дано е напълно здрав Митака и много да се забавлява.
Тия тука с тези градини ще ме подлудят - щели да изнасят списъците наведнъж, което не е лошо, но след 01.06. Пък ние сме от 11.06 на море. Страх ме е да не изпуснем сроковете. Ако изобщо я приемат.
По тоя повод - аз не говоря много за ходене на градина, че помни като малко слонче. Но на баба ѝ всяка втора дума е „като тръгнеш на градина“. Все едно ѝ тежи, че детето си стои при мен в къщи. Или аз тотално изпушвам вече. Но последния пък детето си ѝ каза де - „аку пиемат“ - ако я приемат.
За буденето през нощта - при момичетата е по-трудно - сваляш гащи , слягаш да седне ... Помня племенника - стои прав със затворени очи и сам се подканя „айде пишооо пишшш„. Ще я пробвам и тая вечер пък да видим, че тя днес предиобед пика дестина пъти. Но си казва и не ме лъже.
*
"айде пишоо пишшшш"
 :jump12:  само като си го представя и :jump12:


Оле милото :lol:
Иванита, какъв тоя смях бе душа :lol: знаеш ли колко е трудно да искаш да се изпишкаш, а да няма какво, много е дразнещо :lol: При това спящ :lol: А как не се е будил от хилежа на родителите си не знам, аз щях да се търкалям от смях ако го видя това :jump12:
[/url][/url]
*
Хи хи хи, хи хи хи!  :jump12:


*
 Вени, сигурно, ама не можах се стърпя :lol:
Днес гледам, че Лисицата е зарязала прекопаването на градините и яко е "забърсала" с опашката всички по-дълги теми във форума  :lol: :lol: :lol:
Дано не се е изморила много  :D


Много ти се радвам, като си в добро настроение :lol: Последната седмица ти беше тежичка:?
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Вени, сигурно, ама не можах се стърпя :lol:
Днес гледам, че Лисицата е зарязала прекопаването на градините и яко е "забърсала" с опашката всички по-дълги теми във форума  :lol: :lol: :lol:
Дано не се е изморила много  :D

:)ми чакам от 2 седмици да вали, слава богу днес поваля та малко ми се изчистиха ноктите от черното:)

Очаквах аз някой да ме нахока на ЛС задето ударих ключа на няколко теми ама то няма прочитане 70 страници бе:))))))))
*
Хубава седмица и от нас! Докато се включа и тя преполовила.
Аз пък няма да се оплаквам от времето, защото сме на екскурзия и е топличко. Очарована съм от страната и хората.
Мише, да оздравява бързо фурията, че белите чакат.
Гери, дано майка ти се оправи скоро.
парси, ние само преди месец махнахме памперса. За сън му го слагам и е мокър. Не смятам да бързам, нито да го вдигам през нощта. Поне за момента. Ние пък имаме друг проблем. Вчера просто си свали гащите и се изпика на улицата и в един магазин. Как да го науча да чака?

Пращам ви малко слънце.

Хубава седмица и от нас! Докато се включа и тя преполовила.
Аз пък няма да се оплаквам от времето, защото сме на екскурзия и е топличко. Очарована съм от страната и хората.
Мише, да оздравява бързо фурията, че белите чакат.
Гери, дано майка ти се оправи скоро.
парси, ние само преди месец махнахме памперса. За сън му го слагам и е мокър. Не смятам да бързам, нито да го вдигам през нощта. Поне за момента. Ние пък имаме друг проблем. Вчера просто си свали гащите и се изпика на улицата и в един магазин. Как да го науча да чака?

Пращам ви малко слънце.

Деси, а не казва ли, че му се пишка, преди да си свали гащите :D.
Нормално е в началото да не могат да се сдържат. Дара беше в началото така като махнахме пелените. Излизахме от магазина, посред пазаруването, за да се изпикае. С възрастта се оправя положението,  за почват да стискат докато се появи подходящо място :D

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Добре че я "намерих" "новата" тема, че да се посмея  :lol:.
Блу, представих си го малкия мъж как се облекчава в магазина  :lol:... Много деца имат такъв период, скоро ще мине.

Не бих будила детето. Обаче си спомням разказите на свекърва ми, че и двете й деца са се напикавали нощно време до... пубертета. Та ще изчакам с окончателното си изказване.

И да си изплача мъката. Доживях да чуя, че чернокожите съученици се подиграват на сина ми, че е бял  8O. Едвам го накарах да изплюе камъчето, а после един час не можахме да го успокоим. Изкарахме най - кошмарната учебна година и нямам търпение тя да приключи, от догодина сме го записали в частно училище.

Гери, стиснати палци!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!

Малък сладък Кай, направо ще до изям!:)))

Деси, период е, казали са момичетата, моя съвет е
преди да влезете на такова място, просто го питай дали му се пишка,
подкани го на подходящо място и така ще си спокойна и ти, и той!

И аз не мога да будя дете за пишкане, ако само пожелае да,
а ако се разсъни, кисело и сънено, неочаквано добра комбинация!

elle22 , съжалявам, не знам дали има друго нещо не света което
да ме потиска така, както дискриминацията във всяко нейно измерение!
Дано учената година свърши бързо, а с нея и притесненията ви!
Прегръщам те!

Лисо, ама как развъртя тая опашка, спирка няма  :balk_21:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Доживях да чуя, че чернокожите съученици се подиграват на сина ми, че е бял  8O.

ай, ай, ай - и това в страната, изобретила политическата коректност...

Lisko, дерзай, ти си единственият модератор тук, който работи! всички други само бичим празен лаф. отдавна трябваше да се заключват тия дълги теми.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

елле22, ужасна работа :( Има ли как да говориш с учителка, с някого? Дано по-скоро свърши вашият кошмар и догодина частно у-ще. Но каква е гаранцията, че и там няма да има нещо такова?
[/url][/url]
*
Малкият е болен. Изкарахме кошмарни 2 нощи с висока температура, друго няма.
И аз да се включа в темата. Много дългичка е станал, но по повод махането на памперса на баткото го махнах точно преди да го дам на ДГ. Понеже малкия е приет на ясла, а той е на 2г и 1м там ми казаха, че трябвало вече да му махна памперса, а той още не си казва 8O. На мен ми се вижда раничко, а разбрах, че в яслата повечето са с памперси..
Ох и за болестите ние отново сме със зелените сополи и кашляме здраво. Баткото още в петък имаше кихавица. За сведение като го взех от градината пижамата му беше мокра. Напълно мокра!! Все едно е топена в леген с вода. Направо не знам какво да правя. Той вероятно се завива през глава и това допринася за обилното потене, но нали за това учителките са там. Тъпото е, че той каза, че учителката споменала, че другата седмица щяла да си почива.. Аз го попитах дали е отворила прозореца след като са спали и са били потни и той потвърди. Иде ми да направя предаване по въпроса! И за боледуването нащия рекорд е 2 седмици на градина. Странното е, че почти всички деца кашлят и са с хрема и според родителит и учителките вероятно се водят здрави  8O.
Аз се чудя като тръгна на работа какви ще ги дробя с двете деца. Ми то едното като се разболее разболява другото и са почти непрекъснато болни!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Това е кошмарът Туто!!!
Където и да почнеш, /ако те вземат, щото с две малки деца май много не ги обичат работодателите/ :( няма да те обичат и е трудно да се работи.

Споделям как е при мен, ти сама реши: Миналата година съм ползвала 3 пъти болничен за детенце и веднъж за мен, щото бях на системи. Е по-черна овца в службата от мен няма. Тази година сега заради варицелата излязох за 2 ри път и вече ме ругаят и наместват, така че като се върна в понеделник да наваксам, щото съм си починала. 8O :(
А сме едва май, освен това излизам в краен случай когато вече нямам избор кой да я гледа.  :(
*

Споделям как е при мен, ти сама реши: Миналата година съм ползвала 3 пъти болничен за детенце и веднъж за мен, щото бях на системи. Е по-черна овца в службата от мен няма. Тази година сега заради варицелата излязох за 2 ри път и вече ме ругаят и наместват, така че като се върна в понеделник да наваксам, щото съм си починала. 8O :(
А сме едва май, освен това излизам в краен случай когато вече нямам избор кой да я гледа.  :(

И аз съм на същото дередже. Почти същото, понеже за момента имам кой да ми я гледа дребната. Като, и ако, тръгне на градина не знам какво ще правим. От началото на годината съм отсъствала 2 пъти по 1 ден. Най-смешното е, че бях в болнични понеже бях болна аз, а не детето  :lol: Тя, когато е боледувала, не е било сериозно слава богу, и все баба и я е гледала (което си е притеснение за бабата).

Въпреки малкото ми отсъствия и вече 5 години вярна служба, шефката ме гледа под лупа и ме разпитва всеки път защо отсъствам и все ми измисля работа така, че да оставам след работно време. На всички официални празници ме пита защо не съм била на работа и като и обясня, че в БГ е национален празник се успокоява. Мислела жената, че съм се самоотлъчила без да се обадя :lol:

То проблемът при мен идва от факта, че шефката е стара мома и не може и не иска да прояви разбиране към хората с деца.


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Благодаря ви!
Голяма коректност, няма що. Тъй като бялото ми дете го учат в училище как Мартин Лутър Кинг обединил хората, то така отговорило на гаменчетата със смъкнати панталони в училище. А те се напикали от смях, поради наивността му. Днес отиваме да се разправяме с директорката, не ми се мислеше какво щеше да последва, ако нашето дете беше дискриминирало афро-американче...

Бързо оздравяване на дечицата!
Оле милото :lol:
Иванита, какъв тоя смях бе душа :lol: знаеш ли колко е трудно да искаш да се изпишкаш, а да няма какво, много е дразнещо :lol: При това спящ :lol: А как не се е будил от хилежа на родителите си не знам, аз щях да се търкалям от смях ако го видя това :jump12:

Смейте се вие, ама аз веднъж предприех следните погрешни действия:
Още в кошарата, решавам да посъблека човека както е легнал и му казвам вълшебните думи:
 "Айде мамо, да се изчишкаш, да ти олекне!" ... е, уми ми очите  :lol: :lol: :lol:

Оттогава нататък не правя тази грешка и ги казвам само след като гърнето е подложено, където трябва.
С девойките наистина е по-трудно, но поне са по-схватливи :wink:.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Абе доста смешно си беше. Снощи преди да легнем пак я вдигнах - то събудих е силно казано. Отговаря, даже се и смее. Но всичко това го прави в полусън. После си заспа без проблем.
*
Онзи ден видях в един магазин бодита с надпис "момчето на татко" , "аз обичам мама", сигурно има и други, но магазинът беше затворен, а не е в града, в който живея. Някой има ли идея за сайт с подобни дрежки, може и да не са бодита.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
абе недейте толкова го отрича това изпишкване нощем
и Николай беше много скептичен, ама Стефания се научи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Алекс се научи сам и да стиска, и да се изпишква. Аз опитах да го вдигам през нощта, ако не сте виждали труп, той беше точно това. Нито реагира на говор, нито мърда, а да влача някой до тоалетната за спорта изобщо не ми влизаше в плановете. Стана, когато му дойде времето. Сега и с Мила е така - тя сама си махна дневния памперс. Нощния още го държим, защото един път е пълен, един празен. Като си реши тя, ще го махаме. Не мога нито тях, нито себе си да тормозя за нещо, което е обречено на неуспех още от самото начало.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
"Да му се не види" и дъжда и студа.Извадих си вълнена блуза днес,че вчера така се назимих, и парно пусках вкъщи.Борислава и тя милата в градината разгеле им извадиха пак завивките,че ги бяха оставили на чаршафчета само и с летните пижами на замръзване бяха децата.

Все пак да си пожелаем хубав ден,въпреки природата :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Лелей като ви слушам за какъв студ говорите  8O, верно ли е толкова лошо времето при вас. Ние вчера цял ден миткахме по улиците, е с якета бяхме заради вятъра, ама си печеше. Днес се опитва да ни издуха съвсем, та не знам дали ще можем да се покажем. :(

Мише, оздравяхте ли?
Всички да оздравяват, че празници се задават! :)
*
Страшен студ и дъжд е, Ваня. И ние палим парно. Вече започвам да изпушвам, а съм най-несклонния към депресивни състояния човек   :wink: Дано просветне вече!
*
оф да, голям е студ, и аз се навялках днес, че вчера така кубаво измръзнах след като краката ми бяха подгизнали :(
лошото е че май и другата седмица ще е така.
*
Лелей като ви слушам за какъв студ говорите  8O, верно ли е толкова лошо времето при вас. Ние вчера цял ден миткахме по улиците, е с якета бяхме заради вятъра, ама си печеше. Днес се опитва да ни издуха съвсем, та не знам дали ще можем да се покажем. :(
И при нас така. И се молим дъжда да не дойде при нас  :lol:
Но как духа...
elle22, много мъчно ми стана за детенцето ти. Най-кривото в тези ситуации е, че не  можеш винаги да си до детето си и да го закриляш. Успех в разговора с директорката.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Привет. Мрачно и дъждовно, здраве да е. А аз за басейн си мечтая.
Добре сме ние, приключихме ремонтите. Сега гледам да отхвърля 2 сериозни задачки, за да мога август да почина и да захвърля всичко възможно. Та така. Преди два дни сгазиха на Мони котето, онова сладурското дето само се галеше. Още го усещам в ръцете си и си плача тихичко. Мони още не знае, търси я милата. Няма да и кажа, по-скоро реших да обясня, че си е намерила мъж и се е пренесла у тях, нали е женска. Тя ще се поболее от мъка. Дълго ще я търси и ще плаче за нея, както и аз. Това ще е последната котка в къщи. за 4 години 4 котета изгубих, не мога повече.
Та надявам се аз да стане топличко и да се отпусна в басейна на двора. Дано с отиването на май месец си отиде и дъжда.
Да ви разкажа малко за Сингапур. Ако дъвчеш дъвка, глобата е 1000 долара. Ако пикаш в асансьора, 500 долара. Ако хвърлиш боклуче, 500 долара. Ако държиш в себе си лесно запалими предмети, 5000 долара глоба. За красотата и чистотата няма да казвам. Мисля си, точно това му трябва на Българина и само така ще се отучи да си хвърля чашките и фасовете на всякъде.  :( Ех как мечтая да видя и България така излъската...
При нас започна работа един човек от село на турската граница. Той казва, че техния кмет, когато види, че някой си изхвърля боклука на улицата или някъде, праща жените от чистотата да му го изметат и върнат обратно в двора. Дай боже повече такива кметове...

Здраве и усмивки Ви желая.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ух, ама верно „да му се не видиииии“ - студено е бе, средата на май е студена. То не стига че цяла зима умирахме от студ, та и пролетта пак. Липите по нашата улица не могат да цъфнат както трябва, аз не мога да отворя широко прозорците и цялата къща да замирише на липа.
С памперсите снощи беше интересно - категорично не пожела да стане преди аз да легна. Но след час и половина взе да хленчи, да се върти, докато накрая си каза, че иска да пишка. Пак току-що беше пишнала и искаше да сменям памперса, както сменяме гащите. Та имам надежда, че ще се научи да ме буди поне. Но ще трябва да сменя бебешките пижами и да минем на блузка и панталонче.
Весел и топъл уикенд ви желая.
Варненки, я кажете във Варна как е времето?
Че и тук дойде студа.
Мислех в събота, неделя и понеделник да ида до Варна с Михаела. Искам да я заведа в делфинариума, Зоопарка и други интересни места.

Отворих сайта на делфинариума и се ужасих от цените. Но пише, че на място на касата, трябва да се пита за отстъпки и намаления. Ако има и други желаещи - де се съберем групичка? :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Ей сега Кокиче се прибрахме от миткане! :wink:
Че духа, духа на моменти много, ама не е студено. Детенце беше с блузка и тънко якенце и шапка заради вятъра. Не зная как ще е утре, дават го от тази вечер да започва да вали!

Наистина цените на Делфинариума са убийствени, мисля беше 20 на възрастен и около 14 лв за дете /не помня над колко години/. За групово посещение не зная колко възрастни трябва да са - според мен 10 тина. Ама ще я заведа тази година!  :oops:

За сега ги гледаме само от сладкарницата. Единия път един от треньорите играеше с единия делфин, делфина го буташе с муцунка по крака и го разхождаше! На Вики й беше много забавно.
Те отстъпка биха направили за група деца, а не за група възрастни, поне така си мисля.


Пеше, на колко е Никол? За какви бебешки пижами говориш, щото моите с такива спяха само първите месеци. Спят си с нормални пижамки от долнище и горнище.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Не зная, обикновено ходят чужди групи от курортите! Предимно възрастни!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:thankyousign:yana-v , добре са вече! Калина не е вдигала Т от сряда.
Чакам "смяната" да я поеме и отивам да помогна на госпожите да ги подготвят за изявата.
Като се познавам трябваше само един XXl костюм на ягодка да има и за мен...
Дано само Митачо е спокоен и не се притесни от многото хора.

"Към поточето поех- ех, ех, ех...
там наплисках се с вода - да, да, да...
Чукаше кълвача - чук, чук, чук...
Бухане на бухал чух - чух, чух, чух...
Пресни ягодки набрах -ах, ах, ах...
и отново се прибрах. "


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Браво на мишоците!

Весел празник Мише!!! Чакаме да видим Мишока-Ягодка! :D

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
И аз чакам за ягодово мишле на снимка. :lol:

http://www.marksandspencer.com/Pack-Pure-Cotton-Floral-Sleepsuits/dp/B007TQPODQ?ie=UTF8&ref=sr_1_17&nodeId=46401031&sr=1-17&qid=1337341850
Ето такива са ни пижамите. В къщи си е студено зимата, тя се върти като шило и .... някак свикнах да я обличам с такива.
Да, Пеше, аз пижамите ги знам. :) Въпросът ми бе, на колко е Ники? :wink: Не е ли някъде към 3?

П.П. Извини ме, че прекръстих Николета на Никол :oops: :oops: :oops:
« Последна редакция: Май 18, 2012, 16:16:34 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
На две и половина е.
*
Пете, можеш да вземеш от този вид: http://www.laredoute.fr/vente-pyjama-a-pieds-velours-bebe-fille-et-garcon-(lot-de-2).aspx?productid=324168101&documentid=999999&categoryid=0&customertarget=0&numberpage=1&offertype=0&pos=6_n_n_n_n_n_n&prodcolor=2&source=search
Има до размер 104, разкопчават се на дупето и може детето спокойно да седне на гърне. Моите все още с такива спят.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
elle22, много мъчно ми стана за детенцето ти. Най-кривото в тези ситуации е, че не  можеш винаги да си до детето си и да го закриляш. Успех в разговора с директорката.

Благодаря, Мармотче. Говорихме с директорката, използвахме "вълшебната думичка" дискриминация, от която в тази държава буквално настръхват и тя обеща да вземе мерки. Вчера не го бяха закачали. Обаче сега изниква въпросът дали да го учим да се оправя сам в тези ситуации, дали да ходим да се разправяме всеки път... До вчера си мислехме, че най-големият проблем е да го накараме да си измие ръцете и зъбите, а какво ли ни чака в пубертета...

Мише, чакаме снимки от тържеството  :D.
Синьо кокиче, като харесаш страницата на делфинариума във фейсбук получаваш 50% отстъпка, ние така ходихме миналата година,  на страницата пише че и тази година ще важи! Казва се Феста Делфинариум Варна. :-)

*
И Митко спи с такива пижамки зимата,за да са му завити крачетата и да не се разгащва от въртенето.Иначе от пролетта минава на две части.
Мише,браво на мишленцата!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Благодаря за инфото и аз! Явно навсякъде има вратички!
Харесали Ви? аз съм ходила като ученичка!  
*
Алекс е почти на 5, но и тя зимата изкара с подобни пижамки от Джордж - едната с Пепа пиг, другата по-обикновена. http://direct.asda.com/george/girls/nightwear/peppa-pig-all-in-one/GEM73625,default,pd.html
Даже и сега в студа пак с тях си спи.
Хубаво беше, за 20 лв двама възрастни, а Емо безплатно, за 40 лв  не знам дали бих отишла.

Миленка,
много ти благодаря, мила! :D :D
Направо ми оправи настроението :D
Отложих си разходката до Варна за след седмица.
Ако някой иска - да свирне  :wink:

Тия пижами, които показвате, така и не ги възприех за пижами. Видяха ми се трудни за обличане. Но, да уточня, че щерката до 3г и нещо спеше с торба. А Малчо и сега си спи с торба.
« Последна редакция: Май 18, 2012, 20:05:03 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ооо, Кокиче, много са лесни даже. Първата такава дреха получех подарък от братовчедка, още докато бях бременна - водеше се tiny baby. Бяха почти единствените дрехи, които ставаха на шушулка с тегло 2,5 кг. Още тогава открих колко по-лесно е да разкопчея няколко копченца и да извадя крачетата и да сменя памперса. От как порастна пък я разкопчаваме само отпред, даже от доста време си я съблича сама. Но за шило като моето си е страшно удобство - кръста и краката ѝ са облечени.
*
И ние спим с такива + чувал, защото всичко се изритва на 1-та минута още. Да се задържи одеало, юрганче върху него-абсурд! Сега се оглеждам за по-голям, че този след месец може и да му е малък.

И да ви се оплача- счупих си фотоапарата. :balk_145: :balk_145: Снимах малкия и го изпуснах, от половин метър, ама сега обектива не може се затвори напълно. :( Много ме е яд!! Няма и 2 години, а и предишния горе долу пак така го прецаках osi_7 Направо съм си за osi_6
Дано могат да го оправят.


*
Не съм Мишето но да си кажа :D Празникът беше чудесен и ягодките, а и всички останали деца се представиха много добре. Тъй като Дара е приета в същата градина директорката ни покани на празника. Между другото съм много впечатлена от тази жена - много светъл, много позитивен, а както изглежда и много отговорен човек. Само се моля да попамднем и на свестни госпожи, нищо друго не искам. Но най-голяма заслуга за всичко имаха  децата - Дара не отдели поглед от сцената за час и половина. Дори за миг не й беше скучно, накрая ме накара да я вдигна за да може да вижда, пя, танцува, пляска, почти през цялото време стискаше едно букетче и накрая държеше лично да го подари на "боскужата" :D После ми разказваше как й била казала "Честит ден ден..да си жива и здрава :lol:" Много приятни емоции са това...
Мише,  :balk_21:
Нуну, снимки чакам във фейса, да знаеш :lol:
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Много съм луда аз, толкова емоционална, вълнение до болка!

Нинка е права, празника беше чуден!
Повода беше 50 години от създаването на ЦДГ N 16.
Постарали се бяха всички, от директор до последната възпитателка!
А децата, те бяха прекрасни, репетирали доста, стегнати и същевременно
много развълнувани, ошашавени е своя сладък хаос и жужене.
Щастлива бях да видя моето малко човече сред другите деца/ ягодки!


...моля ви не ме карайте да показвам снимки от самия празник , такава трагедия съм  :oops:...
Лошо ми стана като видях, че от цялото снимане има три горе долу!
И те също трябва да се обработят за да станат за гледане!
А клипа е потресающ...ще се опитам да получа запис от някоя от другите майки
нещо което все пак има качества!

- ето последната проба от предната вечер :photo:
- то ето и ягодката дубльор :photo:
« Последна редакция: Май 19, 2012, 07:35:28 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Мише, много са готини  :D! Почвай да тренираш снимане на мероприятия, че много те очакват  :lol:!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Мише, прекрасни мишки-ягодки имашшш!!!
А колко са порасналиии!!!
А русата къдрокоса фурия пак е в акция - замисля нещо! :wink:
Много са готини!
[/url][/url]
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
"Да му се невиидиии" и тук дойде УжасТното време. От снощи се скъса да вали, и мрачно и гаднооо.  :( Дано бързо да му минава!!!
*
Мише, страхотни са!!!
*
Нуну, снимки чакам във фейса, да знаеш :lol:
Вени, аз също нямам снимки, а и бяхме на последния ред и ако изобщо съм успяла да снимам нещо с телефона, то едва ли се различава нещо. После ще се пробвам да ги смъкна и кача нещо.
А Митака беше толкова усмихнат, колкото и да е бил притеснен не му личеше много :wink: Най-вероятно майка му е била 100 пъти повече :D
Ние пък напоследък имаме едни странни разболявания..първо почва сопол, следва една ужасна спазматична кашлица точно един ден, след който почва да кърти и това се повтаря точно през две - три седмици :( Сега засега удържаме фронта със спорадични пристъпи на кашлица /не постоянна както предишните два пъти/, но сърцето ми е свито...Днес цял ден бахме навън и почти не е кашляла, имам чувството че нещо я дразни, но какво...? Правя инхалации, бабешки чайчета...незнам вече какво да правя. Преди две седмици пихме АБ за същото...
Нещо алергия да имате към цъфтежите? Днес на площадката две деца бяха с абсолютно същото, което описваш, нооо...абе едното беше много зле, майка му каза, че от ноемри на две седмици кашля и като прави физ. усилие. Правили са всички изследвания, без най-важното - кардиолог и пулмолог! И това след лежане в детската клиника на Пирогов!
Казах й да отиде на кардиолог задълже. Детето беше ок и като се затича и като почне една кашлица и задух...ужас просто!
[/url][/url]
*
Нещо алергия да имате към цъфтежите? Днес на площадката две деца бяха с абсолютно същото, което описваш, нооо...абе едното беше много зле, майка му каза, че от ноемри на две седмици кашля и като прави физ. усилие. Правили са всички изследвания, без най-важното - кардиолог и пулмолог! И това след лежане в детската клиника на Пирогов!
Казах й да отиде на кардиолог задълже. Детето беше ок и като се затича и като почне една кашлица и задух...ужас просто!
Права си...ужас е, чак като спре да кашли сякаш нещо ми липсва. Този път със сигурност е от сопола...има една задна хрема, много кофти. Аз също обмичсялм посещение при пулмолог, при нас не е от физическо усилие със сигурност, някакви предложения за добър такъв. А и още нещо - ще взема да пусна един носен секрет поне да видим от там дали няма да изскочи нещо... :(